فروش پودر خردل

خرید پودر خردل

فروش پودر خردل عمده و خرده با ضمانت کیفیت و بهترین قیمت در شرکت پیشگامان شیمی انجام می شود. این شرکت پودر خردل کانادایی را در کیسه‌های 25کیلویی وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید پودر خردل با ما تماس بگیرید.

جهت استعلام

قیمت پودرخردل

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

پودر خردل چیست؟

خردل یکی از محصولات برجسته دانه روغنی است. اگرچه بیشتر از آن برای استخراج روغن خوراکی استفاده می‌شود، از دانه خردل نیز به عنوان ماده چاشنی برای طعم و تندی در آماده‌سازی‌های مختلف غذایی بسیار استفاده می‌شود. 

خردل انواع مختلفی دارد: سیاه (Brassica Nigra)، قهوه‌ای (Brassica Juncea) و سفید / زرد (Brassica Hirta یا Brassica Alba). دانه خردل سیاه و قهوه‌ای گرما و تندی بیشتری دارد و خردل زرد و سفید طعم ملایم تری دارد. خردل به طور طبیعی دارای ویتامین‌ها و مواد ریز مغذی است. دانه‌های آن منبع عالی منیزیم، آهن، کلسیم و ویتامین B6 در میان سایر مواد است.

پودر خردل دانه‌ی خردل خشک است که از سه نوع گیاه خردل، از جمله خردل زرد، خردل قهوه‌ای و خردل سیاه است. پودر خردل حاوی همان مواد مغذی است که در کل خردل یافت می‌شود و دارای مزایای تغذیه‌ای مختلف است. پودر خردل خشک از دانه خردل خرد شده تهیه می‌شود. خردل خشک به خودی خود عطر و طعم ندارد.

این پودر باید با آب ترکیب شود تا اسانس آن آزاد شود. آب لوله کشی در دمای اتاق در این نقش بهترین عملکرد را دارد. فقط آرد خردل خشک را با آب ساده مخلوط کرده و اجازه دهید 5 یا 10 دقیقه بماند تا طعم دار شود. سپس می‌توانید چیزهای دیگری مانند سرکه، آبجو یا شراب به آن اضافه کنید تا طعم پایه را اصلاح کنید.

این پودر ضخیم زرد دارای طعمی ملایم است و به عنوان خردل خشک یا خردل زمین شناخته شده است. پودر خردل را می‌توان با طعم‌دهنده‌های مایع و اضافی و ادویه‌جات ترشی‌جات ترکیب کرد.

یک محصول خمیری تهیه شده از پودر خردل همراه با نمک و سرکه در کشورهای شرقی بسیار محبوب است. از پودر خردل به عنوان چاشنی در ترشی، گوشت و سس سالاد نیز استفاده می‌شود. خردل سیاه هندی به دلیل عطر، طعم و تندی کاملاً شناخته شده است. از این پودر می توان در تهیه خمیر خردل، خردل رومیزی و سایر محصولات خردل استفاده کرد.

فروش پودر خردل
فروش پودر خردل کانادایی

خصوصیات پودر خردل

طبق مطالعه ای که در سال 1990 منتشر شده در “گیاهان علمی” دانه‌های خردل حاوی مقادیر زیادی از مواد مغذی، به ویژه گلوکوزینولات هستند. گلوکوزینولات یک ترکیب شکر است که به طور طبیعی در بسیاری از گیاهان گل‌دار یافت می‌شود. یک مطالعه منتشر شده توسط “مجله بین‌المللی تحقیقات ویتامین و تغذیه” در سال 2002 نشان داد که گلوکوزینولات‌های موجود در گیاهان ممکن است اثر محافظتی در برابر انواع خاصی از سرطان، به ویژه سرطان ریه داشته باشند.

مواد معدنی سالم دانه‌های خردل شامل انواع مواد معدنی، از جمله آهن، منیزیم، روی، کلسیم و فسفر است. مقدار کافی این مواد معدنی برای عملکرد طبیعی بسیاری از فرآیندهای بیولوژیکی و بیوشیمیایی در بدن شما ضروری است و می‌تواند به جلوگیری از کمبود مواد معدنی کمک کند.

طبق آمار بانک ملی ایالات متحده آمریکا برای مرجع استاندارد، دانه خردل خشک 26.6 درصد کلسیم روزانه خود، 51.2 درصد آهن روزانه، 92.5 درصد منیزیم روزانه، 40.5 درصد از روزانه روی شما و 82.8 درصد از فسفر روزانه خود را شامل می‌شود. امگا 3 اسید چرب بذر خردل اسیدی و منبع اسیدهای چرب امگا 3 است.

استفاده از پودر خردل به عنوان ادویه

پودر خردل یکی از ادویه‌های مورد علاقه دوستداران غذاهای خوشمزه است و بسیاری از افراد اغلب در رژیم روزانه از آن استفاده می‌کنند. قطعاً در ساندویچ های هات‌داگ خردل استفاده می‌کنیم. خردل فواید زیادی برای سلامتی دارد. این ادویه به طور گسترده‌ای در پخت و پز و به عنوان مکمل در بسیاری از دستور العمل‌ها استفاده می‌شود. طعم متنوع خردل بسته به روش تهیه طیف و قدرت زیادی دارد.

خرید پودر خردل
فروش عمده پودر خردل

موارد استفاده پودر خردل

پودر خردل نام های دیگری مانند خردل خشک و خردل آسیاب شده دارد. این دانه خردل است که آسیاب شده و به صورت پودر ریز در آمده است. خردل از همان خانواده ترب است و ترکیبات مشترک هر دو ادویه است که به آنها حرارت می دهد. غذاهای معدودی وجود دارند که با طعم خردل سازگاری ندارند. در اینجا چند راه عالی برای استفاده از پودر خردل وجود دارد که طعم آن در مرکز توجه قرار می گیرد.

خردل آماده خود را درست کنید.

پودر خردل ماده اصلی خردل آماده است. خردل زرد روشن که به طور سنتی در هات داگ آمریکایی استفاده می شود و خردل سنگی خوش طعم تر، هر دو با دانه خردل آسیاب شده شروع می شوند.

می توانید خردل آماده خود را با ترکیب پودر خردل با یک شیرین کننده، سرکه و آب درست کنید تا قوام دلخواه به دست آید. برخی از دستور العمل ها از شراب به عنوان مایع استفاده می کنند.

پودر خردل همچنین طعم خاصی را به گوشت های کبابی می بخشد که هم طعم گوشت و هم طعم سایر ادویه های مورد استفاده برای چاشنی آن را افزایش می دهد. روی اکثر گوشت ها از جمله مرغ، گوشت گاو و خوک کار می کند.

خردل در سس های سالاد

پودر خردل در سس های سالاد مانند هات داگ خوشمزه است. این یک افزودنی عالی برای وینگرت است که به عنوان یک امولسیفایر برای کمک به ترکیب روغن و سرکه عمل می کند. این یک افزودنی عالی برای سس مایونز خانگی نیز هست. پودر خردل بدون افزودن رطوبت، طعم خردل را به ارمغان می آورد. سالاد کلم و سالاد سیب زمینی شما هرگز نباید آبکی باشد.

خردل در سس های خامه ای و پنیر

پودر خردل یک افزودنی عالی برای بسیاری از سس هایی است که خامه را به عنوان یکی از مواد اصلی آنها تشکیل می دهند. به عنوان مثال، آن را در برخی از دستور العمل های سس هلندی نشان می دهد.

خردل به دلیل طعم تند و اسیدی در بهبود طعم سیب زمینی گراتن مفید است و سوپ کلم بروکلی و پنیر را بهبود می بخشد.

روی ژامبون

خردل در لعاب ژامبون عالی است. گرما و اسیدیته آن نه تنها چربی پوشش دهان را کاهش می دهد بلکه درخشش طلایی به لعاب می دهد.

خردل را به گوشت چرخ کرده اضافه کنید.

مقداری خردل آسیاب شده را داخل آن بریزید تا چربی گوشت چرخ کرده را از بین ببرید و چاشنی های دیگر را تقویت کنید. خردل زمانی بهترین اثر را دارد که با طعم های مختلف دیگر همراه باشد. در همبرگر هم کار می کند. می توانید پودر را به جای چاشنی به نان ها اضافه کنید (یا به هر دو صورت از آن استفاده کنید).

پودر خردل خشک از دانه های خردل آسیاب شده تهیه می شود. خردل خشک به خودی خود هیچ طعم و مزه ای ندارد و باید با آب ترکیب شود تا اسانس آن آزاد شود که به آن طعم می دهد. آب لوله کشی با دمای اتاق بهترین عملکرد را در این نقش دارد. فقط آرد خردل خشک را با آب معمولی مخلوط کنید و اجازه دهید به مدت 5 یا 10 دقیقه بماند تا مزه دار شود. سپس می توانید چیزهای دیگری مانند سرکه، آبجو یا شراب را اضافه کنید تا طعم پایه را تغییر دهید.

خلاصه

دانه خردل یکی از چاشنی های پرکاربرد در غذاهای هندی است. این دانه های سیاه ریز مملو از طعم و بوی تند هستند. روش رایج پخش خردل در بسیاری از غذاهای آشپزی به صورت پودر است. پودر خردل در هندی “Sarson ka Powder” یا در تلوگو “Avala Podi” نیز نامیده می شود. از دانه های خردل سیاه یا قهوه ای به دست می آید. در مقایسه با دانه های خردل کامل عطر و بوی قوی دارد و همچنین مغذی تر است. علاوه بر افزودن یک طعم خوش به غذا، پودر خردل از بسیاری جهات برای بدن ما مفید است.

خواص آنتی اکسیدانی پودر خردل

دانه و پودر خردل حاوی اسید آمینه، سیستئین است که به عنوان یک آنتی اکسیدان در بدن شما عمل می‌کند. طبق گزارش مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، سیستئین، بدن شما را در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند، که این ترکیبات مضر در بدن شما هستند که به DNA و غشای سلول آسیب می رسانند. سیستئین همچنین ممکن است در افرادی که از آنژین، برونشیت، آنفلوانزا و سایر بیماری‌ها رنج می‌برند مفید باشد.

ارزش غذایی در هر 100 گرم خردل به شرح زیر است:

 • انرژی 276 کیلوژول (66 کیلوکالری)
 • کربوهیدرات ها 6 گرم
 • قندها 3 گرم
 • فیبر غذایی 3 گرم
 • چربی 3 گرم
 • پروتئین 4 گرم

مواد معدنی

 • منیزیم 14٪ 48 میلی گرم
 • پتاسیم 3٪ 152 میلی گرم
 • سدیم 75٪ 1120 میلی گرم

خردل علاوه بر خوشمزه بودن، دارای خواص سلامتی بسیاری است. خردل توسط همه کسانی که می‌خواهند مصونیت آن‌ها در سطح بالاتری باشد، استفاده و مصرف می‌شود.

فواید پودر خردل برای بدن

طبق کتاب “سلامت گیاهان امروز: راهنمای مرجع ضروری” مرکز پزشکی دانشگاه مریلند معتقد است که اسیدهای چرب امگا 3 در برخی از غذاها ممکن است برای افرادی که دارای مشکلات زیر هستند مفید باشد:

 • کلسترول بالا
 • فشار خون بالا
 • بیماری‌قلبی
 • دیابت
 • آرتریت روماتوئید
 • لوپوس اريتماتوز سیستمیک
 • پوکی‌استخوان
 • افسردگی
 • اختلال دوقطبی
 • اسکیزوفرنیا
 • توجه اختلال نارسایی
 • اختلالات پوستی
 • بیماری روده التهابی
 • آسم
 • دژنراسیون ماکولا
 • درد قاعدگی و برخی از سرطان‌ها

با این حال، اسیدهای چرب امگا 3 برای درمان یا پیشگیری از هر گونه بیماری کاربرد ندارد.

بهترین فواید پودر خردل برای سلامتی

در اینجا چند مورد از مزیت های شگفت انگیز پودر خردل برای سلامتی به تفصیل آورده شده است. بیایید نگاهی به آنها بیندازیم.

 • با انواع سرطان مبارزه می کند.

پودر خردل حاوی بسیاری از مواد مغذی سالم و ارزشمند است می تواند با سلول های سرطانی مبارزه کند. پودر خردل دارای عامل خاصی به نام ملاتونین است که ثابت شده است از بدن در برابر سرطان ها به ویژه سرطان سینه محافظت می کند.

 • از کمبود مواد معدنی جلوگیری می کند.

پودر خردل حاوی مقادیر زیادی آهن، روی، فسفر و کلسیم است. افزودن این پودر به مواد غذایی روزانه می تواند به شما کمک کند تا با کمبود مواد معدنی مقابله کنید و همچنین به تشکیل گلبول های قرمز خون کمک می‌کند. استفاده منظم از پودر خردل می تواند از کم خونی جلوگیری کند.

 • اعصاب شما را درمان می کند.

همانطور که گفته می شود این پودر هنگام مصرف، تولید گرما می کند که به نفع بسیاری از افرادی است که از مشکلات عصبی رنج می‌برند. با فعال کردن اعصاب، روند بهبودی را تحریک می کند. همچنین به دلیل اثر آرام بخش بر اعصاب، به مقابله با کاهش سطح استرس و اضطراب کمک می کند.

 • مشکلات تنفسی را کاهش می دهد.

این پودر معجزه آسا برای تسکین افرادی که از سرماخوردگی و مشکلات سینوسی رنج می برند مفید شناخته شده است. از آنجایی که مصرف روزانه آن به گرم نگه داشتن بدن کمک می کند، هر نوع احتقان تنفسی را نیز از بین می برد. پودر خردل همچنین برای بیماران مبتلا به آسم مفید است و به تنفس بهتر آنها کمک می کند.

 • باعث تسکین درد و درد می شود.

گچ ساخته شده از پودر خردل به درمان درد و اسپاسم کمک می کند و اندام ها و سایر دردهای عضلانی را التیام می بخشد. از آنجایی که اثرات گرم تری دارد، باید روی پوست برهنه استفاده شود. فقط خمیر پودر خردل و آب را روی یک پارچه سفید بمالید و آن را در اطراف ناحیه آسیب دیده بپیچید.

 • سطح گلوکز را حفظ می کند.

در عصر حاضر، افراد در هر گروه سنی از دیابت رنج می برند. خردل برای درمان این بیماری عالی است زیرا حاوی آنتی اکسیدان است و اثر اکسیژن و آسیب های ناشی از استرس اکسیداتیو در افراد دیابتی را خنثی می کند. روغن خردل که در پخت و پز استفاده می شود، گلوکز سرم را کاهش می دهد و متابولیسم را تحریک می کند که منجر به کنترل گلوکز در بدن می شود.

 • فواید پودر خردل برای مو

خردل اغلب در دستورالعمل‌های ماسک مو دست ساز مورد توجه قرار می‌گیرد. مطالب موجود در مورد روغن خردل، هزاران سال از طب آیورودا را در بر می‌گیرد. چه باور داشته باشد یا نه، خردل یکی از کلیدهای رشد مو است و اما دلیل آن چیست؟

 • منیزیم و رشد مو

به دلیل ماهیت منیزیم، که به صورت ویژه از طریق غدد عرق و فولیکول‌های مو جذب می‌شود. منیزیم نه تنها به عنوان یک ماده مغذی اصلی باعث سلامت استخوان می‌شود بلکه رسوبات کلسیم سر را که به عنوان “کلسیفیکاسیون فولیکول‌های مو” شناخته می‌شود حل می‌کند. این رسوبات می‌تواند در نتیجه تجمع محصولات مو، استفاده از آب سخت موجود در مناطق شهری، DHT، روغن‌ها و پوست مرده باشد. منیزیم خردل به حل شدن رسوباتی کمک می‌کند که فولیکول مو را باز می‌کند و باعث رشد مو می‌شود.

 • خردل و جریان خون

دانه خردل آسیاب شده حاوی آنزیم میروسیناز و اجزای تند مانند سینگرین، میوزین و سینالبین است. این آنزیم ها اگر با عناصر مایع، آب یا روغن ترکیب شوند وارد یک واکنش شیمیایی می‌شوند که اساساً “گرمای” خردل را ایجاد می‌کند. این واکنش جریان خون در پوست سر را در موارد موضعی تقویت می‌کند و راهی مطمئن برای سرعت بخشیدن به رشد مجدد مو و کمک به ریزش مو است.

 طعم

خردل آسیاب شده یکی از معطرترین موادی است که می‌توانید به آشپزی خود اضافه کنید. از آن برای طعم دادن و امولسیون کردن سس مایونز خانگی و سس هلندی استفاده کنید. آن را در سس های سالاد و سس های کره هم بزنید. هرچه بیشتر از خردل آسیاب شده در آشپزی خود استفاده کنید، بیشتر آن را دوست خواهید داشت.

تاریخچه پودر خردل

خردل یک چاشنی مورد علاقه در طول اعصار بوده است، به خصوص به عنوان مکمل طعم گوشت گاو و سوسیس. قرن دوازدهم در انگلستان، دانه‌ها به همراه هاون همیشه روی میز قرار می‌گرفتند تا غذاخوری‌ها بتوانند دانه‌های خود را آسیاب کنند. تا قرن هجدهم بود که دانه خردل به صورت تجاری به عنوان پودر برای استفاده در چاشنی یا تهیه خردل آماده فروش شد.

قیمت عمده پودر خردل

خردل معمولاً به عنوان چاشنی استفاده می‌شود. دارای مزایایی مانند کاهش التهاب و افزایش محافظت در برابر عفونت است. ترکیبات موجود در خردل حتی ممکن است از برخی سرطان‌ها نیز پیشگیری کند.

فروش پودر خردل

فروش پودر خردل

فروش پودر خردل کانادایی در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول پودر خردل مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست