اسید استئاریک در شمع سازی بسیار است. این محصول یکی از محصولات استراتژیک برای شمع سازی به صورت کارخانه‌‌ای است. اما تهیه این ماده اولیه همیشه برای تولید کنندگان این حوزه یک مشکل اساسی بوده است. از نام‌های دیگر اسید استئاریک می‌توان به استئارین و اسید اکتادکانوئیک اشاره کرد. این اسید یکی از محصولات خاصی است که در صنایع مختلف به خصوص شمع سازی کاربرد دارد.

پیشگامان شیمی یکی از اصلی‌ترین شرکت‌های بازرگانی و فعال در خرید و فروش مواد شیمیایی برای صنایع گوناگون می‌باشد. این شرکت سال هاست که در حوزه مواد اولیه کارخانجات صنایع مختلف به آن‌ها خدمات ارائه می‌کند.این شرکت علاوه بر ارائه محصولات با کیفیت به فکر افزایش اطلاعات شما نیز بوده است. به طوری که هر روز در سایت مقالات مفیدی بارگذاری می‌کند. پیشکشی که امروز خدمتتان آورده‌‌ایم نیز درباره تاثییر استائرین در شمع سازی است.

اسید استئاریک در شمع سازی

امروزه دیگر کاربرد شمع روشن کردن اطراف نیست. بلکه امروزه از شمع‌ها به عنوان یک منبع درمانی دارای عطر بسیار خوب یاد می‌شود که می‌توانند حال و هوای شما را تغییر دهند.

از سوی دیگر امروزه شمع‌ها به عنوان یک نماد رمانتیک دیده می‌شوند. به طوری که هر چه شمع زیباتری داشته باشید یک شام رویایی‌تر را تجربه می‌کنید. اما در انواع مختلف شمع افزودنی‌های مختلفی اضافه می‌کنند تا ویژگی‌های خاص آن شمع را بسازند. یکی از این افزودنی‌ها اسید استئاریک در شمع سازی است. اما به یاد داشته باشید که این ماده می‌تواند در اکثر شمع‌ها مورد استفاده واقع شود.

انواع شمع در صنایع شمع سازی

شمع‌های کانتینری

این نوع شمع‌ها درون ظروف ریخته و شکل ظرف را به خود می‌گیرند. اگر می‌خواهید یک شمع زیبا داشته باشید می‌توانید قالبی زیبا برای این شمع‌ها خریداری کرده و روی آن‌ها سرمایه گذاری کنید. موم شمع‌های کانتینری کمی از موم‌های معمولی نرم‌تر است. چرا که برای تهیه این شمع‌ها کافی است موم آن‌ها را ذوب کرده افزودنی‌های مدنظر و عطر خود را اضافه کنید. سپس آن‌ها را در ظرف بریزید و پس از چند ساعت استفاده کنید.

با این حساب می‌توان گفت اسید استئاریک در شمع سازی گزینه خوبی برای این شمع‌ها به حساب نمی‌آید. چرا که این ماده می‌تواند موم را سخت کند.

شمع ستونی

این نوع شمع‌ها در گذشته پر کاربردتر از دیگران بوده‌‌اند اما امروزه به دلیل تغییر کارکرد شمع از آن‌ها کمتر از گذشته استفاده می‌شود. همانطور که از نام آنها پیداست این نوع شمع‌ها ایستاده هستند. ارتفاع این شمع‌ها و قطر آن‌ها به قالب و مومی که استفاده می‌کنید بستگی دارد. اما یکی از مهم‌ترین افزودنی‌هایی که برای این شمع‌ها استفاده می‌شود؛ اسید استئاریک در شمع سازی است.

انواع دیگری نیز از شمع‌ها وجود دارد که بر طبق دسته بندی‌های دیگری ارائه شده اند. اما این دو نوع اصلی‌ترین انواع شمع سازی از نظر ساخت و روند تولید بوده اند.

اسید استئاریک در شمع سازی شما را از رقبا متمایز می‌کند!

همه ما زمانی که کلمه اسید را می‌شنویم به یاد سوزنانندگی می‌افتیم. اما لازم است بدانید که تمام اسیدها سوزاننده نیستند. بلکه برخی از آن‌ها را می‌توان در صنایع شمع سازی، صابون سازی و… استفاده کرد. اسید استئاریک یکی از اسیدهایی است که هم منشاء گیاهی و هم منشاء جانوری دارد. البته یافتن آن در گیاهان کمی سخت‌تر است. چرا که تعداد گیاهان کمتری دارای این ماه هستند.

در قرن نوزدهم بود که یک شیمیدان به نام Michel-Eugène Chevreul کشف کرد پیه حیوانات که در آن زمان برای شمع سازی استفاده می‌شده است؛ یک ماده واحد نیست. بلکه ترکیبی از اسید استئاریک، اسید اولئیک و گلسیرین است. وی فردی بود که اولین شمع‌های بر پایه گیاهان را برای ما تهیه کرد. او با حذف گلسیرین توانست استئرین را اختراع کرده و سپس از آن در شمع سازی استفاده کند. سال هاست که استفاده از گیاهان برای دارا بودن اسید استئاریک در شمع سازی رونق گرفته است.

استفاده از این ماده در صنایع شمع سازی به دو صورت ممکن است. یکی استائرین‌هایی که به صورت پودری هستند و دیگری استائرین‌هایی که به صورت گلوله‌‌ای خریداری می‌شوند. اما نوع پودری از محبوبیت بیشتری برخوردار است. این ماده که به رنگ سفید است؛ هنگام لمس کمی چرب احساس می‌شود. نقطه ذوب آن نیز ۱۵۸ درجه سانتی گراد است. اما تا به حال حتماً از خود پرسیده‌‌اید که این ماده در شمع سازی چه کاربردی دارد؟

کاربرد اسید استئاریک در شمع سازی

اولین کاربرد این ماده افزایش نقطه ذوب موم شماست. به این صورت که موم با نقظه ذوب ۱۳۰ درجه فارنهایت را موم دیگری با نقطه ذوب ۱۴۹ درجه فارنهایت با یکدیگر ترکیب می‌کنند. در صورتی که هر دو موم پارافین که استفاده کرده‌‌اید در یک اندازه باشد؛ به طور متوسط نقطه ذوب شما ۱۴۰ درجه فارنهایت خواهد بود. افزودن اسید استئاریک می‌تواند این نقطه ذوب متوسط را افزایش دهد. البته استفاده برعکس نیز ممکن است.

این ماده می‌تواند نوعی رنگ پاستیلی جذاب به شمع‌ها بدهد. البته اگر افزودنی دیگری داشته باشید؛ اسید استئاریک در شمع سازی می‌تواند رنگ شمع شما را تقویت کند.

همانطور که اشاره کردیم این ماده باعث می‌شود نقطه ذوب شمع افزایش یابد. به همین جهت شمعی که با استفاده از استائرین تولید شود؛ طولانی‌تر می‌سوزد. بنابراین زمان بیشتری می‌توانید از آن استفاده کنید. از سوی دیگر اسید استئاریک در تولید شمع می‌تواند باعث افزایش استحکام شمع شود. به خصوص در شمع‌هایی که ارتفاع بیشتری دارند؛ این خواصیت می‌تواند کارساز باشد.

البته به یاد داشته باشید که برای داشتن هر کدام از این مزایا لازم است مقدار متفاوتی از این ماده را استفاده کنید. برای مثال زمانی که می‌خواهید شمع مستحکم‌تری داشته باشید؛ سه قاشق غذاخوری از این ماده را با ۴۵۰ گرم پارافین ترکیب کنید. به یاد داشته باشید که استفاده بیشتر از این ماده برای داشتن استحکام می‌تواند رنگ شمع را مات کند. همچنین در نسبت‌های بالاتر حتی موجب تشکیل بلورهایی در سطح شمع می‌شود.

از دیگر کاربردهای استئارین در شمع سازی

از سوی دیگر باید در نظر داشته باشید اسید استئاریک در شمع سازی زمانی که قالب پلاستیکی دارید کاربرد ندارد. چرا که به هر حال این یک اسید است و می‌تواند پلاستیک را بخورد. این ماده همچنین می‌تواند باعث جدا شدن بهتر شمع از قالب شود. چرا که زمانی که شمع شما خنک می‌شود؛ می‌تواند موجب جمع شدن موم در مرکز شمع شود.

فراموش نکنید که از این اسید می‌توانید در صنایع دیگر همچون صابون سازی نیز استفاده کنید. با استفاده از این ماده در صابون‌ها، صابون‌های سخت‌تری خواهید داشت. از سوی دیگر استفاده از اسید استئاریک در شمع سازی موجب می‌شود بتوانید عطرهای قوی‌تری داشته باشید. چرا که به شما اجازه استفاده از روغن‌های سنگین‌تر را نیز می‌دهد.

برای اینکه رنگ بهتری داشته باشید؛ بهتر است قبل از استفاده از این ماده رنگ را به موم یا پارافین خود اضافه کنید. چرا که این ماده می‌تواند به بهبود رنگ محصول نهایی نیز کمک کند.

اسید استئاریک در شمع سازی با استفاده از پیشگامان شیمی بسیار ساده شده است. چرا که این شرکت به ارائه بهترین‌ها شهرت دارد. شما هم می‌توانید یکی از مشتریان وفادار ما باشید. کافی است با کارشناسان ما تماس گرفته و محصول مدنظر خود را با بهترین کیفیت در کمترین زمان ممکن و به ساده‌ترین صورت ممکن دریافت کنید.

این مقاله از ۰ رای ۰ امتیاز گرفت
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست