فرمولاسیون لوسیون نرم کننده افتر شیو

فرمولاسیون لوسیون نرم کننده افتر شیو + انواع فرمولاسیون برای افتر شیو

سه دسته فرمولاسیون افتر شیو وجود دارد: افتر شیو محلول‌های شفاف مایعات (اسپری)، ژل بعد اصلاح غلیظ و لوسیون افترشیو.

محصولات افتر شیو به صورت پمپ آئروسل یا اسپری به ندرت وجود دارند، زیرا افتر شیو در نزدیکی چشم استفاده می‌شود. علاوه بر این، اغلب استفاده از دست ترجیح داده می‌شود.

لوسیون نرم کننده و ضد تحریک افتر شیو

لوسیون نرم‌کننده و ضد تحریک افتر شیو در فرمولاسیون زیر نشان داده شده است، که توصیف استفاده از لاکتات سدیم به عنوان مرطوب‌کننده و نیاسینامید به عنوان تقویت‌کننده پوست است.

فرمولاسیون لوسیون نرم کننده و ضد تحریک افتر شیو

% وزنی مواد تشکیل‌دهنده
0.10 منتول
1.00 کواترنیوم 26
0.25 عصاره بابونه
2.00 ژل آلوئه ورا
2.00 لاکتات سدیم 60 درصد
0.50 نیاسین آمید
16.00 آب
78.15 اتیل الکل (اتانول)

عملکرد افتر شیو

اصلاح صورت در درجه اول یک مراسم مردانه است که ممکن است فواید پوستی غیر منتظره‌ای داشته باشد. خود تراش یکی از بهترین روش‌ها برای لایه‌برداری فیزیکی سلول‌های سطح پوست و از بین بردن آلودگی‌های جوش های سر سیاه است.

برعکس، اصلاح نامناسب می‌تواند منجر به تحریک، از بین بردن بیش از حد لایه‌های پوستی، بریدگی‌های کوچک و ورم کاذب شود. پوست صورتی که به صورت نامناسب تراشیده شده ممکن است باعث قرمزی، التهاب، رگ‌های عنکبوت، جوش‌ها و هایپرپیگمانتاسیون پس از التهاب شود.

ریش‌تراش‌های برقی اثرات مختلف عدم تعادل پوست را القا می‌کنند. انرژی ارتعاشی آن‌ها می‌تواند درجه حرارت موضعی پوست را افزایش دهد، به عروق خونی کوچک مویرگی آسیب برساند و التهاب را افزایش دهد. در مقابل، اصلاح تیغ تأثیر سطحی‌تری دارد، اگرچه عملکرد لایه‌برداری آن در حضور صابون های قلیایی برای پوست ظریف می‌تواند بسیار سخت باشد.

به همین دلایل، مصرف‌کنندگان معمولاً برای حفظ سلامت پوست به کرم‌های مخصوص اصلاح و افتر شیو مراجعه می‌کنند.

چنین محصولاتی را می‌توان براساس نوع ابزار اصلاح استفاده کرد.

از نظر تئوری، پس از اصلاح روی صورت تراشیده می‌شود تا تحریکات پوستی ناشی از اصلاح را خنثی کند. این امر به ویژه در مورد تیغ‌ها و ریش تراش‌های برقی گذشته که کمتر تصفیه شده و سخت‌تر از سطح پوست بودند، بسیار ضروری بود.

از آنجا که تراشیدن موهای صورت برای بیشتر مردان در بهداشت روزمره امری عادی است، در صنایع آرایشی و بهداشتی برای گسترش بازار آرایش مردان استفاده شده است – و مدل‌های بعد از اصلاح امروز به محصولات درمان‌های مراقبت از پوست صورت مرد تبدیل شده‌اند.

مواد تشکیل‌دهنده لوسیون نرم کننده افتر شیو

منتول

منتول یک ترکیب آلی است که به صورت مصنوعی ساخته می‌شود یا از روغن نعناع فلفلی یا نعناع با خواص طعم دهنده و بی حسی موضعی تهیه می‌شود. هنگامی که به محصولات دارویی و غذاها اضافه می‌شود، منتول به عنوان تقویت‌کننده طعم نعناع عمل می‌کند. این ماده همچنین اثر ضد دردی روی پوست و غشاهای مخاطی دارد، در نتیجه یک اثر ضد درد یا بی‌حسی موضعی ایجاد می‌کند.

کاربرد منتول
خرید منتول خرس نشان

نیاسین آمید

نیاسین آمید همچنین به عنوان ویتامین B3 و نیکوتینامید شناخته می‌شود، یک ویتامین محلول در آب است که با مواد طبیعی موجود در پوست شما کار می‌کند تا به بزرگ شدن منافذ پوست، سفت شدن منافذ شل، بهبود رنگ ناهموار پوست، نرم شدن خطوط و چین و چروک‌های پوست، کاهش تیرگی و تقویت سطح ضعیف شده کمک کند.

نیاسین آمید همچنین به دلیل توانایی آن در بهبود سد پوست (اولین خط دفاعی)، تأثیر آسیب‌های محیطی را کاهش می‌دهد، به علاوه همچنین در کمک به پوست در ترمیم علائم آسیب گذشته نیز نقش دارد. بدون کنترل، این نوع حمله روزانه باعث می‌شود پوست پیرتر، مات و درخشان شود.

منبع:

  • www.cosmeticsandtoiletries.com

(جهت خرید مواد اولیه لوسیون افتر شیو با کارشناسان ما تماس بگیرید.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست