فروش اسید سولفامیک

خرید اسید سولفامیک صنعتی

اسید سولفامیک به صورت یک جامد کریستالی سفید ظاهر می‌شود. جهت خرید اسید سولفامیک چینی و ایرانی با ضمانت اصالت کالا و تضمین بهترین قیمت سولفامیک اسید چین با کارشناسان ما تماس بگیرید.

برای استعلام قیمت و خرید اسید سولفامیک چینی

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

اسید سولفامیک چیست؟

اسید سولفامیک به اسید آمیدو سولفونیک، اسید آمیدوسولفوریک و اسید سولفامیدیک نیز معروف است. یک ترکیب مولکولی با فرمول H3NSO3 است. این ترکیب بدون محلول بودن در آب کاربردهای بسیاری را پیدا می‌کند.

 

فروش اسید سولفامیک
فروش اسید سولفامیک چینی

 

اسید سولفامیک قبل از تجزیه در دمای بالاتر در آب، تری‌اکسید گوگرد، دی‌اکسید گوگرد و نیتروژن در دمای 205 درجه سانتی‌گراد ذوب می‌شود. اسید سولفامیک (H3NSO3) ممکن است یک ترکیب واسطه بین اسید سولفوریک (H2SO4)، و سولفامید (H4N2SO2) در نظر گرفته شود و به طور مؤثر جایگزین یک گروه هیدروکسیل (-OH) با یک گروه آمین (NH2-) در هر مرحله شود. این الگوی بدون شکسته‌شدن نصف سولفونیل (SO2-) می‌تواند در هر جهت دیگری گسترش یابد. سولفامات‌ها مشتقات سولفامیک اسید هستند.

اسید سولفامیک تولید کننده
اسید سولفامیک تولید کننده

خواص اسید سولفامیک

1-اسید قوی

اسید سولفامیک تقریباً به اندازه اسید کلریدریک، نیتریک یا سولفوریک قوی است. این ترکیب یک اسید قوی به چگالی 2.15 g/cm³ در محلول آبی و محلول آمونیاک بدون آب است. این ماده در واقع حاوی هیدروژن‌های اسیدی و غیر یونیزه است. در آب اسید سولفامیک یک پروتون از اتم اکسیژن از دست می‌دهد در حالی که هیدروژن‌های متصل به نیتروژن کاملا محکم شده و از بین نمی‌روند.

فروش اسید سولفامیک

از طرف دیگر در آمونیاک مایع، دو پروتون به راحتی به مولکول های آمونیاک اهدا می‌شود، اما هیدروژن سوم هنوز کاملاً به نیتروژن متصل است.

فروش اسید سولفامیک

شواهد مربوط به مرحله دوم یونیزاسیون در آمونیاک این است که سدیم با سولفامیک اسید موجود در آمونیاک مایع واکنش می‌دهد و نمک دی سدیم، NaNHS02 می‌دهد، این امر به راحتی توسط ONa انجام می‌شود.

2-هیدرولیز اسید

به آرامی در محلول آبی سولفات اسید آمونیوم هیدرولیز می‌شود.

H2NSO3H + H2O ————– NH4HSO4

در دمای 80 درجه سانتیگراد، 40 % در 6 ساعت در محلول‌های 10 و 30 درصد هیدرولیز شده و در همان زمان حدود 25 درصد در محلول یک درصد هیدرولیز می‌شود. در محلول خنثی یا قلیایی، سولفامیک اسید ممکن است بدون هیدرولیز قابل توجه جوشانده شود. همانطور که در بالا ذکر شد، وقتی مجدداً از آب متبلور می‌شود، دما نباید بیش از 70 درجه سانتیگراد باشد.

3-تشکیل نمک

فلزات، اکسیدهای فلزی و کربنات‌ها توسط اسید سولفامیک مورد حمله قرار می‌گیرند و سولفامات مربوطه را می‌دهند.

2K + 2HOSO2NH2  ————-  2KOS02NH2 + H2

MgO + 2HOSO2NH2    ————-   Mg(OSO2NH2)2 + H2O

Na2CO3 + 2HOSO2NH2   ————  2NaOSO2NH2 + H20 + CO2

تمام نمک‌های شناخته شده اسید سولفامیک به جز نمک پایه جیوه در آب محلول هستند. نمک‌های کلسیم، سرب و باریم در مقایسه با سولفات‌های مربوطه در آب بسیار محلول هستند. سولفامات سرب به میزان 218 گرم در 100 گرم آب با 25٪ محلول است، این بدان معنی است که انحلال آن بسیار بیشتر از نیترات سرب یا استات سرب است.

4-واکنش با اسید نیتروژن

اسید نیتروژن برای آزاد سازی نیتروژن به طور کمی با گروه آمینه موجود در اسید سولفامیک واکنش نشان می‌دهد. این ماده برای حذف سریع و موثر نیتریت‌های اضافی در دی ازوتیزاسیون در صنایع رنگ سازی استفاده می‌شود.

HOS02NH2 + HONO —————-  H2S04 + H2O

5-ترجیح اکسید نیتروژن

با اسید نیتریک، ممکن است اکسید نیتروژن خالص تهیه شود. این یک روش خوب و بدون خطر گرم شدن بیش از حد را ایجاد می‌کند که برای نیترات آمونیوم خطرناک است. با حل سولفامیک اسید در آب، افزودن معادل اسید نیتریک غلیظ و سپس گرم کردن محلول به آرامی، ممکن است جریان صاف حباب‌های اکسید نیتروژن بدست آورد.

HOSO2NH2 + HONO2  ———— H2SO4 + N2O + H2O

6-عامل‌های اکسید کننده

سولفامیک اسید طبق معادله زیر به اسید سولفوریک و نیتروژن اکسید می‌شود:

2HOSO2NH2 + 3(O)   ———-   N2 + 2H2SO4 + H2O

کلر، برم و کلرات پتاسیم این اکسیداسیون را تحت تأثیر قرار می‌دهد اما اسید کرومیک و پرمنگنات پتاسیم چنین نخواهد کرد.

کاربرد سولفامیک اسید:

تولید کنندگان سولفامیک اسید به طور عمده پیش‌ساز ترکیبات با طعم شیرین است. واكنش با سيكلو هگزيل آمين و به دنبال آن افزودن هیدروکسید سدیم به C6H11NHSO3Na، سديم سيكلامات مي‌دهد. ترکیبات مرتبط نیز شیرین‌کننده‌هایی مانند آسه‌سولفام هستند.

سولفامیک اسید به عنوان ماده تمیز کننده

طبق بررسی‌های انجام شده، سولفامیک اسید به عنوان ماده تمیز کننده اسیدی، معمولاً برای سرامیک‌ها و فلزات استفاده می‌شود. طی چند سال گذشته سولفامیک اسید جایگزین اسید کلریدریک به عنوان پاک کننده زنگ زدگی شده است.

در خانه‌ها، این ماده اغلب به عنوان ماده رسوب در مواد شوینده توالت و شوینده‌هایی برای از بین بردن رسوب آهک یافت می‌شود. هنگامی که با سایر اسیدهای معدنی قوی و رایج مقایسه می شود، اسید سولفامیک دارای خاصیت سمیت کم، نوسانات کم و رسوب زدایی آب است. نمک‌های محلول در آب آهن و کلسیم را تشکیل می‌دهد.

اسید سولفامیک به عنوان یک ماده تمیز کننده اسیدی، گاهی خالص یا به عنوان یک جزء از مخلوط‌های اختصاصی به طور معمول برای فلزات و سرامیک‌ها استفاده می‌شود. این ماده اغلب برای از بین بردن زنگ‌زدگی و سنگ آهک استفاده می‌شود و اسید هیدروکلریک فرار و تحریک‌کننده‌تر جایگزین آن می‌شود که ارزان‌تر است. سولفامیک اسید ایمنی ذاتی را ایجاد می کند و از این رو برای استفاده در منزل بر اسید کلریدریک ترجیح داده می شود. بر خلاف رایج ترین اسیدها، سولفامیک اسید در صورت نامعتبر بودن با محصولات پایه هیپوکلریت، گاز کلر تشکیل نمی دهد.

اسید سولفامیک در مصارف خانگی:

اسید سولفامیک به دلیل ایمنی ذاتی آن نسبت به اسید هیدروکلریک در مصارف خانگی ترجیح داده می‌شود. اگر به اشتباه با محصولات مبتنی بر هیپوکلریت مانند سفید کننده مخلوط شود، گاز کلر تشکیل نمی‌شود، در حالی که رایج‌ترین اسیدها است. واکنش (خنثی‌سازی) با آمونیاک، نمکی تولید می‌کند، همان‌طور که در بخش بالا به آن اشاره شد.

همچنین در نظافت صنعتی تجهیزات لبنی و آبجو کاربردهایی پیدا می‌کند. اگرچه نسبت به اسید هیدروکلریک کمتر خورنده در نظر گرفته می‌شود، مهارکننده‌های خوردگی اغلب به پاک‌کننده‌های تجاری اضافه می‌شوند که یک جزء از آن است. می‌توان از آن برای دستگاه‌های قهوه خانگی و اسپرسو و در پاک‌کننده‌های دندان استفاده کرد.

فروش اسید سولفامیک
قیمت اسید سولفامیک چینی

کاربرد اسید سولفامیک صنعتی

از سولفامات‌ها در طراحی انواع مختلفی از عوامل درمانی مانند نوکلئوتید، نوکلئوزید HIV، آنتی بیوتیک ها، مهارکننده های پروتئاز HIV (PI)، داروهای کاهش وزن، داروهای ضد صرع و داروهای ضد سرطان استفاده شده است. از سولفامیک اسید خوراکی به عنوان تثبیت کننده کلر در برج خنک کننده و استخرها نیز استفاده می‌شود. کاربردهای صنعتی اسید سولفامیک به شرح زیر است:

صنعت کاغذ و خمیر کاغذ

اسید سولفامیک از تخریب پالپ ناشی از دما در مرحله هیدروکلراید و کلرزنی جلوگیری می‌کند. اجازه می‌دهد تا سفید شدن در دمای بالا و pH پایین و بدون از دست دادن قدرت صورت بگیرد.

صنعت رنگ و رنگدانه

اسید سولفامیک صنعتی، نیتریدهایی مازاد را که در واکنش‌های دی ازوتیزاسیون در هنگام تولید رنگدانه‌ها و مواد رنگی استفاده می‌شود، خارج می‌کند. اسید سولفامیک در صورت وجود در فرآیند انتشار آب، می‌تواند نیتریدها را نیز از بین ببرد.

کاربرد اسید سولفامیک آزمایشگاهی

(الف) اسید استاندارد اولیه

چون اسید سولفامیک یک اسید قوی است، با تبلور مجدد از آب به راحتی خالص سازی می‌شود و یک جامد پایدار و بدون رطوبت است که به عنوان یک اسید استاندارد اولیه مورد حمایت قرار گرفته است. این ماده به خوبی فتالات هیدروژن پتاسیم، یدات اسید پتاسیم، اسید سوکسینیک و اسید بنزوئیک است. از این تعداد فقط یدید اسید پتاسیم یک اسید قوی‌تر از اسید سولفامیک است و هر دو ممکن است با شاخص های pH از 4.5 تا 9.0 تیتر شوند. اسید سولفامیک ارزان تر از یدید اسید پتاسیم است.

(ب) تعیین نیتریت

اسید سولفامیک نه تنها ممکن است برای تعیین نیتریت استفاده شود بلکه ممکن است قبل از تجزیه و تحلیل آب برای اکسیژن محلول، برای آزاد سازی نیتروژن نیتریت از بکار برود.

برای خرید اسید سولفامیک ایرانی و چینی با کارشناسان ما در تماس باشید. 

موارد استفاده اسید سولفامیک

 • کاتالیزور فرآیند استری‌سازی
 • تولید رنگ و رنگ‌دانه
 • کنترل سایز ذرات
 • منعقد کننده رزین‌های اوره-فرمالدئید
 • مواد لازم در رسانه‌های اطفای حریق. سولفامیک ماده اولیه اصلی سولفامات آمونیوم است که به عنوان یک ماده علف‌کش و مقاوم در برابر آتش به طور گسترده‌ای برای محصولات خانگی استفاده می‌شود.
 • در صنعت خمیر و کاغذ به عنوان یک تثبیت‌کننده کلرید
 • سنتز اکسید نیتروژن در واکنش با اسید نیتریک
 • فرم کاهش یافته (سولفامات) یک ترکیب متداول برای نیکل (II) در آب‌کاری است.
 • در جداسازی یون‌های نیتریت از مخلوط یون‌های نیترات (NO3 + NO2) در طی تجزیه و تحلیل کیفی نیترات با استفاده از تست حلقه قهوه‌ای استفاده می‌شود.
 • پرداخت نقره
 • مطابق برچسب موجود در کالای مصرفی، محصول تمیز کننده نقره مایع TarnX حاوی تیواوره، مواد شوینده و اسید سولفامیک است.

اسید سولفامیک در استخراج طلا

اسید سولفامیک صنعتی به عنوان یک عامل تمیز کننده اسیدی، به طور معمول برای فلزات و سرامیک ها استفاده می شود. اسید سولفامیک جایگزینی برای اسید کلریدریک برای حذف رسوب آهک روی فلزات استفاده می شود.

نتیجه

ما فروشنده اسید سولفامیک صنعتی که یک اسید ایمن و قدرتمند است و برای کاربردهای رسوب زدایی و پاک سازی اسید مناسب است. یکی از رایج ترین موارد استفاده از این اسید ، رسوب زدایی از کویل‌های گرمایشی و ظروف گرم شده برای مواد غذایی است که به دلیل توانایی آن در حل سریع رسوبات سخت بدون بخارهای نامطبوع است. از این رو، اسید سولفامیک به عنوان محبوب‌ترین و ایمن‌ترین اسید در صنایع مختلف در نظر گرفته می‌شود.

سایر محصولات ما: تیواوره

فروش اسید سولفامیک
خرید سولفامیک اسید اصفهان ایرانی

فروش اسید سولفامیک

فروش اسید سولفامیک در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی به عنوان وارد کننده اسید سولفامیک آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، مواد اولیه صنعتی مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت سولفامیک اسید صنعتی و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست