فروش زایلین

خرید زایلین

شرکت پیشگامان شیمی این حلال شیمیایی را در گالن‌های 190 کیلوگرمی با خلوص 99 درصد محصول ایران به شما مشتریان عزیز ارائه می‌نماید. لطفاً جهت اطلاع از موجودی و قیمت، دریافت آنالیز و خرید زایلین مخلوط و اورتو زایلین می‌توانید با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

قیمت زایلین مخلوط

شرکت پیشگامان شیمی با بیش از 25 سال سابقه در واردات و فروش مواد اولیه شیمیایی، این محصول را در گرید صنعتی عرضه می‌کند. جهت ثبت سفارش و استعلام قیمت این محصول از طریق صفحه درخواست محصول با ما در تماس باشید.

زایلین چیست؟

زایلین یک هیدروکربن معطر است که به طور گسترده‌ای در صنایع و تکنولوژی پزشکی به عنوان حلال استفاده می‌شود. این ترکیب یک مایع یا گاز بی‌رنگ با بویی شیرین است که به طور طبیعی در نفت، زغال سنگ و چوب رخ می‌دهد و به همین دلیل زایلین نامیده می‌شود زیرا در روح چوب خام وجود دارد.

دارای فرمول شیمیایی C6 H4 (CH3) 2 است و به عنوان “دی‌متیل‌بنزن” نیز شناخته می‌شود؛ زیرا متشکل از یک حلقه شش کربن است که دو گروه متیل به آن متصل است. این ترکیب در سه فرم ایزومری وجود دارد: متا، ارتو و پارا- زایلین وجود دارد.

زایلین (از کلمه یونانی ξύλο، xylo، “چوب”)، xylol یا dimethylbenzene هر یک از سه ایزومر دی‌متیل‌بنزن یا ترکیبی از آن‌ها است. با فرمول (CH3) 2C6H4، هر یک از سه ترکیب یک حلقه بنزن مرکزی با دو گروه متیل متصل در جایگزین دارد. آن‌ها همه مایعات بی‌رنگ و مضر هستند، بعضی از آن‌ها دارای ارزش صنعتی عالی هستند. این مخلوط به عنوان زایلین نامیده می‌شود.

زایلین را با آب و انواع مختلفی از الکل تشکیل می‌دهند. با استفاده از آب، آسئوتروپ از 60٪ زایلین تشکیل‌شده و دمای جوش آن در 94.5 درجه سانتی‌گراد است. با بسیاری از ترکیبات آلکیل بنزن، اکسیلن‌ها را با هالوکربن‌های مختلف تشکیل می‌دهند.

زایلین مایع و بخار بی‌رنگ است. در آب حل نمی‌شود و در صورت ترکیب شدن در بالای آب چگال شناور می‌شود. این ترکیب در دمای اتاق قابل اشتعال است. فرمول شیمیایی برای زایلن C8H10 یا به طور خاص C6H4) (CH3) 2) است. مترادف‌های دیگر برای زایلن دی‌متیل‌بنزن، متیل تولوئن، زایلول و کایسول‌های مخلوط است. سه ایزومر اصلی از زایلن وجود دارد که عبارت است از اورتوکسیلن، متاکسیلن و پاراکسیلن. ایزومر چهارم اتیل بنزن است. 

خرید زایلین

زایلین چگونه تولید می‌شود؟

ترکیبات زایلین و زایلین معمولاً توسط متیلاسیون تولوئن و بنزن تشکیل می‌شوند. زایلن تجاری یا آزمایشگاهی که تولید می‌شود به ترتیب حاوی حدود 40-65٪ m- زایلین و تا 20٪ o- زایلین، p- زایلین و اتیل بنزن است.نسبت ایزومرها را می‌توان برای پشتیبانی از p- زایلن با ارزش بالا از طریق فرآیند اختصاصی UOP- ایزومریا توسط آلکیلاسیون ترانس زایلین با تریم اتیل بنزن تغییر داد.می‌توان خاطر نشان کرد که اکثر این تبدیل‌ها معمولاً با کمک زئولیت‌ها کاتالیز می‌شوند.

کاربردها و ویژگی‌های زایلین:

زایلین به عنوان یک حلال در صنایع چاپ، لاستیک، رنگ و صنایع چرم استفاده می‌شود. این مقدار در مقادیر کم در سوخت هواپیما، بنزین و سیگار کشف شده است. در دندان‌پزشکی، زایلن در آزمایشگاه‌های بافت‌شناسی برای پردازش بافت، رنگ‌آمیزی و لغزش پوشش و همچنین در بازتولید اندودونتیک به عنوان یک حلال گوتاپرکا استفاده می‌شود. عامل مؤثر بودن آن به حداکثر جابه‌جایی الکل کمک می‌کند و بافت شفاف را افزایش می‌دهد و نفوذ پارافین را افزایش می‌دهد. در روش‌های رنگ‌آمیزی، قابلیت‌های عالی و قابلیت پاک‌سازی آن به اسلایدهای درخشان رنگ‌آمیزی کمک می‌کند.

خرید زایلین
خرید زایلین

زایلین به عنوان یک حلال برای لاک و سیمان لاستیک استفاده می‌شود.زایلین به عنوان یک حلال برای حذف روغن مشتق مصنوعی از هدف میکروسکوپ در میکروسکوپ نوری در بافت‌شناسی، زایلن عامل اصلی تمیز کردن است.

زایلین یکی از مواد شیمیایی در ایالات متحده است و معمولاً از نفت‌خام حاصل می‌شود. در هر دو در حالت خالص و در ترکیبات وجود دارد. این محصول به طور گسترده‌ای در صنایع مختلف و همچنین در صنایع دندان‌پزشکی و پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بافت‌شناسی، زایلین برای پردازش و لکه‌های بافت استفاده می‌شود.سپس این بافت‌ها می‌توانند در میکروسکوپ مورد استفاده قرار گیرند. این کمک به تکنسین‌های هیستوپاتولوژی که به بافت‌ها نگاه می‌کنند تا حضور بیماری را تعیین کنند.

زایلین در پردازش بافت:

در پردازش بافت، بافت باید در یک محیط (مانند پارافین) تعبیه شود تا از آن حمایت شود و اجازه ندهد بدون آسیب رساندن به بافت. بافت ثابت سپس خشک می‌شود و آب را از بافت افزایش می‌دهد. با این وجود، الکل با پارافین مخلوط نمی‌شود (چیزی که می‌تواند مخلوط با مواد دیگر باشد).

همان‌طور که اتفاق می‌افتد، زایلن با پارافین بسیار متبلور است. به همین دلیل است که زایلن برای پردازش بافت خیلی خوب عمل می‌کند، بنابراین بافت‌ها شفاف می‌شوند تا پارافین به طور کامل بافت را پوشش دهد. و هنگام آماده‌سازی اسلایدهای برای میکروسکوپ، زایلن می‌تواند موم باقی‌مانده را از اسلاید حذف کند.

در این مورد به عنوان عامل پاک‌کننده استفاده می‌شود. این به رنگ‌آمیزی اسلاید کمک می‌کند تا ویژگی‌های بافت به راحتی در زیر میکروسکوپ مشاهده شود. یکی از کاربردهای اصلی از زایلن به عنوان یک روان‌کننده است و از آن در روغن موتور یا مایع ترمز استفاده می‌شود. خواص قدرتمند حلال Xylene در چاپ، لاستیک و پردازش چرم استفاده می‌شود.

زایلین جزء روان‌کننده‌ها در روغن موتور، رنگ‌ها و تکه‌های رنگ، بلوری، واکس، ضد یخ، مهر و موم، چسب، و حتی بنزین و سیگار است. همچنین در بعضی از چسب‌ها استفاده می‌شود. استفاده‌های اضافی از زایلن شامل افزودن آن به آفت‌کش‌ها و ضد عفونی‌کننده‌ها می‌باشد.

خرید زایلین
خرید زایلین

آیا زایلین سمی است؟

بله، زایلین برای انسان بسیار سمی است. این ترکیب همچنین به عنوان قابل اشتعال شناخته شده است. می‌توان خاطرنشان کرد که استنشاق زایلن می‌تواند منجر به افسردگی سیستم عصبی مرکزی (اغلب به اختصار CNS) در انسان و بیشتر حیوانات شود.

علائم متداول همراه با استنشاق زایلن شامل سرگیجه، سردرد، حالت تهوع و در بعضی موارد استفراغ است.کاهش سرعت واکنش نیز در برخی از بیمارانی که مقادیر زیادی زایلن را خورده یا استنشاق کرده‌اند، آشکار می‌شود.

چگونه ممکن است در معرض زایلن قرار بگیریم؟

زایلن اغلب از منابع صنعتی، اگزوز اتومبیل و در حین استفاده به عنوان حلال آزاد می‌شود. به همین ترتیب، کارگران صنعت رنگ، کارگران گاراژ اتومبیل و کارگران فلز به احتمال زیاد در معرض زایلن قرار می‌گیرند. افرادی که در مجاورت این صنایع زندگی می‌کنند نیز ممکن است در معرض افزایش قرار گرفتن در معرض زایلن باشند.

همچنین ممکن است با استفاده از انواع محصولات مصرفی از جمله بنزین، لاک رنگ و مواد پیشگیری‌کننده از زنگ‌زدگی در معرض زایلین قرار بگیرید. حتی مقدار کمی زایلن در دود سیگار یافت می‌شود.قرار گرفتن در معرض زایلین می‌تواند از طریق تماس با خاک آلوده و نوشیدن آب آلوده نیز اتفاق بیافتد.

اثرات زایلن بر سلامتی چیست؟

هر دو آژانس بین المللی تحقیقات در مورد سرطان (IARC)، بخشی از سازمان بهداشت جهانی (WHO) و آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) تشخیص داده‌اند که اطلاعات کافی برای تعیین اثرات سرطان زای زایلین وجود ندارد.سیستم عصبی، دستگاه تنفسی، قلب و عروق و کلیه‌ها در درجه اول تحت تأثیر قرار گرفتن در معرض زایلن قرار می‌گیرند. اثرات می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • مشکل در تنفس
 • عملکرد ریوی مختل شده
 • افزایش تپش قلب
 • درد شدید قفسه سینه
 • تجمع مایعات در ریه‌ها
 • افسردگی تنفسی
 • آریتمی‌های بطنی

علائم قرار گرفتن در معرض زایلن عبارتند از:

 • سوزش چشم
 • سردرد
 • سرگیجه
 • خستگی
 • لرزش
 • ناهماهنگی
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • ناراحتی معده
 • حافظه کوتاه مدت مختل شده
 • زمان واکنش مختل شده است
 • تغییرات در تعادل
 • اضطراب
 • عدم توانایی تمرکز
 • عدم هماهنگی عضلات
 • مرگ
 • کما
 • بینایی مختل شده است
 • فلج
 • تحریک پوست

آیا آزمایش پزشکی وجود دارد تا نشان دهد که فرد در معرض زایلن قرار گرفته است؟

آزمایش خون و ادرار برای تعیین اینکه آیا در معرض زایلن قرار گرفته‌اید در دسترس است. با این حال، از آنجایی که زایلن به سرعت از بدن خارج می‌شود، این آزمایشات باید طی چند ساعت پس از مواجهه انجام شود.در حالی که این آزمایشات می‌تواند نشانگر قرار گرفتن در معرض زایلن باشد، اما نمی‌توان از آن‌ها برای پیش بینی تأثیرات سلامتی در اثر مواجهه استفاده کرد.

چگونه می‌توانیم خطر مواجهه خانواده با زایلن را کاهش دهیم؟

 1. قرار گرفتن در معرض زایلن به عنوان یک حلال (رنگ و بنزین) با استفاده از محصولات در منطقه‌ای که دارای تهویه مناسب است، کاهش می‌یابد. این محصولات همچنین باید در ظروف کاملاً بسته و دور از دسترس کودکان نگهداری شود..
 2. از نوشیدن آب از منابع آلوده خودداری کنید. از آب بطری استفاده کنید.
 3. اگر در نزدیکی محلی آلوده به زایلن قرار دارید از فعالیت در محیط آلوده اجتناب كنید.
 4. پمپ‌های مخزن و ترک‌های پایه را مهر و موم کنید و تهویه هوا را در خانه افزایش دهید.
 5. در صورت لزوم، برای خلاص شدن از شر بخارات سمی، یک سیستم کاهش بخار نصب کند.

در صورت نگرانی از سلامتی چه اقدامی می‌توان انجام داد؟

اگر فکر می‌کنید ممکن است در معرض زایلن قرار گرفته باشید و سلامتی شما تحت تأثیر قرار گرفته باشد، به یک پزشک آشنا با قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مراجعه کنید. اگر در معرض زایلن قرار گرفته‌اید به آن‌ها اطلاع دهید و نتیجه آزمایش زایلن را به همراه داشته باشید.

فروش زایلین
فروش زایلین

فروش زایلین مخلوط:

زایلین مخلوط در بشکه‌های ۲۵۰ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول زایلین مورد نیاز صنایع آرایشی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

wikipedia

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست