خرید اسید آکریلیک

خرید اسید آکریلیک

این مجموعه فروش اسید اکریلیک محصول کشور چین، تایوان و کره جنوبی را در بشکه های 200 و 180 کیلوگرمی انجام می‌دهد. جهت خرید و استعلام قیمت آکریلیک اسید با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

جهت استعلام قیمت اسید آکریلیک

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

قیمت آکریلیک اسید

به انگلیسی Adipic Acid
نام‌ های دیگر اسید آکرولئیک، اتیلن کربوکسیلیک اسید، اسید پروپنوئیک، وینیل فرمیک اسید
cas No 79-10-7
فرمول شیمیایی C3h4o2
شکل ظاهری مایع بی رنگ
خلوص 99.8%
گرید صنعتی
کشور تولید کننده ⭐ چین
بسته‌ بندی بشکه 180 کیلویی
کاربرد مواد اولیه برای چسب ها، پوشش ها، رزین ها و غیره
قیمت ⭐ استعلام آنلاین تلفنی ⭐

اسید اکریلیک گرید صنعتی

اسید اکریلیک یک مولکول آلی با فرمول C3H4O2 است و ساده‌ترین اسیدهای کربوکسیلیک اشباع نشده است. اکریلیک اسید یک اسید آلفا، بتا غیر اشباع مونوکربوکسیلیک است که اتین توسط یک گروه کربوکسی جایگزین می‌شود. 

در دمای اتاق، اسید آکریلیک مایعی بی‌رنگ با بوی ترش و مشخص است. از نظر صنعتی، اسید آکریلیک از اکسیداسیون پروپن با اکسیژن مولکولی تولید می‌شود. اسید آکریلیک بسیار حساس به واکنش‌های مایکل تایپ است و بیشتر موارد استفاده از این ماده شیمیایی شامل واکنش‌های پلیمریزاسیون است. از اکریلیک اسید برای تولید مقادیر زیادی استرهای اکریلیک استفاده می‌شود.

خرید اسید آکریلیک
خرید اسید آکریلیک

این ماده دارای نقطه اشتعال 130 درجه فارنهایت، نقطه‌جوش 286 درجه فارنهایت و نقطه انجماد 53 درجه فارنهایت است. این محصول موجب خوردگی فلزات و بافت می‌شود. قرار گرفتن طولانی مدت در برابر آتش و گرما می‌تواند باعث پلیمریزاسیون شود. مهار کننده (معمولاً هیدروکینون) به شدت تمایل به پلیمریزاسیون را کاهش می‌دهد.

تولید اسید آکریلیک

وقتی مسیرهایی بر اساس واکنش استیلن با آب و مونوکسیدکربن یا یک الکل و مونوکسیدکربن برای دادن اسید آکریلیک ایجاد شد، اسید آکریلیک به صورت تجاری در دسترس قرار گرفت. یکی دیگر از مراحل اولیه واکنش کتن بود، حاصل از تجزیه استون یا استیک اسید با فرمالدهید که همه این فرایندها اکنون منسوخ شده‌اند.

متداول‌ترین فرآیند ساخت اسید آکریلیک، اکسیداسیون فاز بخار پروپیلن است. این امر معمولاً به عنوان یک فرایند استاندارد شامل دو راکتور به صورت سری و با استفاده از دو کاتالیزور جداگانه انجام می‌شود. راکتور اول پروپیلن را به آکرولین تبدیل می‌کند در حالی که راکتور دوم تبدیل از آکرولین به اسید آکریلیک را کامل می‌کند.

به جای استفاده از این روش معمول برای تولید، این پروژه طراحی یک سیستم با استفاده از یک محیط انتقال حرارت نمک مذاب به منظور تسکین گرما از واکنش تولید شده را مشخص می‌کند. در صورت اجرای صحیح، توزیع درجه حرارت سهموی باید تقریباً 90٪ پروپیلن تبدیل شود.

تحت یک ترتیب ساده، واکنش بهینه سازی تبدیل پروپیلن به اسید آکریلیک از طریق استفاده از یک واکنش کاتالیز شده است.

C3H6 + 1.5 O2 � C3H4O2 + H2O (1)

با این وجود، چندین واکنش رقابتی وجود دارد:

C3H6 + 2.5 O2 � C2H4O2 + CO2 + H2O (2)

C3H6 + 4.5 O2 � 3 CO2 + 3 H2O (3)

اولین واکنش رقیب کالای قابل فروش، اسید استیک تولید می‌کند، در حالی که واکنش دوم فقط گازهای تصفیه تولید می‌کند. خوشبختانه سینتیک برای محصول مورد نظر، اسید آکریلیک و محصول ثانویه، اسید استیک مطلوب است.

حتی اگر فرآیند استاندارد صنعت شامل دو راکتور سری با کاتالیزورهای جداگانه باشد، سیستم می‌تواند به عنوان یک راکتور منفرد با یک کاتالیزور همانطور که قبلاً گفته شد مدل شود.

مشخصات فیزیکی

فرمول شیمیایی اسید اکریلیک C3H4O2 است و دارای وزن مولکولی 06/72 گرم در مول است. اسید اکریلیک به صورت مایعی خورنده و بی‌رنگ وجود دارد که با آب مخلوط می‌شود. اسید اکریلیک دارای بوی تند است و آستانه بو آن 0.094 قسمت در میلیون (ppm) است. فشار بخار اسید اکریلیک 52 میلی‌متر جیوه در دمای 20 درجه سانتی گراد است.

خرید اسید آکریلیک
خرید اسید آکریلیک صنعتی

کاربرد اسید آکریلیک:

 • از اکریلیک اسید به عنوان یک عنصر سازنده در تولید انواع مختلفی از مواد هموپلیمر و کوپلیمر استفاده می‌شود، از جمله پلاستیک‌های مختلف، پوشش‌ها، چسب‌ها، الاستومرها، رنگ‌ها و پرداخت ها.
 • علاوه بر این، اسید اکریلیک در تولید محصولات بهداشتی پزشکی، مواد شوینده و مواد شیمیایی تصفیه فاضلاب استفاده می‌شود.
 • اسید اکریلیک در تولید پلاستیک‌ها، در کاربرد لاتکس و در پلیمر استفاده می‌شود.
 • در صنعت پوشش، می‌تواند پوشش‌های سرد و گرماسنجی را تولید کند.
 • در صنایع چاپ، می‌توان از آن برای تولید چسب و متقابل عامل چاپ استفاده کرد.
 • در صنایع ارگانیک، در ساخت اسیدهای اکریلیک اسید، رزین‌های آلی شیشه‌ای و چسب استفاده می‌شود.
 • در صنایع نساجی، از آن برای تولید پارچه‌های درمان پارچه یا عامل چرم در صنایع چرم استفاده می‌شود.
 • در صنعت پلاستیک، می‌توان از آن برای تولید رزین‌های تبادل یونی استفاده کرد.
 • این محصول می‌تواند یک معرف شیمیایی در شیمی تجزیه و تحلیل باشد.
 • همچنین می‌تواند برای تولید مواد عایق‌شده استفاده شود.
 • اسید اکریلیک نیز در تولید پلیمرهای شوینده و در تولید فلوکولانت‌ها استفاده می‌شود که در کارخانه‌های تصفیه پساب کاربرد دارند.
 • استفاده عمده برای اسید اکریلیک به عنوان یک بلوک ساختمانی در تولید پلیمرهای پلی‌اتیل‌اسید است. این پلیمرها پلی‌آکریلات‌های متقاطع هستند و جذب فوق‌العاده‌ای دارند و توانایی جذب و حفظ بیش از صد بار وزن خود را دارند.
 • از اکریلیک اسید به طور سنتی به عنوان ماده اولیه استرهای اکریلیک، متیل اکریلات، اتیل اکریلات، بوتیل اکریلات و 2-اتیل هگزیل اکریلات استفاده می‌شود. این اکریلات‌های فله‌ای در ابتدا برای تولید رزین‌های اکریلیک پایه حلال استفاده می‌شد اما نگرانی‌های زیست محیطی در مورد استفاده از حلال باعث تولید اکریلیک‌های پایه آب شد.

کاربردهای اکریلیک‌های پایه آب در درجه اول در پوشش‌های تزئینی، سنگ‌تراشی و صنعتی است اما سایر موارد شامل چسب‌ها، پوشش‌های کاغذی و چرمی، لاک‌ها، ترکیبات پشتی فرش و پوشش‌های قرص است.

فروش آکریلیک اسید
تولید اکریلیک اسید در ایران
 • یکی دیگر از کاربردهای عمده اسید اکریلیک، تولید پلی‌اکریلات است که به عنوان غلیظ کننده، پراکنده کننده و کنترل‌کننده رئولوژی استفاده می‌شود. اسید اکریلیک همچنین به عنوان کمونر با اکریل آمید در پلی‌اکریل آمید آنیونی و تولید هیدروکسی اکریلات‌ها برای استفاده در فرمولاسیون‌های پوشش صنعتی استفاده می‌شود. اسید اکریلیک در تولید پوشک استفاده می‌شود.

از اواسط دهه 1980، دو برنامه جدید، پلیمرهای جاذب فوق‌العاده (SAP) و پلیمرهای شوینده، ظاهر شده‌اند. SAP ها پلی‌اکریلات‌های پیوندی هستند و توانایی جذب و حفظ بیش از 100 برابر وزن خود در مایع را دارند و در پوشک بچه کاربرد دارد. SAP بیش از 30٪ از مصرف اسید آکریلیک جهان را تشکیل می‌دهد.

 • یک برنامه جدید برای SAP، بالشتک‌های خیس‌کننده است که در بسته‌بندی مواد غذایی استفاده می‌شود. در سال 2007، اداره غذا و داروی ایالات متحده SAP را در بسته‌بندی با تماس غذایی غیرمستقیم مرغ، گوشت، ماهی، میوه و سبزیجات مجاز دانست.
 • پلیمرهای شوینده اساساً پلی‌اکریلات‌های هموپلیمر و کوپلیمرهای اسید پلی‌اکریلیک و آنیدرید مالئیک هستند که می‌توانند هم با زئولیت و هم با فسفات در فرمول‌های پودر لباسشویی استفاده شوند. با از بین رفتن مواد شوینده با پایه فسفات، آن‌ها از اواسط دهه 1980 به شدت در اروپای غربی رشد کردند و اخیراً، استفاده از آن‌ها در ایالات متحده افزایش یافته است. با این حال، حرکت به سمت فرمولاسیون‌های فشرده در پودرهای شستشو و کاهش سرعت جایگزینی فسفات، رشد این پلیمرها را کند کرده است.

سرنوشت محیطی

اسید آکریلیک در مقیاس وسیع تولید منجر به انتشار در محیط می‌شود. محتمل‌ترین راه، قرار گرفتن در معرض استنشاق است زیرا اسید آکریلیک فشار بخار کمی دارد. اختلاط پذیری اسید اکریلیک در آب همراه با فشار بخار کم آن از تجمع آن در خاک جلوگیری می‌کند. اسید اکریلیک که در جو منتشر می‌شود در واکنش با رادیکال‌های هیدروکسیل از نظر فتوشیمیایی تخریب می‌شود. زیرا طول عمر آن در جو 1 ماه است. اسید آکریلیک با افزودن به آب به سرعت اکسید می‌شود، بنابراین در صورت آزاد شدن مقدار زیادی اسید آکریلیک، احتمال تخلیه اکسیژن وجود دارد و توسط هر دو مسیر هوازی و بی‌هوازی اکسید می‌شود.

مسمومیت حاد و کوتاه مدت

 • حیوان

اگرچه طیف گسترده‌ای از مقادیر LD50 برای اسید آکریلیک گزارش شده است، اما به طور کلی اعتقاد بر این است که در مسیر گرید خوراکی باعث مسمومیت کم تا متوسط و در مسیرهای استنشاق و پوستی باعث مسمومیت متوسط است.

 • انسان

اسید آکریلیک برای پوست خورنده و تحریک کننده است. قرار گرفتن در معرض بخارات آن می‌تواند باعث تحریک پوستی متوسط و ایجاد مشکل در چشم، بینی، گلو و غشاهای مخاطی دستگاه تنفسی فوقانی و دستگاه گوارش شود. استنشاق بخارات باعث ایجاد احساس سوزش، سرفه، ترشحات بینی، گلودرد، تنفس سخت، سردرد، حالت تهوع، استفراغ، گیجی، سرگیجه و بیهوشی می‌شود.

فروش آکریلیک اسید
فروش آکریلیک اسید صنعتی

فروش آکریلیک اسید صنعتی

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول آکریلیک اسید مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌ وسیله سیستم حمل‌ و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید. برای دریافت هرگونه مشاوره و خرید اسید آکریلیک با کارشناسان ما در تماس باشید.

سوالات متداول درباره اسید آکریلیک

اسید اکریلیک برای چه مواردی استفاده می شود؟

اسید اکریلیک در ساخت پلاستیک، فرمولاسیون رنگ و سایر محصولات استفاده می شود.

آیا اسید اکریلیک مضر است؟

آسیب احتمالی چشم ◄ استنشاق اسید اکریلیک می تواند بینی، گلو و ریه ها را تحریک کند. ◄ اسید اکریلیک ممکن است باعث حساسیت پوستی شود. ◄ قرار گرفتن در معرض طولانی مدت ممکن است بر کلیه ها و ریه ها تأثیر بگذارد

آیا اسید اکریلیک یک اسید قوی است؟

این یک محرک قوی برای پوست، چشم و غشاهای مخاطی انسان است. هیچ اطلاعاتی در مورد اثرات تولید مثلی، رشدی یا سرطان زایی اسید اکریلیک در انسان در دسترس نیست. مطالعات سرطان حیوانی نتایج مثبت و منفی را گزارش کرده اند.

آیا اسید اکریلیک برای پوست خوب است؟

کوپلیمر اتیلن/اکریلیک اسید نیز زمانی که در سطوح بالا از طریق پوست جذب شود می تواند سمی باشد. بنابراین، تنها زمانی یک ماده ایمن در محصولات مراقبت از پوست است که به گونه ای فرموله شده باشد که میزان جذب پایینی داشته باشد.

PH اسید اکریلیک چیست؟

در pH 8-10، بخش‌های اسید اکریلیک به طور کامل شارژ می‌شوند، ساختار کشیده‌تری را اتخاذ می‌کنند و قطرهای بزرگ‌تر (حدود 30 نانومتر) مشاهده شد. هنگامی که pH کاهش می‌یابد و پروتوناسیون مربوط به بخش‌های اسیدی اتفاق می‌افتد، زنجیره‌های PAA ترکیب پیچیده‌تری را اتخاذ می‌کنند و قطرها در pH 2 به 23 نانومتر کاهش می‌یابند.

اسید اکریلیک از چه چیزی ساخته شده است؟

پروپیلن
اسید اکریلیک از پروپیلن، محصول گازی پالایشگاه‌های نفت، با اکسیداسیون دو مرحله‌ای فاز گاز از طریق کارولئین تولید می‌شود. این فرآیند تقریباً به طور کامل جایگزین فناوری‌های جایگزین (به عنوان مثال، هیدرولیز اکریلونیتریل و فرآیند Reppe) شده است.

پلیمرهای اسید اکریلیک چیست؟

پلی (اکریلیک اسید) (PAA؛ نام تجاری Carbomer) پلیمری با فرمول (CH2-CHCO2H)n است. این مشتق از اسید اکریلیک (CH2=CHCO2H) است. علاوه بر هموپلیمرها، انواعی از کوپلیمرها و پلیمرهای شبکه ای، و مشتقات نیمه پروتونه شده آن ها شناخته شده و دارای ارزش تجاری هستند.

آیا آکریلات همان اسید اکریلیک است؟

آکریلات ها نمک ها و استرهای اسید اکریلیک هستند. آنها همچنین به عنوان پروپنوات شناخته می شوند (از آنجایی که اسید اکریلیک به عنوان اسید 2-پروپنوئیک نیز شناخته می شود). آکریلات ها حاوی گروه های وینیل هستند، یعنی دو اتم کربن با پیوند دوگانه به یکدیگر، مستقیماً به کربن کربونیل متصل هستند.

آیا اسید اکریلیک در آب حل می شود؟

PAA در آب، آب قلیایی، الکل ها، فرمامید و دی متیل فرمامید محلول است. 1،4-دیوکسان و 0.2 مولار هیدروکلراید آبی به عنوان حلال های تتا از PAA گزارش شدند که در آن زنجیره های پلیمری به عنوان زنجیره های ایده آل رفتار می کنند.

اسید اکریلیک با چه چیزی واکنش نشان می دهد؟

اسید اکریلیک (2-پروپنوئیک اسید) یک اسید کربوکسیلیک بسیار واکنش پذیر است که می تواند با خود واکنش داده و پلی اکریلیک اسید را تشکیل دهد که به عنوان یک جاذب در محصولات بهداشتی استفاده می شود. همچنین می‌تواند با الکل‌ها واکنش داده و آکریلات‌ها (استرها) را تشکیل دهد که در طیف وسیعی از پلیمرها استفاده می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست