خرید امولسیفایر قیر

امولسیون قیر یك محلول قیر در آب است كه به وسیله امولسیون‌سازی پایدار می‌گردد و از ته نشین شدن قیر در آب جلوگیری می‌شود. در ادامه به معرفی امولسیون قیری می‌پردازیم.

برای استعلام قیمت امولسیفایر قیر

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

کاربرد امولسیون‌های قیر

مولکول‌های امولسیون‌کننده، مولکول‌های قیر را احاطه می‌کنند و از تجمع و چسبیدن مجدد ذرات قیر به یکدیگر جلوگیری می‌کنند. این ذرات توسط آب احاطه می‌گردد. از عوامل امولسیون‌کننده می‌توان امولسیون‌کننده‌‌های کلوئیدی معدنی مانند خاک بنتونیت «امولسیون فایر» و امولسیون‌کننده‌های شیمیایی مانند صابون را نام برد. امولسیون‌کننده معدنی بنتونیت «امولسیون فایر» نسبت به امولسیون‌کننده شیمیایی در برابر هوازدگی مقاومت بیشتر دارد.

برای تهیه امولسیون قیر از دستگاه‌‌هایی استفاده می‌‌کنند که به دستگاه‌های سریع چرخنده معروف است. آب، قیر مذاب و عامل امولسیون‌کننده در این دستگاه‌‌ها در بین صفحاتی که با سرعت ‌بالا در حال چرخش هستند قرار می‌گیرد و قیر در اثر نیروی گریز از مرکز تولید شده توسط صفحات چرخنده در آب پراکنده می‌شود.

سرعت صفحات چرخنده معمولاً ۳۰۰۰ دور در دقیقه است اما می‌‌توان امولسیون قیر را به‌ وسیله مخلوط‌کننده‌های با سرعت‌ پایین هم تولید کرد. ولی در این موارد باید از عامل امولسیون‌کننده قوی و هم چنین قیری استفاده کرد که در دمای پایین ذوب شود. معمولاً میزان قیر موجود در امولسیون قیر حدود ۵۰ در صد است و مقدار عامل امولسیون‌کننده استفاده‌ شده در امولسیون قیر از یک‌ صدم تا پنج درصد متغیر است.امولسیون قیر

انواع امولسیون‌ قیر

امولسیون‌های قیری را از نظر سرعت شکسته شدن و بار الکتریکی ذارت معلق می‌توان رده‌بندی نمود.

رده‌بندی امولسیون‌های قیری از نظر سرعت شکستن

بعد از مصرف امولسیون قیری، آب موجود در مخلوط جدا و تبخیر شده ‌و قیر به تدریج سطح راه‌ یا اطراف سنگ‌دانه‌ها را اندود می‌کند که این فرآیند شکست امولسیون نامیده می‌شود. امولسیون‌‌های قیری بر اساس پایداری در مقابل شکستن به سه گروه اصلی تندشکن (ناپایدار)، کندشکن (نیمه پایدار) و دیر شکن (پایدار) تقسیم می‌شوند.

امولسیون‌ قیر تندشکن (ناپایدار)

امولسیون‌ قیر ناپایدار روی سطح مصالح بسیار سریع شکسته می‌شود و یک لایه بسیار نازک قیر را به جای می‌گذارد. مصرف عمده آنها در آب‌بندی با مصالح سنگی، آب‌بندی با ماسه، آسفالت‌های سطحی و ماکادام نفوذی است. امولسیون‌‌های قیری تندشکن برای آنکه در سطح راه جاری نشوند، از کند روانی بالایی برخوردار هستند.

امولسیون‌‌های قیر کندشکن (نیمه پایدار)

این دسته شامل امولسیون‌‌های قیری است که نسبت به امولسیون‌های تند شکن پایداری بیشتری داشته و می‌توان آن‌ها‌ را با مصالح سنگی مخلوط نمود. زیرا که بلافاصله پس از تماس با سنگ‌دانه‌ها شکسته نمی‌شوند و مخلوط آسفالتی برای چندین دقیقه کارایی خود را حفظ می‌کند.

این امولسیون‌‌ها غالباً د‌ر کارخانه‌های آسفالت سیار تهیه شده ‌یا به شکل آسفالت مخلوط در محل استفاده می‌شوند. امولسیون‌ های قیری کند شکن پوشش بهتری به مصالح سنگی‌، در دمای بالای محیط می‌دهند.

امولسیون قیر

امولسیون‌‌های قیر دیر شکن

این دسته شامل امولسیون‌‌های قیری است که پس از تماس با مصالح سنگی پایداری زیادی دارند. این امولسیون‌‌ها‌ را می‌توان با مصالح سنگی با دانه‌بندی پیوسته و مقادیر زیادی ریزدانه استفاده نمود.

امولسیون‌‌های قیری دیرشکن کندروانی کمی دارند که می‌توان با اضافه کردن آب، کندروانی آن‌ها را بیشتر کاهش داد. این گروه وقتی رقیق شوند می‌توانند برای اندود سطحی‌،‌ آب‌بندی سطح روسازی بدون مصرف سنگ‌دانه و فرونشاندن گرد و غبار استفاده شوند. اگر سرعت شکست تندتری در مخلوط آسفالتی‌، مثلاً در دوغاب امولسیون‌های قیری مورد نیاز باشد می‌توان به آن سیمان پرتلند یا آهک هیدراته اضافه نمود.

تهیه امولسیون‌های قیر

استفاده از امولسیون‌‌های قیری برای ساخت و نگهداری راه، روش جدیدی نیست. کاربردهای آن فقط محدود به قیرپاشی و تثبیت گرد و غبار در راه‌‌های شنی و خاکی می‌شود. در حال حاضر بیشترین مصرف این قیرها در ساخت آزاد راه‌ها و بزرگراه‌ها‌، راه‌های اصلی‌‌، فرعی و روستایی به روش آسفالت سرد، انواع آسفالت‌های حفاظتی (آسفالت سطحی، دوغاب آب‌بند‌ امولسیون قیری و…)، اندود سطحی‌، مصرف در لکه‌گیری و نگه‌داری و به‌سازی راه‌‌ها، تثبیت خاک و فرونشاندن گرد و غبار است.

یکی از مزایای امولسیون قیری نسبت به قیرهای محلول امکان استفاده آن‌ها روی سطوح مرطوب است که بدون از دست دادن چسبندگی، لایه نازکی از قیر را بر روی مصالح سنگی یا سطوح روسازی بر جای می‌گذارد. شما برای تهیه انواع امولسیون‌های قیر می‌توانید به سایت معتبر پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. شما می‌توانید بهترین مواد در هر زمینه‌ای را كه می‌خواهید از این شركت تهیه كنید. موادی كه توسط این تیم تأمین می‌شود در تمامی زمینه‌های پزشكی و دارویی، صنعتی، آرایشی بهداشتی و… است.

خرید امولسیون قیری

امولسیون قیر یک امولسیون ضد آب همه کاره است که از سطوح در برابر نفوذ آب و رطوبت زمین محافظت می کند. امولسیون قیر ممکن است برای پوشش داخلی ساختمان ها، دیوارها و سقف ها برای ایجاد یک مانع مقاوم در برابر آب استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست