فروش پوویدون آیوداین

خرید پوویدون آیداین

شرکت پیشگامان شیمی واردکننده مواد اولیه دارویی، محصول پوویدون آیداین در بسته‌بندی 25 کیلوگرمی را از کشور هند وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید پوویدون آیداین با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

برای استعلام قیمت پوویدون آیداین

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

در ادامه به بررسی ساختار و ماهیت این ماده می‌پردازیم:

پوویدون آیداین چیست؟

در حالی که مدت طولانی است که پوویدون آیداین توسط جراحان به عنوان ضد عفونی‌کننده قبل از عمل استفاده می‌شود، محققان به دنبال عامل درمان التهاب ملتحمه ویروسی و همچنین سایر بیماری‌های چشمی هستند.

طیف عملکرد میکروب‌کش پوویدون آیداین (PVP-I)، حتی پس از قرار گرفتن در معرض آن  به مدت کوتاه ، گسترده است. بعلاوه، بر خلاف آنتی بیوتیک‌های محلی و سایر مواد ضد عفونی‌کننده، به نظر هیچ مقاومتی ایجاد نمی‌کند. درجه بالایی از کارایی باکتری‌کش با توجه به میکروارگانیسم‌های بیماری زا گرم مثبت بسیار مقاوم، مانند استافیلوکوکوس اورئوس (MRSA) مقاوم به متی سیلین و سویه‌های انتروکوک، این عامل را برای بهداشت بیمارستان بسیار مفید و قابل توجه کرده است.

پوویدون آیداین به طور سنتی توسط جراحان به عنوان ضد عفونی کننده قبل از عمل استفاده می‌شود. ارزان‌تر از آنتی‌بیوتیک‌های موضعی، به عنوان یک راه حل اصلی برای آماده‌سازی چشم برای جراحی شناخته می‌شود.

از سال 2002، هنگامی که یک چشم پزشک شواهدی منتشر کرد مبنی بر اینکه شستشوی چشم با پوویدون آیداین در بیمارانی که به التهاب ملتحمه ویروسی مبتلا هستند، با سرعتی بیشتر از مشاهده و درمان حمایتی به رفع بیماری کمک کرد، سر و صدا ایجاد شد. از آن زمان، محققان در حال ارزیابی عامل برای تایید رسمی استفاده از آن در این زمینه و همچنین گسترش بالقوه نقش آن در مدیریت بیماری چشم هستند.

خرید پوویدون آیداین (PVP-I)
خرید پوویدون آیداین (PVP-I)

تاریخچه پوویدون آیداین

PVP-I (پوویدون آیداین) در سال 1955 در آزمایشگاه‌های سم‌شناسی صنعتی در فیلادلفیا توسط محققان کشف شد. آن‌ها آزمایشاتی را برای نشان دادن فعالیت ضد باکتری در شرایط in vitro انجام دادند و دریافتند که این سم در موش‌ها نسبت به تنتور ید کمتر سمی است. آزمایشات بالینی انسانی برتری محصول نسبت به سایر فرمول‌های ید را نشان داد.

به دنبال کشف ید توسط برنارد کورتوا در سال 1811، به طور گسترده‌ای برای پیشگیری و درمان عفونت‌های پوستی و همچنین درمان زخم‌ها استفاده می‌شود. ید به عنوان یک باکتری کش موثر در طیف وسیع شناخته شده است و همچنین در برابر مخمرها، کپک‌ها، قارچ‌ها، ویروس‌ها و تک یاخته‌ها نیز مؤثر است.

اشکال استفاده از آن به صورت محلول‌های آبی شامل تحریک در محل استفاده، سمیت و رنگ‌آمیزی بافت‌های اطراف است. این کمبودها با کشف و استفاده از PVP-I، که در آن ید به شکل پیچیده حمل می‌شود و غلظت ید آزاد بسیار کم است، برطرف شد. بنابراین این محصول به عنوان یودوفور عمل می‌کند.

ساختار

پوویدون آیداین یک کمپلکس شیمیایی از پلیمر پویدون (پلی وینیل پیرولیدون) و تری یدید (I3) است. در آب سرد و گرم و آب ملایم، الکل اتیل، ایزوپروپیل الکل ، پلی اتیلن گلیکول و گلیسرول محلول است. پایداری آن در محلول بسیار بیشتر از تنتور ید یا محلول لووگل است.

خرید پوویدون آیداین (PVP-I)
خرید پوویدون آیداین (PVP-I)

ید آزاد، که به آرامی از محلول کمپلکس یدید (PVP-I) آزاد می‌شود، سلول‌ها را از طریق یداسیون لیپیدها و اکسیداسیون ترکیبات سیتوپلاسمی و غشایی از بین می‌برد. این عامل فعالیت گسترده‌ای از میکروب کش‌ها را در برابر باکتری‌ها، قارچ‌ها، تک یاخته‌ها و ویروس‌ها از خود نشان می‌دهد. انتشار آهسته ید از محلول PVP-I در محلول، سمیت ید نسبت به سلول‌های پستانداران را به حداقل می‌رساند.

PVP-I را می‌توان در هیدروژل‌ها بارگذاری کرد که می‌تواند بر پایه سدیم کربوکسی متیل سلولز (CMC)، پلی وینیل الکل (PVA) و ژلاتین یا روی پلی آکریل آمید پیوند خورده باشد. از این هیدروژل‌ها می‌توان برای پانسمان زخم استفاده کرد. میزان ترشح ید در PVP-I به شدت به ترکیب هیدروژل وابسته است: با CMC / PVA بیشتر افزایش می‌یابد و با ژلاتین بیشتر کاهش می‌یابد.

مصارف پزشکی پوویدون آیداین

پوویدون آیداین یک ضد عفونی کننده با کاربرد وسیع برای استفاده موضعی در درمان و پیشگیری از عفونت زخم است. این ترکیب ممکن است در کمک‌های اولیه برای بریدگی‌های جزئی، چروک‌ها، سوختگی‌ها، خراش‌ها و تاول‌ها استفاده شود. پوویدون آیداین به دلیل جذب کند آن از طریق بافت نرم، اثرات ضد عفونی کننده طولانی تری نسبت به تنتور ید از خود نشان می‌دهد، و این گزینه را برای جراحی‌های طولانی‌تر مفید نشان می‌دهد. کلرهگزیدین نتایج برتر همراه با عوارض جانبی معادل را ارائه می دهد. در نتیجه، PVP-I کاربرد گسترده‌ای در پزشکی به عنوان یک اسکراب جراحی پیدا کرده است. کاربردهای دیگر آن عبارتند از:

  • تمیز کردن پوست قبل و بعد از عمل
  • برای درمان و پیشگیری از عفونت در زخم، بریدگی و سوختگی
  • برای درمان عفونت در زخم‌های بستر در زنان برای واژینیت همراه با عفونت‌های کاندیدایی، سه تایی یا مخلوط.

برای این منظور PVP-I در غلظت های 7.5-10.0٪ در محلول، اسپری، اسکراب جراحی، پماد و فرم‌های دوز سواب فرموله شده است. با این حال، استفاده از پوویدون آیداین 10٪ اگرچه توصیه می‌شود، اما به ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا توسط افراد مراقبت های بهداشتی بسیار پذیرفته نیست و بیش از حد خشک می‌شود. به دلیل این علائم حیاتی، فقط باید از پوویدون آیداین استریل استفاده شود. محصول غیر استریل در شرایط محدودی که افراد دارای پوستی سالم هستند که به هیچ وجه آسیب دیده یا بریده نمی‌شود، می‌تواند مناسب باشد.

شکل غیر استریل ید پوویدون سابقه طولانی در آلودگی ذاتی با Burkholderia cepacia (معروف به سودوموناس سفاسیا) و سایر عوامل بیماری زای فرصت طلب دارد. توانایی آن در پناه دادن به چنین میکروب‌هایی، اهمیت استفاده از محصولات استریل در هر شرایط بالینی را بیشتر برجسته می‌کند. از آنجا که این باکتری‌ها در برابر پوویدون آیداین مقاوم هستند، باید اظهار داشت که باکتری‌ها در برابر PVP-I مقاومت نمی‌کنند و باید با احتیاط زیادی عمل کرد. برخی از باکتری‌ها به طور ذاتی در برابر طیف وسیعی از بیوسیدها از جمله پوویدون آیداین مقاوم هستند.

خرید پوویدون آیداین (PVP-I)
خرید پوویدون آیداین (PVP-I)

چشم‌ها

از محلول بافر پوویدون آیداین با غلظت 2.5٪ می‌توان برای پیشگیری از التهاب ملتحمه نوزادان استفاده کرد، خصوصاً اگر ناشی از Neisseria gonorrhoeae یا Chlamydia trachomatis باشد. در حال حاضر مشخص نیست که آیا PVP-I در کاهش تعداد موارد ورم ملتحمه در نوزادان نسبت به سایر روش‌ها موثرتر است یا خیر.

به نظر می رسد PVP-I برای این منظور بسیار مناسب است زیرا بر خلاف سایر مواد، در برابر قارچ‌ها و ویروس‌ها (از جمله HIV و Herpes simplex) نیز کارآمد است.

پلورودز

از آن در پلورودز استفاده می‌شود (همجوشی پلور به دلیل افاضه پلور مداوم). برای این منظور، پوویدون آیداین به همان اندازه تالک موثر و ایمن است و به دلیل در دسترس بودن آسان و هزینه پایین ترجیح داده می‌شود.  

گزینه‌های جایگزین

شواهد زیادی وجود دارد که کلرهگزیدین و الکل دناتوره استفاده شده برای تمیز کردن پوست قبل از جراحی بهتر از هر فرمولاسیون یدید است.

مزایای آن نسبت به سایر عوامل ضدعفونی کننده

پوویدون آیداین دارای مزایای بالقوه زیادی نسبت به برخی از داروهای محبوب رایج است، از جمله طیف وسیع تری ضد باکتری، عدم مقاومت باکتریایی قابل شناسایی و قیمت قابل توجهی پایین‌تر دارد. این ترکیب سهم قابل توجهی در پیشگیری از عمل جراحی چشم قبل و بعد از عمل، پیشگیری از چشم پزشکی و درمان ورم ملتحمه باکتریایی دارد.

مکانیسم عمل پوویدون آیداین

پوویدون آیداین یک میکروب کش با طیف گسترده‌ای است که پروتئین و DNA میکروبی را از بین می‌برد. این ماده دارای فعالیت ضد میکروبی در شرایط آزمایشگاهی عالی است و برای آماده سازی قبل از عمل در ناحیه اطراف چشم (پلک‌ها، ابرو، گونه) و سطح چشم نشان داده شده است. پوویدون آیداین به عنوان بتادین (5٪ محلول آماده سازی چشم پزشکی استریل، Alcon) عرضه می‌شود و در یک بطری یکبار مصرف، 1 اونس مایع بسته بندی می‌شود.

خرید پوویدون آیداین (PVP-I)
خرید پوویدون آیداین (PVP-I)

شواهد تجربی

محققان اثر ضد باکتریایی پوویدون آیداین و مانند آن را با افلوکساسین موجود در خرگوش تلقیح شده با کراتیت باکتریایی مقایسه کرده‌اند. در این گزارش‌ها، محققان نتیجه گرفتند که بتادین 0.5٪ اثر ضد باکتریایی آماری قابل توجهی را در مقایسه با موارد کراتیت استافیلوکوکی بدون درمان باقی مانده نشان می‌دهد.

در حالی که افلوکساسین تحت شرایط تعیین شده توسط مطالعه اثرات ضد باکتریایی برتر داشت، محلول پوویدون آیداین پتانسیل فوق‌العاده‌ای را نشان داد. مطالعات مربوط به استفاده از پوویدون آیداین به دهه 1990 برمی‌گردد. کاوانا و همکارانش تشخیص دادند که پوویدون آیداین دارویی مؤثر برای غیرفعال کردن طیف وسیعی از ویروس‌ها مانند آدنو ویروس، اوریون، روتاویروس، ویروس فلج اطفال (نوع 1 و 3)، ویروس کوکساکی، ویروس رینو، هرپس سیمپلکس، سرخچه، سرخک، آنفلوانزا و اچ آی وی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست