خرید آنزیم آلفا آمیلاز

خرید آنزیم آلفا آمیلاز

شرکت پیشگامان شیمی با بهره‌گیری از سال‌ها تجربه در واردات مواد اولیه نان و شیرینی، آنواع آنزیم‌ها بخصوص آنزیم آلفا آمیلاز را از کشورهای آلمان و چین وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید پودر آلفا آمیلاز با کارشناسان ما تماس بگیرید. آنزیم آمیلاز هر عضوی از گروه آنزیم‌هایی که هیدرولیز (تقسیم یک ترکیب با افزودن مولکول آب) نشاسته را به مولکول‌های کربوهیدرات کوچکتر مانند مالتوز (مولکولی متشکل از دو مولکول گلوکز) کاتالیز می‌کند.

جهت استعلام

قیمت آنزیم آلفا آمیلاز

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

انواع آنزیم آمیلاز

سه دسته از آمیلازها که به عنوان آلفا، بتا و گاما مشخص می‌شوند، از نظر نحوه حمله به پیوندهای مولکول‌های نشاسته متفاوت هستند.

آنزیم آلفا آمیلاز

آلفا آمیلاز، (α-amylase) آنزیمی EC 3.2.1.1 است که هیدرولیز پیوندهای آلفای پلی‌ساکاریدهای بزرگ و مرتبط با آلفا، مانند نشاسته و گلیکوژن را انجام می‌دهد و باعث ایجاد گلوکز و مالتوز می‌شود. این نوع اصلی آمیلاز است که در انسان و سایر پستانداران یافت می‌شود.

همچنین در دانه‌های حاوی نشاسته به عنوان ذخیره غذایی موجود است و توسط بسیاری از قارچ‌ها ترشح می‌شود. تولیدکنندگان اصلی آمیلاز در بدن لوزالمعده و غدد بزاقی در دهان هستند. تقریباً 40 درصد آمیلاز خون از لوزالمعده ناشی می‌شود، به این معنی که آزمایش خون آمیلاز می‌تواند به تشخیص شرایطی که بر لوزالمعده تأثیر می‌گذارد، کمک کند.

آلفا آمیلاز که در بین موجودات زنده بسیار گسترده است. در سیستم‌های هضم انسان و بسیاری دیگر از پستانداران، یک آلفا آمیلاز به نام پتیالین توسط غدد بزاقی تولید می‌شود، در حالی که آمیلاز پانکراس توسط لوزالمعده به روده کوچک ترشح می‌شود. PH مطلوب برای عملکرد آلفا آمیلاز 6.7-7.0 است. پتیالین با غذا در دهان مخلوط می‌شود، جایی که بر روی نشاسته اثر می‌گذارد.

اگرچه غذا فقط برای مدت کوتاهی در دهان باقی می‌ماند، اما عمل پتیالین تا چند ساعت در معده ادامه می‌یابد – تا زمانی که غذا با ترشحات معده مخلوط شود، اسیدیته بالای آن باعث غیرفعال شدن پتیالین می‌شود. عملکرد هضم پتیالین بستگی به میزان اسید معده، سرعت تخلیه محتوای معده و مخلوط شدن غذا با اسید دارد. در شرایط مطلوب می‌توان 30 تا 40 درصد از نشاسته‌های خورده شده را طی هضم معده توسط مایع پتالین به مالتوز تجزیه کرد.

خرید آنزیم آمیلاز
خرید آنزیم آلفا آمیلاز

وقتی غذا به روده باریک می‌رسد، باقی مانده مولکول‌های نشاسته عمدتاً توسط آمیلاز لوزالمعده به مالتوز کاتالیز می‌شود. این مرحله در هضم نشاسته در اولین قسمت از روده کوچک (اثنی‌عشر)، منطقه‌ای که آب‌های لوزالمعده در آن تخلیه می‌شود، اتفاق می‌افتد. محصولات جانبی هیدرولیز آمیلاز در نهایت توسط سایر آنزیم‌ها به مولکول‌های گلوکز تجزیه می‌شوند که به سرعت از دیواره روده جذب می‌شوند.

عملکرد آنزیم آمیلاز

عملکرد اصلی آمیلاز هضم است، اما ممکن است در سایر جنبه‌های سلامت نیز به طور غیرمستقیم به عنوان یک شاخص نقش داشته باشد. یک مطالعه نشان داد که افراد مبتلا به سندرم متابولیک به احتمال زیاد سطح آمیلاز سرمی کمی دارند. یک مطالعه دیگر نشان داد که سطح آلفا آمیلاز بزاق نسبت به استرس روانی بسیار حساس است.

این بدان معنی است که آمیلاز ممکن است در آینده از آن به عنوان وسیله‌ای برای سنجش میزان استرس استفاده کند. آمیلاز یک نقش کوچک اما مهم دیگر که همان پردازش و هضم گلبول‌های سفید مرده است را دارد. آمیلاز بخش مهمی از سلامت دستگاه گوارش شما است، اما راه مناسب برای به دست آوردن بیشترین استفاده از آن، ترکیب آن با سایر عوامل برای رسیدن به حداکثر اثر است.

یک راه برای انجام این کار از طریق مکمل‌هایی مانند Chewable Digest Enzymedica است. به طور طبیعی پرتقال با طعم و شیرین‌شده با زایلیتول بدون قند، حاوی آنزیم‌های آمیلاز، لیپاز، سلولز و پروتئیناز است که به شما در هضم انواع غذاهای مختلف کمک می‌کند. چندین گونه آنزیم را برای رسیدن به نتایج قوی‌تر و سریع تر ترکیب می‌کند.

آنزیم بتا آمیلازها

بتا آمیلازها در مخمرها، کپک‌ها، باکتری‌ها و گیاهان بخصوص در دانه‌ها وجود دارند. آن‌ها اجزای اصلی مخلوطی به نام دیاستاز هستند که در حذف عوامل اندازه‌گیری نشاسته از منسوجات و تبدیل دانه‌های غلات به قندهای قابل تخمیر استفاده می‌شود. بتا آمیلاز دارای PH مطلوب 4.0-5.0 است.

آنزیم گاما آمیلاز

گاما آمیلازها به دلیل کارایی در از بین بردن انواع خاصی از پیوندهای گلیکوزیدیک در محیط‌های اسیدی شناخته شده‌اند. PH مطلوب گاما آمیلاز 3.0 است.

روش‌های تولید آلفا آمیلاز

تولید آلفا آمیلاز توسط تخمیر غوطه ور (SmF) و تخمیر حالت جامد (SSF) بررسی شده است و به عوامل مختلف فیزیکی و شیمیایی بستگی دارد. به دلیل سهولت کنترل پارامترهای مختلف مانند PH، دما، هوادهی و انتقال اکسیژن و رطوبت، از SmF به طور سنتی برای تولید آنزیم‌های مهم صنعتی از این روش استفاده می‌شود.

سیستم‌های SSF به دلیل پتانسیل طبیعی و مزایایی که ارائه می‌دهند امیدوار کننده به نظر می‌رسند. SSF به زیستگاه طبیعی میکروارگانیسم شباهت دارد. بنابراین، انتخاب ارجح میکروارگانیسم‌ها برای رشد و تولید محصولات با ارزش افزوده مفید است. SmF را می‌توان نقض زیستگاه طبیعی آن‌ها، به ویژه قارچ‌ها دانست. قارچ‌ها و مخمرها با توجه به مفهوم نظری فعالیت آب، به عنوان میکروارگانیسم‌های مناسب برای SSF نامیده می‌شدند، در حالی که باکتری‌ها نامناسب در نظر گرفته شده‌اند.

با این حال، تجربه نشان داده شده است که می‌توان فرهنگ باکتریایی را به خوبی برای فرآیندهای SSF مدیریت و دستکاری کرد. مزایای دیگری از SSF نسبت به SmF وجود دارد، از جمله بهره وری برتر، تکنیک ساده‌تر، سرمایه گذاری کمتر، نیاز به انرژی کمتر و آب کمتری، بازیابی بهتر محصول و عدم ایجاد کف، علاوه بر این گزارش شده است که مناسب‌ترین فرآیند برای کشورها در حال توسعه است.

اخیراً، تحقیقات ارزیابی کرده‌اند که آیا SSF بهترین سیستم برای تولید آنزیم است یا خیر. آنها دریافتند كه SSF برای تولید آنزیم‌ها و سایر محصولات حرارتی مناسب است، به ویژه هنگامی كه در مقایسه با SmF می‌توان بازده بیشتری نیز بدست آورد.

تصفیه آلفا آمیلاز

آنزیم‌های صنعتی تولید شده به صورت فله به پردازش پایینی نیاز دارند و از این رو آماده‌سازی نسبتاً خامی دارند. استفاده تجاری از آلفا آمیلاز معمولاً به تصفیه آنزیم نیاز ندارد، اما کاربردهای آنزیم در بخش‌های دارویی و بالینی به آمیلازهای با خلوص بالا نیاز دارند. آنزیم به شکل خالص شده نیز پیش شرط مطالعات روابط عملکردی و خصوصیات بیوشیمیایی است.

آنزیم آمیلاز را از کجا تهیه کنیم؟

جهت خرید پودر آلفا آمیلاز می‌توانید سفارش خود را به صورت آنلاین در سایت ثبت کرده و یا با برقراری تلفنی با کارشناسان ما در کمترین زمان استعلام این محصول را انجام دهید. تیم کارشناسی ما در هر قدم خرید شما، در کنارتان خواهند بود.

کاربرد صنعتی آنزیم آمیلاز

1. تبدیل نشاسته

گسترده‌ترین کاربردهای آنزیم آلفا آمیلاز در صنعت نشاسته است که برای هیدرولیز نشاسته در فرآیند مایع‌سازی نشاسته استفاده می‌شود و نشاسته را به شربت‌های فروکتوز و گلوکز تبدیل می‌کند.

مراحل تبدیل نشاسته در صنعت

ژلاتینه شدن، که شامل انحلال گرانول‌های نشاسته و در نتیجه تشکیل سوسپانسیون چسبناک است.

روانگرایی، که شامل هیدرولیز نسبی و از دست دادن ویسکوزیته است.

ساكاریفیكاسیون، شامل تولید گلوكز و مالتوز از طریق هیدرولیز بیشتر می‌باشد.

2. صنعت شوینده

صنایع شوینده از نظر حجم و ارزش، مصرف کننده اصلی آنزیم‌ها هستند. استفاده از آنزیم‌ها در فرمولاسیون مواد شوینده توانایی مواد شوینده را برای از بین بردن لکه‌های سخت و ایمنی محیط زیست به مواد شوینده را افزایش می‌دهد.

آنزیم آلفا آمیلاز نوع دوم آنزیم‌هایی هستند که در فرمولاسیون مواد شوینده آنزیمی مورد استفاده قرار می‌گیرند و 90 درصد کل شوینده‌های مایع حاوی این آنزیم‌ها هستند. از آنزیم آلفا آمیلاز در مواد شوینده برای خشکشویی و شستشوی اتوماتیک ظرف‌ها استفاده می‌شود تا باقی‌مانده غذاهای نشاسته‌ای مانند سیب‌زمینی، گراوی، کاستارد، شکلات و غیره را به دکسترین‌ها و سایر الیگوساکاریدهای کوچکتر تبدیل کند.

خرید آنزیم آلفا آمیلاز که در دماهای پایین‌تر و pH قلیایی فعالیت دارند، حفظ ثبات لازم در شرایط شوینده و پایداری اکسیداتیو آمیلازها یکی از مهم‌ترین معیارهای استفاده از آن‌ها در مواد شوینده است که در آن محیط شستشو بسیار اکسید کننده است. نمونه‌هایی از آنزیم آمیلاز مورد استفاده در صنایع شوینده از باسیلوس یا آسپرژیلوس گرفته شده است.

3. تولید الکل سوختی

اتانول بیشترین استفاده از سوخت زیستی مایع است. برای تولید اتانول، نشاسته به دلیل قیمت پایین و مواد اولیه در دسترس در بیشتر مناطق جهان، بیشترین استفاده را دارد.

در این روش تولید، نشاسته باید حل شود و سپس برای دستیابی به قندهای قابل تخمیر دو مرحله آنزیمی ارائه می‌شود. تبدیل زیستی نشاسته به اتانول شامل مایع سازی و تشکیل مونوساکاریدها می‌شود، جایی كه نشاسته با استفاده از یك میكروارگانیسم آمیلولیتیك یا آنزیم‌هایی مانند آنزیم آمیلاز به قند تبدیل می‌شود و سپس تخمیر صورت می‌گیرد و قند با استفاده از یك میكروارگانیسم تخمیر به اتانول تبدیل می‌شود.

فروش آنزیم آلفا آمیلاز
خرید آنزیم آلفا آمیلاز

آمیلاز در صنایع غذایی

خرید آنزیم آلفا آمیلاز به طور گسترده در صنایع غذایی فرآوری شده مانند پخت، آبجوسازی، تهیه کمک‌های گوارشی، تولید کیک، آب‌میوه و شربت نشاسته استفاده می‌شوند. آنزیم آمیلاز به طور گسترده‌ای در صنعت پخت و پز استفاده شده است.

این آنزیم‌ را می‌توان به خمیر نان اضافه کرد تا نشاسته موجود در آرد را به دکسترین‌های کوچک‌تر تجزیه کرده و متعاقباً توسط مخمر تخمیر شوند. افزودن آنزیم آمیلاز به خمیر باعث افزایش میزان تخمیر و کاهش ویسکوزیته خمیر می‌شود و در نتیجه باعث بهبود حجم و بافت محصول می‌شود. علاوه بر این، قند اضافی در خمیر تولید می‌کند که باعث بهبود طعم، رنگ پوسته و کیفیت تست نان می‌شود.

آنزیم آمیلاز علاوه بر تولید ترکیبات قابل تخمیر، در پخت نان نیز اثر ضد سستی دارند و باعث بهبود نرمی مواد پخته شده می‌شوند و ماندگاری این محصولات را افزایش می‌دهند.

آمیلاز در صنعت نساجی

آنزیم آمیلاز در صنعت نساجی برای فرآیند رسوب‌زدایی استفاده می‌شود. برای اطمینان از روند بافت سریع و ایمن، قبل از تولید پارچه، عوامل تعیین اندازه مانند نشاسته به نخ‌زده می‌شود. نشاسته عوامل تعیین سایز بسیار جذابی است، زیرا ارزان است، در اکثر مناطق جهان به راحتی در دسترس است و به راحتی قابل برداشت است.

نشاسته بعداً در یک فرآیند مرطوب در صنعت تکمیل نساجی از پارچه رسوب‌زدایی می‌شود. رسوب زدایی شامل برداشتن نشاسته از پارچه است که به عنوان عامل تقویت‌کننده برای جلوگیری از شکستن نخ می‌باشد.

6. صنعت کاغذ سازی

استفاده از آنزیم آمیلاز در صنعت خمیر کاغذ برای اصلاح نشاسته کاغذ روکش شده است، به عنوان مثال برای تولید نشاسته با گرانروی کم، وزن مولکولی بالا از آن استفاده می‌شود.

عملیات پوشش‌دهی باعث می‌شود سطح کاغذ به اندازه کافی صاف و مستحکم باشد تا کیفیت نوشتن کاغذ بهبود یابد. در این کاربرد، ویسکوزیته نشاسته طبیعی برای اندازه کاغذ بسیار زیاد است و می‌توان با تخریب نسبی پلیمر با آلفا آمیلازها این ماده را تغییر داد. نشاسته علاوه بر این که یک پوشش خوب برای کاغذ است، عامل تعیین‌کننده اندازه خوبی برای اتمام کاغذ، بهبود کیفیت و پاک شدن است. اندازه باعث افزایش سختی و مقاومت در کاغذ می‌شود.

خرید آلفا آمیلاز صنعتی

آلفا آمیلاز صنعتی یک آنزیم است که در صنعت تولید پلاستیک‌های بیوقابل تجزیه و تحلیل، تولید الکل و سایر فرآیندهای صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای خرید آلفا آمیلاز صنعتی، می‌توانید به دنبال فروشگاه‌های شیمیایی در منطقه خودتان بگردید یا از طریق اینترنت به دنبال فروش آلفا آمیلاز خوراکی و وبسایت‌های خرید اینترنتی بگردید. همچنین با شرکت‌های تولید کننده آلفا آمیلاز صنعتی تماس بگیرید تا از طریق آن‌ها محصول را خریداری کنید. قبل از خرید، بهتر است اطمینان حاصل کنید که آلفا آمیلاز صنعتی برای نیازهای شما مناسب است و از شرکت یا فروشگاهی که محصول را خریداری می‌کنید، اطمینان حاصل کنید.

قیمت آنزیم آلفا آمیلاز

پیشگامان شیمی یکی از شرکت‌های وارد کننده آنزیم های خوراکی و مواد اولیه غذایی است. قیمت آلفا آمیلاز صنعتی در پیشگامان شیمی ممکن است با توجه به شرایط بازار و موجودی محصول در زمان خرید، متفاوت باشد. برای دریافت قیمت آلفا آمیلاز خوراکی، بهتر است با کارشناسان ما تماس بگیرید و از آن‌ها قیمت را بپرسید. همچنین، با استفاده از سایت‌های خرید اینترنتی، می‌توانید قیمت‌های مختلف را مقایسه کنید و با قیمت سایرین مقایسه کنید. در هر صورت، قبل از خرید، بهتر است اطمینان حاصل کنید که محصول مورد نظر برای نیازهای شما مناسب است و از شرکت یا فروشگاهی که محصول را خریداری می‌کنید، اطمینان حاصل کنید.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • ساری

    سلام ممنون میشم اگر اطلاعات آنزیم الفا امیلاز و گلوکوامیلاز برای نشاسته الکل که در سایت دارید برام بفرستید و یا شماره واتساپ یا تلگرام فعال برام بفرستید.
    ممنون

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست