اسید استئاریک در شمع سازی

وقتی صحبت از شمع‌های سفت می‌شود که نمی‌افتند، هیچ چیز بهتر از کمی اسید استئاریک عمل نمی‌کند. اهمیت اسید استئاریک در شمع سازی بسیار بالا است. اگر قبلاً از آن در ساخت شمع استفاده نکرده‌اید، چیزهای شگفت‌انگیزی در مورد آن وجود دارد و استفاده از آن بسیار آسان است – فقط باید مقادیر مناسب استفاده از آن را بدانید. اما تهیه این ماده اولیه همیشه برای تولید کنندگان این حوزه یک مشکل اساسی بوده است.

پیشگامان شیمی یکی از اصلی‌ترین شرکت‌های بازرگانی و فعال در خرید و فروش مواد شیمیایی برای صنایع گوناگون می‌باشد. این شرکت سال هاست که در حوزه مواد اولیه کارخانجات صنایع مختلف به آن‌ها خدمات ارائه می‌کند .این شرکت علاوه بر ارائه محصولات با کیفیت به فکر افزایش اطلاعات شما نیز بوده است. امروز ما به برخی از رایج‌ترین سوالات در مورد کاربرد اسید استئاریک در شمع سازی پاسخ خواهیم داد تا بتوانید، مقداری از آن را با شمع‌های خود مخلوط کنید. وقتی تفاوتی را که در شمع‌هایتان ایجاد می‌کند ببینید، دیگر به عقب برنمی‌گردید!

انواع شمع در صنایع شمع سازی

شمع‌های کانتینری

این نوع شمع‌ها درون ظروف ریخته و شکل ظرف را به خود می‌گیرند. اگر می‌خواهید یک شمع زیبا داشته باشید می‌توانید قالبی زیبا برای این شمع‌ها خریداری کرده و روی آن‌ها سرمایه گذاری کنید. موم شمع‌های کانتینری کمی از موم‌های معمولی نرم‌تر است. چرا که برای تهیه این شمع‌ها کافی است موم آن‌ها را ذوب کرده افزودنی‌های مدنظر و عطر خود را اضافه کنید. سپس آن‌ها را در ظرف بریزید و پس از چند ساعت استفاده کنید. با این حساب می‌توان گفت استفاده اسید استئاریک در شمع سازی با استفاده از موم زنبور عسل گزینه خوبی به حساب نمی‌آید. چرا که این ماده می‌تواند موم را سخت کند.

شمع ستونی

این نوع شمع‌ها در گذشته پر کاربردتر از دیگران بوده‌‌اند اما امروزه به دلیل تغییر کارکرد شمع از آن‌ها کمتر از گذشته استفاده می‌شود. همانطور که از نام آن‌ها پیداست این نوع شمع‌ها ایستاده هستند. ارتفاع این شمع‌ها و قطر آن‌ها به قالب و مومی که استفاده می‌کنید بستگی دارد. اما یکی از مهم‌ترین افزودنی‌هایی که برای این شمع‌ها استفاده می‌شود؛ اسید استئاریک است. انواع دیگری نیز از شمع‌ها وجود دارد که بر طبق دسته بندی‌های دیگری ارائه شده‌اند. اما این دو نوع اصلی‌ترین انواع شمع‌ها از نظر ساخت و روند تولید بوده‌اند.

اسید استئاریک در شمع سازی

پیشنهاد می‌شود خرید عمده محصول اسید استئاریک را از این صفحه پیگیری کنید.

اسید استئاریک در شمع سازی شما را از رقبا متمایز می‌کند!

همه ما زمانی که کلمه اسید را می‌شنویم به یاد سوزنانندگی می‌افتیم. اما لازم است بدانید که تمام اسیدها سوزاننده نیستند. بلکه برخی از آن‌ها را می‌توان در صنایع شمع سازی، صابون سازی و… استفاده کرد. اسید استئاریک یکی از اسیدهایی است که هم منشاء گیاهی و هم منشاء جانوری دارد. البته یافتن آن در گیاهان کمی سخت‌تر است. چرا که تعداد گیاهان کمتری دارای این ماه هستند.

در قرن نوزدهم بود که یک شیمیدان به نام Michel-Eugène Chevreul کشف کرد پیه حیوانات که در آن زمان برای شمع سازی استفاده می‌شده است؛ یک ماده واحد نیست. بلکه ترکیبی از اسید استئاریک، اسید اولئیک و گلسیرین است. وی فردی بود که اولین شمع‌های بر پایه گیاهان را برای ما تهیه کرد. او با حذف گلسیرین توانست استئارین را اختراع کرده و سپس از اسید استئاریک در شمع سازی استفاده کند. سال هاست که استفاده از گیاهان برای دارا بودن اسید استئاریک در شمع سازی رونق گرفته است.

استفاده از اسید استئاریک در شمع سازی به دو صورت ممکن است. یکی استئارین‌هایی که به صورت پودری هستند و دیگری استئارین‌هایی که به صورت گلوله‌‌ای خریداری می‌شوند. اما نوع پودری از محبوبیت بیشتری برخوردار است. این ماده که به رنگ سفید است؛ هنگام لمس کمی چرب احساس می‌شود. نقطه ذوب آن نیز ۱۵۸ درجه سانتی گراد است. اما تا به حال حتماً از خود پرسیده‌‌اید که این ماده در شمع سازی چه کاربردی دارد؟

کاربرد اسید استئاریک در شمع سازی

امروزه دیگر کاربرد شمع روشن کردن اطراف نیست. بلکه از شمع‌ها به عنوان یک منبع درمانی دارای عطر بسیار خوب یاد می‌شود که می‌توانند حال و هوای شما را تغییر دهند. از سوی دیگر امروزه شمع‌ها به عنوان یک نماد رمانتیک دیده می‌شوند. به طوری که هر چه شمع زیباتری داشته باشید یک شام رویایی‌تر را تجربه می‌کنید. اما در انواع مختلف شمع افزودنی‌های مختلفی اضافه می‌کنند تا ویژگی‌های خاص آن شمع را بسازند. یکی از این افزودنی‌ها اسید استئاریک است.

از نام‌های دیگر اسید استئاریک می‌توان به استئارین و اسید اکتادکانوئیک اشاره کرد. این اسید یکی از محصولات خاصی است که در صنایع مختلف به خصوص شمع سازی کاربرد دارد. اما به یاد داشته باشید که این ماده می‌تواند در اکثر شمع‌ها مورد استفاده واقع شود.(برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک فوق مراجعه کنید.)

اولین کاربرد این ماده افزایش نقطه ذوب موم شماست. به این صورت که وقتی موم با نقطه ذوب ۱۳۰ درجه فارنهایت را به موم دیگری با نقطه ذوب ۱۴۹ درجه فارنهایت، ترکیب می‌کنند، در صورتی که هر دو موم پارافین که استفاده کرده‌‌اید در یک اندازه باشد؛ به طور متوسط نقطه ذوب شما ۱۴۰ درجه فارنهایت خواهد بود. افزودن اسید استئاریک می‌تواند این نقطه ذوب متوسط را افزایش دهد. البته استفاده برعکس نیز ممکن است. این ماده می‌تواند نوعی رنگ پاستیلی جذاب به شمع‌ها بدهد. البته اگر افزودنی دیگری داشته باشید؛ اسید استئاریک در شمع سازی می‌تواند رنگ شمع شما را تقویت کند.

کاربرد اسید استئاریک در شمع سازی

همانطور که اشاره کردیم این ماده باعث می‌شود نقطه ذوب شمع افزایش یابد. به همین جهت شمعی که با استفاده از استائرین تولید شود؛ طولانی‌تر می‌سوزد. بنابراین زمان بیشتری می‌توانید از آن استفاده کنید. از سوی دیگر اسید استئاریک در تولید شمع می‌تواند باعث افزایش استحکام شمع شود. به خصوص در شمع‌هایی که ارتفاع بیشتری دارند؛ این خواصیت می‌تواند کارساز باشد.

البته به یاد داشته باشید که برای داشتن هر کدام از این مزایا لازم است مقدار متفاوتی از این ماده را استفاده کنید. برای مثال زمانی که می‌خواهید شمع مستحکم‌تری داشته باشید؛ سه قاشق غذاخوری از این ماده را با ۴۵۰ گرم پارافین ترکیب کنید. استفاده بیشتر از این ماده برای داشتن استحکام می‌تواند رنگ شمع را مات کند. همچنین استفاده از آن در نسبت‌های بالاتر حتی موجب تشکیل بلورهایی در سطح شمع می‌شود.

سایر کاربردهای استئارین در شمع سازی

از سوی دیگر زمانی که قالب پلاستیکی دارید، استفاده از اسید استئاریک در شمع سازی کاربرد ندارد. چرا که به هر حال این یک اسید است و می‌تواند پلاستیک را بخورد. این ماده همچنین می‌تواند باعث جدا شدن بهتر شمع از قالب شود. چرا که زمانی که شمع شما خنک می‌شود؛ می‌تواند موجب جمع شدن موم در مرکز شمع شود.

فراموش نکنید که از این اسید می‌توانید در صنایع دیگر همچون صابون سازی نیز استفاده کنید. با استفاده از این ماده در صابون‌ها، صابون‌های سخت‌تری خواهید داشت. اسید استئاریک در شمع سازی موجب می‌شود بتوانید عطرهای قوی‌تری داشته باشید. چرا که به شما اجازه استفاده از روغن‌های سنگین‌تر را نیز می‌دهد. برای اینکه رنگ بهتری داشته باشید؛ بهتر است قبل از استفاده از این ماده رنگ را به موم یا پارافین خود اضافه کنید. چرا که این ماده می‌تواند به بهبود رنگ محصول نهایی نیز کمک کند.

نحوه استفاده از اسید استئاریک در شمع سازی

برای استفاده از اسید استئاریک در شمع سازی کافی است آن را ذوب کرده و با موم انتخابی خود مخلوط کنید. ممکن است مقادیر متفاوتی استفاده شود تا ببینید کدام یک از شمع‌های شما مناسب‌تر است، اما توصیه می‌شود برای هر پوند مومی که می‌خواهید سفت شود، 3 تا 6 قاشق غذاخوری مصرف کنید.

اسید استئاریک خود را بین 140 تا 160 درجه حرارت دهید و هنگامی که به طور ایمن ذوب شد، آماده است تا با موم انتخابی شما مخلوط شود. این باید دوام قابل توجهی را به شمع‌های شما بدهد و به عنوان یک امتیاز، مدت زمان سوختن طولانی‌تری و ماندگاری عطر را در قیمت مناسب خواهید داشت. با این حال، یک نکته در مورد استفاده از اسید استئاریک در شمع ساری این است که شما باید از استفاده از آن با قالب های لاتکس خودداری کنید، زیرا اسید استئاریک برای لاستیک خوب نیست.

نحوه استفاده از اسید استئاریک در شمع سازی

آیا می‌توان از اسید استئاریک در شمع‌های سویا استفاده کرد؟

آره! از آنجایی که موم سویا بسیار نرم تر از پارافین است، افزودن اسید استئاریک یک راه عالی و آسان برای سفت کردن شمع های سویا است. نسبت باید همچنان یکسان باشد، فقط 3 تا 6 قاشق غذاخوری برای هر پوند موم سویا و بین 140 تا 160 درجه فارنهایت در دوگانه سوز حرارت داده شود. اگر می خواهید مطمئن شوید که هیچ محصول حیوانی در ساخت شمع‌های خود استفاده نمی‌شود، نگران نباشید. شما می توانید اسید استئاریک مبتنی بر سبزیجات یا حتی سنتز شده را دریافت کنید که به خوبی انواع حیوانی کار می‌کند. آن را امتحان کنید و خودتان ببینید – شمع های سویا شما مدت بیشتری می‌سوزند و واقعا رنگ و عطر خود را بهتر حفظ می‌کنند.

آیا می‌توانید اسید استئاریک را به شمع‌های موم زنبور عسل اضافه کنید؟

در حالی که مطمئناً می‌توانید اسید استئاریک را به شمع های موم زنبور عسل اضافه کنید، معمولاً نیازی به این کار ندارید. موم زنبور عسل نقطه ذوب بالایی دارد و به تنهایی بسیار بادوام است، بنابراین به سادگی نیازی به افزودن اسید استئاریک نیست. اگر می‌خواهید از اسید استئاریک همراه با موم زنبور عسل استفاده کنید، می‌توانید به سادگی از 3 تا 6 قاشق غذاخوری در هر پوند موم زنبور عسل استفاده کنید، اما واقعاً به آن نیاز ندارید. موم زنبور عسل به تنهایی به اندازه کافی بادوام است! با این حال، برای تمام موم های دیگر، اسید استئاریک قطعا یک افزودنی عالی برای استفاده است.

نتیجه گیری

اسید استئاریک یک افزودنی عالی برای شمع های خود است، بنابراین حتما مقداری از آن را برای امتحان کردن تهیه کنید. شمع‌های سخت‌تر و بادوام‌تر، افزایش زمان سوختن، و همچنین به حفظ عطر کمک می‌کند. شما می‌توانید آن را با موم‌هایی مانند پارافین و سویا استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که اسید استئاریک خود را به صورت پودر یا پوسته پوسته تهیه کنید تا راحت‌تر مخلوط شود و سپس آماده امتحان کردن آن هستید. وقتی این کار را انجام دادید، می توانید خودتان ببینید – واقعاً شمع‌های متفاوتی خواهید داشت!

تهیه اسید استئاریک برای شمع سازی با کمک پیشگامان شیمی بسیار ساده شده است. چرا که این شرکت به ارائه بهترین‌ها شهرت دارد. شما هم می‌توانید یکی از مشتریان وفادار ما باشید. کافی است با کارشناسان ما تماس گرفته و محصول مدنظر خود را با بهترین کیفیت در کمترین زمان ممکن و به ساده‌ترین صورت ممکن دریافت کنید.

(می‌توانید جهت خرید اسید استئاریک به اینجا مراجعه کنید.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست