فروش پیروفسفات کلسیم

پیروفسفات کلسیم

پیروفسفات کلسیم (Ca2P2O7) یک ترکیب شیمیایی است، یک نمک کلسیم نامحلول که حاوی آنیون پیروفسفات می‌باشد. تعدادی فرم برای این ترکیب گزارش شده است: یک فرم بدون آب، یک دی‌هیدرات، Ca2P2O7·2H2O و یک تتراهیدرات، Ca2P2O7·4H2O. رسوب کریستال‌های دی‌هیدرات در غضروف، عامل درد شدید مفاصل می‌باشد که علائم آن مشابه علائم نقرس است. به دلیل عدم حلالیت و عدم واکنش‌پذیری آن نسبت به فلوراید از Ca2P2O7 معمولاً به عنوان ماده ساینده خفیف در خمیردندان‌ها استفاده می‌شود.

جهت استعلام قیمت پودر پیروفسفات کلسیم غذایی

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

تولید پیروفسفات کلسیم

بلورهای تتراهیدرات را می‌توان با واکنش سدیم‌پیروفسفات، Na4P2O7 با نیترات‌کلسیم، Ca(NO3)2، در pH و دمای با دقت کنترل‌شده تهیه کرد.

Na4P2O7(aq)+2 Ca(NO3)2(aq)→ Ca2P2O7·4 H2O + 4 NaNO3

دی‌هیدرات، که بعضاً CPPD نامیده می‌شود، می‌تواند با واکنش اسید پیروفسفریک با کلرید کلسیم تشکیل شود.

CaCl2 + H4P2O7(aq) → Ca2P2O7·2 H2O + HCl

اشکال بدون آب را می‌توان با گرم‌کردن دی کلسیم فسفات تهیه کرد.

2 CaHPO4 → Ca2P2O7 + H2O

در دمای 240-500 درجه سانتی‌گراد یک فاز آمورف تشکیل می‌شود، گرم‌کردن تا 750 درجه سانتی‌گراد، β-Ca2P2O7 را تشکیل می‌دهد، با گرمایش تا 1140 – 1350 درجه سانتی‌گراد α-Ca2P2O7 را تشکیل می‌دهد.

ساختار اشکال بی‌آب و هیدراته:

در ابتدا گزارش شد که تترا هیدرات پایدار، رومبوهدرال است، اما اکنون اعتقاد بر این است که منوکلینیک است. به‌علاوه یک فرم مونوکلینیک ناپایدار وجود دارد. دی‌هیدرات سه‌قلو است و پیوند هیدروژن بین دو مولکول آب و پیوندهای هیدروژن به اتم‌های O موجود در آنیون وجود دارد. دی‌هیدرات شش‌ضلعی نیز گزارش شده است.

فرم بدون آب دارای 3 قلو است، α- ،β- و γ قابل اندازه‌گیری است. فرم در درجه حرارت بالا α- مونوکلینیک است، با عدد کئوردیناسیون 8 برای کلسیم، فرم دمای پایین‌تر β- چهار ضلعی است، با عدد کئوردیناسیون متفاوت 2-7 برای کلسیم، یک هشت و یک 9. هستند.

پیروفسفات کلسیم

فروش پیروفسفات کلسیم

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد، محصول پیروفسفات مورد نیاز صنایع را با نازل‌ترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است. شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • امینی

    سلام، ببخشید نمونه هم میتونیم بگیریم؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست