اریتریول

خرید اریتریتول

شرکت پیشگامان شیمی این محصول را به صورت کیسه‌های 25 کیلویی از کشورهای آلمان و چین وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید اریتریتول با ما تماس بگیرید.

توضیحات مختصر:

به انگلیسی Erythritol
شکل ظاهری پودری و گرانول سفید
خلوص 99%
بسته‌بندی  کیسه 25 کیلویی
کشور تولید کننده  چین، آلمان
گرید غذایی، دارویی
cas number 149-32-6
خواص شیرین‌کننده کم کالری

اریتریتول چیست؟

اریتریتول (Erythritol)  متعلق به یک دسته از ترکیبات به نام الکل‌های قندی است. بسیاری از الکل‌های قندی مختلف توسط تولید کنندگان مواد غذایی استفاده می‌شود.این‌ها عبارت‌اند از:

 • کزولیتول
 • اریتریتول
 • سوربیتول
 • مالتیتول
 • زایلیتول

اکثر آن‌ها به عنوان شیرین‌کننده‌های کم‌کالری در محصولات بدون‌قند یا کم‌قند عمل می‌کنند. اکثر الکل‌های شکر در مقدار کمی در طبیعت، به ویژه در میوه‌ها و سبزیجات یافت می‌شود.نحوه ساخت این مولکول‌ها به آن‌ها توانایی تحریک گیرنده‌های طعم شیرین را در زبان شما می‌دهد. این به نظر می‌رسد کاملاً متفاوت از سایر الکل‌های قندی است.

اریتریول
خرید اینترنتی اریتریول

برای شروع، کالری بسیار کمتری دارد:

 • قند جدول: 4 کالری در گرم
 • زایلیتول: 2.4 کالری در گرم
 • اریتریتول: 0.24 کالری در گرم

با داشتن تنها 6 درصد از کالری شکر، هنوز هم حاوی 70 درصد شیرینی است. تولید در مقیاس انبوه، اریتیتول زمانی که یک نوع مخمر به گلوکز ذرت یا گندم اضافه می‌شود، به‌دست می‌آید.خرید اریتریتول به عنوان جایگزین شکر که مانند شکر طعم دارد، اما تقریباً هیچ کالری ندارد. این ماده در هر دو شکل گرانول و پودر موجود است.

این الکل قند، برای استفاده در مواد افزودنی غذایی در ایالات متحده و بسیاری از کشورهای دیگر مورد تایید قرار گرفته است. یکی از مزیت‌های مهم این ماده این است که باعث نابودی دندان نمی‌شود. این در مطالعه 1992 با عنوان “Noncariogenicity erythritol as a substrate” نشان داده‌شده است.

باکتری‌های مضر در دهان ما می‌توانند از قند برای انرژی استفاده کنند که به آن‌ها کمک می‌کند رشد و ضرب و دندان‌هایمان را کاهش دهند. اما اریـتریتول متفاوت است، آن نمی‌تواند توسط باکتری‌های دهان متابولیزه شود و باعث ایجاد حفره نمی‌شود.

اریتریول
خرید اینترنتی اریتریول

به نظر می‌رسد باعث مشکلات گوارشی کمتر از سایر الکل‌های قندی می‌شود. این حاوی کالری کمتری نسبت به شکر است. فقط حدود 10 درصد اریتریتول مصرفی ما وارد کولون می‌شوند.اریتریـتول نباید موجب ناراحتی گوارشی در اکثر افراد شود، مگر این‌که در مقادیر زیاد بیش از 50 گرم مصرف شود.

مواد غذایی با برچسب “بدون‌قند” و یا “کم‌قند” ممکن است حاوی یک جایگزین شکر مانند اریـتریتول باشد. یک نگاه سریع به لیست مواد تشکیل‌دهنده می‌تواند این را تأیید کند.همچنین ممکن است این غذاها حاوی سایر الکل‌های شکر یا جایگزین‌ها باشند، از جمله:

 • گلیسیرین
 • ایزومالت
 • سوربیتول
 • زایلیتول
 • آدامس بدون قند
 • نوشیدنی‌های ورزشی
 • آب‌نبات بدون شکر
 • شکلات
 • محصولات نانوایی
 • کرم‌ها

باعث افزایش قند خون یا انسولین نمی‌شود

آنزیم‌های مورد نیاز برای تجزیه اریتریتول در انسان وجود ندارد.‌با جذب آن وارد جریان خون می‌شود و سپس بدون تغییر از طریق ادرار دفع می‌شود.وقتی به افراد سالم اریتریتول داده می‌شود، هیچ تغییری در قند خون یا سطح انسولین مشاهده نمی‌شود. همچنین هیچ تأثیری بر کلسترول، تری گلیسیرید یا سایر نشانگرهای زیستی وجود ندارد.برای کسانی که اضافه وزن دارند یا دیابت دارند یا سایر موارد مرتبط با سندرم متابولیک، اریتریتول یک گزینه عالی جایگزین برای قند است.

ممکن است خطر بیماری‌های قلبی را کاهش دهد

مطالعات انجام شده بر روی موش‌های دیابتی نشان می‌دهد که این ماده به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می‌کند و احتمالاً آسیب عروق خونی ناشی از سطح بالای قند خون را کاهش می‌دهد.مطالعه دیگری بر روی 24 بزرگسال مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد که مصرف 36 گرم اریتریتول هر روز به مدت یک ماه باعث بهبود عملکرد رگ‌های خونی آن‌ها می‌شود و به طور بالقوه خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد.

با این حال، بدون عوارض نیست. یک مطالعه سطح بالای اریتریتول خون را با افزایش چربی در بزرگسالان جوان مرتبط دانسته است.قبل از ادعا در مورد ارتباط سلامت این یافته‌ها، مطالعات بیشتری لازم است.یکی از عوارض جانبی رایج مصرف بیش از حد قند، ضعف در سلامت دندان، حفره و پوسیدگی دندان است.

باکتری‌های مضر دهان از قند برای انرژی استفاده می‌کنند. در این فرآیند، آن‌ها اسیدهایی آزاد می‌کنند که مینای دندان را از بین می‌برد.در نتیجه، الکل‌های قندی با طعم شیرین مانند زایلیتول و اریتریتول به محصولات “دوستدار دندان” راه پیدا کرده‌اند، زیرا باکتری‌های دهان نمی‌توانند از آن‌ها برای کسب انرژی استفاده کنند.

زایلیتول و اریتریتول همچنین رشد باکتری‌ها را مستقیماً سرکوب می‌کنند.مطالعات متعدد اثرات اریتریتول را بر روی حفره‌ها بررسی کرده و نتایج متفاوت است. برخی از مطالعات کاهش پلاک و باکتری‌های مضر را نشان می‌دهند، در حالی که برخی دیگر هیچ کاهش در حفره‌ها را نشان نمی‌دهند.

اما طبق یک مطالعه سه ساله روی 485 کودک مدرسه‌ای، حتی در مقایسه با زایلیتول و سوربیتول در برابر پوسیدگی دندان محافظت بیشتری داشت.یک بررسی دیگر نیز به همان نتیجه رسید و ادعا کرد که اریتریتول در برابر پلاک و پوسیدگی دندان مؤثرتر از زایلیتول یا سوربیتول است.

آیا اریتریتول بی‌خطر است؟

به طور کلی، بسیار ایمن به نظر می‌رسد.مطالعات متعددی در مورد سمیت و اثرات آن بر روی متابولیسم در حیوانات انجام شده است.علیرغم تغذیه طولانی مدت مقادیر زیاد اریتریتول، هیچ عارضه جانبی جدی مشاهده نشده است.یک نکته مهم در اکثر الکل‌های قندی وجود دارد – آن‌ها می توانند باعث مشکلات گوارشی شوند.

به دلیل ساختار شیمیایی منحصر به فرد آن‌ها، بدن شما نمی‌تواند آن‌ها را هضم کند، و بیشتر آن‌ها بدون تغییر تا وقتی که به روده بزرگ برسند از سیستم گوارش شما عبور می‌کنند.در روده بزرگ، آن‌ها توسط باکتری‌های ساکن تخمیر می‌شوند که به عنوان محصول جانبی گاز تولید می‌کنند.

در نتیجه، خوردن مقادیر زیاد الکل‌های قندی ممکن است باعث نفخ و ناراحتی‌های گوارشی شود.با این حال، فروش اریتریتول با الکل‌های قندی دیگر متفاوت است. بیشتر آن قبل از رسیدن به روده بزرگ در جریان خون جذب می شود.

مدتی در خون گردش می‌کند، تا اینکه سرانجام بدون تغییر از طریق ادرار دفع می‌شود. حدود 90٪ اریتریتول از این طریق دفع می‌شود.اریتریتول هیچ عارضه جانبی جدی ندارد، اما خوردن مقادیر زیاد ممکن است باعث ناراحتی گوارشی شود.

عوارض جانبی اریتریتول

حدود 90٪ از اریتریتول که می‌خورید در جریان خون جذب می‌شود. 10٪ باقی‌مانده هضم نشده و به روده بزرگ منتقل می‌شود.برخلاف اکثر الکل‌های قندی، به نظر می‌رسد در برابر تخمیر توسط باکتری‌های روده بزرگ مقاوم است.مطالعات تغذیه‌ای ارائه شده تا 0.45 گرم در هر پوند (1 گرم در هر کیلوگرم) از وزن بدن نشان می‌دهد که بسیار خوب تحمل می‌شود.

با این حال، یک مطالعه نشان داد که 50 گرم اریتریتول در یک دوز، حالت تهوع و غرغر معده را افزایش می‌دهد.تا زمانی که مقادیر زیادی از آن را در یک زمان بخورید، بعید است که باعث ناراحتی معده شود. با این حال، حساسیت به اریتریتول ممکن است در افراد متفاوت باشد.

سخن آخر

به طور کلی، به نظر می رسد این یک شیرین‌کننده عالی است.

 • تقریباً هیچ کالری ندارد.
 • 70٪ شیرینی شکر را دارد.
 • این ترکیب میزان قند خون یا انسولین را افزایش نمی‌دهد.
 • مطالعات انسانی عوارض جانبی بسیار کمی را نشان می‌دهد، به طور عمده مسائل مربوط به عوارض گوارشی جزئی در برخی از افراد.
 • مطالعاتی که در آن حیوانات برای مدت طولانی به مقدار زیاد تغذیه می‌شوند، هیچگونه عوارض جانبی را نشان نمی‌دهد.

افراد آگاه به سلامتی ممکن است ترجیح دهند غذای خود را با استویا یا عسل شیرین کنند. با این حال، عسل حاوی کالری و فروکتوز است و بسیاری از مردم طعم استویا را نمی‌پسندند.

اریتریول
خرید اینترنتی اریتریول

فروش اریتریتول

فروش اریتریتول در درامهای ۲۵ کیلوگرمی و آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، شیرین‌کننده‌های مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

آنالیز اریتریتول غذایی

 

ITEM UNIT STANDARD DATA TEST RESULT
Description White Crystal, Odourless Conforms to standard
Identification & solubility Pass Test Pass Test
Particle size Mesh 18-60 Conforms
Active Ingredients m / m 99.5-100.5 99.9
Melting range 119-123℃ 119.3-120.5
Reducing sugar (as glucose) % ≤0.3 <0.3
Loss on Drying % ≤0.2 0.06
Residue on ignition % ≤0.1 0.01
PH Value 5.0-7.0 6.05
Heavy metals ppm ≤5.0 <5.0
Arsenic (As) ppm ≤0.3 <0.3
Lead (Pb) ppm ≤0.5 <0.5
Ribitol and glycerol (dry basis) % ≤0.1 <0.1
Total Plate Count cfu/g ≤1000 10
E.Coli Negative Conforms
Salmonella Negative Conforms

اریتریتول از کجا بخریم؟

پیشگامان شیمی یکی از شرکت‌های ارائه دهنده مواد اولیه با کیفیت شیمیایی در ایران می‌باشد. این شرکت سال هاست که در ارائه بهترین و اصلی‌ترین مواد اولیه شمیایی می‌پردازد.این شرکت به کمک شرکای خارجی که دارد؛ توانسته است نیاز بازار ایران را در شرایط تحریم به خوبی برطرف کند.

به طوری که امروزه می‌توان گفت تحریم کمترین تاثیر را در این محصولات داشته است.اریتریتول یکی از مواد اولیه با کیفیتی است که توسط پیشگامان شیمی ارائه می‌شود. برای خرید این محصول کافی است با شماره تماس‌های ما در ارتباط باشید. کارشناسان ما آماده ارائه هر گونه مشاوره و خرید به شما عزیزان می‌باشند.

برچسب:

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست