فروش سدیم آسکوربات

خرید سدیم آسکوربات

سدیم اسکوربات نوع غیراسیدی و بافر از ویتامین C محسوب می شود که در گروه نمک های معدنی قرار می گیرد. شرکت پیشگامان شیمی این محصول را در گرید دارویی از کشور آلمان با برند BASF وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید سدیم آسکوربات با ما تماس بگیرید. این ویتامین برای حفظ سلامت پوست، استخوان‌، دندان‌، غضروف‌ و رگ‌های خونی ضروری است. ویتامین C برای تشکیل کلاژن مورد نیاز بدن است و همچنین باعث افزایش جذب آهن از غذاهای گیاهی که می‌خوریم می‌شود.

جهت استعلام قیمت سدیم آسکوربات

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

 اسید اسکوربیک همراه با سایر ویتامین‌ها و مواد معدنی، برای کسانی که دچار تخریب ماکولا (چشم) هستند مهم است. این ماده همچنین یک آنتی اکسیدان است که به محافظت از سلول‌های بدن ما در برابر آسیب‌های روزانه کمک می‌کند و برای یکپارچگی سیستم ایمنی بدن ما مفید است.

اسکوربیک اسید در مقایسه با سدیم آسکوربات

اسید اسکوربیک و سدیم آسکوربات از انواع ویتامین C هستند. سدیم آسکوربات در گروه نمک‌های معدنی قرار می‌گیرد. بنابراین، در حالی که اسید اسکوربیک شکل خالص ویتامین C است، سدیم آسکوربات نمک سدیم اسید اسکوربیک است. ویتامین C یک ماده مغذی محلول در آب است که به دلیل نقش حیاتی آن در سیستم ایمنی بدن شناخته شده است. ویتامین C نیز برای تولید کلاژن (پروتئین ساختاری در بافت هم‌بند) ضروری است و برای پوست، استخوان و سلامت مفصل اهمیت دارد.

ویتامین C برای متابولیسم اسیدهای آمینه، سنتز نوروترانسمیتر و در استفاده از مواد مغذی مانند اسید فولیک و آهن مورد نیاز است. همچنین آنتی‌اکسیدان بسیار موثری است که می‌تواند با مهار رادیکال‌های آزاد تولید شده در طول متابولیسم طبیعی به حفظ بافت‌های سالم کمک کند.

اسید اسکوربیک چیست؟

همانطور که از نامش پیداست، اسید اسکوربیک ماهیت اسیدی دارد و به خوبی در آب حل می‌شود و محلول‌های اسیدی ملایم می‌دهد. این یک ترکیب شیمیایی آلی با عملکرد پلی هیدروکسی است که به آن خواص آنتی‌اکسیدانی می‌بخشد. از این رو، اسید اسکوربیک به عنوان یک ماده افزودنی رایج آنتی‌اکسیدانی استفاده می‌شود.

فروش سدیم آسکوربات
فروش اسید اسکوربیک

ویژگی‌ها و کاربردهای سدیم آسکوربات

سدیم آسکوربات یک شکل غیراسیدی و بافر از ویتامین C در فرم بسیار محلول است. اسید اسکوربیک ویتامین C یک ویتامین محلول در آب است. به عنوان یک افزودنی مواد غذایی، شماره آن E301 است و به عنوان آنتی‌اکسیدان و تنظیم‌کننده اسیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب به عنوان افزودنی مواد غذایی در کشورهای زیر تأیید شده است:

  • اتحادیه اروپا
  • ایالات متحده آمریکا
  • استرالیا
  • نیوزیلند

 در مطالعات in vitro، این ماده اثرات سیتوتوکسیک را در سلول‌های بدخیم که شامل سلول‌های ملانوما هستند ایجاد می‌کند. تولید آسکوربات سدیم به وسیله حل‌شدن اسید آسکوربیک و مقدار معادل بی‌کربنات سدیم در آب تولید می‌شود. پس از پایان عمل جوش، آسکوربات سدیم با افزودن ایزوپروپانول رسوب می‌شود.

شرح عملکرد بیولوژیکی

دارای عمل بازدارنده رشد در رده‌های سلولی نئوپلاستیک انسانی با غلظت زیاد است. همراه با ویتامین K3، مهار هم افزایی رشد سلول در غلظت های 10 تا 50 برابر کمتر را نشان می‌دهد که با افزودن کاتالاز به محیط کشت حاوی ویتامین C و K3 کاملاً سرکوب می‌شود و این نشان می‌دهد که تولید بیش از حد آب اکسیژنه به عنوان مکانیسم‌های ضمنی انجام می‌شود. باعث شکسته شدن تک رشته DNA در سلول‌های انسانی می‌شود.

سدیم آسکوربات به عنوان یک ماده معدنی آسکوربات، بافر شده و در نتیجه میزان اسیدیته آن  کمتر از اسید اسکوربیک است. معمولاً سدیم آسکوربات برای افرادی که مشکلات گوارشی مرتبط با اسید اسکوربیک دارند توصیه می‌شود. هنگام گنجاندن اسید سدیم در رژیم غذایی، مهم است که بخاطر داشته باشید که سدیم همراه با اسید اسکوربیک نیز به خوبی توسط بدن جذب می‌شود. بنابراین، مقدار مصرف باید به دقت کنترل شود. آسکوربات سدیم محلول در آب است و از این رو فقط می‌تواند اشکال محلول در آب را از اکسیداسیون محافظت کند.

  • اسید اسکوربیک یک اسید آلی است در حالی که آسکوربات سدیم یک نمک معدنی اسید اسکوربیک است.
  • سدیم آسکوربات نسبت به اسید اسکوربیک ملایم‌تر است زیرا بافر شده و اسیدیته کمتری دارد. این باعث می‌شود که سدیم آسکوربات نسبت به اسید اسکوربیک دوستدار معده باشد.
  • سدیم آسکوربات عملکرد استری دارد در حالی که اسید اسکوربیک عملکرد استری در خود ندارد.

خواص سدیم آسکوربات

ادعاهای تجاری در مورد آسکوربات سدیم به شرح زیر است: “سدیم آسکوربات می‌تواند توسعه بیماری آترواسکلروتیک را معکوس و به پیشگیری از حمله قلبی کمک کند. علاوه بر این، آسکوربات سدیم نقش مهمی در از بین بردن عفونت‌های مزمن و حاد دارد. همچنین یک ماده ضد سرطان محسوب می‌شود. آسکوربات سدیم اثر سیتوتوکسیک را در مجموعه‌ای از رده‌های سلولی بدخیم ایجاد می‌کند که شامل سلول‌های ملانوم است. “

ماده اصلی مربوط به این فرمولاسیون، ویتامین C موجود در آن است و نه سدیم یا شکل آسکوربات آن. با این حال، نتیجه گمراه‌کننده این است که فرم آسکوربات سدیم یک “داروی شگفت‌آور” است. این ادعا (مرز فریب عمومی) مبنی بر اینکه سدیم اسکروبات “آن عمل منحصر به فرد” را در مقایسه با اسید اسکوربیک معمولی (ویتامین C) دارد، افسانه است و نمی‌تواند فراتر از حقیقت باشد. ماده اصلی فعال در هر دو، اسید اسکوربیک است. فوایدی که هرکدام به بدن می‌رسانند یکسان است.

فرمولاسیون “ویژه”، که 4 یا 8 برابر بیشتر هزینه دارد، بدیهی است که برای اهداف بازاریابی است، حیله‌ای که بخشی از کلاهبرداری مکمل‌های غذایی تریلیون دلاری در سراسر جهان است، امروزه بیداد می‌کند. در صورت نیاز به ویتامین C، اسید اسکوربیک یا آسکوربات کلسیم به همان خوبی کار می‌کند، فاقد سدیم و اثرات بد آن می‌باشد.

ویتامین C محلول در آب است و در بدن ذخیره نمی‌شود.

ویتامین C یک ویتامین محلول در آب است، به این معنی که در آب حل می‌شود. برخلاف ویتامین های محلول در چربی، ویتامین‌های محلول در آب در بدن ذخیره نمی‌شوند. در عوض، ویتامین C که مصرف می‌کنید از طریق مایعات بدن به بافت شما منتقل می‌شود و هر گونه مقدار اضافی از طریق ادرار دفع می‌شود.

از آنجا که بدن شما ویتامین C را ذخیره نمی‌کند یا به تنهایی آن را تولید نمی‌کند، بنابراین مهم است که روزانه غذاهایی غنی از ویتامین C مصرف کنید. با این حال، مکمل ویتامین C با مقادیر زیاد می‌تواند منجر به عوارض جانبی مانند ناراحتی گوارشی و سنگ کلیه شود.

این به این دلیل است که اگر بدن خود را با دوزهای بیش از حد طبیعی این ویتامین بارگیری کنید، شروع به جمع شدن می‌کند و به طور بالقوه منجر به علائم مصرف بیش از حد می‌شود. لازم به ذکر است که مصرف مکمل های ویتامین C برای اکثر افراد غیرضروری است، زیرا با خوردن غذاهای تازه به ویژه میوه و سبزیجات به راحتی می‌توانید مقدار مورد نیاز بدن را دریافت کنید.

فروش سدیم آسکوربات
فروش سدیم آسکوربات

چه کسانی به ویتامین C نیاز دارند؟

همه ما برای سلامتی به ویتامین C نیاز داریم و کمبود این ویتامین باعث بیماری اسکوربوت می‌شود که قرن‌ها پیش ملوانان در سفرهای طولانی از آن رنج می‌بردند، زیرا رژیم غذایی آن‌ها به دلیل کمبود سبزیجات و میوه‌های موجود در کشتی کمبود این ویتامین را به همراه داشت. مصرف مکمل ویتامین C لازم نیست مگر اینکه مشکل دستگاه گوارش، مانند سوء جذب، وجود داشته باشد. همچنین، مولتی ویتامین و مواد معدنی که بیشتر افراد یکبار در روز مصرف می‌کنند، حاوی 60 میلی گرم  اسید اسکوربیک است که نیاز روزانه ما را برآورده می‌کند.

عوارض جانبی مصرف ویتامین C چه هستند؟

اکثر افراد هر دو فرم ویتامین C را تحمل می‌کنند. برخی ممکن است دچار گرفتگی شکم، سوزش معده، حالت تهوع، استفراغ، یبوست یا اسهال شوند و برخی نیز دچار خارش، تورم، سرگیجه و برخی دیگر دچار تنفس دشوار می‌شوند.

اما این‌ها خیلی رایج نیستند. به طور کلی، ویتامین C (اسید اسکوربیک یا اسید سدیم یا کلسیم آسکوربات) به خوبی تحمل می‌شود. در صورت مصرف بیش از حد، ویتامین C منجر به حالت تهوع، اسهال و گرفتگی معده می‌شود. در میان مبتلایان به بیماری به نام هموکروماتوز، جایی که بدن آهن بیش از حد ذخیره می‌کند، دوزهای بالای ویتامین C می‌تواند منجر به بدتر شدن بیش از حد آهن و آسیب به بافت‌های بدن شود.

تداخل دارویی

مکمل‌های ویتامین C (قرص یا معجون) می‌توانند با داروها یا شیمی درمانی و پرتودرمانی در بیماران سرطانی تداخل داشته باشند. نحوه عمل هنوز نامشخص است. در یک مطالعه بالینی، مشخص شد که ویتامین C همراه با آنتی‌اکسیدان‌های دیگر مانند بتاکاروتن، سلنیوم و ویتامین E باعث کاهش اثرات محافظتی قلب در داروهای مصرفی ترکیبی مانند استاتین و نیاسین، قرص‌های کاهش‌دهنده کلسترول می‌شود. قبل از مصرف هر نوع دارو، حتی مکمل‌های بدون نسخه، احتیاط کنید و برای ارائه راهنمایی با پزشک خود مشورت کنید.

فروش سدیم آسکوربات
فروش سدیم آسکوربات

فروش سدیم آسکوربات

فروش سدیم آسکوربات به صورت کارتن های 25 کیلوگرمی محصول آلمان و چین آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول سدیم آسکوربات مورد نیاز را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست