مواد اولیه لوازم آرایشیمواد اولیه شیمیایی

بهدامین

سفارش محصول تماس با کارشناس

بهدامین (تری اتانول آمین لوریل اتر سولفات Triethanolamine Lauryl Ether Sulphate) با فرمول شیمیایی C۱۸H۴۱NO۷S یکی از مواد اولیه جهت تولید مواد شوینده می‌باشد.

مترادف‌ها:

  • تری اتانول آمین لائورات سولفات
  • تری اتانول آمین لوریل اتر سولفات
  • SCHEMBL1490955
  • DTXSID20926213

نام‌گذاری آیوپاک:

۲-[۲-دودکوکسی اتیل (۲-هیدروکسی اتیل) آمینو] اتانول; سولفوریک اسید

بهدامیـن چیست؟

بهدامین یک سورفکتانت آنیونی است که PH حدوداً خنثی دارد.

این ترکیب یک سورفکتانت ملایم است که به دلیل خنثی‌سازی با تری اتانول آمین و دارا بودن زنجیره‌های آبدوست بلند (گروه‌های پلی‌اتیلن آبگریز) حساسیت کمی در پوست و چشم ایجاد می‌کند.

حساسیت کم آن در برابر سختی آب و حلالیت بالا از دیگر ویژگی‌های خوب این سورفاکتانت است.

بهدامین جزء مواد فعال سطحی آنیونی می‌باشد.

با توجه به این نظریه که تغییر دادن یون مخالف مواد فعال‌کننده سطحی آنیونی باعث تغییر قابل توجهی در میزان ملایمت آن نسبت به بدن می‌شود، با جایگزینی یون سدیم با تری اتانول آمین می‌توان ملایمت سدیم لوریل اتر سولفات را افزایش داد.

شکل ظاهری و شرایط نگه‌داری:

یک مایع ویسکوز (نسبتاً چسبناک) شفاف بی‌رنگ تا زرد رنگ است. ماده نگه‌دارنده این ماده فرمالدهید ۰.۱% است. بهدامین باید در دمای ۲۰-۴۰ درجه سانتی‌گراد نگه‌داری شود. این ماده نباید در مجاورت اسید و مواد اکسید کننده قوی قرار گیرد.

کاربرد بهدامین (تری اتانول آمین لوریل اتر سولفات):

این ماده به عنوان عامل ایجاد کف و پاک‌کننده در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی مانند شامپوها، لوسیون‌های پوست و در اکثر مایعات شوینده و پاک‌کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد. میزان مصرف این ماده در مجصولات نباید بیشتر از ۱۰.۵% باشد.

سایر محصولات:

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران، آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه شامل لسیتین، خرید آلژینات سدیم، خرید لاکتات سدیم، آلانتوئین، متیل پارابن، خرید اسید اسکوربیک، ایزوله سویا، خرید سوربات پتاسیم، خرید ستیل الکل، خرید ویتامین e، خرید کافور، خرید منتول، صمغ عربی، خاک دیاتومه، زانتان گام، گوارگام، کربومر، سوربیتول و…. را در تمامی زمینه‌های دارویی و پزشکی، صنعتی، آرایشی بهداشتی، اسانس‌ها، غذایی با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کنید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

منابع:

https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/Triethanolamine-lauryl-ether-sulfate#section=Information-Sources

http://www.behdash.com/product/behdamin-t/?lang=fa

 

این محتوا رو هم بخون...
تری کلسیم فسفات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید