خرید پتاسیم لائورات

خرید پتاسیم لائورات

پتاسیم لائورات در گروه ترکیبات آلی است که به عنوان اسیدهای چرب با زنجیره متوسط شناخته می‌شوند. این‌ها اسیدهای چرب با دم آلیفاتیک هستند که بین 4 تا 12 اتم کربن دارند. پتاسیم لائورات یک ترکیب اسیدی ضعیف است (بر اساس pKa آن). پتاسیم لائورات از جمله نمک‌های اسیدهای چرب با دارای فرمول مولکولی C12H23O2.K و وزن مولکولی 238.4081 است.

برای استعلام قیمت پتاسیم لائورات

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

 

خرید پتاسیم لائورات

مترادف پتاسیم لائورات

نمک پتاسیم دودکانوئیک اسید، نمک پتاسیم لائوریک اسید، پتاسیم دودکانوات

ویژگی‌های محصول پتاسیم لائورات

  • سازگار با امولسیون‌های لاستیکی و پلاستیکی
  • ویسکوزیته بسیار کم
  • سطح بالایی از ثبات

کاربردهای پتاسیم لائورات

مجاز به استفاده به عنوان یک ماده بی اثر در محصولات سموم غیر غذاییT [EPA] به عنوان یک حشره کش، سم کش، علف کش و جلبک کش برای کنترل انواع حشرات، خزه‌ها، جلبک‌ها، گلسنگ‌ها و علف‌های هرز در محصولات غذایی، خوراک دام، مناطق مسکونی و حیوانات خانگی، به عنوان ماده ضد پخت، امولسیون کننده و ماده آزاد کننده در غذاها [FDA] استفاده می‌شود.

سموم دفع آفات

سموم دفع آفات با صابون حشره کش به عنوان ماده موثره متشکل از نمک‌های اسیدهای چرب (نمک‌های پتاسیم یا آلکانولامین) مانند پتاسیم لائورات است که برای اثربخشی آن‌ها انتخاب شده است. این محصولات نسبت به داروهای خانگی خطر کمتری از لحاظ ایجاد سمیت برای گیاهان (سمیت فیتوتوکسیک) دارند.

آفات هدف

از محصولات حاوی صابون حشره کش به عنوان ماده فعال ممکن است برای کنترل آفات مختلف استفاده شود، از جمله:

  • شته‌ها
  • شپشک
  • کنه‌ها
  • مگس سفید
  • گوش خیزک
خرید پتاسیم لائورات
خرید پتاسیم لائورات
نحوه عملکرد پتاسیم لائورات در سموم دفع آفتاب

صابون حشره کش با تماس کار می‌کند. نمک‌های اسیدهای چرب (مانند پتاسیم لائورات) به کوتیکول حشره (اسکلت بیرونی) نفوذ کرده و در ساختار و نفوذپذیری غشای سلولی اختلال ایجاد می‌کنند. محتویات سلول از سلول‌های آسیب دیده نشت می‌کند و باعث می‌شود که حشره کم آب شده و به سرعت از بین برود. صابون فقط در حالت خیس موثر است.

کاربرد پتاسیم لائورات در سموم دفع آفتاب

سموم دفع آفات باید مستقیماً بر روی آفات پاشیده شود یا به قسمت‌های گیاهان مورد حمله آفات (ساقه‌ها و سطوح فوقانی و یا تحتانی برگ) وارد شود. از آنجایی که این محصول پس از خشک شدن اثر حشره کشی خود را از دست می‌دهد، بهتر است در شرایطی آن را اعمال کنید که به آرامی خشک شود، یعنی صبح زود یا عصر یا در یک روز ابری و از اعمال آن در روزهای بسیار بادی پرهیز کنید.

موارد احتیاط در استفاده از سموم دفع آفتاب حاوی پتاسیم لائورات

این آفت کش ممکن است باعث تحریک پوست و چشم شود، بنابراین هنگام استفاده از آن بهتر است از دستکش، آستین بلند و شلوار و عینک استفاده کنید. ممکن است برای برخی از گیاهان حساس از جمله نسترن، نخود فرنگی شیرین و سرخس سرطان زا باشد. علائم ممکن است شامل لکه‌های زرد یا قهوه‌ای روی شاخ و برگ، سوختگی در امتداد لبه‌های برگ یا برگ سوخته باشد.

در صورت شک، بهتر است سطح کمی از گیاه را اسپری کرده و 24 تا 48 ساعت صبر کنید تا ببینید که چگونه واکنش نشان می‌دهد.برای به حداقل رساندن خطر سمیت گیاهی، بهتر است محصول را در معرض آفتاب کامل یا گیاهان تحت تنش (خشکسالی، گرمای شدید و غیره) قرار ندهید.

سموم دفع آفات با صابون حشره کش به عنوان ماده فعال انتخابی نیستند. بنابراین می‌توانند به ارگانیسم‌های مفید (حشرات انگلی یا درنده، کنه‌های درنده و غیره) آسیب برسانند.در مجاورت آب و تالاب استفاده نکنید، یا هر گونه سموم دفع آفات ریخته یا وسایل خود را در آنجا آبکشی کنید، زیرا این امر باعث آلودگی آب می شود. هرگز سموم دفع آفات را در فاضلاب ها نریزید.

دور از دسترس کودکان نگه دارید.

خرید پتاسیم لائورات
خرید پتاسیم لائورات
خلاصه ارزیابی خطر سمیت حاد پتاسیم لائورات موجود در سموم دفع آفتاب

نمک‌های پتاسیم اسیدهای چرب به طور کلی توسط انجمن غذا و دارو (FDA) بی‌خطر تلقی می‌شوند زیرا به وفور در محصولات غذایی و مواد افزودنی وجود دارد. متوسط مصرف روزانه لیپیدهای غذایی (چربی‌ها) که حاوی اسیدهای چرب هستند، حدود 90000 میلی‌گرم در کیلوگرم در روز است که بسیار بیشتر از هرگونه قرار گرفتن در معرض بقایای مانده سموم دفع آفات است.

اسید چرب پتاسیم و اثرات ضد باکتری

صابون‌های اسیدی حلالیت کمی در آب دارند که با افزایش طول زنجیره کاهش می یابد. زخم‌ها هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی را افزایش می‌دهند و در یک گزارش محوری تخمین زده شده است که سیستم مراقبت‌های بهداشتی ایالات متحده سالانه 25 میلیارد دلار صرف درمان زخم‌های مزمن می‌کند.

زخم‌ها اغلب به باکتری آلوده می‌شوند. استافیلوکوکوس اورئوس به عنوان بیوفیلم و استعمار پوست و همچنین زخم‌ها شناخته می‌شود و آن را به عنوان اصلی‌ترین علت عفونت‌های مرتبط با مراقبت‌های بهداشتی تبدیل می‌کند. در حالی که کلستریدیوم دیفیسیل هاگ تشکیل می‌دهد که باعث مقاومت بیشتر آن در برابر درمان ضد میکروبی مرسوم می‌شود.

مقایسه ساختارهای اسیدهای چرب مولکول‌های پتاسیم و مواد شوینده سورفاکتانت مصنوعی.

(a) پتاسیم کاپریلات (C8K) ؛ (b) پتاسیم کاپرات (C10K) ؛ (c) پتاسیم لائورات (C12K) ؛ (d) پتاسیم میریستات (C14K) ؛ (e) پتاسیم پالمیتات (C16K) ؛ (f) پتاسیم استئارات (C18K) ؛ (g) پتاسیم اولئات (C18: 1K) ؛ (h) پتاسیم لینولئات (C18: 2K) ؛ (i) SLES ؛ و (j) SLS.

خرید پتاسیم لائورات
خرید پتاسیم لائورات

کربن: خاکستری، هیدروژن: سفید، اکسیژن: قرمز، گوگرد: زرد، یون‌های پتاسیم: بنفش، یون‌های سدیم: سبزانواع اسیدهای چرب پتاسیم موجود در صابون طبیعی، می‌تواند باکتری‌های مختلف از جمله MRSA و بیوفیلم تشکیل‌دهنده MRSA را از بین ببرد. در مورد تأثیرات آن بر روی سلول‌های میزبان طبیعی، در مقایسه با تگزاپن و سدیم لوریل سولفات که مواد شوینده مصنوعی هستند، به میزان قابل توجهی نشت LDH و کاهش قابل توجهی در زمان زنده ماندن سلول‌ها ایجاد می‌شود. بنابراین، اسیدهای چرب پتاسیم ممکن است به ارائه مراقبت از زخم با صرفه منجر شود.

محصولات لاستیکی

محلول فعال 20٪ پتاسیم لائورات در فرمولاسیون محصولات لاستیکی لاتکس و لاستیک‌های کف کاربرد دارد. به عنوان سورفاکتانت کمکی در تهیه محصولات چسبنده بر پایه آب و تهیه محصولات فوم لاتکس استفاده می‌شود. این امر به ویژه برای تثبیت لاتکس لاستیک طبیعی در حین غالب شدن مفید است.

صنایع شیمیایی و پتروشیمی

یکی از مصارف عمده پتاسیم لائورات در صنایع شیمیایی و پتروشیمی (پلیمراسیون) می‌باشد که به منظور جلوگیری از چسبندگی مواد پلیمری به یکدیگر و جلوگیری از ایجاد کلوخه استفاده می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست