پاک کننده آرایش چشم دو فاز

فرمولاسیون پاک کننده آرایش چشم دو فاز

عملکرد % وزنی مواد تشکیل‌دهنده فاز
وسیله انتقال تا 100 آب A
عامل کیلیت 0.10 ادتا
سورفکتانت غیر یونی 0.50 پلوکسامر 188
رنگدانه 0.000003 CI 17200
جاذب رطوبت 10.00 پروپان دیول
نگهدارنده 0.04 متیل ایزوتیازولینون + متیل کلرو تیازولینون
نرم‌کننده و تقویت‌کننده مژه 2.00 گلیسیرین + آب + پانتنول + بیوتیونیل تری پپتید-1
تنظیم‌کننده pH به مقدار کافی سدیم هیدروکسید
آرایش ضد آب را پاک می‌کند 15.00 دایمتیکون B
نرم‌کننده / حلال 20.00 ایزوهگزادکان
تهویه پوست 5.00 کاپریلیل متیکون

روش ساخت

  • مواد فاز A را مخلوط کنید تا یکدست شوند.
  • در یک ظرف جداگانه، مواد فاز B را مخلوط کنید تا یکدست شوند. فاز B را با هم زدن به A اضافه کنید.

مواد تشکیل‌دهنده پاک‌ کننده آرایش چشم دو فاز

  • پلوکسامر 188

یک پلیمر مصنوعی (یک مولکول بزرگ ساخته شده از واحدهای تکرار شونده) که به عنوان یک ماده پاک کننده خفیف استفاده می‌شود. همچنین در محلول‌های لنز تماسی و به طور منظم در لیست مواد تشکیل‌دهنده میسلار واتر استفاده می‌شود.

از نظر شیمیایی، این یک مولکول جالب است که یک قسمت چربی دوست در وسط آن، توسط دو قسمت آب دوست احاطه شده دارد. اعداد موجود در مولکول به اندازه کلی مولکولی و قسمت آب دوست در آن اشاره دارد (40٪).

پلوکسامر 188 تقریباً 50-50 در روغن و آب محلول است، این ترکیب دارد میسل تشکیل دهد (مولکول هایی که به صورت گلوله با قسمت‌های روغن دوست در داخل و قسمت‌های آب دوست در خارج جمع می‌شوند) و ادعا می‌شود که یک ماده پاک‌کننده مؤثر است که برای استفاده روی پوست و چشم نیز ملایم است.

  • متیل ایزوتیازولینون

متیل ایزوتیازولینون (MI) یک ماده نگهدارنده است. در ابتدا از MI به عنوان مخلوطی با متیل کلروایزوتیازازولینون (MCI) بصورت موضعی، در رنگ‌ها، چسب‌ها و پاک‌کننده‌ها و غیره استفاده می‌شد. از سال 2005، به طور گسترده‌ای در محصولات آرایشی و بهداشتی خانگی مانند دستمال مرطوب، شامپوها، پاک‌کننده‌ها و محصولات مایع لباسشویی استفاده می شود.

تصور می‌شد که هنگام استفاده در محیط‌های صنعتی، MI یک ماده حساسیت‌زای شغلی قابل توجه نیست. پس از آن، به دنبال استفاده گسترده داخلی، مشخص شد که MI یک ماده آلرژی‌زای قوی است. این ترکیب مسئول “اپیدمی” درماتیت آلرژیک تماسی است.

  • متیل کلروایزوتیازازولینون

متیل کلروایزوتیازازولینون که به آن MCI نیز گفته می‌شود، یک ترکیب آلی با فرمول S(C2HCl)C(O)N(CH3) است. این ماده جامد سفید رنگی است که نزدیک دمای اتاق ذوب می‌شود. این ترکیب ایزوتیازولینون است، دسته‌ای از هتروسیکل‌ها که به عنوان بیوسید استفاده می‌شود. MCI اغلب در ترکیب با متیل ایزوتیازازولینون، مخلوطی معروف به کاتون استفاده می‌شود. ایزوتیازولینون‌ها توجه را به خود جلب کرده اند زیرا می‌توانند باعث درماتیت تماسی شوند.

  • بیوتیونیل تری پپتید-1

یک پپتید سه اسید آمینه که در آن قطعه معروف کلاژن، تریپپتید -۱ یا همان GHK با بیوتین، مکمل شناخته شده برای تقویت ناخن‌ها و موها ترکیب می‌شود.نتیجه این ترکیب بیوتیونیل تری پپتید-1 است، پپتیدی که ادعا می‌شود برای کاهش ریزش مو و بلندتر، پرتر و قوی‌تر شدن مژه مفید است.

در مورد اثبات، سازنده مطالعات آزمایشگاهی (ساخته شده در لوله‌های آزمایشگاهی) انجام داده است که نشان می‌دهد مولکول ما می‌تواند ازدیاد کراتینوسیت ریشه مو را تقویت کند و همچنین با تحریک سنتز و سازماندهی مولکول‌های چسبندگی لامینین 5 و کلاژن IV به لنگر انداختن بهینه مو کمک می‌کند.

این بدان معناست که پپتید ما ممکن است به تقویت مو کمک کند و مدت بیشتری در جای خود باقی بماند، هرچند این نتایج فقط در شرایط in vitro است که ممکن است نتایح آن بدر استفاده دنیای واقعی متفاوت باشد.

فروش ویتامین بیوتین
فروش ویتامین بیوتین
  • ایزوهگزادکان

ایزوهگزادکان ماده‌ای بی‌رنگ و بدون بو است. ایزوهگزادکان یک نرم‌کننده و حلال با خلوص بالا، ایزو پارافین و محلول در محصولات مراقبت شخصی است. اگرچه بی‌رنگ و بدون بو است، فرمولی بسیار خامه‌ای و ضخیم ایجاد می‌کند. با این حال، ایزوهگزادکان با تمام بافت غنی خود، احساسی غیر چرب، سبک و ابریشمی بر روی پوست ایجاد می‌کند.

(جهت خرید مواد اولیه پاک کننده آرایش چشم دو فاز با کارشناسان ما تماس بگیرید.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست