کوآنزیم Q10

خرید کوآنزیم Q10

کوآنزیم Q10 (CoQ10) ماده مغذی است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد. کوآنزیم کیوتن همچنین در بسیاری از غذاهایی که می‌خوریم وجود دارد. CoQ10 به عنوان یک آنتی‌اکسیدان عمل می‌کند، که از سلول‌ها در برابر آسیب محافظت می‌کند و نقش مهمی در متابولیسم دارد.

این ماده همچنین به نام‌های:

 • کوآنزیما
 • اوبیدکارنون
 • اوبیدرکارنون
 • یوبیکوئینول

شناخته می‌شود.کوآنزیم Q10 احتمالاً در داروهای جایگزین به عنوان کمک‌کننده در درمان کمبود کوآنزیم Q-10 یا کاهش علائم اختلالات میتوکندری (شرایطی که بر تولید انرژی سلول‌های بدن تأثیر می‌گذارد) مؤثر است.

کوآنزیم Q10 که به CoQ10 نیز معروف است، ترکیبی است که به تولید انرژی در سلول‌های شما کمک می‌کند. بدن شما CoQ10 را به طور طبیعی تولید می‌کند، اما تولید آن با افزایش سن گرایش پیدا می‌کند. خوشبختانه، شما همچنین می‌توانید CoQ10 را از طریق مکمل یا مواد غذایی دریافت کنید.

دلایل کمبود کوآنزیم Q10:

تولید کوآنزیم Q10 با افزایش سن کاهش می‌یابد. بنابراین، به نظر می‌رسد افراد مسن در این ترکیب کمبود دارند.

برخی دیگر از دلایل کمبود کوآنزیم Q10 عبارت‌اند از کمبودهای تغذیه‌ای، مانند:

 • کمبود ویتامین B6
 • نقص ژنتیکی در سنتز CoQ10 یا افزایش تقاضا توسط بافت که به دلیل بیماری‌های دوران پیری ایجاد می‌شود.

تحقیقات نشان داده‌اند که CoQ10 چندین نقش اساسی در بدن شما بازی می‌کند که یکی از کارکردهای اصلی آن کمک به تولید انرژی در سلول‌های شما است. این ماده در ساخت آدنوزین تری فسفات (ATP)، که در انتقال انرژی در درون سلول‌ها است نقش دارد.

نقش مهم دیگر آن خدمت به عنوان یک آنتی‌اکسیدان و محافظت از سلول‌ها در برابر آسیب اکسیداتیو است. مقادیر زیاد رادیکال‌های آزاد منجر به آسیب اکسیداتیو می‌شود که می‌تواند در عملکرد منظم سلول دخالت کند.

کاربردها و ویژگی‌های کوآنزیم Q10 در تولیدات غذایی و دارویی

مطالعات اولیه نشان داده‌اند که CoQ10 ممکن است پیشرفت بیماری آلزایمر را کند و متوقف کند. البته برای تأیید این تأثیر، تحقیقات بیشتری لازم است. CoQ10 همچنین به عنوان یک درمان پیشگیرانه برای سردردهای میگرنی مورد بررسی قرار گرفته است، اگرچه ممکن است این درمان چندین ماه طول بکشد.

همچنین برای:

 • تعداد کم اسپرم
 • سرطان
 • HIV
 • دیستروفی عضلانی
 • بیماری پارکینسون
 • بیماری لثه و بسیاری شرایط دیگر مورد مطالعه قرار گرفت.

برای مشاهده و تهیه مواد اولیه خوراکی، روی خرید مواد اولیه صنایع غذایی کلیک کنید.

با این حال، این تحقیق فواید قطعی پیدا نکرده است. اگرچه CoQ10 گاهی اوقات به عنوان یک مکمل انرژی به فروش می‌رسد، اما هیچ مدرکی مبنی بر تقویت انرژی در یک فرد معمولی وجود ندارد.

این ماده آنتی‌اکسیدانی است که بدن شما به طور طبیعی تولید می‌کند. سلول‌های شما از CoQ10 برای رشد و نگهداری استفاده می‌کنند. با افزایش سن سطح CoQ10 در بدن کاهش می‌یابد. همچنین میزان CoQ10 در افرادی که شرایط خاصی مانند بیماری قلبی دارند پایین است.

CoQ10 در گوشت، ماهی و غلات کامل یافت می‌شود. مقدار CoQ10 موجود در این منابع غذایی به اندازه کافی برای افزایش قابل توجهی سطح CoQ10 در بدن کافی نیست. به عنوان یک مکمل، مکمل CoQ10 به صورت کپسول، قرص و تا IV در دسترس است. CoQ10 ممکن است به درمان برخی از شرایط قلبی و همچنین میگرن و بیماری پارکینسون کمک کند.

چرا مردم کوآنزیم کیوتن مصرف می کنند؟

اگرچه CoQ10 نقش اساسی در بدن دارد، اما بیشتر افراد سالم به طور طبیعی CoQ10 کافی دارند. شواهدی وجود دارد که افزودن بیشتر به صورت مکمل کیوتن ممکن است مفید باشد. افزایش سن و برخی شرایط پزشکی با کاهش سطح آنزیم کیوتن همراه است. اما در این موارد، مطمئن نیستیم که افزودن CoQ10 تأثیری خواهد داشت.
از کیو 10 برای درمان بسیاری از شرایط مختلف استفاده شده است. شواهدی وجود دارد که مکمل CoQ10 می تواند فشار خون را کمی کاهش دهد. کیو 10 همچنین برای درمان نارسایی قلبی و سایر بیماری‌های قلبی استفاده می‌شود، احتمالاً به بهبود برخی از علائم و کاهش خطرات قلبی در آینده در صورت ترکیب با داروهای منظم کمک می‌کند، اما شواهد متناقض است.
اگرچه هنوز بحث برانگیز است، اما برخی شواهد اولیه نشان می‌دهد که CoQ10 ممکن است به جلوگیری یا درمان عوارض جانبی مصرف داروهای کلسترول نوع استاتین، مانند دردهای عضلانی و مشکلات کبدی کمک کند.مطالعات اولیه نشان داده است که کوآنزیم Q10 ممکن است روند پیشرفت بیماری آلزایمر را کُند کند، اما متوقف نمی‌کند.
برای تأیید این تأثیر تحقیقات بیشتری لازم است.کوآنزیم کیو 10 همچنین به عنوان یک درمان پیشگیری از سردردهای میگرنی مورد مطالعه قرار گرفته است، اگرچه ممکن است چندین ماه طول بکشد تا اثر بگذارد.
همچنین از نظر تعداد کم اسپرم، سرطان، اچ آی وی، دیستروفی عضلانی، پارکینسون، بیماری لثه و بسیاری دیگر از بیماری ها مورد مطالعه قرار گرفت. با این حال، این تحقیق هیچ مزیت قطعی پیدا نکرده است.اگرچه CoQ10 گاهی به عنوان مکمل انرژی فروخته می‌شود، اما شواهدی مبنی بر تقویت انرژی در یک فرد معمولی وجود ندارد.

چه مقدار کوآنزیم Q10 باید مصرف کنید؟

هیچ دوز ایده آل کیوتن مشخص نشده است. مطالعات از دوزهای CoQ10 از 50 میلی‌گرم تا 1200 میلی گرم در بزرگسالان استفاده کرده اند که در طی یک روز به چند دوز تقسیم می‌شوند. یک دوز معمول روزانه 100 میلی‌گرم تا 200 میلی گرم است. دستورالعمل های موجود در بطری را دنبال کنید یا از پزشک یا یک متخصص تغذیه مشاوره بگیرید. به خاطر داشته باشید که مارک های مختلف مکمل ممکن است مواد و نقاط قوت مختلفی داشته باشند.

فـروش کوآنزیم Q10:

کوآنزیم Q10، همچنین به عنوان CoQ10 شناخته می‌شود، ترکیبی است که به تولید انرژی در سلول‌های شما کمک می‌کند. بدن شما به طور طبیعی CoQ10 تولید می‌کند، اما با افزایش سن تولید آن کاهش می‌یابد. خوشبختانه CoQ10 را می‌توانید از طریق مکمل‌ها یا غذاها نیز دریافت کنید.

شرایط سلامتی مانند بیماری‌های قلبی، اختلالات مغزی، دیابت و سرطان با سطح پایین کوآنزیم Q10 مرتبط است. مشخص نیست که آیا سطح پایین CoQ10 باعث این بیماری‌ها می‌شود یا نتیجه آن است.یک چیز مسلم است: تحقیقات زیادی طیف گسترده‌ای از مزایای سلامتی CoQ10 را نشان داده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
برچسب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست