خرید اریتریتول

خرید اریتریتول

شرکت پیشگامان شیمی این محصول را به صورت کیسه‌های 25 کیلویی از کشورهای آلمان و چین وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید شکر اریتریتول با ما تماس بگیرید.

جهت دریافت آنالیز

و استعلام قیمت اریتریتول دارویی و غذایی

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

اریتریتول از کجا بخریم

معادل انگلیسی Erythritol
شکل ظاهری پودری و گرانول سفید
خلوص 99%
⭐ بسته‌بندی  کیسه 25 کیلویی
 کشور تولید کننده  چین، آلمان
⭐ گرید غذایی، دارویی
cas number 149-32-6
⭐ خواص شیرین‌کننده کم کالری
قیمت اریتریتول لطفا تماس بگیرید

اریتریتول چیست؟

اریتریتول (Erythritol) متعلق به دسته ای از ترکیبات به نام الکل‌های قندی است. بسیاری از الکل‌های قندی مختلف توسط تولید کنندگان مواد غذایی استفاده می‌شود. مانند:

اکثر آن‌ها به عنوان شیرین‌کننده‌های کم‌کالری در محصولات بدون‌قند یا کم‌قند عمل می‌کنند. اکثر الکل‌های شکر در مقدار کمی در طبیعت، به ویژه در میوه‌ها و سبزیجات یافت می‌شود. نحوه ساخت این مولکول‌ها به آن‌ها توانایی تحریک گیرنده‌های طعم شیرین را در زبان شما می‌دهد که کاملاً متفاوت از سایر الکل‌های قندی است.

اریتریول
خرید شکر اریتریتول

خواص اریتریتول

 • پلیول مونوساکارید
 • وزن مولکولی. : 122.
 • انرژی. : 0 کیلو کالری
 • شیرینی : 70 درصد شکر.
 • نقطه ذوب. : 122 درجه سانتیگراد
 • آنتالپی : -42.9 کالری در گرم.
 • حلالیت 25 درجه سانتیگراد در آب

کالری بسیار کمتری دارد:

 • قند جدول: 4 کالری در گرم
 • زایلیتول: 2.4 کالری در گرم
 • اریتریتول: 0.24 کالری در گرم

با داشتن تنها 6 درصد از کالری شکر، هنوز هم حاوی 70 درصد شیرینی است. اریتیتول زمانی که یک نوع مخمر به گلوکز ذرت یا گندم اضافه می‌شود بدست می‌آید. اریتریتول جایگزین شکر است اما تقریباً هیچ کالری ندارد. این ماده در هر دو شکل گرانول و پودر موجود است.

اریتریتول در صنایع غذایی

این الکل قند، برای استفاده در مواد افزودنی غذایی در ایالات متحده و بسیاری از کشورهای دیگر مورد تایید قرار گرفته است. یکی از مزیت‌های مهم این ماده این است که باعث نابودی دندان نمی‌شود. این موضوع در مطالعه سال 1992 با عنوان “Noncariogenicity erythritol as a substrate” نشان داده‌شده است.

باکتری‌های مضر در دهان ما می‌توانند از قند برای انرژی استفاده کنند که به آن‌ها کمک می‌کند رشد دندان‌هایمان را کاهش دهند. اما اریـتریتول  نمی‌تواند توسط باکتری‌های دهان متابولیزه شود و باعث ایجاد حفره نمی‌شود.

اریتریول
خرید پودر اریتریتول

به نظر می‌رسد باعث مشکلات گوارشی کمتری نسبت به سایر الکل‌های قندی می‌شود و حاوی کالری کمتری نسبت به شکر است. فقط حدود 10 درصد اریتریتول مصرفی ما وارد کولون می‌شوند. اریتریـتول نباید موجب ناراحتی گوارشی در اکثر افراد شود، مگر این‌که در مقادیر زیاد بیش از 50 گرم مصرف شود.

مواد غذایی با برچسب “بدون‌قند” و یا “کم‌قند” ممکن است حاوی یک جایگزین شکر مانند اریـتریتول باشد. یک نگاه سریع به لیست مواد تشکیل‌دهنده می‌تواند این را تأیید کند. همچنین ممکن است این غذاها حاوی سایر الکل‌های شکر یا جایگزین‌ها باشند، از جمله:

 • گلیسیرین
 • ایزومالت
 • سوربیتول
 • زایلیتول
 • آدامس بدون قند
 • نوشیدنی‌های ورزشی
 • آب‌نبات بدون شکر
 • شکلات
 • محصولات نانوایی
 • کرم‌ها

باعث افزایش قند خون یا انسولین نمی‌شود.

آنزیم‌های مورد نیاز برای تجزیه اریتریتول در انسان وجود ندارد.‌ با عمل جذب وارد جریان خون می‌شود و سپس بدون تغییر از طریق ادرار دفع می‌شود. وقتی به افراد سالم اریتریتول داده می‌شود، هیچ تغییری در قند خون یا سطح انسولین مشاهده نمی‌شود. همچنین هیچ تأثیری بر کلسترول، تری گلیسیرید یا سایر نشانگرهای زیستی وجود ندارد. برای کسانی که اضافه وزن یا دیابت دارند یا سایر موارد مرتبط با سندرم متابولیک، اریتریتول یک گزینه عالی جایگزین برای قند است.

ممکن است خطر بیماری‌های قلبی را کاهش دهد.

مطالعات انجام شده بر روی موش‌های دیابتی نشان می‌دهد که این ماده به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می‌کند و احتمالاً آسیب عروق خونی ناشی از سطح بالای قند خون را کاهش می‌دهد. مطالعه دیگری بر روی 24 بزرگسال مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد که مصرف 36 گرم اریتریتول هر روز به مدت یک ماه، باعث بهبود عملکرد رگ‌های خونی آن‌ها می‌شود و به طور بالقوه خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد.

با این حال مصرف آن  بدون عوارض نیست. یک مطالعه سطح بالای اریتریتول خون را با افزایش چربی در بزرگسالان جوان مرتبط دانسته است. قبل از ادعا در مورد ارتباط سلامت این یافته‌ها، مطالعات بیشتری لازم است. یکی از عوارض جانبی رایج مصرف بیش از حد قند، ضعف در سلامت دندان، حفره و پوسیدگی دندان است.

باکتری‌های مضر دهان از قند برای انرژی استفاده می‌کنند. در این فرآیند، آن‌ها اسیدهایی آزاد می‌کنند که مینای دندان را از بین می‌برد. در نتیجه، الکل‌های قندی با طعم شیرین مانند زایلیتول و اریتریتول به محصولات “دوستدار دندان” راه پیدا کرده‌اند، زیرا باکتری‌های دهان نمی‌توانند از آن‌ها برای کسب انرژی استفاده کنند.

زایلیتول و اریتریتول همچنین رشد باکتری‌ها را مستقیماً سرکوب می‌کنند. مطالعات متعدد اثرات پودر اریتریتول را بر روی حفره‌ها بررسی کرده و نتایج متفاوت است. برخی از مطالعات کاهش پلاک و باکتری‌های مضر را نشان می‌دهند، در حالی که برخی دیگر هیچ کاهشی در حفره‌ها را نشان نمی‌دهند.

اما طبق یک مطالعه سه ساله روی 485 کودک مدرسه‌ای، حتی در مقایسه با زایلیتول و سوربیتول در برابر پوسیدگی دندان محافظت بیشتری داشت. یک بررسی دیگر نیز به همان نتیجه رسید و ادعا کرد که اریتریتول در برابر پلاک و پوسیدگی دندان مؤثرتر از زایلیتول یا سوربیتول است.

آیا اریتریتول بی‌خطر است؟

به طور کلی این ماده بسیار ایمن به نظر می‌رسد. مطالعات متعددی در مورد سمیت و اثرات آن بر روی متابولیسم در حیوانات انجام شده است. علیرغم تغذیه طولانی مدت مقادیر زیاد اریتریتول، هیچ عارضه جانبی جدی مشاهده نشده است. یک نکته مهم در اکثر الکل‌های قندی این است که آن‌ها می توانند باعث مشکلات گوارشی شوند.

به دلیل ساختار شیمیایی منحصر به فرد آن‌ها، بدن شما نمی‌تواند آن‌ها را هضم کند و بیشتر آن‌ها بدون تغییر تا وقتی که به روده بزرگ برسند از سیستم گوارش شما عبور می‌کنند. در روده بزرگ، آن‌ها توسط باکتری‌های ساکن تخمیر می‌شوند که به عنوان محصول جانبی گاز تولید می‌کنند.

در نتیجه، خوردن مقادیر زیاد الکل‌های قندی ممکن است باعث نفخ و ناراحتی‌های گوارشی شود. با این حال، فروش اریتریتول با الکل‌های قندی دیگر متفاوت است. بیشتر آن قبل از رسیدن به روده بزرگ در جریان خون جذب می شوند. مدتی در خون گردش می‌کنند، تا اینکه سرانجام بدون تغییر از طریق ادرار دفع شوند. حدود 90٪ اریتریتول از این طریق دفع می‌شود. اریتریتول هیچ عارضه جانبی جدی ندارد، اما خوردن مقادیر زیاد ممکن است باعث ناراحتی گوارشی شود.

عوارض جانبی اریتریتول

حدود 90٪ از اریتریتولی که می‌خورید در جریان خون جذب می‌شود. 10٪ باقی‌مانده هضم نشده و به روده بزرگ منتقل می‌شود. برخلاف اکثر الکل‌های قندی، به نظر می‌رسد در برابر تخمیر توسط باکتری‌های روده بزرگ مقاوم است. مطالعات تغذیه‌ای ارائه شده تا 0.45 گرم در هر پوند (1 گرم در هر کیلوگرم) از وزن بدن نشان می‌دهد که بسیار خوب تحمل می‌شود.

