خرید جیبرلیک اسید

خرید جبرلیک اسید

جیبرلیک اسید (GA) از جمله هورمون های رشد گیاهی مهمی هست که باعث رشد و افزایش طول سلول‌های گیاهی می‌شود. شما می‌توانید جهت خرید جیبرلیک اسید با کارشناسان ما در پیشگامان شیمی تماس بگیرید تا ضمن دریافت قیمت محصول در صورت نیاز آنالیز جیبرلیک اسید همراه با اطلاعات تکمیلی در اختیار شما قرار بگیرد. تجربه، حرفه ای بودن و تعهد ما باعث تحول موفقیت آمیز ما شده است. ارزش‌های اصلی ما یعنی صداقت، مسئولیت، شفافیت، انعطاف‌پذیری و نوآوری، بسیاری از روابط تجاری بلندمدت را در طول سال‌های فعال ما حفظ کرده است. با انتخاب پیشگامان شیمی، می‌توانید خرید آسانی را با ما داشته باشید.

شماره‌های تماس : ۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲ – ۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷

جیبرلین‌ها که معمولاً به عنوان جیبرلیک اسیدها شناخته می‌شوند، تنظیم‌کننده‌های رشد گیاهی هستند که در تنظیم رشد و تأثیرگذاری بر فرآیندهای رشدی مختلف از جمله رشد ساقه، جوانه‌زنی، گلدهی، القای آنزیم و غیره نقش دارند. همانطور که ما انسان‌ها انواع مختلفی از هورمون‌ها، یک پیام رسان شیمیایی که توسط غدد درون ریز تولید می‌شود را داریم تا چندین فعالیت متابولیک را در بدن انجام دهد. گیاهان نیز مانند انسان دارای پنج نوع اصلی هورمون گیاهی هستند که در مجموع به عنوان تنظیم کننده رشد گیاه، محرک، بازدارنده و فیتوهورمون نامیده می‌شوند. در این مقاله به جزئیات بیشتری در مورد جیبرلیک اسید و راه های خرید جیبرلیک اسید می‌پردازیم.

هورمون جیبرلیک اسید

جیبرلین‌ها برای اولین بار در نیمه اول قرن بیستم در ژاپن کشف شد، یک هورمون گیاهی طبیعی است که می‌تواند برای تنظیم رشد، تحریک جوانه زنی بذر و محافظت در برابر سرما استفاده شود. بیش از 70 جیبرلین جدا شده وجود دارد. آن‌ها GA1، GA2، GA3 و غیره هستند. GA3 جیبرلیک اسید پر مطالعه ترین تنظیم کننده رشد گیاه است. فرمول شیمیایی جیبرلیک اسید C19H22O6 است. اسید جیبرلیک معمولاً به شکل پودر محلول در آب با غلظت 90 درصد وجود دارد، اگرچه غلظت‌های دیگر نیز در دسترس است.

قیمت جیبرلیک اسید
ساختار جیبرلیک اسید

جیبرلین یک دی ترپنوئید است. این پایه مولکول‌هایی مانند ویتامین‌های A و E را تشکیل می‌دهد. شکل بالا ساختار جیبرلین A1، اولین جیبرلین شناسایی شده را نشان می‌دهد. ساختار تمام جیبرلین‌ها با چندین گروه جانبی متصل است. این گروه‌ها عملکرد منحصر به فرد جیبرلین‌ها را در بافت‌های مختلف تعیین می‌کنند.

تولید جیبرلیک اسید

جیبرلین‌ها دی ترپن‌هایی هستند که از استیل CoA از طریق مسیر اسید موالونیک سنتز می‌شوند. همه آنها دارای 19 یا 20 واحد کربن هستند که در چهار یا پنج سیستم حلقه گروه بندی شده اند که ساده‌ترین اعضای هر کلاس، GA12 و GA9 نمونه‌ای از آن هستند. اگرچه برای اولین بار به عنوان متابولیت‌های ثانویه قارچ Gibberella fujikuroi شناسایی شدند، اما در گیاهان آوندی که در آن اعضای خاصی از گروه به عنوان تنظیم کننده رشد درون زا عمل می‌کنند، همه جا حاضر هستند. آنها همچنین در گونه‌های خاصی از باکتری‌های اندوفیت، چندین گونه قارچی و برخی گیاهان غیر آوندی نیز وجود دارند، اما عملکرد آن‌ها در این موجودات نامشخص است.

در حال حاضر 136 ساختار جیبرلین از همه منابع شناسایی شده است و نام‌های بی اهمیت جیبرلین  A1-A136، به اختصار GA1 و غیره، به ترتیب کشف شماره‌گذاری شده است. مسیر بیوسنتتیک جیبرلیک اسید در گیاهان آوندی، در درجه اول از مسیر متیل اریتریتول فسفات تشکیل می‌شود که به وسیله آن، هیدروکربن واسطه انت-کائورن از GGPP ( ترانس ژرانیل ژرانیل دی فسفات) در پروپلاستیدها تولید می‌شود.

قیمت قرص جیبرلیک اسید
تولید جیبرلیک اسید

کاربرد جیبرلیک اسید در کشاورزی

اسید جیبرلیک (GA)، یک هورمون گیاهی محرک رشد و نمو گیاه، یک ترکیب دی ترپنوئیدی تتراسایکلیک است. جیبرلیک اسید‌ها جوانه زنی بذر را تحریک می‌کنند، باعث انتقال از مریستم به رشد ساقه، مرحله جوانی به برگ بالغ، رویشی تا گلدهی می‌شوند، بیان جنسیت و رشد دانه را همراه با برهمکنش عوامل محیطی مختلف مانند نور، دما و آب تعیین می‌کنند.

اسید جیبرلیک برای سالها در تولید مرکبات برای بهبود تشکیل و اندازه میوه، کاهش افت قبل از برداشت و تاخیر در برداشت مورد استفاده قرار گرفته است.

نقش جیبرلیک اسید در گیاهان

اسید جیبرلیک (GA) به طور طبیعی در ریشه گیاهان ساخته می‌شود و باعث افزایش طول ساقه و سلول می‌شود و رشد گیاه را در فصل بهار افزایش می‌دهد. اسید جیبرلیک باعث رشد گیاه و گل می‌شود. استفاده از غلظت‌های بسیار کم می‌تواند تأثیر عمیقی داشته باشد. در جوانه زنی بذر، رویش نهال، رشد ساقه و برگ، القای گل و رشد گل و میوه نقش دارد و بسیاری از محصولات از جمله میوه‌ها، سبزیجات، گل‌ها، غلات، چمن گلف، چمن مرتع و غیره را تقویت می‌کند. می‌توان گفت که اسید جیبرلیک در موارد زیر نقش دارد:

 • افزایش و تنظیم شکوفه‌ها
 • افزایش میوه خوری
 • تولید میوه بدون دانه
 • از اثرات سرمازدگی جلوگیری کنید
 • سرعت رشد و قد را افزایش دهید
 • بذرهای خفته را در چند روز جوانه بزنید

عملکرد مهم جیبرلین‌ها در گیاهان:

جوانه زنی بذر

برخی از دانه‌هایی که به نور حساس هستند مانند تنباکو و کاهو در غیاب نور خورشید جوانه زنی ضعیفی از خود نشان می‌دهند. اگر بذرها در معرض نور خورشید قرار گیرند، جوانه زنی به سرعت شروع می‌شود. اگر دانه‌ها با اسید جیبرلیک درمان شوند، می‌توان نیاز نور را برطرف کرد.

خواب غنچه‌ها

جوانه‌هایی که در پاییز تشکیل می‌شوند تا بهار آینده خواب می‌مانند. این خواب را می‌توان با درمان آنها با جیبرلیک اسید برطرف کرد.

رشد ریشه

جیبرلین‌ها تقریباً هیچ تأثیری در رشد ریشه ندارند. با این حال، برخی از مهار رشد می‌تواند در غلظت‌های بالاتر در چند گیاه رخ دهد.

طویل شدن میانگره‌ها

بارزترین اثر جیبرلین‌ها بر رشد گیاه، افزایش طول میانگره‌ها است. در بسیاری از گیاهان مانند نخود کوتوله و ذرت می‌توان بر کوتولگی ژنتیکی غلبه کرد. به عنوان مثال، گیاهان نخود کوتوله دارای برگ‌های منبسط شده و میانگره‌های کوتاه هستند. اما میانگره‌ها در صورت درمان با جیبرلین گسترش یافته و شبیه گیاهان بلند به نظر می‌رسند.

پیشنهاد مطالعه: انواع سموم کشاورزی و کاربرد آن ها

خرید هورمون جیبرلیک اسید

اثرات جیبرلیک اسید بر روی مرکبات

 1. کاربرد جیبرلیک اسید روند پیری پوست میوه را کند می‌کند. در نتیجه میوه سبز باقی می‌ماند. درختان تیمار شده با GA ممکن است به زمان بیشتری برای تغییر رنگ و توسعه Brix مورد نظر نیاز داشته باشند. به عنوان یک قاعده کلی، یک فاصله تقریباً 4 ماهه بین آخرین کاربرد GA و برداشت، زمان کافی برای دستیابی به کیفیت داخلی و رنگ پوسته مطلوب را فراهم می‌کند.
 2. آب و هوا در تغییر رنگ پوست، بریکس میوه و محتوای اسید نقش بسزایی دارد. هوای سرد رشد رنگ و کیفیت داخلی میوه را افزایش می‌دهد در حالی که دمای گرم می‌تواند مانع از آن شود. بنابراین، آب و هوای گرم می‌تواند تغییر رنگ و توسعه Brix را در درختان تیمار شده با GA کاهش دهد. هنگامی که هوای گرم قبل از برداشت پیش بینی می‌شود، اسپری‌های GA باید زودتر از آن برداشته شوند.
 3. از آنجایی که کاربرد GA روند پیری میوه (پوست) را کند می‌کند، می‌تواند ریزش میوه را کاهش دهد و کیفیت پوست را بهبود بخشد. از این رو، GA اجازه می‌دهد تا میوه طولانی تر روی درخت آویزان شود و برداشت را به تاخیر می‌اندازد. این می‌تواند سناریوی مطلوبی باشد، به خصوص در مواردی که پردازنده‌ها و کارخانه‌های بسته بندی میوه در اوایل فصل میوه را نمی‌پذیرند.
 4. GA گلدهی را سرکوب و هماهنگ می‌کند. این برای گونه‌هایی که به وفور گل می‌دهند مفید است. با این حال، گونه‌های‌هایی که زیاد گل نمی‌دهند باید برای کاربرد پاییزی GA اجتناب شود.
 5. GA بر فرآیندهای متعدد در درخت تأثیر می‌گذارد. بنابراین، نتیجه سودمند ممکن است در مدت کوتاهی آشکار نباشد. برای مشاهده پیشرفت‌ها، ممکن است به دو تا سه سال (بسته به سلامت درخت) برنامه‌های GA پاییزی نیاز باشد.

ممکن است GA برای هر بیشه یا موقعیتی مناسب نباشد. توجه دقیق قبل از درخواست GA مورد نیاز است.

زمان استفاده از جیبرلیک اسید در انگور

در برخی از ارقام انگور، میوه دهی بیش از حد ممکن است باعث شود که دانه‌های در حال رشد به خوبی در خوشه‌های فشرده انگور قرار گیرند که بسیار مستعد پوسیدگی هستند. بنابراین، پرورش دهندگان اغلب دانه‌ها را به خصوص در انگورهای سفره ای کاهش می‌دهند تا امکان رشد توت‌های بزرگ و بدون شلوغی فراهم شود. استفاده از اسید جیبرلیک، یک تنظیم کننده طبیعی رشد گیاه، می‌تواند با کاهش تشکیل میوه، فشردگی خوشه انگور را کاهش دهد. بهترین زمان و دوز مصرف جیبرلیک اسید برای انگور به موارد زیر بستگی دارد:

 • انگور به طور طبیعی دانه دار باشد یا بدون دانه
 • رقم
 • شرایط محیطی در هنگام شکوفه
 • اقدامات محلی مانند نوع پرده و تجهیزات اسپری مورد استفاده

انگورهای دانه دار معمولاً حدود سه هفته قبل از شکوفه دادن با جیبرلیک اسید با محلولی حاوی 1 تا 10 میلی گرم در لیتر ماده فعال، بسته به رقم درمان می‌شوند. خوشه‌ها باید به طور کامل درمان شوند، بنابراین حجم اسپری معمولی 100 گالن در هر هکتار است. برخلاف انگورهای دانه دار، جیبرلیک اسید معمولاً برای کاهش مجموعه انگورهای بدون هسته خاص استفاده می‌شود. برای کاهش مجموعه انگورهای بی دانه، زمانی که کالیپتراها (کلاهک‌ها) روی 30 تا 80 درصد گل‌ها بریده شده‌اند، بین 0.5 تا 20 گرم در هکتار جیبرلیک اسید به انگورها بمالید. (جهت کسب اطلاعات بیشتر د رمورد جیبرلیک اسید به این لینک مراجعه کنید.)

قیمت جیبرلیک اسید

GA3 یا اسید جیبرلیک در دسترس‌ترین جیبرلین است که به صورت تجاری از تخمیر قارچی جیبرلا برای مصارف زراعی، باغبانی و سایر کاربردهای علمی تولید می شود. جیبرلیک اسید عمدتاً مسئول کشیدگی بین گره است. شرکت پیشگامان شیمی با سابقه درخشان در زمینه تامین و واردات مواد اولیه شیمیایی مورد نیاز صنایع مختلف آمادگی فروش عمده جیبرلیک اسید در بسته بندی‌های 25 کیلو گرمی را دارد. شما می‌توانید جهت خرید جیبرلیک اسید با کارشناسان پیشگامان شیمی تماس بگیرید تا ضمن دریافت قیمت جیبرلیک اسید، در صورت نیاز آنالیز جیبرلیک اسید و اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست