فروش متا سیلیکات سدیم

متا سیلیکات سدیم

متا سیلیکات سدیم ماده شیمیایی با فرمول Na2sio است. این ترکیب یونی متشکل از کاتیون‌های سدیم Na + است و آنیون‌های metasilicate پلیمری [-SiO2-3– n می‌باشد. این ماده کریستالی بی‌رنگ و ظریف است، محلول در آب (دادن محلول قلیایی) اما در اتانول نیست.

متا سیلیکات سدیم، Na₂SiO₃، می‌تواند با درجات مختلف هیدراسیون سنتز شود. این ماده بسیار قلیایی با ترکیب و ذوب کربنات‌سدیم با سیلیکون‌دی اکسید تشکیل می‌شود.

+ووNa₂CO₃ + SiO₂ ‘Na₂SiO₃ + CO₂’

آماده‌سازی و خواص

این ترکیب بدون آب می‌تواند با تلفیق دی‌اکسید سیلیکون SiO تهیه شود.

2 (سیلیس، کوارتز) با اکسید سدیم

2O به نسبت مولی 1: 1. 

این ترکیب از محلول به عنوان هیدرات‌های مختلف، مانند متبلور می‌شود.

کاربردهای متا سیلیکات سدیم

متا سیلیکات سدیم صدها کاربرد دارد که بسیاری از آن‌ها به خصوصیات سیلانت آن مربوط می‌شود. اگرچه در محیط‌های قلیایی و خنثی پایدار است، اما برای تولید ژل سیلیس با اسیدها واکنش نشان می‌دهد.متا سیلیکات سدیم اغلب برای سرعت حل سریع آن و استفاده گسترده‌ای از آن استفاده می‌شود.

این یک ماده چند منظوره عالی در مواد شوینده است. این ماده بافر قوی است، بنابراین می‌تواند از تغییرات بزرگ در pH جلوگیری کند. از سطوح در برابر خوردگی محافظت می‌کند. یک لایه‌بردار  سفید کننده است و از تجدید دوباره خاک جلوگیری می‌کند.برای محافظت از اجزای موجود در فرآیندهای تولید درجه حرارت بالا مانند آجر و ملات استفاده می‌شود.

می‌توان برای سرعت بخشیدن به تنظیم سیمان‌های خشک از این ماده استفاده کرد. همچنین از جداسازی مواد جامد در سیمانهای چاه نفت جلوگیری می‌کند.سیلیکات سدیم دارای خاصیت ضدعفونی‌کننده است، بنابراین اغلب در دوغاب‌های رس استفاده می‌شود. جذب روی سطح ذرات رس باعث می شود كه آن‌ها یکدیگر را دفع كنند كه باعث ایجاد سرامیك‌های نرم‌تر می‌شود.

فروش متا سیلیکات سدیم

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول متا سیلیکات سدیم مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست