خرید اسپن 60
 • کاربرد اسپن 60 در صنایع مختلف به عنوان امولسیفایر می باشد هم چنین این ماده دارای بو و طعم ناخوشایندی دارد. این مخلوطی از استرهای استئاریک جزئی و پالمیتیک اسید از سوربیتول و مونو و دی هیدریدهای آن است. سوربیتان مونوسترات ( اسپن 60 ) یک امولسیفایر لیپوفیلیک است که یک استر اسید چرب سوربیتان است و یک آنالوگ مشتق شده از سوربیتول گلیسرول مونو استئارات است. این یک ماده فعال سطحی غیر یونی و قابل پخش در روغن است.

  تهیه اسپن 60

  مواد اولیه پراکسید هیدروژن – اسید فسفریکاسید استئاریکسوربیتول گلیسرول تری استارات. با واکنش اسید استئاریک تجاری خوراکی (معمولاً حاوی اسیدهای چرب همراه، به طور عمده پالمیتیک) با سوربیتول تهیه می‌شود.

  ویژگی‌ها و خواص اسپن 60

  موارد مقدار
  شگل ظاهری ظاهر پودر سفید
  مقدار اسیدیته ≤7mg KOH/g
  عدد صابونی 135-155 mg KOH/g
  مقدار هیدروکسیل 230-270 mg KOH/g
  آب ≤1.5%
  نقطه ذوب ℃52±3

  تعادل آبدوست-لیپوفیل (HLB) یک سورفاکتانت اندازه گیری میزان آب دوست بودن یا لیپوفیل بودن آن است که با محاسبه مقادیر برای قسمت‌های مختلف مولکول تعیین می‌شود.

  از مقدار HLB می‌توان برای پیش‌بینی خواص سورفاکتانت یک مولکول استفاده کرد:

  • <10: محلول در لیپید (محلول در آب)
  • > 10: محلول در آب (محلول در لیپید)
  • 1 تا 3: ماده ضد کف‌کننده
  • 3 تا 6: امولسیون‌کننده W / O (آب در روغن)
  • 7 تا 9: عامل مرطوب‌کننده و پخش‌کننده
  • 13 تا 16: مواد شوینده
  • 8 تا 16: امولسیون‌کننده O / W (روغن در آب)
  • 16 تا 18: ماده حل‌کننده یا هیدروتروپ

  اسپن 60 یک استر اسید چرب سوربیتان است و یک سورفکتانت با HLB = 4,7 است. از اعتبار سبز خوبی برخوردار است.

  کاربرد اسپن 60
  کاربرد اسپن 60

  کاربردهای اسپن 60 در صنایع

  1- استفاده از نیوزم مبتنی بر اسپن 60 جهت انتقال کافئین ، نیوزم یک وزیکول مبتنی بر سورفاکتانت غیر یونی است. نیوزوم‌ها بیشتر توسط سورفاکتانت غیر یونی و ترکیب کلسترول به عنوان ماده کمک کننده تشکیل می‌شوند.در سال‌های اخیر، توجه به کاربردهای شناسایی شده متعددی بر روی نیوزوم‌های ساخته شده از سوربیتان استر (سری Span) است. بنابراین، برای دستیابی به سیستمی متشکل از مواد فعال‌کننده سطح که عموماً به عنوان ایمن در نظر گرفته می‌شوند، سری اسپن به طور گسترده‌ای مورد بررسی قرار گرفته است.گزارش‌های قبلی حاکی از آن است که کافئین گنجانیده شده در نیوزوم‌های مبتنی بر Span 60، در مقایسه با سایر نیوزوم‌های مبتنی بر اسپن، 20، 40 و 80 ممکن است حامل نویدبخش کافئین باشد.

  2- اسپن 60 یک امولسیون‌کننده برای کرم‌ها و لوسیون‌های آب در روغن و حل‌کننده روغن‌های اساسی در آب است. این نتیجه واکنش اسید استئاریک با سوربیتول است و بنابراین، به طور مصنوعی از مواد طبیعی مشتق شده تولید می‌شود.

  3- این ترکیب به عنوان تقویت‌کننده، براق‌کننده در پوشش‌های شکلات استفاده می‌شود.

  4- به عنوان کمک پراکنده در سفید کننده‌های قهوه

  5- برای افزایش حجم در کیک و بستنی و اغلب در ترکیب با پلی‌سوربات‌ها کاربرد دارد. سطح معمول استفاده از 0.30 تا 0.70٪ است.

  6- به طور گسترده‌ای به عنوان یک امولسیون‌کننده در مواد غذایی، دارو، سموم دفع آفات، مواد منفجره و سایر صنایع، به عنوان ماده پخش‌کننده در رنگ‌ها و رنگدانه‌ها استفاده می‌شود.

  7- این محصول به عنوان یک امولسیون‌کننده، تثبیت‌کننده در صنایع دارویی، آرایشی، مواد غذایی، سموم دفع آفات، رنگ و پلاستیک، به عنوان یک ماده ضد الکتریسیته ساکن و یک روغن روغنی نرم در صنعت نساجی استفاده می‌شود.

  خرید اسپن 60
  کاربرد اسپن 60

  کاربرد اسپن 60 در مواد غذایی

  این یک امولسیون‌کننده برای امولسیون‌های سیلیکونی با درجه مواد غذایی، کمک به هیدراتاسیون مجدد در تولید مخمر خشک فعال، امولسیفایر برای تولید کیک‌ها و مخلوط‌ها است. از آن در پوشش‌های شیرینی‌پزی، پایه آدامس، مایع تهیه و پر کردن، سفید کننده‌های قهوه، تغذیه حیوانات استفاده می‌شود.کاربرد سوربیتان مونو استئارات (Span 60) برای مخمر خشک، مارگارین، کوتاه کردن، شیرینی‌سازی، شکلات، سفید کننده قهوه و سایر فرآوری‌های غذایی.

  کاربرد فواید دوز پیشنهادی

  مخمر خشک

   به عنوان حامل مخمر فعال. عملکرد مخمر خشک (شکل و فعالیت زیستی پس از هیدراتاسیون) را تقویت می‌کند. 10%-15% از آب,1% از مخمر خشک

  مارگارین

  پراکندگی خوب روغن آب را حفظ می‌کند. انعطاف‌پذیری را بهبود می‌بخشد. از پاشیدن در هنگام سرخ شدن جلوگیری می‌کند. 1-1.5%
  کاهش‌دهنده کریستال روغن را تنظیم می کند. ثبات و قدرت شلاق را بهبود می‌بخشد. 1-1.5%
  خامه‌زده زمان شلاق را کوتاه می‌کند. حجم و ساختار فوم را بهبود می‌بخشد. کف‌های خوب و سفت ایجاد می‌کند. 0.2-0.5%,  معمولا باGMS و PGFE استفاده می‌شود.
  سفید کننده قهوه توزیع اندازه گلوله چربی یکنواخت‌تری را ایجاد می‌کند و در نتیجه اثر سفید کننده بهبود می‌یابد و در آب حل می‌شود. 0.5-1%  از روغن و چربی که معمولا با GMS استفاده می‌شود.
  امولسیفایر کیک حجم کیک را بیشتر می‌کند. بافت کیک و پایداری خمیر را بهبود می‌بخشد. ماندگاری را طولانی می‌کند. 3-5%,  معمولا باGMS و PGFE استفاده می‌شود.
  کیک حجم کیک را بزرگتر می‌کند. بافت کیک را بهبود می بخشد. ماندگاری را طولانی می‌کند. 0.5٪  آرد، معمولاً مستقیماً از ژل کیک استفاده می‌شود.
  نان حجم را افزایش می‌دهد و باعث بهبود بافت می‌شود. 0.3٪  آرد، معمولاً از روغن‌ها و چربی‌های آمیزه مخلوط استفاده می‌شود.
  بستنی در صورت چربی لبنیات باعث امولسیون می‌شود. از کریستال یخ ضخیم جلوگیری می‌کند. احساس دهان و حفظ فرم را بهبود می‌بخشد. سرعت برآمدگی را افزایش می‌دهد. 0.1-0.3٪، معمولاً با GMS
  شیرینی و شکلات روغن و پراکندگی چربی را بهبود می‌بخشد. ویسکوزیته شربت را کاهش می‌دهد و تبلور شیرینی‌ها را تنظیم می‌کند. 0.3-1٪، معمولاً با  Tween 60
  نوشیدنی پروتئینی از لایه‌لایه‌سازی و رسوب جلوگیری می‌کند. احساس صاف در دهان ایجاد می‌کند. 0.3-0.6،، معمولاً با GMS
  نوشیدنی‌های جامد حلالیت در آب را بهبود می‌بخشد و سفید کننده را تقویت می‌کند. 0.2-0.3%
  لبنیات باعث پراکندگی چربی‌ها شده و از لایه‌لایه‌سازی جلوگیری می‌کند. 0.1-0.3%
  خرید اسپن 60
  کاربرد اسپن 60

  ایمنی در کار با اسپن 60

  در اثر خوردن دارای سمیت متوسط است. دارای اثرات تولید مثل آزمایشگاهی. محرک پوست.هنگامی که گرم می‌شود تا تجزیه شود، دود تند و گازهای تحریک‌کننده ساطع می‌کند.

  تجهیزات حفاظت شخصی زمان کار با اسپن 60

  • محافظت از چشم / صورت

  عینک‌های ایمنی دارای محافظ‌های جانبی مطابق با EN166 از تجهیزات محافظ چشم استفاده شده و تحت استانداردهای مناسب دولتی مانند NIOSH (ایالات متحده) یا EN 166 (EU) آزمایش و تأیید شده‌اند.

  • محافظت از پوست دست با دستکش

  قبل از استفاده از دستکش باید بازرسی شود. برای جلوگیری از تماس پوست با این محصول، از روش مناسب برداشتن دستکش (بدون دست زدن به سطح خارجی دستکش) استفاده کنید. دستکش‌های آلوده را پس از استفاده مطابق با قوانین موجود و اقدامات صحیح آزمایشگاهی دور بیندازید. دست‌ها را بشویید و خشک کنید.

  • محافظت از بدن

  محافظت از بدن را با توجه به نوع آن، غلظت و مقدار مواد خطرناک و محل کار خاص انتخاب کنید. نوع تجهیزات محافظتی باید با توجه به غلظت و مقدار ماده خطرناک در محل کار خاص انتخاب شود.

  • محافظت از تنفس

  حفاظت از تنفس مورد نیاز نیست. در مواردی که محافظت در برابر میزان آزار دهنده گرد و غبار مورد نظر باشد، از ماسک‌های گرد و غبار نوع N95 (ایالات متحده) یا (P1 (EN 143 استفاده کنید. از دستگاه تنفس و اجزای سازنده تحت استانداردهای مناسب دولتی مانند NIOSH (ایالات متحده) یا (CEN (EU آزمایش و تأیید شده استفاده کنید.

  • کنترل تماس با محیط زیست

  اجازه ندهید محصول وارد زهکش شود.

  خرید اسپن 60
  کاربرد اسپن 60

  بسته‌بندی و ذخیره‌سازی

  اسپن 60 باید در مکان‌های خشک، خنک و بسته نگهداری شود. دارای ماندگاری 2 سال است. سپس، در صورت صلاحیت پس از بررسی مجدد، می‌توان از اسپن 60 استفاده کرد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  برچسب:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست