خرید ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل چیست؟

با یک سرچ ساده در گوگل متوجه می‌شوید که ماینوکسیدیل نوعی داروی تجویزی خوراکی جهت فشار خون بوده که برای اولین‌بار جهت کمک به رشد و تقویت مو کشف شد. کارشناسان  می‌گویند: ” در اوایل دهه 1970 میلادی ماینوکسیدیل به عنوان یک داروی خوراکی برای درمان فشار خون بالا تولید شد، در شرایطی که هنوز هم، گاهی، برای این منظور استفاده می‌شود.”

جهت استعلام قیمت پودر ماینوکسیدیل

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

خرید ماینوکسیدیل خالص 99%

“در یکی از تست‌های اولیه جهت درمان فشار خون در یک فرد کم مو، علائم رشد مو رؤیت شد.” پس از چندین دهه پژوهش، بالاخره در اواخر دهه 1980 سازمان غذا داروی آمریکا ماینوکسیدیل موضعی را برای درمان ریزش موی در مردان بالغ و در دهه 1980 برای درمان ریزش موی زنان تایید کرد.

در حال حاضر می‌توانید آن را در غلظت‌های 2٪ و 5٪ در داروخانه‌ها، به شکل مایع پیدا کنید. دکتر استخری، متخصص پوست در داروسازی ایران دارو توضیح می‌دهد: “Minoxidil نوعی داروی موضعی بوده که بر روی پوست سر جهت تحریک رشد موهای جدید در کسانی که دارای ریزش مو هستند، استفاده می‌شود.” این ترکیب توانایی افزایش تراکم و ضخامت مو را دارد. “

ماینوکسیدیل همچنین یک دارو برای گشاد کردن عروق و ضد فشار خون می‌باشد. به عنوان یک داروی عمومی و از طریق پیشخوان این دارو در داروخانه ها موجود است.

خرید ماینوکسیدیل
خرید پودر ماینوکسیدیل

فواید ماینوکسیدیل برای مو

دانشمندان نمی‌توانند کاملاً در مورد نحوه کارکرد ماینوکسیدیل برای رشد مو موافق باشند. “به احتمال زیاد رشد مو به این دلیل صورت می‌گیرد که با اتساع رگ‌های خونی پوست، ماینوکسیدیل افزایش جریان خون در مو را بالا می‌برد.” یک فرضیه دیگر، که اخیرا مورد بررسی قرار گرفته، نشان می‌دهد که Minoxidil باعث افزایش آنزیم خاصی (به نام ATP) در فولیکول مو می‌شود، که مرحله رشد آن را بالا می‌برد.

همچنین تصور می‌شود که فولیکول‌های مو را که به دلیل تغییرات هورمونی کوچک شده‌اند، بزرگ می‌کند. ماینوکسیدیل سبب تحریک رشد مو می‌شود البته همه افراد متفاوت هستند، بنابراین نتایج متفاوت است، اما به شکل کلی “حدوداً در 60-80 درصد از بیماران، تراکم مو به طور کلی 2 الی 3 ماه پس از درمان ظاهر می‌شود، “حدود ماه‌های 6-8، افزایش تراکم در 40-50٪ بیماران شروع می‌شود، این حداکثر در طول دوره درمان ادامه خواهد یافت.” برای اینکه نتایج را ادامه‌دار باشد، باید به درمان ادامه دهید.

خرید ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل سبب افزایش ضخامت و تراکم مو می‌شود: علاوه بر تحریک رشد مو و ترمیم یک خط مویی که در حال کم پشت شدن است، تراکم و ضخامت مو را بالا می‌برد تا رشته‌ها دوباره پر و محکم شوند

کاربردهای پزشکی ماینوکسیدیل:

ماینوکسیدیل، که به‌صورت موضعی استفاده می‌شود، به طور گسترده‌ای برای درمان ریزش مو استفاده می‌شود. این ماده برای کمک به رشد مو در افراد مبتلا به آلوپسی آندروژنی صرف نظر از جنسیت مؤثر است. حدود 40٪ از مردان بعد از 3-6 ماه رشد مجدد مو را تجربه می‌کنند. ماینوکسیدیـل باید به صورت همیشگی برای ادامه حمایت و نگه‌داری از فولیکول‌های مو موجود و هر گونه رشد مجدد مو استفاده شود.

خرید ماینوکسیدیل
خرید ماینوکسیدیل پودری

انواع مو و مصرف ماینوکسیدیل

“یک تصور غلط که در مورد کاربرد ماینوکسیدیل وجود دارد این است که با متوقف کردن مصرف آن ریزش مو خیلی بدتر می‌شود.” “این اصلاً صحیح نیست؛ آنچه واقعاً اتفاق می‌افتد این است که موها به همان نقطه‌ای که در گذشته بود باز می‌گردند، و نه به جایی که در هنگام شروع درمان برمی‌گردند، زیرا کم پشت شدن موها یک مشکل پیش رونده روبه جلو است. ” در حالت کلی، این ماده برای انواع موها کاملا بی‌خطر می‌باشد، اگرچه افرادی که موهای رنگ شده دارند احتمال دارد تحریک‌پذیری بیشتری داشته باشند.

به احتمال زیاد زنان نسبت به مردان بیشتر در معرض عوارض جانبی داروها، به ویژه داروهای پوستی هستند. ماینوکسیدیل بر روی پوست سر عمل می‌کند، نه روی مو، به همین خاطر تحریک‌پذیری بیشتری دارد – اگرچه تحریک پذیری آن در غلظت 2٪ نسبت به غلظت 5٪، کمتر اتفاق می‌افتد. از عوارض جانبی احتمالی دیگر Minoxidil، بخصوص در خانم‌ها، احتمال دارد که می‌تواند رویش مو را در قسمت‌های دیگر بدن (در مکان های ناخواسته) تحریک کند.

“بعلاوه، امکان دارد باعث رشد موهای صورت در زنان را به عنوان یک عارضه جانبی ناخواسته شود.” “ولاغیر عمکلرد ماینوکسیدیل در زنان و مردان دقیقاً به صورت یکسان است.” در صورت رخداد شرایط بالا می‌توان با استفاده از درصد کمتری ازاین دارو، این موضوع را حل کرد. اگر تمایل دارید از Minoxidil جهت رویش مو استفاده کنید، در ابتدا اگر شاهد ریزش موهای خود بودید، نگران نشوید.

طبق گفته یکی از محققان: “من به بیماران هشدار می‌دهم که ریزش مو در ابتدا طبیعی است، زیرا ماینوکسیدیل موهای در حال استراحت را تحریک می‌کند تا به مرحله رشد برسند.” “این ریزش با رشد موهای جدیدتر و سالم برطرف می‌شود.” با این تفاسیر، “ریزش مو در زنان پیچیده بوده دلایل زیادی دارد که ناشی از استرس، تغییراتن هورمونی، رژیم‌های گیاهی یا کاهش سریع وزن باشد.”

در صورتی که دچار ریزش موی جدی هستید، بهترین کار این است که با یک متخصص پوست و مو مشورت کنید. “یک متخصص پوست خوب می‌تواند علت ریزش مو شما را کشف کند و محلول ماینوکسیدیل موضعی را با همراه با مکمل‌هایی مانند ویتامین d و توصیه‌های غذایی تجویز کند تا موهای شما، مجدد رشد کرده و دوباره پرپشت و به حالت اولیه شود.”

 استفاده از ماینوکسیدیل در افراد دیگر در نهایت باعث پرپشت و ضخیم‌تر شدن مو خواهد شد، ولی روشی زمان بر است و نیازمند صبر زیاد است.

آیا ماینوکسیدیل باعث ایجاد چین و چروک صورت می‌شود؟

ماینوکسیدیل در مطالعات سلولی (در خارج از بدن، که در آزمایشگاه انجام شده است) نشان داده است که دارای تأثیرات مهاری بر فیبروبلاست‌های پوست (نوعی سلول تولید کننده کلاژن) است.

همچنین گزارش شده است که ماینوکسیدیل مانع سنتز کلاژن می‌شود و از اثرات فاکتورهای رشد ویژه، موادی که قادر به تحریک رشد سلولی هستند، در موی کشت شده پاپیلای پوستی موش صحرایی (بله، موش، نه انسان!) جلوگیری می‌کند، اما با استفاده از این نتایج مطالعات کشت سلولی یا موش صحرایی برای استفاده از ماینوکسیدیل در انسان قطعی نیست.

هیچ مطالعه انسانی نشان نداده است که ماینوکسیدیل باعث کاهش کلاژن یا چین و چروک به عنوان یک عارضه جانبی می‌شود (و مطالعات زیادی در مورد اثرات این ترکیب بر روی انسان وجود دارد). حتی اگر گزارش‌های حکایتی بصورت آنلاین وجود دارد که این را بیان می‌کند، ماینوکسیدیل بیش از 25 سال است که استفاده می‌شود و هیچگونه شکایت یا گزارش منتشر شده در عمل بالینی (با بیماران) وجود ندارد.

همچنین، شناخته شده است که چین و چروک صورت در پاسخ به حرکات تکراری عضلات مانند حالت‌ها و الگوهای صورت با گذشت زمان، مانند پهلوهایی که می‌خوابید، ایجاد می‌شود. یک ایده خوب این است که برای تعیین سن، سابقه پزشکی، سبک زندگی (مانند قرار گرفتن در معرض آفتاب) و شرایط ریزش پوست و مو و همچنین استفاده از ماینوکسیدیل یک قرار ملاقات با یک متخصص پوست تعیین کنید تا تغییرات را مشاهده کنید (درصد ضعیف‌تر) یا کف به جای مایع) یا موارد اضافی در برنامه درمانی شما باید ایجاد شود.

خرید ماینوکسیدیل
خرید ماینوکسیدیل خالص

عوارض جانبی مصرف ماینوکسیدیل:

مینوکسیدیـل به طور کلی قابل تحمل است، اما عوارض جانبی رایج شامل سوزش یا سوزش چشم، خارش، قرمزی یا تحریک پوست و رشد ناخواسته مو در جای دیگر بدن است. تشدید ریزش مو در بیماران آلوپسی گزارش شده است. واکنش‌های آلرژیک شدید ممکن است شامل بثورات کهیر، خارش، مشکل در تنفس، سفتی در قفسه‌سینه، تورم دهان، صورت، لب‌ها، یا زبان، درد قفسه سینه، سرگیجه، غش، سردرد، افزایش ناگهانی و غیر قابل توضیح وزن یا تورم دست و پا باشد. ریزش موی فرد عارضه جانبی متداول درمان ماینوکسیدیل است.

تولیدکنندگان توجه دارند که ریزش مو ناشی از مصر این ترکیب یک عارضه جانبی رایج است و روند آن را “ریختن” توصیف می‌کنند. الکل و پروپیلن گلیکول موجود در برخی از ترکیبات آماده‌سازی موضعی ممکن است پوست سر را خشک کرده و در نتیجه باعث ایجاد شوره و درماتیت تماسی شود.

عوارض جانبی ماینوکسیدیـل خوراکی ممکن است شامل تورم صورت و اندام‌ها، ضربان قلب سریع و نامنظم، سرگیجه، ضایعات قلبی و نکروز کانونی عضله پاپیلری و نواحی زیر پوستی از بطن چپ باشد. موارد واکنش آلرژیک به این ترکیب یا ماده مؤثر غیر فعال پروپیلن گلیکول، که در برخی فرمولاسیون موضعی مینوکسیدیل یافت می‌شود، گزارش شده است.

Minoxidil ممکن است باعث هیرسوتیسم شود، اگرچه با قطع مصرف دارو بسیار نادر و برگشت‌پذیر است. به نظر می‌رسد مینوکسیـدیل برای گربه‌ها بسیار سمی است، زیرا مرگ مواردی از گربه‌ها در اثر تماس با کم‌ترین ماده ماینوکسیدیل گزارش شده است.

آنالیز ماینوکسیدیل:

ماینوکسیدیل

جهت دریافت آنالیز جدیدتر ماینوکسیدیل با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

خرید ماینوکسیدیل خالص 99%

شرکت پیشگامان شیمی واردکننده پودر ماینوکسیدیل خالص 99% از کشورهای آلمان و هند می‌باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید ماینوکسیدیل خالص با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

فروش پودر ماینوکسیدیل

فروش پودر ماینوکسیدیل در درام‌های 25 کیلویی صورت می‌گیرد. این ماده به عنوان ماده مؤثره دارویی و در خلوص بالا موجود می‌باشد.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • اسماعیل مقدم

  سلام وقت بخیر. از پودر ماینوکسیدیل چجور باید استفاده کرد؟ فرمولاسیون ساخت محلول چگونه است؟

  پاسخ
  • دکتر محمد رضا سلیمی

   محلول ماینوکسیدیل با ماینوکسیدیل، پروپیلن گلیکول، اتانول، تیوسولفات سدیم، تترابوتیل آمونیوم هیدروکلراید و آب به نسبت معین تهیه می شود. فرآیند آماده سازی شامل حل کردن ماینوکسیدیل در محلول پروپیلن گلیکول و اتانول از طریق حرارت دادن تا 40 درجه است.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست