فروش روغن سویا دارویی

خرید روغن سویا دارویی

روغن سویا یکی از روغن های گیاهی است که کاربرد گسترده ای در دنیا پیدا کرده است. روغن سویا دارویی تنها گوشه ای از کاربردهای این روغن شگفت انگیز می باشد. در سال های 2018 و 2019 کاشت دانه های سویا به حدود 56 میلیون تن رسید. این افزایش تولید نشان از افزایش اطلاعات مردم در رابطه با روغن سویا چیست و روغن سویا دامی یا گیاهی داشته است. پیشگامان شیمی با اطلاع از این موضوع شما را با یکی دیگر از انواع روغن های گیاهی دارویی آشنا می کند. کافی است با ما در آشنایی با یکی از کاربردی ترین روغن های خوراکی و دارویی همراه باشید.

روغن سویا دارویی چیست؟

روغن سویا یک چربی مهم در رژیم غذایی مردم آمریکاست. مصرف روغن سویا هیدروژنه در تولیدات مارگارین، روغن‌های سالاد، پخت و پز و… می‌باشد. این روغن اغلب برای سرخ‌کردن، پخت و مصرف دارویی استفاده می‌شود. روغن سویا با استخراج حلال از سویا به‌دست می‌آید. این محصول حاوی تری‌گلیسیریدهای اسید لینولئیک، اسید اولئیک، اسید لینولنیک، اسیدهای چرب اشباع می‌باشد.

خرید روغن سویا دارویی
خرید روغن سویا دارویی

البته محصولات بسیاری از جمله روغن زیتون و روغن هسته انگور دارای اسید اولئیک هستند. این اسید کاربردهای بسیاری دارد که در ادامه تعدادی از آن‌ها مورد برسی قرار می‌گیرد. اما از دیگر اسیدهای موجود در این محصول نیز غافل نخواهیم بود. چرا که این اسید‌ها نیز برای پوست، مو و بدن بسیار مفید هستند.

روغن سویا سرشار از Phytosterols ‌هایی به نام ایزوفلاون‌ها (پلی‌فنول‌های مشتق از گیاهان و استروژن‌های بی‌نظیر) است. این فیتوسترول ها باعث ایجاد رادیکال‌های آزاد و اتصال به گیرنده‌های استروژن روی استخوان‌های شما می‌شود. از این رو به اصلاح استخوان‌های مثبتی را تحریک کرده و از بیماری‌های استخوانی مانند پوکی استخوان محافظت می کنند. اما این تنها کاربرد روغن سویا دارویی به شمار نمی‌رود.

کاربرد روغن سویا دارویی

این روغن را در محصولات مختلف می‌توان به کار گرفت. این محصولات را هم می‌توان به صورت موضعی استفاده کرد و هم آن‌ها را میل نمود. البته در صورتی که تمایل دارید یک درمان با کمترین خطر داشته باشید؛ پیشنهاد می‌شود این روغن را در حالت خوراکی مصرف کنید. از جمله کاربردهای روغن سویا خوراکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • روغن پخت و پز و سرخ کردن
  • روغن سالادهای مختلف
  • تولید مارگارین
  • در تولید برخی سس‌ها مانند سس مایونز
  • تولید بیسکوئیت‌های ترد مانند کراکرها

البته در تولیدات صنعتی نیز می‌توان از این محصول استفاده کرد. تعدادی از کاربردهای صنعتی آن را در ادامه آورده ایم:

  • تولیدات PVC
  • پوشش بطری‌های نوشیدنی
  • روان کننده‌ها
  • پایدار کننده‌ها

اما روغن سویا دارویی به طور کامل گرید جداگانه و خالص‌تری نسبت به سایر گریدها می‌باشد. این روغن در داروهای مختلف برای اهداف گوناگون به کار گرفته می‌شود. اما باید در نظر داشته باشید که می‌تواند در سنتز نانو داروها نقش مهمی ایفا کند.

روغن سویا برای پوست

اسید لینولئیک که در این محصول وجود دارد؛ یک انتخاب خوب برای محصولات ضد پیری به شمار می‌رود. این اسید چرب اشباع نشده یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ترکیب با سایر اسیدهای چرب اشباع نشده می‌باشد. چرا که می‌تواند تاثیر آن‌ها را نیز به طور شگفت انگیزی افزایش دهد. روغن مارولا یکی دیگر از انتخاب‌هایی است که این اسید را در خود دارد. مقدار اسید لینولئیک در روغن مارولا بیشتر از روغن سویا می‌باشد. اما در روغن سویا این اسید در کنار دیگران است که باعث خواص بیشتر شده است.

تاثیر روغن سویا روی موها

استفاده از روغن سویا یا محصولات سویا می‌تواند باعث افزایش اسیدهای آمینه و مولکول‌های مشابه کراتین در فیبرهای مو و تقویت آن‌ها از ریشه‌ها شود. استفاده از روغن سویا یا ژل و لوسیون‌های حاوی مشتقات روغن سویا می‌تواند از پوست شما در برابر اشعه UVB و التهاب ناشی از رادیکال محافظت کند. به همین دلیل یکی از بهترین انتخاب‌ها برای محصولات مراقبت روزانه به شمار می‌رود.

با روغن سویا حافظه‌‌ای افسانه‌‌ای داشته باشید!

این روغن قدرت حافظه را افزایش می‌دهد و با بیماری آلزایمر می‌جنگد. سطح بالای چربی‌های اشباع باعث تشکیل پلاک‌های آمیلوئید (مانند رسوبات LDL) روی سلول‌های مغزی می‌شود. این پلاک‌ها منجر به التهاب و کاهش حافظه می‌شوند.   روغن سویا دارای مقادیر زیادی ویتامین K و اسیدهای چرب اشباع نشده «خوب» مانند اسید لینولنیک و لینولئیک است. این مواد هستند که اسیدهای امگا ۳ مانند DHA و EPA و اسیدهای چرب امگا ۶ را تشکیل می‌دهند.

نقطه دود بالا

یکی از مهم‌ترین موارد در روغن‌های خوراکی و دارویی، نقطه دود روغن است. نقطه دود زمانی است که روغن در آن شروغ به تجزیه و اکسید شدن می‌کند. چربی‌های موجود در روغن منجر به این فرآیند می‌شوند. البته در نظر داشته باشید که این فرآیند بسیار برای سلامتی مضر است.

تشکیل رادیکال‌های آزاد و عوامل دیگر بیماری زا از جمله نتایج رساندن روغن به نقطه دود است. روغن سویا دارویی دارای نقطه دود ۲۳۰ درجه سانتی گراد است. این میزان به این معنی است که این روغن توان مقاومت خوبی در برابر گرما دارد. پس برای داروهای گرما دیده یا سرخ کردن مناسب است.

چربی‌های غیر اشباع

چربی‌های غیر اشباع به چربی‌هایی گفته می‌شود که برای قلب و دیگر اعضا مفید هستند. تحقیقات نشان داده است عمده چربی که در این روغن دیده می‌شود؛ از نوع چربی‌های غیر اشباع است. صد البته که این چربی‌ها یک سد محافظ در برابر بیماری‌های قلبی عروقی ایجاد می‌کنند. اما نکته دیگر که می‌توانید در تبلیغات از آن استفاده کنید؛ کاهش کلسترول بد خون است.

این روغن یک توان شگفت انگیز دارد آن هم کاهش میزان LDL یا همان چربی اشباع می‌باشد. این چربی اشباع کلسترول نیز نامیده می‌شود. مقادیر بالای امگا ۳ که در این روغن دیده می‌شود؛ منجر به کاهش کلسترول، التهاب و بسیاری از بیماری‌های قلبی می‌شود.

روغن سویا دارویی دارای مقادیر زیادی ویتامین K نیز هست. این ویتامین در تنظیم متابولیسم استخوان‌ها نقش مهمی دارد. از سوی دیگر برای سنتز پروتئین‌هایی که در تولید توده‌های استخوانی دخیل هستند نیز ضروری به نظر می‌رسد. استئوکلسین نمونه‌‌ای کوچک از این توده‌های استخوانی می‌باشد.

فروش روغن سویا دارویی

روغن سویا یکی از محصولاتی است که نه تنها برای انسان بلکه برای تمام موجودات مفید است. تحقیقات نشان داده است حتی دامداران نیز می توانند روغن سویا دامی تهیه و استفاده کنند. روغن سویا دارویی به صورت بشکه‌های ۱۸۵ کیلویی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های شما، روغن سویا دارویی را به بهترین قیمت و کیفیت به شما ارائه می کند.

منبع: https://www.healthline.com

این مقاله از ۰ رای ۰ امتیاز گرفت
spinner در حال ثبت رای
دسته بندی:
مواد اولیه دارویی و پزشکیمواد اولیه شیمیایی
فرمولاسیون مایع ظرفشویی
فهرست