فروش پلی وینیل پیرولیدون
 • خرید پلی وینیل پیرولیدون (PVP)

  پلی وینیل پیرولیدون (پلی ویدون) به عنوان یک رقیق‌کننده در مخلوط افزودنی رنگ برای مارک مواد غذایی استفاده می‌شود، در پوشش روی میوه‌های تازه مرکبات، به عنوان یک عامل روشن‌کننده برای آبجو، شراب و سرکه، به عنوان یک داروی تزریقی فرم پراکنده PVP نیز به عنوان یک ماده تخریب‌کننده (همچنین امكان‌پذیر است) در قرص‌های دارویی نیز استفاده می‌شود.

  همچنین به عنوان پلی وینیل پیرولیدون (Polyvinylpyrrolidone) متقاطع، پلی وینیل پلی پیرولیدون (PVPP)، کراس پویدون، کراس پلی یریدون شناخته‌شده است. اساساً، PVPP  یک نسخه بسیار پیچیده PVP است که باعث می‌شود این در آب حل شود، اما هنوز هم آب را جذب می‌کند و بسیار سریع رشد می‌کند و یک نیروی تورم ایجاد می‌کند.

  خواص شیمیایی پلی وینیل پیرولیدون
  خواص شیمیایی پلی وینیل پیرولیدون

  خواص شیمیایی پلی وینیل پیرولیدون (PVP)

  این ماده به عنوان پلی وینیل پیرولیدون (PVP) یا پلییدون شناخته می‌شود، یک پلیمر محلول در آب که به صورت مصنوعی ساخته شده از منومر N-vinylpyrrolidone است که به عنوان یک اتصال‌دهنده در بسیاری از قرص‌های دارویی و روان‌کننده در قطره چشم استفاده می‌شود.

  همچنین در بسیاری از کاربردهای فنی با نقش‌های مختلف به عنوان چسب، افزودنی و امولسیفایر استفاده می‌شود. هنگامی که در ترکیب با ید، پودوئید ید دارای خصوصیات ضد عفونی است که در آن ید، یک مولکول باکتری، به طور عمده به این اثر کمک می‌کند و povidone به عنوان یک حامل عمل می‌کند.PVP یکی از رایج‌ترین مواد شیمیایی هیدروفیلی سنتزی (غیر آلی) در فرمولاسیون‌های دارویی است.

  PVP اولین محصول پلیمریزاسیون N-vinylpyrrolidone تولید شده توسط مکانیسم رادیکال آزاد است. مقادیر کم و متوسط ​​PVP پودرهای پودوفیلد دارویی را تشکیل می‌دهند. اداره غذا و داروی ایالات متحده PVP را برای برنامه‌های دارویی تایید کرده و در نظر گرفته‌است.پلی وینیل پریرولیدون (PVP)، که معمولاً به نام پیویدون یا پیویدون نیز نامیده می‌شود، یک پلیمری محلول در آب است که از مونومر N-vinylpyrrolidone ساخته شده است.

  ویژگی‌های فیزیکی پلی وینیل پیرولیدون

  PVP که به عنوان یک ماده جامد ضعیف زرد و شبیه آلبومین است. این ماده در آب، اتانول و کلروفرم محلول است و در اتر نامحلول است.  PVP توسط ویسکوزیته آن در محلول آبی، نسبت به آب تعریف می‌شود. این ویسکوزیته به عنوان یک مقدار K بیان می‌شود که از 10 تا 95 (USP 1990) متغیر است. یک محلول از PVP K-30 به طور متوسط 40000 مگاوات دارد، اگرچه دامنه و توزیع مگاوات می‌تواند در میان دسته‌های دارای مقدار اسمی K یکسان متفاوت باشد.

  سنتز پلی وینیل پیرولیدون

  سنتز PVP در شکل زیر نشان داده شده است. این فرآیند با فرمالدئید و استیلن آغاز می‌شود و از طریق 2-بوتین-1،4-دیول و y بوتیرولاکتون به یک-پیرولیدون و N-vinyl-2-pyrrolidone (مونومر) منتقل می‌شود، یعنی سپس پلیمریزه شده و PVP را تشکیل می‌دهد.

  معمولاً مونومر با استفاده از روش توصیف شده توسطReppe(1949)  در آب پلیمریزه می‌شود. به گفته محققان، پلیمریزاسیون تجاری در الکل ایزوپروپیل انجام می‌شود. محلول الکلی متعاقباً با تقطیر بخار به محلول آبی تبدیل شده و سپس با اسپری یا درام خشک می‌شود.

  ساخت پلی وینیل پیرولیدون
  خرید پلی وینیل پیرولیدون

  کاربردهای پلی وینیل پیرولیدون

  • استفاده از پلی وینیل پیرولیدون در لوازم آرایشی

  عملکرد PVP در فرمولاسیون‌های آرایشی به عنوان یک چسب، تثبیت‌کننده امولسیون، لایه اولیه، ماده ثابت‌کننده و ماده معلق غیر سورفاکتانت است. به گفته محققان، PVP را می‌توان با مواد کاتیونی مانند ضد عفونی کننده‌ها یا رنگ‌های اساسی ترکیب کرد.

  • استفاده از پلی وینیل پیرولیدون در داروسازی

  PVP  در برخی از لنزهای تماسی و محلول‌‌های بسته‌بندی آن استفاده می‌شود.این ترکیب اصطکاک را کاهش می‌دهد، بنابراین به عنوان یک روان‌کننده، یا عامل مرطوب‌ساز، ساخته شده در لنز عمل می‌کند. نمونه‌هایی از این استفاده شامل لنزهای فوق‌العاده Bausch & Lomb با تکنولوژی MoistureSeal و محلول‌های بسته‌بندی لنزهای تماس با هوا Optix به عنوان ماده‌ای به نام “copolymer 845” PVP  به عنوان یک روان‌کننده در برخی از قطرات چشم استفاده می‌شود.

  پوویدون (پلی وینیل پیرولیدون، PVP) در صنایع دارویی به عنوان وسیله پلیمری مصنوعی برای پراکندگی و تعلیق داروها استفاده می‌شود. همچنین به عنوان ماده تجزیه کننده و اتصال دهنده قرص عمل می‌کند. به صورت خالص به صورت پودر سفید به نظر می‌رسد و به راحتی در آب حل می‌شود. پوویدون دارای فرمول مولکولی (C6H9NO)  n است.

  فرمولاسیون‌های پوویدون به دلیل توانایی حل شدن در حلال‌های آب و روغن، در صنعت داروسازی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. بیشترین کاربرد پوویدون در محلول موضعی یدید (Aerodine، Betadine) است، جایی که ید به عنوان ضد عفونی کننده آزاد می‌شود. از پودیدون ید اغلب برای جلوگیری از عفونت های برش جراحی استفاده می‌شود.

  وقتی با ید ترکیب می‌شود، پوویدون آیوداین(بتادین)، خواص ضد عفونی کننده ای را نشان می‌دهد که ید، یک جزء ضد باکتری، به طور عمده به این اثر کمک می‌کند و پوویدون به عنوان یک حامل عمل می‌کند. پوویدون آیوداین یک کمپلکس محلول در آب است که به دنبال آزاد سازی تدریجی ید آزاد از کمپلکس در محل برنامه، یک عمل ضد باکتری یا ویروس کش را ایجاد می‌کند تا با پاتوژن واکنش نشان دهد.

  از پوویدون همچنین به عنوان ماده گسترش‌دهنده حجم خون و به عنوان ضد باکتری در اقدامات دندانپزشکی استفاده می‌شود. کلرهگزیدین-الکل همچنین به صورت موضعی به عنوان ضد عفونی‌کننده جراحی قبل از عمل استفاده می‌شود و در یک مطالعه نشان داده شده است که دارای فعالیت ضد میکروبی کمی بهتر است.

  • پوویدون آیوداین را می‌توان در محلول‌های موضعی بدن، پماد، اسانس، صابون مایع و اسکراب جراحی پیدا کرد.
  • پوویدون آیوداین در بهبودی زخم تا حدودی بحث برانگیز باقی‌مانده است، زیرا در چند مطالعه بالینی نشان داده شد که استفاده از این ترکیب در زخم‌ها با نقص در بهبود زخم، کاهش قدرت زخم یا عفونت در زخم‌های باز همراه است.
  • PVP به عنوان یک گیرنده در بسیاری از قرص‌های دارویی استفاده می‌شود، برای این منظور، پودوئید ید به طور مؤثر و ایمن به عنوان تالک مؤثر است و ممکن است به دلیل دسترسی آسان و هزینه کم ترجیح داده شود.
  کاربرد پلی وینیل پیرولیدون در غذا
  فروش پلی وینیل پیرولیدون
  • کاربرد پلی وینیل پیرولیدون در غذا

  PVP برای این موارد استفاده می‌شود: به عنوان یک ماده در نوشیدنی‌ها و سرکه. به عنوان مکمل قرص، و به عنوان یک تثبیت‌کننده، عامل بافت‌سازی و پخش‌کننده مواد شیرین‌کننده غیر مغذی به شکل مایع غلیظ و کنسانتره‌های ویتامین و مواد معدنی استفاده می‌شود. همچنین برای استفاده در بسته‌بندی‌هایی که با غذاهای مختلف تماس پیدا می‌کنند، کاربرد دارد.

  کاربرد پلی وینیل پیرولیدون در بسیاری از مبحث‌های فنی کاربرد دارد

  • به عنوان یک چسب در چسب‌چوب و چسب مایع داغ
  • به عنوان یک افزودنی خاص برای باتری، سرامیک، فایبر گلاس، جوهر و کاغذ جوهر افشان
  • در فرایند پلاریزاسیون شیمیایی-مکانیکی به عنوان یک امولسیفایر و تجزیه‌کننده برای پلیمریزاسیون محلول
  • برای افزایش رزولوشن در عکس‌برداری برای لوله‌های کادو نوری (CRT) در آب خالص فلزبرای تولید غشاء، مانند دیالیز و فیلتر تصفیه‌آب
  • به عنوان یک عامل اتصال‌دهنده و پیچیده در برنامه‌های کشاورزی مانند حفاظت از محصولات، درمان بذر و پوشش
  • به عنوان یک عامل ضخیم‌کننده در ژل سفید کننده دندان
  • به عنوان یک ترکیب کمکی برای افزایش حلالیت مواد دارویی در فرم‌های مایع و نیمه‌مایع (شربت، کپسول نرم ژلاتین).
  • به عنوان مهارکننده rerystallisation به عنوان یک افزودنی برای بافر استخراج RNA Doro
  • به عنوان یک ماده افزایش‌دهنده پراکندگی مایع در NMR DOSY
  • به عنوان یک سورفاکتانت، عامل کاهش‌دهنده، عامل کنترل‌کننده شکل و پراکنده در سنتز نانوذرات و خودموزشی
  • به عنوان عامل تثبیت‌کننده در تمام سلول‌های خورشیدی غیر آلی.

  از پلی وینیل پیرولیدون (PVP)، یک پلیمر آمورف محلول در آب، غیر سمی، غیر یونی با حلالیت بالا در حلال‌های قطبی، به طور گستردهای در سنتز ذرات نانو استفاده شده است.با توجه به ماهیت آبدوستی، PVP می‌تواند با اطمینان از حلالیت در حلال‌های مختلف، رشد کریستال کنترل شده، بازی در نقش یک عامل کنترل کننده شکل و تسهیل رشد صورت‌های خاص کریستال، در مورفولوژی و رشد نانوذرات تأثیر بگذارد.

  PVP، با ویژگی‌های متنوع مانند میزان سمیت پایین، تشکیل فیلم، حلالیت در آب و قدرت چسبندگی، یکی از امیدوار کننده‌ترین پلیمرها برای تهیه نانوژل‌ها است. PVP می‌تواند به عنوان یک ماده پراکنده‌کننده نانوذرات، اصلاح‌کننده رشد، تثبیت‌کننده سطح، مانع تجمع نانوذرات از طریق نیروهای دافعه‌ای شود که از طریق زنجیره‌های کربن آبگریز آن برهم کنش می‌کنند.

  PVP به عنوان یک ماده پرسپکتیو با قابلیت فیلم‌سازی بسیار مناسب برای کاربردهای بالقوه در تولید مواد آرایشی، جوهر چاپ، مواد شوینده، رنگ، پوشش، دستگاه‌های محافظ، چسب، پلاستیک، دارو و داروسازی تصور شده است.

  اطلاعات ایمنی پلی وینیل پیرولیدون

  سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) این ماده شیمیایی را برای بسیاری از مصارف تأیید کرده است و به طور کلی آن را بی‌خطر می‌دانند. با این حال، مواردی از واکنش‌های آلرژیک به PVP / پویدون، به ویژه در مورد استفاده به صورت زیر جلدی (اعمال شده در زیر پوست) و شرایطی که PVP با سرم اتولوگ (مایعات داخلی خون) و غشاهای مخاطی تماس گرفته است، ثبت شده است. یک مورد، مشخص شد که فردی پس از خوردن قرص‌های استامینوفن به صورت خوراکی، آنافیلاکسی دارد و به PVP حساسیت دارد.

  پوویدون معمولاً همراه با سایر مواد شیمیایی استفاده می‌شود. برخی از این موارد، مانند ید، مسئول واکنش‌های آلرژیک هستند، اگرچه نتایج آزمایش در برخی از بیماران هیچ نشانه‌ای از آلرژی به ماده شیمیایی مشکوک را نشان نمی‌دهد. آلرژی نسبت داده شده به این مواد شیمیایی دیگر ممکن است به جای PVP ایجاد شود.

  فروش پلی وینیل پیرولیدون
  قیمت پلی وینیل پیرولیدون

  فروش پلی وینیل پیرولیدون

  پلی وینیل پیرولیدون در بشکه‌های 20 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول پلی وینیل پیرولیدون مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

  فروش PVP K90

  پیشگامان شیمی یک واردکننده، تأمین‌کننده و عمده فروش PVP k90 در ایران است. شما می‌توانید قیمت PVP k90 را از طریق تماس با ما یا ارسال درخواست به ایمیل: info@irchem.ir یا درج پیغام در سایت irchem دریافت کنید. اطمینان داشته باشید که می‌توانید خرید مواد اولیه دارویی را با قیمت خوب از این مجموعه داشته باشید.

  قیمت PVP K30

  قیمت PVP k30 در این مجموعه همواره پایین‌ترین قیمت بازار می‌باشد. شما مشتریان عزیز می‌توانید قیمت ارائه شده توسط ما را با قیمت رقبا بررسی کرده و سپس اقدام به خرید نمایید.

  آنالیز PVP K30

  K value 27-32
  content % ≥99
  Moisture % ≤5.0
  PH Value(5% in water) 3.0-7.0
  NVP % ≤0.1
  Residueonignition % ≤0.1
  Nitrogen % 11.5-12.8
  Aldehydes(asacetaldehyde) % ≤0.05
  Heavy metals(as Pb) ppm ≤10
  Hydrazine ppm ≤1.0
  Peroxides( as H2O2) ppm ≤400
  Identification Test A B C
  Appearance White oryellowish-whitehygroscopic powder

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  برچسب:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست