فروش گلوکونات

بتاگلوکان چیست؟

بتاگلوکان ها بطور طبیعی پلی‌ساکاریدها هستند. این پلیمرهای گلوکز مواد تشکیل‌دهنده دیواره سلولی برخی باکتری‌ها و قارچ‌های بیماری‌زا هستند.خواص درمانی و ایمنی بدن قارچ‌ها هزاران سال است که در کشورهای شرقی شناخته شده است. این قارچ‌ها حاوی پلی‌ساکاریدهای بیولوژیکی فعال هستند که بیشتر به گروه بتا گلوکان‌ها تعلق دارند. این مواد با فعال کردن سیستم مکمل، تقویت ماکروفاژها و عملکرد سلول‌های کشنده طبیعی، دفاع ایمنی میزبان را افزایش می‌دهند.

جهت استعلام قیمت بتاگلوکان

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

القای پاسخ‌های سلولی توسط قارچ و سایر بتا گلوکانان‌ها احتمالاً درگیر تعامل خاص آن‌ها با چندین گیرنده سطح سلول است. به عنوان گیرنده مکمل 3 (CR3 ؛ CD11b / CD18)، لاکتوزیل ceramide، گیرنده‌های محافظ انتخابی و دکتین-1 (betaGR).بتاگلوکان‌ها نیز فعالیت ضد سرطان‌زایی را نشان می‌دهند. آن‌ها به دلیل خاصیت محافظتی در برابر عوامل سرطان‌زای قوی ژنوتوکسیک می‌توانند از بروز انکوژنز جلوگیری کنند.

به عنوان ماده سرکوب‌کننده سیستم ایمنی بدن، که از طریق فعال‌شدن ماکروفاژها و سمیت سلولی سلول‌های نانو عمل می‌کند، بتا گلوکان نیز می‌تواند رشد تومور را در مرحله ارتقا نیز مهار کند.ضد رگ‌زایی می‌تواند یکی از مسیری باشد که از طریق آن بتا گلوکان‌ها می‌توانند تکثیر تومور را کاهش دهند، از متاستاز تومور جلوگیری کنند. بتا گلوكان به عنوان كمك‌كننده شيمي‌درماني سرطان و پرتونگاري نقش مثبت در ترميم خون‌ريزي بعد از آسيب مغز استخوان را نشان داد.

تاریخچه بتاگلوکان:

محصولات غلات و قارچ‌ها قرن‌ها در اهداف دارویی و آرایشی استفاده شده‌اند. با این حال، نقش خاص β- گلوکان تا قرن بیستم مورد بررسی قرار نگرفت. β- گلوکانان برای اولین بار در گلسنگ‌ها کشف شد، و اندکی پس از آن در جو.علاقه خاصی به بتا گلوکان یولاف پس از اثر کاهش کلسترول از سبوس جو دوسر گزارش شده در سال 1981 بوجود آمد.در سال 1997، FDA این ادعا را تصویب كرد كه مصرف حداقل 3.0 گرم بتاگلوكان از جو در روز باعث كاهش كلسترول در رژیم‌غذایی و كاهش خطر بیماری عروق كرونر قلب می‌شود.

فروش بتاگلوکان

منابع بتاگلوکان:

  • جو نورد (جو دوسر)
  • سبوس جو دوسر
  • آرد سبوس‌دار
  • جو دوسر (بخش محلول آلفا آمیلاز سبوس جو دوسر هیدرولیز شده یا آرد جو غلیظ)
  • جو غلات كامل
  • فیبر بتا

فیبر محلول در غذاهایی مانند جو دوسر، به عنوان بخشی از رژیم‌غذایی کم‌چربی اشباع و کلسترول، ممکن است خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهد. یک وعده‌ی غذایی جو دوسر جو 0.75 گرم از 3/3 گرم فیبر محلول β- گلوکان در روز برای داشتن این اثر را تأمین می‌کند. فیبر محلول از برخی غذاها خطر بیماری عروق کرونر قلب (CHD) را کاهش می‌دهد.

کاربردها و ویژگی‌های بتاگلوکان:

بتا گلوکان نیز برای تقویت سیستم ایمنی بدن و به نوبه خود، سرماخوردگی، آنفولانزا و حتی سرطان را مهار می‌کند. علاوه بر این، گفته می‌شود که بتاگلوکان باعث افزایش دفاع بدن در برابر اثرات مضر استرس می‌شود.Beta-glucan یک فیبر محلول است که به طور طبیعی در دانه‌های غلات، مخمرها و قارچ‌های خاصی یافت می‌شود و به عنوان یک مکمل فروخته می‌شود. پلی‌ساکارید – یک مولکول بزرگ متشکل از مولکول‌های قند متعدد – بتا گلوکان ممکن است مزایای سلامتی از جمله کاهش کلسترول، بهبود مدیریت قند خون و تقویت سیستم ایمنی بدن را به همراه داشته باشد.

به عنوان یک فیبر محلول، خود بتا گلوکان هضم نمی‌شود، با این حال، انتقال مواد غذایی در روده را کند می‌کند. در نتیجه، کربوهیدرات‌ها کندتر جذب می‌شوند و در نتیجه قند خون پایدارتر می‌شود. علاوه بر این، آن را به آرامی در دستگاه گوارش حرکت می‌کند، و کلسترول را با آن مصرف می‌کند.

این ماده نوعی فیبر در رژیم‌غذایی محلول است. که به شدت با بهبود سطح کلسترول و تقویت سلامت قلب مرتبط است. مانند بسیاری از الیاف، به صورت مکمل در دسترس است. همچنین می توانید آن را در غلات سبوس‌دار، جو دوسر، سبوس، گندم و جو پیدا کنید. مخمر بیکر و برخی از انواع قارچ‌ها، مانند قارچ میتایک و ریزشی، حاوی بتاگلوکان نیز هستند.

سایر محصولات ما: آنتی‌اسکالانت

فروش بتاگلوکان:

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد. ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع صنعتی را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند.این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است. شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست