خرید آنزیم زایلاناز

خرید آنزیم زایلاناز

شرکت پیشگامان شیمی با بهره گیری از سالها تجربه در واردات مواد اولیه نان و شیرینی، آنواع انزیم ها بخصوص آنزیم زایلاناز را از کشور آلمان وارد می کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید آنزیم زایلاناز با کارشناسان ما تماس بگیرید.

جهت استعلام

قیمت آنزیم زایلاناز

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

زایلان و  آنزیم زایلاناز

تجزیه زایلان به دلیل ماهیت ناهمگن آن محدود شده و با آنزیم زایلاناز که قادر به از بین بردن پیوند ناهمگن β-1،4-گلیکوزید هستند، می‌توان بر آن غلبه کرد. زایلان دومین پلی ساکارید تجدیدپذیر طبیعی است که روی زمین وجود دارد. این یک هتروپلی ساکارید پیچیده است که متشکل از مونوساکاریدهای مختلف مانند L- آرابینوز، D- گالاکتوز، D-مانوز و اسیدهای آلی مانند اسید استیک، فرولیک اسید، گلوکورونیک اسید است که با کمک پیوندهای گلیکوزیدیک و استری در هم تنیده شده‌اند.

خرید آنزیم زایلاناز

معرفی آنزیم زایلاناز

 آنزیم زایلاناز به طور فراوان در طبیعت وجود دارند. به عنوان مثال، نرم تنان، حشرات و میکروارگانیسم‌ها و چندین میکروارگانیسم مانند باکتری‌ها، قارچ‌ها، مخمر و جلبک‌ها برای تولید آن بسیار استفاده می‌شود. آنزیم زایلاناز میکروبی ویژگی‌های مختلف بستر و خصوصیات بیوشیمیایی را نشان می‌دهند که آن را برای کاربردهای مختلف در بخش‌های صنعتی و بیوتکنولوژی مناسب می‌کند. مناسب بودن آنزیم زایلاناز برای کاربرد آن در غذا و خوراک، کاغذ و تفاله، نساجی، داروسازی و تصفیه خانه زیستی لیگنوسلولزیک منجر به افزایش تقاضای آنزیم زایلاناز در سطح جهانی شده است.

طبقه بندی آنزیم زایلاناز

آنزیم زایلاناز را می‌توان به طور کلی به سه نوع بر اساس (الف) جرم مولکولی و نقطه ایزوالکتریک، (ب) ساختار بلوری و (ج) خاصیت کاتالیزوری / جنبشی طبقه بندی کرد.

طبقه بندی آنزیم زایلاناز بر اساس جرم مولکولی و نقطه ایزوالکتریک

بر اساس جرم مولکولی و نقطه ایزوالکتریک، زایلاناز به دو گروه تقسیم شده است:

(الف) وزن مولکولی بالا با نقطه ایزوالکتریک کم (اسیدی) (HMWLI)

(ب) وزن کم مولکولی با ایزوالکتریک بالا (پایه) نقطه (LMWHI)

با این حال، موارد استثنایی متعددی در این طبقه بندی مشاهده شده است که همه زایلانازها در گروه HMWLI (بالای 30 کیلو دالتون) یا LMWHI (زیر 30 کیلو دالتون) قرار نمی‌گیرند. بنابراین، یک سیستم مناسب‌تر از جمله ساختار اولیه (کریستال)، مقایسه دامنه کاتالیزوری با ویژگی‌های مکانیکی مانند جنبشی، خاصیت کاتالیزوری، ویژگی بستر و توضیحات محصول معرفی شد.

هیدرولیز زایلان

هیدرولیز زایلان توسط زایلاناز ممکن است توسط دو مکانیزم مختلف، یعنی احتباس یا وارونگی اتفاق بیفتد.

احتباس

این فرآیند با مکانیسم جابجایی مضاعف با α-گلیکوزیل و تشکیل حد واسط اکسو-کربونیوم و به دنبال آن هیدرولیز بعدی نشان داده می‌شود. باقی مانده‌های گلوتامات نقشی حیاتی در مکانیسم کاتالیزوری دارند.

اول، دو باقیمانده اسید کربوکسیلیک موجود در جایگاه فعال منجر به تشکیل آنزیم α-گلیکوزیل حد واسط می‌شود. تشکیل حدواسط از طریق پروتوناسیون بستر توسط باقیمانده اسید کربوکسیلیک که به عنوان کاتالیزور اسید عمل می‌کند و خروج گروه ترک شده به دلیل حمله هسته‌ای ناشی از اسید کربوکسیلیک دیگر است. این در مجموع منجر به وارونگی β به α به دلیل تشکیل حدواسط آنزیم α-گلیکوزیل می‌شود.

دوم، گروه اول کربوکسیلات یک پروتون را از یک مولکول آب هسته دوست استخراج می‌کند و به کربن آنومریک حمله می‌کند و در نتیجه جایگزینی دوم حاصل می‌شود، جایی که کربن آنومریک از طریق یک حالت انتقال یون‌ها اکسو-کربونیوم باعث تولید محصول با پیکربندی β می‌شود.

خرید آنزیم زایلاناز

وارونگی

گروهی از آنزیم‌های زایلاناز از طریق وارونگی مرکز آنومریک با گلوتامات و آسپارتات به عنوان باقی مانده اصلی کاتالیزور عمل می‌کنند. این یک مکانیزم جابجایی منفرد است که در آن فقط یک یون کربوکسیلات برای ترک کلی گروه کاتالیز شده با اسید ارائه می‌دهد. این آنزیم همچنین به عنوان پایه‌ای برای فعال سازی یک مولکول آب هسته دوست برای حمله به کربن آنومریک (بسته به فاصله بین دو مولکول) برای شکستن پیوندهای گلیکوزیدی و ایجاد وارون سازی پیکربندی کربن آنومریک عمل می‌کند.

خرید آنزیم زایلاناز

منبع تولید آنزیم زایلاناز

زایلاناز در همه جای طبیعت وجود دارد و وجود آن به طور متنوعی در طیف گسترده‌ای از موجودات زنده مانند باکتری‌های دریایی، زمینی و شکمبه، قارچ‌های گرمازا و مزوفیل، تک یاخته، سخت پوستان، حلزون‌ها، حشرات، جلبک‌ها، گیاهان و دانه‌ها (بذر خیار نابالغ و جو جوانه زن) مشاهده می‌شود. باکتری‌ها و قارچ‌ها به طور گسترده‌ای برای تولید صنعتی زایلاناز استفاده می‌شوند.

کاربرد آنزیم زایلاناز در صنایع مختلف

آنزیم زایلاناز به طور تجاری در صنایع مختلفی از جمله سفید سازی خمیر کاغذ، مواد غذایی، خوراک و دم کردن استفاده می‌شود. کاربرد عمده زایلاناز در سفید سازی خمیر است و توسط شرکت‌های مختلف در سراسر جهان تولید و ارائه می‌شود.

کاربرد زایلاناز در صنایع غذایی و خوراک

زایلاناز در صنایع غذایی و خوراک مورد استفاده قرار گرفته است.

خرید آنزیم زایلاناز

نانوایی

زایلاناز در صنایع غذایی مانند نانوایی کاربرد دارد. این نان از گندم و همی سلولز مانند آرابینوکسیلان ساخته شده است. زایلاناز می‌تواند آرابینوکسیلان غیر قابل استخراج در آب را به آرابینوکسیلان قابل استحصال در آب حل کند. این به توزیع یکنواخت آب و بهبود تشکیل شبکه گلوتن در کل خمیر کمک می‌کند. افزودن زایلاناز باعث بهبود خواص رئولوژیکی خمیر مانند نرمی، قابلیت انعطاف پذیری و کشش همراه با حجم مخصوص نان و استحکام بافت می‌شود. محصولات تجزیه آرابینوکسیلان، به عنوان مثال، آرابینو-زیلوالیگوساکاریدها در نان دارای فواید سلامتی هستند.

با توجه به تحقیقات انجام شده، نقش گروهی از آنزیم‌های زایلاناز در حل شدن آرابینوکسیلان نشان داده شده است. این باعث افزایش ویسکوزیته و حجم خمیر و کاهش تجمع گلوتن و استحکام خمیر و در نتیجه ایجاد ذرات ریز و یکنواخت می‌شود. گروهی دیگر از آنزیم‌های زایلاناز منجر به بهبود فرآیند نان سازی مانند کاهش جذب آب (8٪)، افزایش خمیر (36.8٪)، حجم (17.8٪)، حجم ویژه (34.9٪) و انسجام می‌شوند. این نان دارای خصوصیات رئولوژیکی و حسی (بافت، طعم، مزه، لطافت و قابل قبول بودن کلی) است. برای تولید نان گندم کامل با خواص حسی بهتر (رنگ روشن) از زایلاناز میکروبی تا حدی خالص استفاده شد. افزودن آنزیم زایلاناز همچنین منجر به افزایش حجم خاص و ماندگاری، با استحکام کمتر و کاهش بیات شدن در هنگام ذخیره سازی شد.

شفاف سازی آب میوه

روند آنزیمی در استخراج و شفاف سازی آب میوه به طور گسترده‌ای استفاده می‌شود. آب میوه‌های خام حاوی پلی ساکاریدهایی مانند سلولز، همی سلولز، پکتین نشاسته و لیگنین سطح محدود شده و کیفیت آب، به عنوان مثال، رنگ کدر و ویسکوزیته را کاهش می‌دهند. با حذف ماده جامد معلق و حل نشده با استفاده از روش‌های سانتریفیوژ و فیلتراسیون، استفاده از آنزیم‌ها باعث کاهش ویسکوزیته و جلوگیری از تشکیل تجمعات می‌شود. این شفافیت، عطر و رنگ آب میوه را افزایش می‌دهد. در تحیق انجام شده، گروهی از آنزیم‌های زایلاناز برای شفاف سازی پرتقال، موسامی و آناناس به ترتیب با 20.9٪، 23.6٪ و 27.9٪ وضوح استفاده شده است.

خوراک دام

زایلانازها با شکستن ماده غذایی آرابینوکسیلان نقش مهمی در خوراک دام دارند و ویسکوزیته مواد اولیه را کاهش می‌دهند. گروهی از آنزیم‌های زایلاناز با توانایی تولید اندوکسیلاناز و سلولاز خوب با پایداری بالا در حضور محیط شکمبه بز کاربردهای در خوراک نشخوارکننده را نشان داد. تعدادی از مطالعات در دسترس بودن تقطیر دانه‌های خشک محلول (DDGS) برای استفاده در خوراک دام و استفاده از زایلاناز برونزا در رژیم‌های غذایی طیور برای درمان محتوای فیبر بالاتر گزارش دادند. آنزیم‌های برونزا به طور موثری ارزش غذایی محصولات مشترک بیواتانول را بهبود بخشید همانطور که قبلاً با DDGS به دست آمده از ذرت گزارش شده بود.

زایلانازها در طی ده‌ها سال در خوراک دام ها نقش داشته‌اند، زیرا ویسکوزیته گوارشی را در طیور کاهش می‌دهد. علاوه بر این زایلاناز به دلیل بهبود قابلیت هضم آرابینوکسیلان در بهبود وزن و بهبود ضریب تبدیل غذا را در رژیم های غذایی حیوانات تک معده‌ای نشان داده است.

خرید آنزیم زایلاناز

زایلاناز در صنایع کاغذ و خمیر کاغذ

بیو بلیچینگ

روند حذف لیگنین از خمیر چوب برای تولید کاغذ تمام شده روشن و کاملاً سفید به عنوان سفید کننده شناخته می‌شود. به طور سنتی، از مواد سفید کننده شیمیایی (مانند کلر) برای سفید سازی استفاده می‌شد. استفاده از آنزیم‌های لیگنو-همی سلولولنیک برای سفید کردن در سراسر جهان پرطرافدار شده است. زایلانازها قادر به هیدرولیز کردن زایلان هستند که به سلولز و لیگنین فیبر خمیر پیوند دارد. بنابراین، اختلال در زایلان در نهایت منجر به جدایی بین این اجزا خواهد شد، تورم در دیواره فیبر را افزایش می‌دهد و استخراج لیگنین را از خمیر کاغذ بهبود می‌بخشد. بنابراین، زایلاناز در ترکیب با آنزیم تجزیه کننده لیگنین به افزایش روشنایی پالپ کمک می‌کند.

قرار گرفتن در معرض فیبر سلولز در خمیر آنزیمی باعث افزایش نیروهای پیوند کاغذ و بهبود مقاومت کاغذ از طریق تجزیه زایلان و حذف لیگنین در طی درمان آنزیمی می‌شود. سیستم آنزیمی رویکردی کاملاً انتخابی، غیر سمی، سازگار با محیط زیست برای بیو سفید شدن است.

حذف جوهر از کاغذهای باطله

حذف جوهر از ضایعات کاغذهای استفاده شده برای بازیافت و استفاده مجدد آن لازم است. روش‌های شیمیایی شامل کلر یا مشتقات پایه کلر، ClO2، NaOH، NaCO3، H2O2، Na2SiO2 برای حذف جوهر از کاغذ استفاده شده است. این امر منجر به تولید پساب‌های خطرناک شده و قبل از دفع در محیط زیست به پردازش نیاز دارد. روش‌های مبتنی بر آنزیم با استفاده از زایلاناز و لاکاز برای حذف جوهر از پساب‌های صنایع کاغذ و خمیر کاغذ پیشنهاد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست