خرید امولسیفایر قیر

فروش امولسیفایر قیر

افزایش جهانی زیرساخت‌های جاده‌ای و تأثیر آن بر محیط‌زیست مستلزم توجه جدی برای توسعه مصالح جاده‌ای پایدار و سازگار با محیط‌زیست است. یک گروه از آن مواد با استفاده از امولسیون قیر تولید می‌شود. امولسیون‌های قیر تا حد زیادی متداول‌ترین بایندر مورد استفاده در فناوری‌های روسازی سرد هستند که امکان کاربردهای متعددی مانند روکش‌های چسبناک و مهر و موم‌های تراشه را فراهم می‌کند.

فرمولاسیون امولسیون قیر به پارامترهای مختلفی از جمله نوع امولسیفایر قیر (سورفکتانت)، دوز امولسیفایر، PH، ویژگی‌های آب، دمای امولسیون سازی، سرعت آسیاب، زمان امولسیون سازی و …. وابسته است. در این محتوا به معرفی امولسیون‌های قیر و انواع امولسیفایرهای قیر می‌پردازیم.

برای استعلام قیمت و خرید امولسیفایر قیر

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

امولسیون قیر چیست؟

امولسیون‌های قیر روشی نوآورانه برای مایع سازی قیر با پخش کردن آن در آب است. در واقع امولسیون قیر مخلوطی از قطرات ریز قیر و آب است. میانگین محدوده قیر موجود در مخلوط از 40 تا 70 درصد وزن کل است. امولسیون قیر به صورت سیستم امولسیون روغن در آب (O/W) با آب (یا صابون) به عنوان فاز پیوسته و قیر به عنوان فاز پراکنده در نظر گرفته می‌شود.

انواع امولسیون قیر بر اساس زمان گیرش

امولسیون‌ها را می‌توان بر اساس سرعتی که قطرات قیر در آن به هم می‌پیوندند و به قیر باز می‌گردند دسته بندی کرد. این مربوط به سرعتی است که امولسیون پس از مخلوط شدن با سنگدانه یا پرکننده، ناپایدار می‌شود و می‌شکند. بر اساس زمان تبخیر آب و زمان گیرش، امولسیون قیر در 3 گروه طبقه‌بندی می‌شود:

  • امولسیون کند شکن
  • امولسیون با گیرش متوسط
  • امولسیون تند شکن

بسته به اینکه کدام پارامتر باید بررسی شود، می‌توان آزمایشات مختلفی را برای ارزیابی کیفیت امولسیون قیر انجام داد. در ادامه به معرفی انواع امولسیفایر قیر و تاثیر آنها بر تشکیل و ویژگی‌های امولسیون می‌پردازیم.

مشخصات فنی امولسیفایر قیر

محتوای مواد فعال: 60٪
ظاهر: قهوه ای رنگ, کاراملی رنگ
حلالیت: به طور کامل در  آب حل می‌شود.

امولسیون‌های قیر طیف وسیعی از مزایا را نسبت به اشکال گرم و برش‌خورده فراهم می‌کند. امولسیفایر قیر باعث می‌شود بدون نیاز به گرم کردن مداوم محصول، ویسکوزیته را کاهش دهید. امولسیون‌های قیر مخصوصاً در مواردی که استفاده از ماشین‌آلات بزرگ در مناطق دورافتاده یا دسترسی به آن‌ها سخت باشد، مانند مکان‌های روستایی یا فضاهای محدود، دشوار است.

از آنجا که دیگر نیازی به گرم کردن محصول امولسیون شده نیست، مشتریان همچنین می‌توانند صرفه‌جویی زیادی در هزینه‌های انرژی داشته باشند. در مقایسه با برش‌ها، امولسیون‌های قیر راحت‌تر عمل می کنند زیرا رقیق‌کننده آب است، و نه یک حلال پتروشیمی فرار.

امولسیفایر قیر

روش تولید امولسیون قیر

برای تهیه امولسیفایر قیر باید به اندازه کافی صاف باشد و آن را درون آب ریخته، موارد زیر را انجام دهید:

  • از دادن انرژی برای پخش آن در آب استفاده کنید.
  • افزودن ماده تثبیت‌کننده بنام امولسیفایر قیر برای ترکیب نقش اصلی تثبیت امولسیون
  • مخلوطی از تار و ذرات چسبیده به الکتریسیته اطراف آن را شارژ می‌کند تا همدیگر را دفع کنند.

در تهیه امولسیون قیر مقادیر کمی از یک ترکیب شیمیایی برای تسهیل تشکیل سلول آن و اضافه شدن به سیستم تعلیق دائمی به نام امولسیفایر قیر که در درجه اول در تهیه هر امولسیون مورد استفاده قرار می گیرد باید به محض فشار زدن به پایان برسد در غیر این صورت بلافاصله سلول‌ها به هم وصل می‌شوند و یک فاز پایدار تشکیل می‌دهند. 

روش آماده‌سازی امولسیون قیر

امروزه، دو روش تجاری برای تولید آن برای ساخت و سازهای معمولی مورد نیاز است:
(الف) روش کارخانجات کلوئیدی
(ب) میکسر سریع

آسیاب‌های کلوئیدی

آسیاب‌های کلوئیدی میله‌ای که در داخل یک استوانه قرار دارد شکافی بین میله‌ها و لایه آستر در حدود 5/0-3/0 میلی‌متر تشکیل می‌دهد. از طرف دیگر کارخانه آسیاب، امولسیون آن که یک‌دست است خارج از Grdd.bh کمک‌های دولت Gridd می‌باشد. تا 10000 لیتر امولسیون آن قابل استفاده است.

روش میکسر سریع

در این روش، امولسیون قیر داغ به درون محلول رقیق قلیایی و عملکرد تداخل بین اسیدهای آلی و چربی محلول قلیایی برای همان مقدار آب 800 انجام می‌شود. Gyrd.trz به این روش عمل می‌کند که درجه حرارت نزدیک به جوش است. نقطه‌ای است که در مخلوط کن به Myknd.mkhlvt Cannes 1200 لیتر مجهز به وسیله‌ای با همزن پروانه‌ای که به سرعت در دسترس است وجود دارد.

همزن در مرکز میکسر به دلیل گرداب آن باید در کنار هم نصب شود. مخلوط کردن آب قلیایی با گرم کردن آن و سپس در دمای 100 درجه سانتی‌گراد گرم می‌شود اما با هم زدن مداوم میکسر مداوم است. امولسیون تهیه شده از این روش یکنواختی آسیاب‌های کلوئیدی در معرض هوا نیست و باعث تبخیر امولسیون می‌شود.

امولسیفایر قیر در بازار جهانی

استفاده از امولسیفایرهای قیر در این اواخر با نرخ عادلانه در بازار جهانی افزایش یافته است. این رشد را می‌توان به افزایش تعداد پروژه‌های توسعه در سراسر جهان به ویژه آسیا و اقیانوس آرام نسبت داد. تقاضا برای تنظیم سریع امولسیفایر قیر در گذشته با نرخ‌های سالم افزایش یافته است و گزارش شده است که در دوره پیش‌بینی شده نیز بازار به سمت امولسیفایرهای قیر سوق داده شود.

این رشد در بازار امولسیفایر قیر، نتیجه شهرنشینی سریع در کشورهای در حال توسعه و تعمیر راه‌های موجود در اقتصاد توسعه یافته و تحت توسعه است. ایالات متحده بزرگ‌ترین شبکه جاده‌ای جهان و به دنبال آن چین و هند را در اختیار دارد.

شبکه Road USA تقریباً 4.3 میلیون کیلومتر جاده آسفالت شده را شامل می‌شود و بیشتر آن‌ها از امولسیون قیر برای تعمیرات و ساخت‌های جدید استفاده می‌کنند. در اقتصاد نوظهور مانند هند، میزان ساخت و ساز جاده‌ها در سال‌های اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و در نتیجه استفاده از امولسیفایر کاتیونی قیر در این جاده ها نیز افزایش یافته است.

طبق آمار دولت، در سال 2018 راهها با نرخ 26.93 کیلومتر در روز ساخته شده است. انتظار می‌رود با ساخت سریع جاده‌های جدید عمدتا بزرگراه‌ها و افزایش تصویب امولسیون قیر در این جاده‌ها تقاضا در منطقه افزایش یابد. طبق گفته کارشناسان صنعت، مصرف امولسیفایر قیر از پیش‌بینی اواسط مدت هند پیشی می‌گیرد. مصرف امولسیفایر قیر نیز به دلیل افزایش نرخ بازیافت و تعمیر جاده افزایش یافته است.

استفاده از عایق‌کاری بام قیر باعث افزایش مصرف امولسیون‌کننده‌های قیر غیر یونی شده است. امولسیفایرهای قیر نیز انعطاف‌پذیری رنگ منتقل‌کننده را ارائه می‌دهند و جزء روندهای اخیر در صنعت هستند. این رنگ با استفاده از فرآیند مخلوط سرد منتقل می‌شود و رنگ‌های متنوعی از جمله قرمز، قهوه‌ای، زرد، آبی، نارنجی سبز، خاکستری و بژ را ارائه می‌دهد.

بازار جهانی قیر در گذشته اخیر به دلیل خطرات زیست محیطی ناشی از استفاده از قیر به میزان زیادی مهار شده است و همین امر بر بازار جهانی امولسیفایر قیر نیز تأثیر گذاشته است. افزایش فزاینده بتن در ساخت و ساز جاده همچنین می‌تواند مانع رشد بازار امولسیفور قیر شود.

شما برای خرید امولسیفایر قیر می‌توانید به سایت معتبر پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. شما می‌توانید بهترین مواد در هر زمینه‌ای را از این شرکت تهیه کنید. موادی که توسط این تیم تأمین می‌شود دارای کاربرد در تمامی زمینه‌های پزشکی و دارویی، صنعتی، آرایشی بهداشتی و… است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست