خرید کوآنزیم Q10

خرید کوآنزیم Q10

معادل انگلیسی Coq10/Coenzyme Q10/Ubiquinone 10
شناسه محصول 303-98-0
فرمول شیمیایی C59h90o4
شکل ظاهری پودر کریستالی زرد یا زرد روشن
وزن مولکولی 863.3
نقطه ذوب
49-51 سانتیگراد
چگالی
0.9145
حلالیت محلول در کلروفرم
محل نگهداری جای خشک و خنک در دمای 2 تا 8 درجه
⭐ خلوص 10٪، 20٪ محلول در آب
98% محلول در روغن
⭐ گرید غذایی، دارویی
⭐ بسته بندی درام 25 کیلویی
⭐ تولید کننده چین، آلمان
⭐ قیمت لطفا با ما تماس بگیرید 💯

 

جهت استعلام قیمت کوآنزیم کیوتن

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

کوآنزیم Q10 (CoQ10) ماده مغذی است که به طور طبیعی در بدن و همچنین در بسیاری از غذاهایی که می‌خوریم وجود دارد. CoQ10 به عنوان یک آنتی‌اکسیدان عمل می‌کند که از سلول‌ها در برابر آسیب محافظت می‌کند و نقش مهمی در متابولیسم دارد. این ماده همچنین به نام‌های:

 • کوآنزیما
 • اوبیدکارنون
 • اوبیدرکارنون
 • یوبیکوئینول

شناخته می‌شود. کوآنزیم Q10 احتمالاً در داروهای جایگزین به عنوان کمک‌کننده در درمان کمبود کوآنزیم Q-10 یا کاهش علائم اختلالات میتوکندری (شرایطی که بر تولید انرژی سلول‌های بدن تأثیر می‌گذارد) مؤثر است. کوآنزیم Q10 که به CoQ10 نیز معروف است به تولید انرژی در سلول‌های شما کمک می‌کند. بدن شما CoQ10 را به طور طبیعی تولید می‌کند. خوشبختانه، شما می‌توانید CoQ10 را از طریق مکمل یا مواد غذایی نیز دریافت کنید.

دلایل کمبود کوآنزیم Q10:

تولید کوآنزیم Q10 با افزایش سن کاهش می‌یابد. بنابراین، به نظر می‌رسد افراد مسن کمبود این ماده را دارند. برخی از دلایل کمبود کوآنزیم Q10 کمبودهای تغذیه‌ای هستند. مانند:

 • کمبود ویتامین B6
 • نقص ژنتیکی در سنتز CoQ10 یا افزایش تقاضا توسط بافت که به دلیل بیماری‌های دوران پیری ایجاد می‌شود.

تحقیقات نشان داده‌اند که CoQ10 چندین نقش اساسی در بدن شما بازی می‌کند که یکی از کارکردهای اصلی آن کمک به تولید انرژی در سلول‌های شما است. این ماده در ساخت آدنوزین تری فسفات (ATP) که در انتقال انرژی در درون سلول‌ها است نقش دارد.

نقش مهم دیگر آن خدمت به عنوان یک آنتی‌اکسیدان و محافظت از سلول‌ها در برابر آسیب اکسیداتیو است. مقادیر زیاد رادیکال‌های آزاد منجر به آسیب اکسیداتیو می‌شود که می‌تواند در عملکرد منظم سلول دخالت کند.

کاربردها و ویژگی‌های کوآنزیم Q10 در تولیدات غذایی و دارویی

مطالعات اولیه نشان داده‌اند که CoQ10 ممکن است پیشرفت بیماری آلزایمر را کند و متوقف کند. البته برای تأیید این تأثیر، تحقیقات بیشتری لازم است. CoQ10 همچنین به عنوان یک درمان پیشگیرانه برای سردردهای میگرنی مورد بررسی قرار گرفته است، اگرچه ممکن است این درمان چندین ماه طول بکشد.

همچنین این ماده برای موارد زیر مورد مطالعه قرار گرفت:

 • تعداد کم اسپرم
 • سرطان
 • HIV
 • دیستروفی عضلانی
 • بیماری پارکینسون
 • بیماری لثه و بسیاری شرایط دیگر 

با این حال، این تحقیق فواید قطعی پیدا نکرده است. اگرچه CoQ10 گاهی اوقات به عنوان یک مکمل انرژی به فروش می‌رسد، اما هیچ مدرکی مبنی بر تقویت انرژی در یک فرد معمولی وجود ندارد. این ماده آنتی‌اکسیدانی است که بدن شما به طور طبیعی تولید می‌کند. سلول‌های شما از CoQ10 برای رشد و نگهداری استفاده می‌کنند. با افزایش سن سطح CoQ10 در بدن کاهش می‌یابد. همچنین میزان CoQ10 در افرادی که شرایط خاصی مانند بیماری قلبی دارند پایین است.

CoQ10 در گوشت، ماهی و غلات کامل یافت می‌شود. مقدار CoQ10 موجود در این منابع غذایی به اندازه کافی برای افزایش قابل توجهی سطح CoQ10 در بدن کافی نیست. به عنوان یک مکمل، مکمل CoQ10 به صورت کپسول، قرص و تا IV در دسترس است. CoQ10 ممکن است به درمان برخی از شرایط قلبی و همچنین میگرن و بیماری پارکینسون کمک کند.

چرا مردم کوآنزیم کیوتن مصرف می کنند؟

اگرچه CoQ10 نقش اساسی در بدن دارد، اما بیشتر افراد سالم به طور طبیعی CoQ10 کافی دارند. شواهدی وجود دارد که افزودن بیشتر به صورت مکمل کیوتن ممکن است مفید باشد. افزایش سن و برخی شرایط پزشکی با کاهش سطح آنزیم کیوتن همراه است. اما در این موارد، مطمئن نیستیم که افزودن CoQ10 تأثیری خواهد داشت.
 
از CoQ10 برای درمان شرایط مختلف استفاده شده است. شواهدی وجود دارد که مکمل CoQ10 می‌تواند فشار خون را کمی کاهش دهد. CoQ10 همچنین برای درمان نارسایی قلبی و سایر بیماری‌های قلبی استفاده می‌شود و احتمالاً به بهبود برخی از علائم و کاهش خطرات قلبی در آینده در صورت ترکیب با داروهای منظم کمک می‌کند. اما شواهد متناقض است.
برخی شواهد اولیه نشان می‌دهد که CoQ10 ممکن است به جلوگیری یا درمان عوارض جانبی مصرف داروهای کلسترول نوع استاتین، مانند دردهای عضلانی و مشکلات کبدی کمک کند. مطالعات اولیه نشان داده است که کوآنزیم Q10 ممکن است روند پیشرفت بیماری آلزایمر را کُند کند، اما متوقف نمی‌کند. برای تأیید این تأثیر تحقیقات بیشتری لازم است. کوآنزیم کیو 10 برای پیشگیری از سردردهای میگرنی نیز مورد مطالعه قرار گرفته است، اگرچه ممکن است چندین ماه طول بکشد تا اثر بگذارد.
 
همچنین از نظر تعداد کم اسپرم، سرطان، اچ آی وی، دیستروفی عضلانی، پارکینسون، بیماری لثه و بسیاری دیگر از بیماری ها مورد مطالعه قرار گرفت. با این حال، این تحقیق هیچ مزیت قطعی پیدا نکرده است.اگرچه CoQ10 گاهی به عنوان مکمل انرژی فروخته می‌شود، اما شواهدی مبنی بر تقویت انرژی در یک فرد معمولی وجود ندارد.
خرید کوآنزیم Q10
فروش کوآنزیم Q10

تاثیر کوآنزیم q10 بر پوست

کوآنزیم Q10 یا یوبیکینون، یک آنتی‌اکسیدان مهم است که در بدن و پوست وجود دارد. این کوآنزیم قابلیت کاهش خطر ایجاد آسیب‌های اکسیداتیو را دارد و به عنوان یک عامل ضد پیری و ضد التهابی در پوست شناخته شده است. برخی از اثرات مفید کوآنزیم Q10 بر پوست عبارتند از:

 1. کاهش خطر ایجاد آسیب‌های پوستی: باعث کاهش خطر ایجاد آسیب‌های پوستی ناشی از اکسیداسیون و رادیکال‌های آزاد می‌شود.

 2. جلوگیری از آسیب‌های ناشی ازتابش UV: از خواص کوآنزیم q10 این است که به عنوان یک آنتی‌اکسیدان محافظتی، می‌تواند در کاهش آسیب‌های ناشی از تابش UV نقش داشته باشد. در واقع، این کوآنزیم می‌تواند به عنوان یک فیلتر طبیعی در برابر اشعه UV عمل کند و پوست را در برابر آسیب‌های ناشی از این تابش محافظت کند.

 3. افزایش تولید کلاژن: نقش کوآنزیم q10 می‌تواند به عنوان یک عامل ضد پیری در پوست عمل کند و با افزایش تولید کلاژن، باعث بهبود استحکام و الاستیسیته پوست شود.

 4. کاهش التهاب پوستی: کوآنزیم Q10 باعث کاهش التهاب پوستی می‌شود و به عنوان یک ضد التهاب طبیعی در پوست عمل می‌کند. این کوآنزیم می‌تواند با کاهش تولید سایر آنزیم‌های التهابی در پوست، به بهبود وضعیت پوست کمک کند.

 5. بهبود نرمی و طراوت پوست: کوآنزیم Q10 باعث بهبود نرمی و طراوت پوست می‌شود. این کوآنزیم می‌تواند با کمک به تحریک تولید کلاژن و الاستین، باعث بهبود فرم و جمعیت پوست شود.

در کل، کوآنزیم Q10 می‌تواند به عنوان یک ضد پیری و ضد التهاب طبیعی در پوست عمل کند و به بهبود وضعیت پوست کمک کند. با این حال، برای به دست آوردن بهترین نتیجه از استفاده از کوآنزیم Q10 برای پوست، بهتر است پیش از استفاده از آن با پزشک مشورت کنید و از افرادی که به آن حساس هستند، پرهیز کنید.

چه مقدار کوآنزیم Q10 باید مصرف کنید؟

هیچ دوز ایده آل کیوتن مشخص نشده است. در مطالعات از دوزهای CoQ10 به میزان 50 میلی‌گرم تا 1200 میلی گرم در بزرگسالان استفاده شده است که در طی یک روز به چند دوز تقسیم می‌شوند. یک دوز معمول روزانه 100 میلی‌گرم تا 200 میلی گرم است. دستورالعمل‌های موجود در بطری را دنبال کنید یا از پزشک یا یک متخصص تغذیه مشاوره بگیرید. به خاطر داشته باشید که مارک‌های مختلف مکمل ممکن است مواد و نقاط قوت مختلفی داشته باشند.

فرق آنزیم و کوآنزیم

اگرچه هر دو آنزیم‌ها و کوآنزیم‌ها در فرایندهای شیمیایی زیستی نقش دارند، اما تفاوت اصلی آنها در این است که آنزیم‌ها به عنوان کاتالیزورهای شیمیایی برای تسهیل فرآیندهای شیمیایی در سلول‌ها شناخته می‌شوند، در حالی که کوآنزیم‌ها به عنوان مولکول‌های کمکی برای آنزیم‌ها عمل می‌کنند و به آنها کمک می‌کنند که کار خود را با کارآیی بیشتر انجام دهند. به همین دلیل، کوآنزیم‌ها به عنوان فاکتورهای ضروری برای فعالیت آنزیم‌ها در محیط‌های زیستی شناخته می‌شوند.

فروش کوآنزیم کیوتن q10

کوآنزیم Q10 که به عنوان CoQ10 نیز شناخته می‌شود به تولید انرژی در سلول‌های شما کمک می‌کند. بدن شما به طور طبیعی CoQ10 تولید می‌کند، اما با افزایش سن تولید آن کاهش می‌یابد. خوشبختانه CoQ10 را می‌توانید از طریق مکمل‌ها یا غذاها نیز دریافت کنید.

شرایط سلامتی مانند بیماری‌های قلبی، اختلالات مغزی، دیابت و سرطان با سطح پایین کوآنزیم Q10 مرتبط است. مشخص نیست که آیا سطح پایین CoQ10 باعث این بیماری‌ها می‌شود یا خیر. اما یک چیز مسلم است: تحقیقات فراوان، طیف گسترده‌ای از مزایای سلامتی CoQ10 را نشان داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست