سدیم آسکوربات

فروش سدیم آسکوربات

فروشنده:

تاریخ:

سدیم آسکوربات چیست؟

سدیم آسکوربات یک ترکیب شش کربن مرتبط با گلوکز هست که به طور طبیعی در میوه‌های مرکبات و بسیاری از سبزیجات یافت می‌شود. اسید اسکوربیک از مواد مغذی ضروری در رژیم غذایی انسان است و برای حفظ بافت هم‌بند و استخوان ضروری است. فرم فعال بیولوژیکی آن، ویتامین C، به عنوان یک عامل کاهش‌دهنده و کوآنزیم در چندین مسیر متابولیکی عمل می‌کند. ویتامین C یک آنتی‌اکسیدان محسوب می‌شود. شکل ظاهری آن بلورهای سفید یا پودر سفید است. pH محلول‌های آبی 5.6 تا 7.0 و یا حتی بالاتر (10٪ محلول، ساخته شده از یک درجه تجاری، ممکن است pH 7.4 تا 7.7).

این ترکیب یک نمک سدیم ارگانی است که از جایگزینی پروتون از گروه 3-هیدروکسی اسید آسکوربیک با یون سدیم تشکیل‌شده است. این ماده به عنوان:

 • یک ویتامین محلول در آب
 • یک ویتامین C
 • یک آنتی‌اکسیدان غذایی
 • یک کوآنزیم
 • یک متابولیت گیاهی
 • یک متابولیت انسانی
 • یک متابولیت Daphnia magna
 • یک عامل کاهش‌دهنده است.

این ماده شامل L-ascorbate است.

آسکوربات سدیم یکی از معدود نمک‌های معدنی اسید اسکوربیک (ویتامین C) است. فرمول مولکولی این ترکیب شیمیایی C6H7NaO6 است و به طور معمول 131 میلی‌گرم سدیم در هر 1000 میلی‌گرم اسید آسکوربیک (1000 میلی‌گرم اسید آسکوربات سدیم حاوی 889 میلی‌گرم اسید آسکوربیک و 111 میلی‌گرم سدیم) را فراهم می‌کند.

product_253

ویژگی‌ها و کاربردهای سدیم آسکوربات:

ویتامین C یک ماده مغذی محلول در آب است که به دلیل نقش حیاتی آن در سیستم ایمنی بدن شناخته شده است. ویتامین C نیز برای تولید کلاژن (پروتئین ساختاری در بافت هم‌بند) ضروری است و بنابراین برای پوست، استخوان و سلامت مفصل مهم است. ویتامین C برای متابولیسم اسیدهای آمینه، سنتز نوروترانسمیتر و استفاده از بسیاری از مواد مغذی مانند اسید فولیک و آهن مورد نیاز است. همچنین آنتی‌اکسیدان بسیار موثر است که می‌تواند با حفظ رادیکال‌های آزاد تولید شده در طول متابولیسم طبیعی و حفظ بافت‌های سالم کمک کند. آسکوربات سدیم یک شکل بدون اسید بافر از ویتامین C در فرم بسیار محلول است. اسید اسکوربیک (ویتامین C) یک ویتامین محلول در آب است.

به عنوان یک افزودنی مواد غذایی، E شماره آن E301 است و به عنوان آنتی‌اکسیدان و تنظیم‌کننده اسیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مورد برای استفاده به عنوان افزودنی مواد غذایی در:

 • اتحادیه اروپا
 • ایالات متحده آمریکا
 • استرالیا
 • نیوزیلند

تأیید شده است. در مطالعات in vitro، این ماده اثرات سیتوتوکسیک را در سلول‌های مختلف سلول‌های بدخیم ایجاد می‌کند که شامل سلول‌های ملانوما هستند که به طور خاص حساس هستند. تولید آسکوربات سدیم به وسیله حل‌شدن اسید آسکوربیک در آب تولید می‌شود و مقدار معادل مقدار بی‌کربنات سدیم در آب اضافه می‌شود. پس از پایان عمل جوش، آسکوربات سدیم با افزودن ایزوپروپانول رسوب می‌شود.

دیگر محصولات: کلروفروم

فروش سدیـم آسکوربات:

سدیم آسکوربات به صورت کیسه‌های 25 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول سدیم آسکوربات مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سیدی

اشتراک‌گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دسته‌بندی:

محصولات مرتبط:

فهرست
Call Now Buttonتماس