با این حال، یک مطالعه نشان داد که 50 گرم اریتریتول در یک دوز، حالت تهوع و غرغر معده را افزایش می‌دهد. تا زمانی که مقادیر زیادی از آن را در یک زمان بخورید، بعید است که باعث ناراحتی معده شود. با این حال، حساسیت به اریتریتول ممکن است در افراد متفاوت باشد.

سخن آخر

به طور کلی به نظر می رسد این یک شیرین‌کننده عالی است.

 • تقریباً هیچ کالری ندارد.
 • 70٪ شیرینی شکر را دارد.
 • این ترکیب میزان قند خون یا انسولین را افزایش نمی‌دهد.
 • مطالعات انسانی عوارض جانبی بسیار کمی را نشان می‌دهد، به طور عمده مسائل مربوط به عوارض گوارشی جزئی در برخی از افراد.
 • مطالعاتی که در آن حیوانات برای مدت طولانی به مقدار زیاد تغذیه می‌شوند، هیچگونه عوارض جانبی را نشان نمی‌دهد.

افراد آگاه به سلامتی ممکن است ترجیح دهند غذای خود را با استویا یا عسل شیرین کنند. با این حال، عسل حاوی کالری و فروکتوز است و بسیاری از مردم طعم استویا را نمی‌پسندند.

اریتریول
قیمت پودر اریتریتول

فروش اریتریتول خوراکی

فروش اریتریتول در درامهای ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، شیرین‌کننده‌های مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

آنالیز اریتریتول غذایی

ITEM UNIT STANDARD DATA TEST RESULT
Description White Crystal, Odourless Conforms to standard
Identification & solubility Pass Test Pass Test
Particle size Mesh 18-60 Conforms
Active Ingredients m / m 99.5-100.5 99.9
Melting range 119-123℃ 119.3-120.5
Reducing sugar (as glucose) % ≤0.3 <0.3
Loss on Drying % ≤0.2 0.06
Residue on ignition % ≤0.1 0.01
PH Value 5.0-7.0 6.05
Heavy metals ppm ≤5.0 <5.0
Arsenic (As) ppm ≤0.3 <0.3
Lead (Pb) ppm ≤0.5 <0.5
Ribitol and glycerol (dry basis) % ≤0.1 <0.1
Total Plate Count cfu/g ≤1000 10
E.Coli Negative Conforms
Salmonella Negative Conforms

اریتریتول از کجا بخریم؟

پیشگامان شیمی فروشنده اریتریتول و یکی از شرکت‌های ارائه دهنده مواد اولیه شیمیایی با کیفیت در ایران می‌باشد. این شرکت سال هاست که به ارائه بهترین و اصلی‌ترین مواد اولیه شمیایی می‌پردازد. برای استعلام قیمت اریتریتول با ما تماس بگیرید.

این شرکت به کمک شرکای خارجی خود توانسته است نیاز بازار ایران را در شرایط تحریم به خوبی برطرف کند. به طوری که امروزه می‌توان گفت تحریم کمترین تاثیر را در این محصولات داشته است. اریتریتول یکی از مواد اولیه با کیفیتی است که توسط پیشگامان شیمی ارائه می‌شود. برای خرید اریتریتول کافی است با شماره های ما تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده ارائه هر گونه مشاوره به شما عزیزان می‌باشند.

آیا اریتریتول بهتر از استویا است؟

از آنجایی که هر دو شیرین کننده فقط در مقادیر کم استفاده می شوند، بعید است که مواد مغذی زیادی در رژیم غذایی شما داشته باشند. اریتریتول حاوی 0.2 کالری در هر گرم است و 60 تا 80 درصد به شیرینی شکر است. استویا بدون کالری است و بسته به ترکیبات خاصی که دارد، می تواند 50 تا 400 برابر شکر شیرین باشد.

آیا اریتریتول قوی تر از قند است؟

برخلاف استویا یا میوه راهب، اریتریتول کمتر از شکر شیرین است. این حدود 70٪ به شیرینی شکر است، بنابراین راحت تر است که اریتریتول را جایگزین شکر در نسبت 1: 1 کنید، بدون اینکه جوانه های چشایی خود را تحت تأثیر قرار دهید. به همین دلیل، اغلب در پخت کم کربوهیدرات استفاده می شود.

اریتریتول از کجا بخریم

درصورتی که نیاز به خرید شیرین کننده اریتریتول در مقادیر کم دارید میتوانید آن را از فروشگاههای محلی قنادی تهیه کنید. فروش اریتریتول خوراکی در درام و کیسه های 25 کیلویی فودگرید و دارویی در این مجموعه صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست