فروش مونو پتاسیم فسفات

خرید مونو پتاسیم فسفات

شرکت پیشگامان شیمی با سالها تجربه در زمینه فروش مونو پتاسیم فسفات، آماده ارائه هرگونه مشاوره به شما عزیزان می‌باشد. این شرکت وارد کننده و تأمین‌کننده مونو پتاسیم فسفات گرید صنعتی می‌باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید مونو پتاسیم فسفات با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

جهت استعلام قیمت مونو پتاسیم فسفات

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

مونو پتاسیم فسفات قیمت

به انگلیسی Monopotassium phosphate 
شناسه محصول (cas no) 7778-77-0
فرمول شیمیایی Kh2po4
خلوص 99 درصد
وزن مولکولی 136.09 گرم بر مول
شکل ظاهری کریستالی سفید
⭐تولید کننده چین
⭐بسته بندی کیسه 25 کیلوگرمی
⭐قیمت مونو پتاسیم فسفات لطفا با ما تماس بگیرید

مونو پتاسیم فسفات چیست

مونو پتاسیم فسفات، MKP (همچنین دی هیدروژن فسفات پتاسیم، KDP یا فسفات پتاسیم یک‌ساله)، KH2PO4، یک نمک محلول پتاسیم و یون فسفات دی هیدروژن است که به عنوان کود، افزودنی مواد غذایی و قارچ‌کش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این ترکیب یک منبع فسفر و پتاسیم  و عامل بافر است. هنگامی که در مخلوط‌های کود با اوره و آمونیم فسفات استفاده می‌شود، فرار از آمونیاک را با حفظ اسیدی در سطح نسبتاً پایین به حداقل می‌رساند. کریستال‌های تک در دمای اتاق پارا اکسیژن هستند. در دمای زیر 150- درجه سانتی‌گراد (238- درجه فارنهایت) آن‌ها تبدیل به فاز الکتریکی می‌شوند.

پودر این ماده می‌تواند در مخلوط‌های کود مورد استفاده قرار گیرد تا فرار آمونیاک را با حفظ pH پایین کاهش دهد. اغلب به عنوان یک منبع مواد مغذی در تجارت گلخانه‌ای و هیدروپونیک استفاده می‌شود. این پودر بهترین منبع جهت تأمین فسفر و پتاسیم گیاهان در مراحل رشد بوده و از این رو مي‌تواند در زمانی كه گياه هم‌زمان به عنصرهای پتاسيم و فسفر نياز دارد، بسيار مفيد واقع شود. یک‌نواختی شکوفه‌ها، رشد رویشی، افزایش مقاومت گیاه، بهبود کیفیت رنگ و طعم میوه به شکل موثری از مونو پتاسیم فسفات تأثیر پذیر است.

به عنوان یک کریستال، برای خواص اپتیکی غیر خطی آن ذکر شده است. در مدولاتورهای نوری و برای اپتیک‌های غیر خطی مانند نسل دوم هارمونیک (SHG) مورد استفاده قرار می‌گیرد. مونو پتاسیم فسفات منظم دارای جذب در این طول موج تقریباً 4.7-6.3٪ در هر سانتی‌متر ضخامت است، در حالی که KDP بسیار جوش‌دار دارای جذب به طور معمول کمتر از 0.8٪ در هر سانتی‌متر است.

فروش مونو پتاسیم فسفات
فروش مونو پتاسیم فسفات چینی

خواص کود مونو پتاسیم فسفات

 • ظاهر: کریستال سفید یا پودر سفید بی‌بو
 • نقطه‌ ذوب: 252.6 درجه سانتی‌گراد
 • حلالیت: کمی محلول در آب است. در الکل غیر قابل حل است.
 • تراکم نسبی 2.338 بود.
 • واحد پیوند کووالانسی ترکیب 2 است.
 • تعداد اتم های سنگین مونوپتاسیم فسفات 6 است.
 • پیچیدگی ترکیب 61.2 است.

روش تولید مونوپتاسیم فسفات

چندین فرآیند تولید وجود دارد که می‌تواند برای سنتز این ماده از جمله خنثی سازی، استخراج، تبادل یونی، تبلور و روش مستقیم مورد استفاده قرار گیرد. در میان آن‌ها، روش خنثی‌سازی (خنثی سازی اسید فسفریک با کربنات پتاسیم یا هیدروکسید پتاسیم) بیشتر در تولید تجاری استفاده می‌شود.

در زیر معادله شیمیایی آمده است:

 • H3PO4+KOH=KH2PO4+H2O
 • 2H3PO4+K2CO3=2KH2PO4+H2O+CO2

  پس از حل شدن HPO42 و +H  در آب جدا می‌شود. در همین حال، همانطور که معادله شیمیایی زیر نشان می‌دهد، با آب واکنش می‌دهد و فسفریک اسید و هیدروکسید پتاسیم تشکیل می‌دهد:

 • H2PO4 = HPO42- + H+
 • H2PO4 + H2O → H3PO4 + OH

کاربردهای مونو پتاسیم فسفات

مونو پتاسیم فسفات پتاسیم دی هیدروژن فسفات نمک محلول که منبع فسفر و پتاسیم است. هنگامی که در مخلوط‌های کود با اوره و آمونیم فسفات استفاده می‌شود، فرار آمونیاک را با نگه‌داشتن pH در سطح نسبتاً پایین به حداقل می‌رساند.

سایر اسامی شناخته شده: پتاسیم فسفات یک‌ساله، اسید فسفریک، نمک مونوكالس

فروش مونو پتاسیم فسفات
فروش مونو پتاسیم فسفات

برنامه‌های کاربردی:

 • کود
 • افزودنی مواد غذایی
 • قارچ‌کش
 • عامل بافر

 MKP دارای معادل 52٪ P2O5 و 34٪ K2O است و دارای برچسب 0-52-34 می‌باشد. MKP اغلب به عنوان منبع تغذیه‌ای در تجارت گلخانه‌ای و هیدروپونیک استفاده می‌شود. مونو پتاسیم فسفات (MKP) یا دی هیدروژن فسفات پتاسیم (KDP) یک اسید فسفریک اسید پتاسیم محلول با فرمول شیمیایی KH2PO4 است.

کود

به عنوان کود کشاورزی محلول در آب، از فسفات منو پتاسیم به طور گسترده‌ای در خیساندن بذر، خیساندن ریشه و محلول پاشی گیاهان استفاده می‌شود. می‌تواند همراه با اوره و فسفات آمونیوم مورد استفاده قرار گیرد و معمولاً در گندم، ذرت، نیشکر، لوبیای سویا، پنبه، میوه ها، سبزیجات و سایر محصولات استفاده می شود، خصوصاً برای مرکبات مناسب است.

فروش مونو پتاسیم فسفات
فروش مونو پتاسیم فسفات

کاربرد مونو پتاسیم فسفات در غذا

مونوپتاسیم فسفات از فسفات پتاسیم که نمکی حلال است و غالباً به عنوان کود، افزودنی غذایی و قارچ کش استفاده می شود، بدست می‌آید. محصول به صورت گرانول یا پودر کریستالی سفید و بی رنگ است. بسیاری از تأمین کنندگان مونوپتاسیم فسفات اظهار دارند که این ماده عمدتا به عنوان ماده سازنده نمک‌های امولسیون برای محصولات پنیر فرآوری شده و به عنوان یک جز a در محصولات گوشتی و گیترید استفاده می‌شود.

مونوپتاسیم فسفات از مواد معدنی رژیم غذایی پتاسیم و فسفر به شکل فسفات تشکیل شده است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) مونوپتاسیم فسفات را به عنوان “به طور کلی ایمن شناخته می‌شود” (GRAS) به عنوان یک افزودنی غذایی طبقه بندی می‌کند.

مونوپتاسیم فسفات به عنوان یک منبع پتاسیم و ماده نگهدارنده استفاده می‌شود. این ترکیب می‌تواند باعث عدم تعادل فسفر و کلسیم در بدن شود که یکی از مشکلات فسفات است. اگر مقدار زیادی فسفر در بدن وجود داشته باشد، کلسیم می‌تواند از خون خارج شود و در بیشتر موارد در استخوان‌های ما اتفاق می‌افتد. این ممکن است در طولانی مدت باعث ضعیف شدن استخوان‌ها و افزایش حساسیت به شکستگی شود. منو پتاسیم فسفات در صنایع غذایی به عنوان مواد افزودنی غذایی برای تثبیت و کنترل اسیدیته و رطوبت مواد غذایی استفاده می‌شود. خصوصیات بافر آن باعث می‌شود که مقدار pH تثبیت شود و قدرت یونی غذا بهبود یابد.

این ماده همچنین به طور گسترده‌ای در ساخت مواد طعم دهنده، مواد افزودنی تخمیر، کالاهای پخته شده، مواد غذایی مخمر و تقویت کننده‌های غذایی استفاده می‌شود. مواد افزودنی غذایی مواد شیمیایی هستند که به حفظ طعم یا مزه، ظاهر یا سایر کیفیت مواد غذایی کمک می‌کنند.

 برای قرن‌ها، برخی افزودنی‌ها مورد استفاده قرار گرفته‌اند. به عنوان مثال، نگهداری غذا با ترشی، بیکن، نمک زدن و نگهداری شیرینی یا استفاده از دی اکسید گوگرد مانند شراب‌ها. در نیمه دوم قرن 20، با معرفی غذاهای فرآوری شده، بسیاری از مواد افزودنی طبیعی و مصنوعی کشف شد. تأمین کنندگان منو پتاسیم فسفات می‌گویند که در طی فرآیند تولید، مواد افزودنی غذایی نیز به طور غیرمستقیم از طریق بسته بندی یا حمل و نقل به مواد غذایی وارد شده‌اند.

مونو پتاسیم فسفات به طور موثری ماندگاری غذاهای فرآوری شده را حفظ و بهبود می‌بخشد. این ماده افزودنی است که معمولاً در محصولات لبنی، وعده‌های غذایی منجمد، آب میوه‌ها، کنسرو ماهی، غلات، سوپ و سبزیجات یافت می‌شود. به طور کلی هر ماده غذایی فرآوری شده از جمله فست فود ممکن است حاوی یک ماده افزودنی فسفات مانند مونو پتاسیم فسفات باشد.

در زیر انواع مختلفی از غذاها وجود دارد که از منو پتاسیم فسفات به عنوان مواد افزودنی غذایی استفاده می‌کنند:

محصولات لبنی: استفاده از فسفات منو پتاسیم در محصولات لبنی در مناطق مختلف قاره متفاوت است. استفاده از مواد افزودنی در فرآورده‌های لبنی مانند شیر ساده، آب پنیر، خامه و ماست بیشتر دیده می‌شود.

فروش مونو پتاسیم فسفات
قیمت مونو پتاسیم فسفات چینی

وعده‌های غذایی منجمد:

وعده‌های غذایی منجمد محصولات غذایی را از زمان پخت تا زمان مصرف نهایی حفظ می‌کنند. استفاده از مونوپتاسیم فسفات در وعده‌های غذایی منجمد برای جلوگیری از تخریب مواد غذایی مورد نیاز است.

میوه‌ها و سبزیجات:

مواد افزودنی غذایی برای اطمینان از کیفیت و ایمنی محصول نقش مهمی در فرآوری میوه و سبزی دارند. در طی فرآوری میوه، تعدادی مواد افزودنی غذایی برای حفظ و تقویت طعم میوه‌ها اضافه می‌شود.

غلات:

نقش مواد افزودنی غذایی غنی‌سازی غذاها با مواد مغذی در مقادیر بالاتر از آنچه در غذا قبل از فرآوری یافت می‌شود است. غذاهای غلات نمونه‌ای عالی از مواد غذایی غنی شده برای نگهداری هستند.

نوشیدنی:

در نوشیدنی‌های کوکاکولا، از منو پتاسیم فسفات منبع پتاسیم (الکترولیت) برای تامین مواد مغذی و ضروری بدن و همچنین برای حفظ فشار خون سالم استفاده می‌شود. ما می‌توانیم این ماده را در برچسب آب ویتامین کوکاکولا پیدا کنیم. این ماده را می‌توان در نوشیدنی‌های ورزشی (به عنوان مثال Gatorade) به عنوان منبع مغذی فسفر و پتاسیم یافت.

مونو پتاسیم فسفات برای پسته

درخت پسته به مقدار زیاد پتاسیم را جذب می کند. بنابراین، کمک یک کود مونو پتاسیم فسفات می‌تواند سطوح پتاسیم را ثابت نگه دارد تا گیاهان شما با مواد مغذی غنی مورد نیاز برای تولید محصول سالم تغذیه شوند. گیاهان به دلایل زیادی به پتاسیم نیاز دارند. پتاسیم فعالیت آنزیم را در گیاهان ممکن می سازد.

آیا مونوپتاسیم فسفات برای خوردن بی‌خطر است؟

ایمنی آن به عنوان یک افزودنی غذایی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) و سازمان ایمنی غذایی اروپا (EFSA) و همچنین کمیته مشترک مواد افزودنی های غذایی FAO/WHO (JECFA) تأیید شده است. مونوپتاسیم فسفات با گرید غذایی معمولاً هنگام استفاده در غذا به عنوان بی‌خطر (GRAS) در نظر گرفته می‌شود.

زمان مصرف مونو پتاسیم فسفات

برای بیشتر خاک ها می توانید کود مونو پتاسیم فسفات را در پاییز یا بهار اعمال کنید. خاک های شنی با ظرفیت تبادل کاتیونی پایین توانایی کمی در نگهداری پتاسیم دارند. پتاسیم را تا حدی متحرک در خاک های شنی در نظر بگیرید و آن را نزدیک به زمان کاشت بکار ببرید. هر 2 هفته، از زمانی که شاخه ها به طول 10-14 سانتی متر می رسند تا زمانی که به ورایزون می رسند، به طور متناوب با قارچ کش مناسب. 

قیمت مونو پتاسیم فسفات

انتظار می‌رود قیمت مونو پتاسیم فسفات به دلیل مفید بودن در چندین زمینه، رشد چشمگیری داشته باشد زیرا تعداد مشتریان و همچنین تأمین کنندگان مونو پتاسیم فسفات در آینده افزایش خواهد یافت. علاوه بر این، تامین کنندگان منو پتاسیم فسفات برای ارائه بهترین کیفیت و بهترین محصول با یکدیگر رقابت می‌کنند.

دیگر محصولات: مونو آمونیوم فسفات

فروش مونو پتاسیم فسفات
فروش مونو پتاسیم فسفات ایرانی

فروش مونو پتاسیم فسفات

مونو پتاسیم فسفات در کیسه‌های 25 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول مونو پتاسیم فسفات مورد نیاز را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

خرید کود مونو پتاسیم فسفات

هدف ما افزایش کیفیت محصول، و ارائه بهترین قیمت کود مونو پتاسیم فسفات و رضایت مشتری برای مشتریان داخلی و بین المللی است. فن آوری های پیشرفته و تجربه غنی رهبری ما را در صنعت کود اوره، سولفات آمونیوم کریستالی تضمین کرده است. ما انواع استعدادهای عملی را به سبک التقاطی کشف، آموزش و اتخاذ می کنیم تا انواع استعدادها نقاط قوت خود را داشته باشند. مطمئن و حرفه ای روحیه کاری و عقیده عمل ما است، ما حاضریم آن را به پیش ببریم که در نهایت ضامن موفقیت ما با شما خواهد شد. همه کارکنان شرکت برای پیشبرد نوآوری های تکنولوژیکی با توسعه فناوری به عنوان راهنما همکاری می کنند. ما مفاهیم مدیریت پیشرفته را ادغام می کنیم و نوآوری های تکنولوژیکی را به عنوان پیشرفت تحول و ارتقا در نظر می گیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست