پتاسیم پرسولفات خرید

خرید پرسولفات پتاسیم

شرکت پیشگامان شیمی واردکننده مواد اولیه صنعتی، محصول پرسولفات پتاسیم را از کشور چین و کره جنوبی وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید پرسولفات پتاسیم صنعتی با ما تماس بگیرید.

برای استعلام قیمت پرسولفات پتاسیم

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

قیمت پر سولفات پتاسیم

پیشگامان شیمی واردکننده و تأمین‌کننده عمده در زمینه فروش پرسولفات پتاسیم در ایران است. شما می‌توانید قیمت پرسولفات پتاسیم را از طریق تماس با ما یا ارسال درخواست به ایمیل info@irchem.ir یا درج پیغام در سایت irchem دریافت کنید. اطمینان داشته باشید که می‌توانید خرید مواد اولیه صنعتی را با قیمت خوب از این مجموعه داشته باشید.

پتاسیم پرسولفات چیست؟

پر سولفات پتاسیم یا KPS یک کریستال بی‌رنگ شفاف و اکسیدکننده قوی است. پتاسیم‌پرسولفات یا همان پتاسیم پروکسیدی سولفات نوعی ترکیب معدنی جامد و سفید رنگ است که به نسبت کم در آب سرد محلول  بوده ولی در آب گرم خاصیت انحلال‌پذیری بهتری دارد. پرسولفات پتاسیم را می‌توان با الکترولیز کردن محلول سرد بی‌سولفات پتاسیم در سولفوریک اسید با چگالی کنونی و یا با اضافه‌کردن پتاسیم بی‌سولفات به محلول آمونیم پروکسی دی سولفات نمک با خاصیت انحلال‌پذیری بیشتر تهیه کنید. در اصل این ماده از طریق اکسیداسیون شیمیایی سولفات پتاسیم با استفاده از فلوئور تهیه می‌شود.

پرسولفات پتاسیم در فولاد، صنعت عکاسی و پزشکی، آغازگر پلیمریزاسیون لاتکس یا محلول مونومرهای اکریلیک، وینیل استات، وینیل کلرید و دیگر محصولات کاربرد دارد. هم چنین از استیروئن، آکریلونیتریل، بوتادین و امولسیون مشابه برای کوپلیمرازی است. پر سولفات پتاسیم به آرامی در محیط مرطوب تجزیه می‌شود.

خرید پرسولفات پتاسیم
خرید پرسولفات پتاسیم

مقایسه پرسولفات پتاسیم با آمونیوم و سدیم پرسولفات

سدیم پرسولفات پرسولفات پتاسیم آمونیوم پرسولفات  
سدیم پراکسی دی سولفات پتاسیم پراکسی دی سولفات آمونیوم پراکسی دی سولفات نام شیمیایی
کریستال (مونوکلینیک) کریستال (تری کلینیک) کریستال (مونوکلینیک) فرم فیزیکی
Na2S2O8 K2S2O8 (NH4)2S2O8 فرمول شیمیایی
238.1 270.3 228.2 وزن مولکولی
2.59 2.48 1.98 چگالی کریستال (g/cc)
سفید سفید زرد کمرنگ یا کرم رنگ
بدون بو بدون بو بدون بو بو
1.12 1.30 1.05 چگالی فله (g/cc)

جنبه‌های بیوشیمیایی پرسولفات پتاسیم

پرسولفات در نان به بی‌سولفات و سولفات تبدیل می شود. سولفات‌ها به آرامی جذب می‌شوند. مقادیر زیاد ممکن است پالایش شود. سولفات‌ها از نظر فیزیولوژیکی در بدن تشکیل می‌شوند و از طریق ادرار به صورت مزدوج دفع می‌شوند.

ارزش غذایی گلوتن با بررسی الگوی اسیدهای آمینه قبل و بعد از درمان با پرسولفات آمونیوم در سطوح 100 و 2000 ppm بررسی شده است. در سطح پایین‌تر از درمان، هیچ تغییر قابل توجهی در اسیدهای آمینه، غیر از متیونین، یافت نشد. سطح بالاتر درمان منجر به 46 درصد بود. از دست دادن تریپتوفان، 20 درصد از دست دادن متیونین و از دست دادن اندک سیستین، آرژنین و لیزین.

همچنین هضم پروتئین را 21 درصد کاهش داد. هیچ تأثیر قابل توجهی بر قابلیت هضم در سطح پایین‌تر از درمان مشاهده نشد. در مطالعات انجام شده بر روی نان پخته شده از آرد با سطح درمان ppm 100، کاهش متیونین حتی پس از یک ماه ذخیره‌سازی مشاهده نشد.

کاربرد پرسولفات‌ها

مواد پرسولفات در بسیاری از فرآیندهای صنعتی و محصولات تجاری اجزای اصلی هستند. صنعت پلیمر از محلول‌های آبی پرسولفات‌ها به عنوان آغازگرهای پلیمریزاسیون لاتکس و لاستیک مصنوعی استفاده می‌کند. صنعت الکترونیک پرسولفات سدیم را یک ریزتولید کارآمد در ساخت صفحه‌های مدار چاپی می‌داند. مثال‌های زیر بیشترین تطبیق پذیری شیمیایی مواد پرسولفات را نشان می‌دهد.

 • بسپارش

 • پلاستیک و لاستیک

از پرسولفات‌های آمونیوم، پتاسیم و سدیم به عنوان آغازگر واکنش‌های پلیمریزاسیون امولسیون در تهیه اکریلیک‌ها، پلی وینیل کلریدها، پلی استایرن‌ها و نئوپرن استفاده می‌شود. از آن‌ها به عنوان آغازگرهای پلیمریزاسیون در ساخت لاستیک مصنوعی (استایرن بوتادین و ایزوپرن) برای لاستیک اتومبیل و کامیون استفاده می‌شود. از آغازگر پرسولفات برای تهیه پلیمرهای لاتکس برای رنگ، پوشش و پشت فرش استفاده می‌شود.

 • مواد سازه‌ای

از پرسولفات‌ها به عنوان آغازگر در فرمولاسیون‌های بتن پلیمری استفاده می‌شود.

 • مواد شیمیایی و مواد معدنی غیر آلی

پرسولفات‌ها همچنین آغازگرهای پوشش پلیمری رشته‌های گرافیت هستند.

 • تثبیت خاک

پرسولفات آمونیوم به عنوان عامل پخت در سیستم های دوغاب شیمیایی که برای تثبیت خاک در نزدیکی سدها، تونل‌ها و ساختمان‌ها استفاده می‌شود، کاربرد دارد.

 • اکسیداسیون

 • آماده‌سازی سطح

از قدرت اکسیداسیون پرسولفات‌ها برای تمیز کردن و واکشی ریز انواع بسترهای صفحه چاپی مدار استفاده می‌شود. پرسولفات‌ها اکسیدکننده‌های مهمی در فرآیندهای آبکاری و پوشش هستند. آن‌ها همچنین اچ برای آلیاژهای نیکل، تیتانیوم و روی هستند.

از پرسولفات‌ها برای تمیز کردن و آسیاب کردن سطح آلومینیوم، برنج، مس و بسیاری دیگر از سطوح فلزی قبل از آبکاری یا اتصال چسب استفاده می‌شود. از پرسولفات‌ها برای تمیز کردن و فعال سازی کربن و زغال چوب قبل و بعد از استفاده به عنوان جاذب استفاده می‌شود.

 • مواد آرایشی

صنعت لوازم آرایشی فرمولاسیون هایی ایجاد کرده است که از مواد پرسولفات برای تقویت عملکرد سفید شدن مو استفاده می‌کنند.

 • سنتز آلی

پرسولفات‌ها اکسیدکننده‌ای در تهیه آلدهیدها، کتون‌ها، اسیدهای کربوکسیلیک، کینون ها و انواع دیگر ترکیبات هستند. صنعت داروسازی از پرسولفات سدیم به عنوان معرف در تهیه آنتی‌بیوتیک استفاده می‌کند.

سایر برنامه‌ها کاربردی پرسولفات‌ها

 • چسب

از پرسولفات‌ها در تهیه فیلم‌های چسبنده و چسب‌های باند فلزی استفاده می‌شود.

 • تولید گاز و روغن

در بازیافت بیشتر روغن‌ها، از پرسولفات‌ها “down hole” برای تشکیل و شکستن ژل استفاده می‌شود.

 • جوهرها، رنگدانه‌ها و مواد پخش‌کننده

از سولفات‌ها برای پیوند بسترها به پلیمرها استفاده می‌شود (به عنوان مثال کربن سیاه تا سدیم اکریلات). از پرسولفات‌ها در تهیه مواد پخش‌کننده برای پرتاب جوهر و فرمولاسیون تونر استفاده می‌شود.

 • استخراج

از پرسولفات‌ها می‌توان در فرآیندهای جداسازی نیکل و کبالت استفاده کرد.

 • پراکسی مونوسولفات

FMC فرایندی را با استفاده از پرسولفات‌های آمونیوم و سدیم برای تهیه محلول‌های پراکسی مونوسولفات ایجاد کرد.

 • عکاسی

از پرسولفات‌ها در بسیاری از کاربردهای عکاسی از جمله محلول‌های سفید کننده، بازسازی محلول‌ها، تمیز کردن تجهیزات و تصفیه فاضلاب استفاده می‌شود.

 • خمیر کاغذ و کاغذ

از مواد پرسولفات در اندازه گیری کاغذ، تهیه مواد اتصال‌دهنده و پوشش و تولید کاغذهای مخصوص استفاده می‌شود. یک سولفات فلز قلیایی فعال به طور موثری باعث خنثی شدن قدرت مرطوب خنثی / قلیایی و شکستن رنگ و رنگ‌زدایی و براق‌کننده نوری می‌شود.

 • منسوجات

از پرسولفات‌های آمونیوم و سدیم در رسوب زدایی و سفید سازی منسوجات و تولید مواد رنگی استفاده می‌شود.

خرید پرسولفات پتاسیم
خرید پرسولفات پتاسیم
 • استخرهای شنا

از روش شوک Clear Advantage برای اکسید کردن زباله‌های غیر قابل تصفیه در استخرها و سایر آب‌های تفریحی استفاده می‌شود. شوک Clear Advantage باعث شفافیت آب و جلوگیری از تشکیل کلر ترکیبی می‌شود.

 • محیطی

پرسولفات‌ها اکسیدکننده‌های بسیار قوی هستند. در صورت نگهداری مناسب از ماندگاری بسیار خوبی برخوردار هستند و استفاده از آن‌ها مقرون به صرفه است. این خصوصیات باعث می‌شود که پرسولفات‌ها برای انواع کاربردهای محیطی مانند اصلاح خاک، تصفیه فاضلاب و آب‌های زیرزمینی مناسب باشند.

کاربرد پرسولفات پتاسیم

 1. عنوان عامل سفید کننده
 2. برای تخریب اکسیداتیو مواد مضر در استخر
 3. می‌توان در تولید اصلاح‌کننده نشاسته و در تولید مواد چسب و پوشش استفاده شود.
 4. آن را می‌توان در اکسیداسیون زنجیره شاخه، الکل و اکسیداسیون هیدروکسید آروماتیک استفاده کرد.
 5. پرسولفات پتاسیم نقش رنگ‌آمیزی را بازی می‌کند، که یکی از ترکیبات اصلی رنگ مو نیز است.
 6. پرسولفات پتاسیم که می‌تواند به عنوان عامل گلوتن آرد گندم استفاده شود.
 7. به عنوان سفید کننده و ضد عفونی‌کننده پارچه
 8. به عنوان شتاب‌دهنده پلیمریزاسیون در رزین‌های مصنوعی
 9.  به عنوان یک عامل سفید کننده در سفید کننده‌های مختلف مو، به عنوان یک عامل مبادله یونی، یک عامل غربال‌گری و عامل درمان سطح
خرید پرسولفات پتاسیم
فروش پرسولفات پتاسیم

شیمی اکسیداسیون پرسولفات پتاسیم

آنیون پرسولفات قوی‌ترین اکسیدان از ترکیبات خانواده پراکسایژن است. داده‌های نیروی الکتریکی ذکر شده در زیر سه پراکسایژن معمول استفاده شده را مقایسه می‌کند:

S2O8-2 + 2H+ + 2e- ——> 2HSO4- E = 2.12V

H2O2 + 2H+ + 2e- ——> 2H2O E = 1.77V

HSO5- + 2H+ + 2e- ——> HSO4 +- H2O E = 1.44V

بسیاری از فلزات توسط پرسولفات اکسید می شوند و سولفاتهای محلول فلزی را ایجاد می کنند، به عنوان مثال مس:

Cu + S2O8 -2 ——> CuSO4 + SO4 -2

تحت شرایط خاص، هیدرولیز آنیون پرسولفات باعث ایجاد آنیون بی سولفات و آب اکسیژنه یک اکسیدان سریعتر از پرسولفات می‌شود:

S2O8 -2 + 2H2O ——> 2HSO4 -2 + H2O2

واکنش دیگر قابل توجه هیدرولیز پرسولفات کاتالیز شده با اسید برای تشکیل آنیون پراکسیمونوسولفات است. هیدرولیز اسیدی سریع و با دمای بالا و به دنبال آن خنک‌سازی حرارتی، محلولهای پراکسیمونوسولفات را به همراه خواهد داشت:

S2O8 -2 + H2O ——> HSO4 – + HSO5 –

واکنش در pH های مختلف

خنثی (pH  3 تا 7)

S2O8 -2 + H2O ——> 2HSO4 – + 1/2O2

اسید رقیق (pH> 0.3 ؛ [H +] <0.5M)

S2O8 -2 + 2H2O ——> 2HSO4 – + H2O2

اسید قوی ([H +]> 0.5M)

S2O8 -2 + H2O ——> HSO4 – + HSO5 –

قلیایی (pH> 13)

S2O8 -2 + OH- ——> HSO4 – + SO4 -2 + 1/2O2

خرید پرسولفات پتاسیم
قیمت پرسولفات پتاسیم

فروش پرسولفات پتاسیم

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول پر سولفات پتاسیم مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمت‌ پرسولفات پتاسیم توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست