خرید آلومینات سدیم

خرید آلومینات سدیم صنعتی

فروش سدیم آلومینات که یک معرف مفید برای ایزومریزاسیون آلکن ها و آمین ها است. آلومینات سدیم شکلی از فلز سدیم با آثار کاتیونی است: Al (Al2O3): 50-56٪ و Na (به عنوان Na2O): 37-45٪.

جهت دریافت آنالیز

و استعلام قیمت سدیم آلومینات صنعتی و خوراکی

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

قیمت آلومینات سدیم صنعتی

فروش سدیم آلومینات به عنوان یک افزودنی مهم در تولید کاغذ در حدود 20 تا 30 سال پیش بسیار رایج بوده است. آلومینات سدیم کاربردهای زیادی دارد، مانند کمک به حفظ الیاف و پرکننده‌ها، تثبیت ظرفیت بافر در تصفیه آب و تنظیم pH سیستم گردش آب.

فرمول شیمیایی AlNaO2
cas number 11138-49-1
شکل ظاهری: پودری سفید
نقطه ذوب:  1650 درجه سانتی گراد
چگالی: 2.60 گرم بر سانتی متر مکعب در 20 درجه سانتی گراد
کاربرد: به عنوان کاتالیزور برای ایزومریزاسیون آلکن ها و آمین ها مفید است.
⭐تولید کننده چین
⭐بسته بندی کیسه 25 کیلوگرمی
⭐قیمت سدیم آلومینات صنعتی لطفا با ما تماس بگیرید💯

فروش سدیم آلومینات صنعتی

سدیم آلومینات صنعتی به طور کلی در اکثر حجم ها بلافاصله در دسترس است. آلومینات ها ترکیباتی با یون آلومینا با بار منفی و یک اکسید فلزی با کاربردهای مختلف صنعتی مانند تصفیه آب و تولید سرامیک هستند. در سال 2012، تیمی از محققان نوع منحصر به فردی از رنگدانه بسیار بازتابنده متشکل از آلومینات کبالت خاکی کمیاب را تولید کردند که ممکن است به عنوان یک پوشش بیرونی کارآمد از نظر انرژی استفاده شود. ممکن است اشکال خلوص بالا، زیر میکرون و نانوپودر در نظر گرفته شود. آلومینات سدیم محصولی است که از انحلال هیدروکسید آلومینیوم در هیدروکسید سدیم به دست می‌آید.

آلومینات سدیم منبع عالی آلومینا راکتیو در محلول قلیایی است و این دلیل اصلی استفاده از آن به عنوان ماده اولیه در بسیاری از فرآیندهای صنعتی است. این در تصفیه فاضلاب استفاده می شود، و یک شتاب دهنده مجموعه شاتکریت است. همچنین در صنعت کاغذ به عنوان یک عامل تصفیه و نگهدارنده کمکی استفاده می شود و موارد دیگر به عنوان ماده اولیه در پایه های کاتالیستی، زئولیت ها و غیره توصیف می شود.

سدیم آلومینات چیست

جامد سفید، NaAlO2 یا Na2Al2O4، که در اتانول نامحلول و محلول در آب است که محلول های قلیایی قوی می دهد. 1800 درجه سانتی گراد این ماده با حرارت دادن بوکسیت با کربنات سدیم و استخراج باقیمانده با آب تولید می شود یا ممکن است در آزمایشگاه با افزودن آلومینیوم اضافی به هیدروکسید سدیم غلیظ داغ تهیه شود. در محلول، یون Al(OH)4- غالب است. آلومینات سدیم به عنوان ماده معدنی، در تولید زئولیت، در تصفیه پساب، در تولید شیشه و در ترکیبات پاک کننده استفاده می شود.

فرمول سدیم آلومینات چیست؟ این یک ماده شیمیایی معدنی است که به عنوان منبع موثر هیدروکسید آلومینیوم برای بسیاری از کاربردهای صنعتی و فنی استفاده می شود. آلومینات سدیم خالص (بی آب) یک جامد کریستالی سفید رنگ است که فرمولی به صورت NaAlO2، NaAl(OH)4 (هیدراته)، Na2O·Al2O3، یا Na2Al2O4 دارد. به عنوان فروشنده آلومینات سدیم، گرید صنعتی به صورت محلول یا جامد پودری در دسترس است.

ساختار:

آلومینات سدیم بی آب، NaAlO2، حاوی یک چارچوب سه بعدی از چهار وجهی AlO4 متصل به گوشه است. شکل هیدراته NaAlO2·5/4H2O دارای لایه‌هایی از چهار وجهی AlO4 است که به حلقه‌ها متصل شده‌اند و لایه‌ها توسط یون‌های سدیم و مولکول‌های آب که هیدروژن به اتم‌های O در چهاروجهی AlO4 پیوند می‌دهند، به هم متصل می‌شوند.

آلومینات سدیم صنعتی در حال تبدیل شدن به یک ماده محبوب برای حذف فسفات‌ها، منیزیم، سیلیکات‌ها، مواد جامد معلق (SS) و غیره در تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهری و صنعتی است زیرا محدودیت‌های تخلیه نیتروژن و فسفات سخت‌تر و سخت‌تر می‌شوند. استفاده از آن همچنین با کاهش خوردگی، کف کردن و میزان لجن تولید شده، شفافیت آب را بهبود می بخشد. به عنوان یک فرآیند فیزیکی و شیمیایی با تصفیه بیولوژیکی یا با استفاده از فرآیندهای اکسیداسیون مرطوب کاتالیزوری همراه با استفاده از اشعه ماوراء بنفش، استفاده از آلومینات سدیم مزایای واقعی ایجاد می کند.

 • این نوع منعقد کننده بر پایه آلومینیوم لخته سازی را بهبود می بخشد اما در بخش های دیگر نیز استفاده می شود:
  در ساخت و ساز، به عنوان یک تسریع کننده گیرش بتن و به عنوان یک عامل سخت کننده، به ویژه زمانی که کار در زمستان یا در دوره های یخبندان انجام می شود.•
 • در صنعت کاغذ برای افزایش سطح pH
 •  در صنعت دی اکسید تیتانیوم برای تصفیه سطح، به عنوان واسطه
 •  برای ساخت زئولیت ها و کاتالیزورها
 •  برای ساخت سیمان های نسوز

کاربرد آلومینات سدیم

 • تصفیه آب آشامیدنی
 • انعقاد و لخته سازی
 • تصفیه فاضلاب شهری یا صنعتی
 • انعقاد و لخته سازی
 •  حذف و شفاف سازی فسفات
 • صنعت کاغذ: خنثی سازی و لخته سازی، باندینگ، عامل نگهدارنده و عامل تنظیم pH
 • ساخت و ساز: تسریع کننده و افزودنی بتن و سیمان/سخت کننده
 • رنگدانه ها: تصفیه سطح برای صنعت دی اکسید تیتانیوم
 • داروسازی: فرمولاسیون
 • کاتالیزورها: تولید آلومینا

تولید سدیم آلومینات

سنتز آلومینات سدیم با انحلال هیدروکسید آلومینیوم (Al(OH)3) در محلول سود سوزآور (NaOH) تولید می شود. هیدروکسید آلومینیوم (گیب سایت) را می توان در محلول آبی 20 تا 25 درصد سدیم در دمای نزدیک به نقطه جوش حل کرد.

استفاده از محلول های غلیظ NaOH منجر به یک محصول نیمه جامد می شود. این فرآیند باید در ظروف نیکل یا فولاد گرم شده با بخار انجام شود و هیدروکسید آلومینیوم باید با تقریباً 50 درصد سود سوزآور آبی بجوشد تا خمیری تشکیل شود. مخلوط نهایی باید در یک مخزن ریخته شود و خنک شود. سپس یک توده جامد حاوی حدود 70 درصد NaAlO2 تشکیل می شود. این محصول پس از له شدن در کوره دوار آبگیری می شود.

محصول به دست آمده حاوی 90٪ NaAlO2 و 1٪ آب، همراه با 1٪ NaOH آزاد است.

واکنش فلز آلومینیوم و قلیایی:

آلومینات سدیم نیز از اثر هیدروکسید سدیم بر روی آلومینیوم عنصری که یک فلز آمفوتریک است تشکیل می‌شود. این واکنش پس از ایجاد بسیار گرمازا است و با تکامل سریع گاز هیدروژن همراه است. واکنش گاهی اوقات به صورت زیر نوشته می شود:
2Al + 2NaOH + 2H2O → 2NaAlO2 + 3H2
با این حال، گونه های تولید شده در محلول احتمالا حاوی یون [Al(OH)4]- یا شاید یون [Al(H2O)2(OH)4]- هستند.

موارد استفاده سدیم آلومینات

در تصفیه آب به عنوان مکمل سیستم های نرم کننده آب، به عنوان کمک منعقد کننده برای بهبود لخته سازی، و برای حذف سیلیس و فسفات های محلول استفاده می شود. در فناوری ساخت و ساز، از آلومینات سدیم برای تسریع انجماد بتن، عمدتاً در هنگام کار در هنگام یخبندان استفاده می شود. آلومینات سدیم همچنین در صنعت کاغذ سازی، تولید آلومینا و غیره استفاده می شود. محلول های آلومینات سدیم واسطه های تولید زئولیت ها هستند.

آلومینات سدیم بیش از 40 سال پیش به صنعت کاغذ معرفی شد. پذیرش آن به عنوان یک افزودنی عالی به طور گسترده در اروپا و عملیات کاغذسازی ایالات متحده رشد کرد. که آلومینات سدیم هنگام استفاده همراه با سایر منابع کاتیونی مانند زاج برای بهینه‌سازی و بهبود عملکرد دستگاه کاغذ پایان مرطوب بسیار مؤثر است.

آلومینیوم به دلیل ماهیت آمفوتریک آن می تواند به راحتی در یک محیط اسیدی یا قلیایی حل شود. آلومینیوم محلول در اسید سولفوریک، سولفات آلومینیوم یا آلوم و آلومینیوم محلول در اشکال سوز آور، آلومینات سدیم را تشکیل می دهد. آلومینات سدیم دارای یک ذره آلومینا با بار آنیونی است. این ماده دو عملکرد اساسی را در فرآیند تولید کاغذ انجام می دهد. یکی از اینها در درجه اول یک عملکرد شیمیایی است که بخشی از آلومینا مورد نیاز برای اندازه گیری را فراهم می کند. عملکرد دوم بهترین عملکرد فیزیکی انعقاد و احتباس در نظر گرفته می شود. شرایط سیستم ایجاد شده توسط این دو واکنش و محصولات واکنش مبنایی برای مزایای ارائه شده توسط آلومینات سدیم است.

مزایای دیگر استفاده از آلومینات سدیم عبارتند از: استحکام و دوام بهبود یافته، سیستم تمیزتر، کاهش کف، کاهش خوردگی. در حالی که آلومینات سدیم نیز به عنوان ماده خام در فرآیندهای تولید صنعتی و توسط بخش ساخت و ساز استفاده می شود، استفاده اصلی آن در تاسیسات تصفیه فاضلاب صنعتی و بالاتر از همه، در تصفیه خانه های فاضلاب است.

خواص آلومینات سدیم

خواص محصول در اینجا دو مزیت واضح دارد. سدیم آلومینات به دلیل PH بالای خود به جلوگیری از تشکیل باکتری های رشته ای کمک می کند و بنابراین کارایی و عملکرد کلی تصفیه خانه های فاضلاب را افزایش می دهد. علاوه بر این، آلومینات سدیم به عنوان یک عامل رسوب دهنده عمل می کند و فسفات موجود در آب را از بین می برد. این مهم است زیرا مقادیر بالای فسفات – که به خودی خود در واقع برای زندگی ضروری است – می تواند تأثیر بسیار منفی بر محیط زیست داشته باشد. به عنوان مثال، سطوح بالای مواد مغذی، فسفر، در رودخانه ها و دریاچه ها می تواند منجر به رشد سریع جلبک ها و گیاهان آبی شود که به نوبه خود، اکوسیستم را مختل می کند.

SODIUM ALUMINATE پیشرفته ترین محلول تصفیه آب همه محلول های آلومینیوم بر اساس EN 882 (مواد شیمیایی مورد استفاده برای تصفیه آب در نظر گرفته شده برای مصرف انسان) تولید می شوند. آلومینات ها قلیایی بودن آب را افزایش می دهند و نیاز به آهک یا هیدروکسید را از بین می برند.

سدیم آلومینات خوراکی بیشترین کاربرد را در سیستم های تصفیه آب آشامیدنی و فاضلاب شهری دارد. به عنوان یک قلیایی، آلومینات سدیم می تواند در کاربردهایی که افزودن ماده سوز آور مطلوب نیست، کار کند. آلومینات سدیم منبع اقتصادی آلومینا بسیار واکنش پذیر است. آلومینات سدیم در حال تبدیل شدن به یک انتخاب محبوب برای حذف فسفر در کارخانه های فاضلاب شهری و صنعتی است. با سخت‌تر شدن محدودیت‌های تخلیه نیتروژن و فسفر، بسیاری از کارخانه‌ها در حال اجرای سیستم‌های تصفیه بیولوژیکی و شیمیایی برای کاهش آنها هستند. با این حال، هر دوی این فرآیندهای تصفیه می‌توانند قلیائیت موجود را کاهش داده و pH پساب را زیر حد تخلیه کاهش دهند.

سدیم آلومینات به طور فزاینده ای برای تصفیه آب آشامیدنی و فاضلاب استفاده می شود. به عنوان یک منعقد کننده قلیایی، آلومینات سدیم می تواند برای کاربردهایی استفاده شود که افزودن سود سوزآور به تنهایی مطلوب نیست. محلول آلومینات سدیم منبع اقتصادی آلومینا بسیار واکنش پذیر را فراهم می کند. آلومینات سدیم در حال تبدیل شدن به یک انتخاب به طور فزاینده ای برای حذف فسفات ها، منیزیم، سیلیکات ها، مواد جامد معلق (SS) و غیره در تصفیه خانه های فاضلاب شهری و صنعتی است زیرا محدودیت های تخلیه نیتروژن و فسفات سخت تر و سخت تر می شود.

استفاده از آن همچنین با کاهش خوردگی، کف کردن و میزان لجن تولید شده، شفافیت آب را بهبود می بخشد. به عنوان یک فرآیند فیزیکی و شیمیایی با تصفیه بیولوژیکی یا با استفاده از فرآیندهای اکسیداسیون مرطوب کاتالیزوری همراه با استفاده از اشعه ماوراء بنفش، استفاده از آلومینات سدیم مزایای واقعی ایجاد می کند. آلومینات سدیم معمولاً در تصفیه خانه های فاضلاب برای حذف جامدات معلق، برخی فلزات و سیلیس محلول استفاده می شود.

در ساختمان سازی از آلومینات سدیم در هوای سرد برای تسریع انجماد بتن استفاده می شود. سایر مناطقی که از آلومینات سدیم استفاده می شود عبارتند از تولید کاغذ، آجرهای نسوز و تولید آلومینا. آلومینات سدیم معمولاً برای اطمینان از تصفیه پایدار آب با pH پایین، در صنایع کاغذ، مقوا و پلاستیک و همچنین فاضلاب صنعتی و شهری استفاده می شود. محلول آلومینات سدیم به طور گسترده در بازارهای تصفیه آب و فاضلاب استفاده می شود.

به عنوان یک منعقد کننده بر پایه آلومینیوم که به عنوان محلول قلیایی (سودآور) تولید می شود، آلومینات سدیم در سیستم هایی که حفظ pH در سطح بالاتر مهم است، مزایایی ارائه می دهد. برخلاف منعقد کننده های نمک فلزی بر پایه اسید، آلومینات سدیم قلیایی بودن سیستم را کاهش نمی دهد. آلومینات سدیم به عنوان یک ماده شیمیایی تصفیه آب برای حذف فسفات ها و فلورایدها از آب های شهری و صنعتی و همچنین برای نرم کردن آهک در کاربردهای فرآیندی و تصفیه آب زیرزمینی استفاده می شود.

همانطور که ذکر شد، این ماده یک عامل قلیایی بسیار قوی است، بنابراین منعقد کننده بسیار خوبی در کاربردهای تصفیه آب است. آلومینات سدیم ممکن است به تنهایی یا در ترکیب با سولفات آهن و یا با سولفات آلومینیوم استفاده شود. هنگامی که میزان مواد جامد در آب بسیار زیاد است، سدیم آلومینات ممکن است با استفاده از هیدروکسید کلسیم اضافه شود.

فروش سدیم آلومینات آب

شرکت ما همچنین  لیتیوم آلومینیوم، لیتیوم بوروهیدرید، هیدرید آلومینیوم سدیم، کلرید لیتیوم، کلرید آلومینیوم و غیره را از کشور چین وارد می کند. همه محصولات دارای کنترل کیفیت دقیق و قیمت کارخانه مناسب هستند. برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت آلویمنات سدیم صنعتی و سایر اطلاعات مربوط به سایر محصولات با ما در تماس باشید.

منبع: atamanchemicals

طرحواره پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست