قیمت سباسیک اسید

سباسیک اسید یک دی کربوکسیلیک اسید با فرمول 2(CH2)8(CO2H) است که به طور طبیعی وجود دارد. این ماده به صورت فلس و پرک سفید یا جامد پودری بوده و در آب به میزان کم محلول است. برای خرید سباسیک اسید عمده و اطلاع از قیمت آن میتوانید به ما تماس بگیرید.

سباسیک اسید چیست؟

اسید سباسیک یک اسید دی کربوکسیلیک اشباع با زنجیره مستقیم است که دارای 10 اتم کربن است و درواقع یک اسید ادراری طبیعی است. سباسیک اسید از مشتقات روغن کرچک است. روغن کرچک یک روغن طبیعی است که از دانه گیاه کرچک بدست می‌آید.

سباسیک اسید

در بین روغن‌های طبیعی از این نظر منحصرا به فرد است که تقریبا 90 درصد آن را یک اسید چرب C18 سیر نشده هیدروکسیله به نام اسید رسینولئیک تشکیل می‌دهد. از ذوب قلیایی روغن کرچک، اسید سباسیک تولید می‌شود که کاربردهای بسیار مختلفی از جمله تهیه نایلون‌های 6 و 10، که ماده آغازین برای تهیه استرهای سباسات است را دارد.

در ضمن مشتقات کرچک از قبیل روغن کرچک هیدروژنه شده، 12- هیدروکسی اسید استئاریک و متیل -12 هیدورکسی استئارات در گریس‌های روان‌کننده و مواد آرایشی استفاده می‌شوند.

سباسئوس (Sebaceus) در لاتین به معنای شمع روغنی است، سبوم (Sebum) در لاتین به معنای روغن و پیه است و به کاربرد آن در ساخت شمع‌ها اشاره دارد. در بیماران مبتلا به کمبود چندگانه آسیل-کوآ-دهیدروژناز (MADD) یا گلوتاریک اسیدوری نوع دو (GAII) شناخته می‌شود، میزان سباسیک اسید در ادرار بیشتر است.

ویژگی‌های سباسیک اسید:

  • فرمول مولکولی: HOOC(CH2)8COOH یا C10H18O4
  • نام‌گذاری آیوپاک: دکان دی اوئیک اسید Decanedioic acid
  • نقطه ذوب: 153 درجه فارنهایت
  • نقطه جوش: 563 درجه فارنهایت در 100 میلی‌متر جیوه
  • حلالیت در آب: کمتر از 1 میلی‌گرم بر میلی‌لیتر در دمای 70 درجه فارنهایت
  • وزن مولکولی: 202.25 گرم بر مول
  • رنگ و بو: سفید و با بوی مشخص
  • نقطه اشتعال: 220 درجه سانتی‌گراد
  • چگالی: 1.2075 گرم بر سانتی‌متر مکعب در دمای 68 درجه فارنهایت

سباسیک اسید

کاربردها:

اسید سباسیک یک اسید آلفا، امگا دی کربوکسیلیک است که 1،8 دی کربوکسی مشتق شده از اکتان است. در انسان و گیاهان نقش متابولیت را ایفا می‌کند. در محیط‌های صنعتی از سباسیک اسید و مشتقات آن مانند آزلائیک اسید می‌توان به عنوان مونومر برای نایلون 6 و 10، پلاستی سایزرها، روان‌کننده‌ها، مایعات هیدرولیک، مواد آرایشی، شمع‌ها و… استفاده کرد.

از آن در سنتز رزین‌های پلی‌آمید و آلکیدی استفاده می‌شود. همچنین به عنوان واسطه‌ای برای مواد معطر، مواد ضدعفونی‌کننده و مواد رنگ‌آمیزی استفاده می‌شود. در تولید چسب‌های معمولی، مواد شیمیایی درزگیر و اتصال‌دهنده‌های با کاربردهای مختلف به کار می‌رود.

می تواند در تولید محصولات ضدیخ، بازدارنده های خوردگی و ضد پوسته پوسته شدن نیز استفاده شود. در تولید مواد شوینده از قبیل صابون‌ها، محلول‌های پاک‌کننده، لکه‌برها و… کاربرد دارد. در محصولات مراقبت از خودرو، فرآیندهای تصفیه آب، رنگ و روکش‌ها، گریس‌ها و… نیز استفاده می‌شود.

برای تهیه مواد اولیه صنعتی، فروشگاه خرید مواد شیمیایی میتوانید کلیک کنید.

نحوه تولید سباسیک اسید:

سباسیک اسید از روغن کرچک با جدا شدن اسید رسینولیک اسید که از روغن کرچک بدست می‌آید، حاصل می‌شود.اکتانول یک محصول جانبی است.می‌توان از دکالین توسط هیدروپراکسید سوم که سیکلودکانون را تولید می‌کند و در واقع پیش ماده سباسیک اسید می‌باشد، نیز این ماده را تولید نمود.

فروش محصول:

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست