فروش منیزیم هیدروکساید
فروش هیدروکسید منیزیم صنعتی و دارویی با خلوص 99.8% که بصورت پودر سفید رنگ می‌باشد. شما مشتریان عزیز می توانید جهت خرید هیدروکسید منیزیم صنعتی و گرید دارویی را با تضمین کیفیت و و بهترین قیمت از ما خریداری کنید.

منیزیم هیدروکساید چیست؟

منیزیم یک ماده معدنی طبیعی است. منیزیم هیدروکساید اسید معده را کاهش و آب روده‌ها را افزایش می‌دهد که ممکن است حرکات روده را تحریک کند. هیدروکسید منیزیم به عنوان یک ملین برای رفع یبوست گاه به گاه استفاده می‌شود. هیدروکسید منیزیم همچنین به عنوان یک ضد اسید برای تسکین سوء هاضمه و سوزش سر دل استفاده می‌شود. همچنین ممکن است از منیزیم هیدروکساید برای اهدافی استفاده شود که در این راهنمای دارویی ذکر نشده است.

منیزیم هیدروکساید (شیر یا خامه منیزیم) یکی از نمک‌های منیزیم است که به صورت بالینی استفاده می‌شود. هیدروکسید و سایر نمک‌ها مانند کربنات، تری سیلیکات، سیترات، اکسید و سولفات به طور گسترده برای تسکین علائم گوارشی سوء هاضمه، سوزش سر دل، بیماری ریفلاکس معده و یبوست با عمل به عنوان ضد اسید و ملین استفاده می‌شود. آنها همچنین کاربردهای شاخص دیگری دارند که در سوابق مربوط به نمک های منفرد توضیح داده شده است.

خرید منیزیم هیدروکساید
خرید منیزیم هیدروکسید صنعتی

نمک سولفات به ویژه کاربردهای پزشکی بیشتری دارد. مانند چندین نمک دیگر منیزیم، هیدروکسید به ندرت به تنهایی تجویز می شود و معمولاً با سایر آنتی اسیدها ترکیب می شود. منیزیم هیدروکساید، هنگامی که به عنوان یک آنتی اسید استفاده می شود، اغلب با هیدروکسید آلومینیوم ترکیب می شود. به تنهایی برای درمان یبوست استفاده می شود.

منیزیم هیدروکساید یک ترکیب معدنی است. به طور طبیعی به عنوان ماده معدنی بروسیت یافت می‌شود. هیدروکسید منیزیم را می‌توان به عنوان یک ضد اسید یا ملین به صورت سوسپانسیون مایع خوراکی یا قرص جویدنی استفاده کرد. علاوه بر این، منیزیم هیدروکساید دارای خواص ضد دود و ضد شعله است. بنابراین به عنوان یک بازدارنده آتش مورد استفاده تجاری قرار می‌گیرد. همچنین می‌توان از آن به‌عنوان دئودورانت یا برای تسکین آفت‌ها (زخم آفتی) استفاده کرد.

فرمول منیزیم هیدروکساید

منیزیم هیدروکساید دارای فرمول شیمیایی Mg (OH) 2 و وزن مولکولی 58.3197 گرم بر مول و چگالی 2.345 گرم بر سانتی‌متر مکعب است.کریستال‌های منیزیم هیدروکسایـد دارای ضریب شکست 1.559 است. به صورت تعلیق در آب، اغلب به دلیل شکل ظاهری شیر مانند آن، شیر منیزی خوانده می‌شود.

فرم معدنی جامد این ماده به عنوان “بروسیت” شناخته شده است. منیزیـم هیدروکسایـد یکی از اجزای مشترک آنتی‌ اسید‌ها و ملین‌‌ها است. در جذب اسید فولیک و آهن تداخل دارد. منیزیم هیدروکساید از حلالیت کم در آب برخوردار است و دارای KSP 1.5 × 10−11 است. منیزیم هیدروکساید که حل می‌شود به صورت یون‌ها جدا می‌شوند. از آنجا که تفکیک این مقدار کمی منیزیم هیدروکساید حل شده کامل است، منیزیـم هیدروکسایـد یک الکترولیت قوی در نظر گرفته می‌شود. حلالیت کم آن، آن را به یک باز ضعیف تبدیل می‌کند.

فروش منیزیم هیدروکساید
خرید هیدروکسید منیزیم دارویی

سنتز

با استفاده از واکنش متاتز بین هر نمک منیزیم محلول و یک هیدروکسید قلیایی مانند سدیم یا حتی آمونیوم می‌توان تهیه کرد:

Mg2+(aq) + 2OH(aq) ⇒ Mg(OH)2(solid)

موارد مصرف منیزیم هیدروکساید

منیزیم یک ماده معدنی طبیعی است که برای بسیاری از سیستم‌های بدن به ویژه عضلات و اعصاب اهمیت دارد. منیزیم‌ هیدروکسایـد برای درمان یبوست استفاده می‌شود. این ماده ملین (از نوع اسمزی) است که تصور می‌شود با کشیدن آب به داخل روده‌ها به ایجاد حرکت روده کمک می‌کند. منیزیم‌ هیدروکسایـد همچنین برای درمان علائم ناشی از  اسید بالای معده مانند سوزش سر دل، ناراحتی معده یا سوء هاضمه استفاده می‌شود. منیزیم هیدروکسایـد یک آنتی‌اسید است که با کاهش مقدار اسید معده عمل می‌کند.

برخی از محصولات منیزیم هیدروکساید که برای استفاده آنتی‌اسید فروخته می‌شوند (مانند مالوکس) فرموله شده‌اند تا اثرات ملین ناخواسته را از طریق گنجاندن هیدروکسی آلومینیوم به حداقل برسانند. منیزیـم هیدروکسایـد همچنین یکی از اجزای ضد تعریق است و در صورت استفاده موضعی در برابر زخم‌های کانکر (زخم آفتی) مفید است. منیزیم هیدروکساید

نحوه استفاده از سوسپانسیون منیزیم هیدروکساید

این محصول را طبق دستور از طریق دهان مصرف کنید. برای شکل جویدنی، قبل از قورت دادن کاملاً بجوید. برای فرم مایع، بطری را قبل از هر نوبت به خوبی تکان دهید. دوز را به دقت با استفاده از دستگاه اندازه گیری/قاشق مخصوص اندازه گیری کنید. از قاشق خانگی استفاده نکنید زیرا ممکن است دوز مناسب را دریافت نکنید. اگر این دارو را برای یبوست مصرف می کنید، با هر نوبت یک لیوان کامل آب (8 اونس یا 240 میلی لیتر) بنوشید.

تمام دستورالعمل‌های روی بسته‌بندی محصول را دنبال کنید یا طبق دستور پزشک از آن استفاده کنید. دوز بر اساس وضعیت پزشکی و پاسخ شما به درمان است. استفاده طولانی مدت یا استفاده بیش از حد از این دارو برای یبوست ممکن است منجر به وابستگی به ملین‌ها و یبوست مداوم شود. استفاده بیش از حد همچنین ممکن است باعث اسهال شود که از بین نمی‌رود.

اگر نیاز به استفاده منظم از این دارو یا سایر محصولات ملین برای بیش از 1 هفته دارید یا اگر خونریزی مقعدی دارید، به پزشک خود اطلاع دهید. برای مشکلات اسید معده، حداکثر دوز این دارو را بیش از 2 هفته مصرف نکنید، مگر اینکه پزشکتان تجویز کند. اگر فکر می‌کنید ممکن است یک مشکل پزشکی جدی داشته باشید، فورا به دنبال مراقبت‌های پزشکی باشید.

چرا این دارو تجویز می‌شود؟

منیزیم هیدروکساید برای درمان یبوست گاه به گاه در کودکان و بزرگسالان به صورت کوتاه مدت استفاده می شود. هیدروکسید منیزیم در دسته ای از داروها به نام ملین های نمکی قرار دارد. با حفظ آب همراه با مدفوع عمل می کند. این کار تعداد دفع روده را افزایش می‌دهد و مدفوع را نرم می‌کند تا راحت تر دفع شود.

این دارو چگونه باید استفاده شود؟

هیدروکسید منیزیم به صورت قرص جویدنی، قرص و سوسپانسیون (مایع) خوراکی عرضه می‌شود. معمولاً به صورت یک دوز روزانه (ترجیحاً قبل از خواب) مصرف می‌شود یا می توانید دوز را در طول یک روز به دو یا چند قسمت تقسیم کنید. منیزیم هیدروکساید معمولاً بین 30 دقیقه تا 6 ساعت پس از مصرف باعث اجابت مزاج می شود.

خرید منیزیم هیدروکساید
فروش منیزیم هیدروکساید چینی

اگر به کودکتان منیزیم هیدروکسید می‌دهید، برچسب بسته بندی را با دقت بخوانید تا مطمئن شوید که محصول مناسب برای سن کودک است. محصولات هیدروکسید منیزیم را که برای بزرگسالان ساخته شده اند به کودکان ندهید. برچسب بسته را بررسی کنید تا متوجه شوید کودک به چه مقدار دارو نیاز دارد. اگر نمی دانید چه مقدار دارو باید به کودک خود بدهید، از پزشک کودک خود بپرسید.

سوسپانسیون، قرص های جویدنی و قرص ها را با یک لیوان پر (240 میلی لیتر) مایع مصرف کنید.بیش از 1 هفته بدون مشورت با پزشک، هیدروکسید منیزیم مصرف نکنید.قبل از هر بار مصرف سوسپانسیون خوراکی را به خوبی تکان دهید.

قبل از مصرف این دارو به ارائه دهنده مراقبت‌های بهداشتی خود چه باید بگویم؟

آنها باید بدانند که آیا شما یکی از این شرایط را دارید:

 • بیماری روده یا معده
 • تغییر در عادات روده برای بیش از 14 روز
 • بیماری کلیوی
 • رژیم غذایی کم منیزیم
 • حالت تهوع، استفراغ
 • درد یا انسداد معده
 • یک واکنش غیرعادی یا آلرژیک به هیدروکسید منیزیم، سایر داروها، غذاها، رنگ ها یا مواد نگهدارنده
 • باردار یا تلاش برای باردار شدن
 • شیر دادن

چه چیزی ممکن است با این دارو تداخل داشته باشد؟

 • آنتی بیوتیک ها
 • دلاویردین
 • گاباپنتین
 • لاکتولوز
 • داروهایی برای عفونت های قارچی مانند ایتراکونازول و کتوکونازول
 • داروهای پوکی استخوان مانند آلندرونات، اتیدرونات، ریزدرونات و تیلودرونات
 • داروهایی برای تشنج مانند اتوئین و فنی توئین
 • متنامین
 • سایر آنتی اسیدها، ملین ها یا مکمل های حاوی منیزیم
 • فنوتیازین ها مانند کلرپرومازین، مزوریدازین، پروکلروپرازین، تیوریدازین
 • کینیدین
 • روزوواستاتین
 • سدیم پلی استایرن سولفونات
 • سوتالول
 • ویتامین دی

این فهرست ممکن است تمام تعاملات ممکن را توصیف نکند. فهرستی از تمام داروها، گیاهان دارویی، داروهای بدون نسخه یا مکمل‌های غذایی که استفاده می کنید به پزشک خود بدهید. همچنین اگر سیگار می‌کشید، الکل می‌نوشید یا از مواد غیرقانونی استفاده می‌کنید به آنها بگویید.

فارماکودینامیک

به عنوان یک آنتی اسید، سوسپانسیون هیدروکسید منیزیم با واکنش با اسید هیدروکلریک در معده، اسید معده را خنثی می‌کند و کلرید منیزیم و آب را تشکیل می‌دهد. عملاً در آب نامحلول است و تا زمانی که با اسید کلریدریک معده واکنش ندهد اثری ندارد. در آنجا، اثر تحریک مستقیم اسید را کاهش و pH معده را افزایش می دهد که منجر به غیرفعال شدن پپسین می‌شود.

هیدروکسید منیزیم یکپارچگی سد مخاطی معده را افزایش و همچنین تون اسفنکترهای معده و مری را بهبود می‌بخشد. به عنوان یک ملین، هیدروکسید منیزیم با افزایش اثر اسمزی در مجرای روده و کشیدن آب به داخل عمل می کند. این باعث اتساع روده بزرگ و افزایش حرکات پریستالتیک و تخلیه روده می‌شود.

مکانیسم عمل منیزیم هیدروکساید

با توجه به مقدار مصرف شده، هیدروکسید منیزیم یا به عنوان یک ضد اسید یا یک ملین عمل می کند. استفاده از هیدروکسید منیزیم با هیدروکسید آلومینیوم می تواند سرعت جذب این داروها را کاهش دهد. از طریق مصرف 0.5-1.5 گرم (در بزرگسالان) هیدروکسید منیزیم با خنثی سازی اسید ساده در معده عمل می کند. یون های هیدروکسید از سوسپانسیون هیدروکسید منیزیم با یون های اسیدی H+ اسید هیدروکلریک ساخته شده توسط سلول های جداری معده ترکیب می شوند. این واکنش خنثی سازی منجر به تشکیل کلرید منیزیم و آب می‌شود.

از طریق مصرف 2 تا 5 گرم (در بزرگسالان) هیدروکسید منیزیم به عنوان یک ملین در روده بزرگ عمل می کند. اکثر سوسپانسیون در مجرای روده جذب نمی‌شود و یک اثر اسمزی برای کشیدن آب از بافت های اطراف به روده ایجاد می‌کند. با این افزایش آب در روده، مدفوع نرم شده و حجم داخل مجرای مدفوع افزایش می‌یابد. این اثرات همچنان تحرک روده را تحریک می‌کند و میل به اجابت مزاج را القا می‌کند. هیدروکسید منیزیم همچنین کوله سیستوکینین (CKK) را در روده آزاد و آب و الکترولیت ها را در لومن جمع می کند و علاوه بر آن تحرک روده را افزایش می‌دهد.

متابولیسم

مگر اینکه بیمار دچار کمبود منیزیم باشد، مقدار بسیار کمی توسط روده جذب می شود. به طور کلی، حدود 15 تا 50 درصد از سوسپانسیون هیدروکسید منیزیم به صورت سیستمی جذب می شود. با این حال، هیچ متابولیسمی ندارد زیرا به سرعت از طریق ادرار دفع می شود.

مسیر حذف

پس از مصرف خوراکی، تا 50 درصد از سوسپانسیون هیدروکسید منیزیم ممکن است به صورت یون منیزیم از طریق روده کوچک جذب و سپس به سرعت از طریق کلیه ها از طریق ادرار دفع شود. داروی جذب نشده عمدتاً از طریق مدفوع و بزاق دفع می‌شود. هیدروکسید منیزیم عمدتاً از طریق کلیه‌ها از طریق ادرار دفع می‌شود. از آنجایی که کلیه ها نقش عمده ای در پاکسازی آن ایفا می‌کنند، افراد مبتلا به نارسایی کلیوی با مصرف طولانی مدت در معرض خطر هیپرمنیزیمی هستند زیرا ممکن است مقادیر مناسب منیزیم دفع نشود.

آیا منیزیم هیدروکسید همان شیر منیزیا است؟

شیر منیزیا با نام شیمیایی منیزیم هیدروکسید نیز شناخته می‌شود. شیر منیزیا را می‌توان بدون نسخه خریداری کرد. افراد نباید به کودکان زیر 2 سال شیر منیزیا بدهند مگر اینکه پزشک توصیه کند.

هیدروکسید منیزیم کجا یافت می‌شود؟

هیدروکسید منیزیم Mg(OH)2 پودر سفید رنگی است که در مقادیر زیادی از آب دریا با افزودن شیر آهک (هیدروکسید کلسیم) تولید می‌شود. هیدروکسید منیزیم ماده اولیه اولیه در تولید فلز منیزیم است و به عنوان یک افزودنی بازدارنده آتش استفاده می‌شود.

هیدروکسید منیزیم قوی است یا ضعیف؟

تمام هیدروکسید منیزیم حل شده به یون‌ها حل می شود. از آنجایی که تفکیک این مقدار کمی از هیدروکسید منیزیم محلول کامل شده است، هیدروکسید منیزیم به عنوان یک الکترولیت قوی در نظر گرفته می‌شود. حلالیت کم آن باعث می شود که یک پایه ضعیف باشد.

آیا منیزیم هیدروکساید یک ترکیب یونی است؟

منیزیم هیدروکساید یک عامل غیر آلی است. به طور طبیعی یک بروسیت معدنی است. هیدروکسید منیزیم ممکن است به عنوان یک ضد اسید یا به عنوان یک ملین به صورت سوسپانسیون مایع خوراکی یا به شکل قرص جویدنی استفاده شود.

آیا منیزیم هیدروکساید به خواب کمک می کند؟

تحقیقات نشان می‌دهد که مکمل منیزیم می‌تواند کیفیت خواب را به خصوص در افرادی که خواب ضعیفی دارند، بهبود بخشد. منیزیم همچنین ممکن است به بی خوابی مرتبط با اختلال خواب سندرم پای بی قرار ، کاهش استرس و تثبیت خلق و خو کمک کند. منیزیم باعث افزایش GABA و ایجاد آرامش می‌شود.

آیا منیزیم هیدروکساید برای پوست بی خطر است؟

هیدروکسید سدیم غلیظ، هیدروکسید کلسیم، منیزیم هیدروکساید و هیدروکسید پتاسیم در صورت بلعیده شدن، محرک های قوی و خورنده برای پوست، چشم، دستگاه تنفسی و دستگاه گوارش هستند.

فروش منیزیم هیدروکساید
خرید منیزیم هیدروکساید صنعتی

عوارض جانبی منیزیم هیدروکساید

در صورت داشتن علائم واکنش آلرژیک، کمک فوری پزشکی دریافت کنید. استفاده از منیزیم هیدروکساید را متوقف کنید و در صورت داشتن موارد زیر فوراً با پزشک خود تماس بگیرید:

 • حالت تهوع، استفراغ یا اسهال شدید
 • عدم اجابت مزاج پس از مصرف دارو به عنوان ملین
 • خونریزی از رکتوم
 • بدتر شدن علائم
 • اسهال
 • کاهش حس چشایی

این لیست کاملی از عوارض جانبی نیست و ممکن است موارد دیگری نیز رخ دهد.

اقدامات احتیاطی خاص در مصرف هیدروکسید منیزیم

قبل از مصرف هیدروکسید منیزیم اگر به منیزیم هیدروکساید، هر داروی دیگر یا هر یک از مواد تشکیل دهنده آماده سازی هیدروکسید منیزیم حساسیت دارید، به پزشک و داروساز خود اطلاع دهید. از داروساز خود بپرسید یا برچسب محصول را برای لیستی از مواد تشکیل دهنده بررسی کنید.به پزشک و داروساز خود بگویید که چه داروهای دیگری با نسخه و بدون نسخه، ویتامین ها، مکمل های غذایی و محصولات گیاهی مصرف می کنید یا قصد دارید مصرف کنید.

پزشک ممکن است نیاز به تغییر دوز داروهای شما داشته باشد یا شما را به دقت از نظر عوارض جانبی تحت نظر داشته باشد. اگر داروهای دیگری مصرف می‌کنید، حداقل 2 ساعت قبل یا 2 ساعت بعد از مصرف منیزیم هیدروکساید آنها را مصرف کنید. همچنین اگر بیماری کلیوی دارید یا قبلاً داشته‌اید به پزشک خود اطلاع دهید. اگر باردار هستید، قصد بارداری دارید یا در حال شیردهی هستید به پزشک خود اطلاع دهید. اگر در حین مصرف منیزیم هیدروکساید باردار شدید با پزشک خود تماس بگیرید.

خرید منیزیم هیدروکساید صنعتی

فروش منیزیم هیدروکساید صنعتی و دارویی در انبار تهران و اصفهان آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول منیزیم هیدروکساید مورد نیاز را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست