غذایی

آسه سولفام

سفارش محصول تماس با کارشناس

خرید آسه سولفام پتاسیم

خرید آسه سولفام پتاسیم یک پودر سفید و بی‌بو است که آزادانه روان می‌شود و دارای طعم شدیداً شیرین است. محلول 3٪ تقریباً 200 برابر شیرین‌تر از ساکارز است. این ماده آزادانه در آب محلول و در اتانول کمی محلول است. این مواد دارای گواهی‌نامه Kosher ،Pareve و Halal می‌باشد.

آسه سولفام را از کجا تهیه کنیم

به انگلیسیACESULFAME POTASSIUM
Cas No55589-62-3
E numberE 950
فرمول شیمیاییC4H4KNO4S
شکل ظاهریپودر سفید
خلوص99.9%
بسته بندیکارتن 25 کیویی
کشور تولید کنندهویتاسوئیت چین
قیمتتماس بگیرید
خاصیت شیرین کنندگی200 برابر از شکر بیشتر است
خرید آسه سولفام ویتا سوئیت
آسه سولفام را از کجا تهیه کنیم

شرکت پیشگامان شیمی این محصول را به صورت پودر و گرانول در درام‌های 25 کیلویی از کشورهای چین با برند ویتاسوئیت و فرانسه وارد می‌کند.

آسه سولفام چیست؟

آسه سولفام (Acesulfame K) یک شیرین‌کننده مصنوعی است که شیرینی آن 200 برابر شکر است و در دمای بالا و گرما پایدار می‌باشد و به همین دلیل حلالیت خوبی دارد و اجازه می‌دهد که شیرین‌کننده به عنوان افزودنی غذایی در طول پخت یا درون محصولاتی که نیاز به طول عمر طولانی دارند استفاده شود.

خرید آسه سولفام پتاسیم (همچنین به عنوان آسه سولفام K یا Ace K شناخته می‌شود) یک جایگزین قند بدون کالری (شیرین‌کننده مصنوعی) است. برخلاف آسپارتام، آسه سولفام K در شرایط گرم، حتی در شرایط اسیدی یا نسبتاً گرم، پایدار است و باعث می‌شود از این ماده به عنوان یک ماده افزودنی غذایی در پخت استفاده شود یا در محصولاتی که به ماندگاری طولانی نیاز دارند.

آس سولفام پتاسیم چیست

فروش آسه‌ سولفام در سال 1988 توسط سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) به عنوان یک ماده‌ی جایگزین شکر با کالری کم مورد تأیید قرار گرفت.

مشخصات آسه سولفام K

آیتممشخصات
شکلکریستال سفید
خلوص99.0 % ~ 101.0%
Ultraviolet Absorption≤ 227 +/- 2nm
Loss on Drying≤ 1.0%
پتاسیم17.0% – 21.0%
فلزات سنگین (به عنوان سرب)≤ 10mg/kg
ناخالصی‌های کروماتوگرافی20ppm

تولید آس سولفام

یک ماده شیمیایی کاملاً مصنوعی است. این ماده از فرایندی ساخته شده است که استو استیک اسید و پتاسیم را با هم ترکیب می کند و یک محصول بلوری را تشکیل می دهد.

خواص آسه سولفام

خرید آسه‌ سولفام به علت دارا بودن کالری کمتر نسبت به شکر و یک جایگزین مناسب برای استفاده در محصولات رژیمی انجام می گیرد.  آسه سولفام K در دمای تا 250 درجه سانتی‌گراد پایدار است و با وجود تغییر دما، شیرینی خود را حفظ می‌کند. این امر باعث می‌شود در صورت قرار گرفتن در معرض دمای بالاتر از 200 درجه سانتی‌گراد، پخت مناسب باشد.

آس سولفام پتاسیم ماندگاری طولانی دارد. در حالت جامد 10 سال خواص خود را حفظ می‌کند. در محلول‌ها نیز هنگامی که مقدار pH بالاتر از 3 باشد، پایدار است. آس سولفام از محلول در آب بالایی برخوردار است و آن را به یک شیرین‌کننده ایده‌آل برای کاربردهای نوشیدنی‌های تبدیل می‌کند.

کاربرد آسه سولفام پتاسیم

کاربرد آسه سولفام پتاسیم

FDA  اولین بار آسه سولفام پتاسیم را در سال 1988 برای استفاده در آدامس، نوشیدنی (از جمله قهوه فوری و چای)، ژلاتین و پودینگ تأیید کرد. طبق مصوبات اصلی FDA، این ماده همچنین برای استفاده به عنوان جایگزین قند تأیید شد، مادامی که هر بسته شامل بیش از معادل دو قاشق چای خوری شکر باشد. در آن زمان، FDA آسه سولفام k را برای قنادی‌ها یا شیرینی‌های سخت یا نرم تأیید نمی‌کرد.

در سال 2003، FDA تصویب خود را برای این محصول گسترش داد، بنابراین می‌تواند به عنوان “شیرین‌کننده عمومی و تقویت‌کننده عطر و طعم در مواد غذایی، از جمله گوشت و مرغ استفاده شود”.

فارل آلن می‌گوید، این ترکیب اکنون در طیف گسترده‌ای از غذاها و نوشیدنی‌ها شامل کلیه دسته‌های اصلی مواد غذایی به علاوه کالاهای پخته‌شده، دسرهای یخ‌زده، مواد پروتئینی و نوشیدنی‌های رژیم غذایی یافت می‌شود. همچنین در برخی از آب‌نبات‌های نرم و سخت و شیرینی‌های دیگر یافت می‌شود.

فارل آلن می‌گوید، خرید آس سولفام k بهترین ترکیب است که با سایر شیرین‌کننده‌ها ترکیب می‌شود زیرا می‌تواند کمی طعم تلخ باقی بگذارد.

خرید آسه سولفام k

شیرین‌کننده‌‌های غیرمغذی

طبق گفته سازمان بهداشت جهانی، چاقی در جهان از سال 1975 تقریباً سه برابر شده است. مشکل این است که ما کالری بیشتری نسبت به آنچه باید مصرف کنیم، مصرف می‌کنیم، که منجر به ایجاد چربی در بدن می‌شود. شکر منبع اصلی دریافت کالری در رژیم غذایی ما است. در حقیقت، ارضای میل ما به سلیقه‌های شیرین اما اجتناب از کالری‌هایی که به همراه شکر به وجود می‌آیند، این است که چگونه جایگزین‌های قند در وهله اول به وجود آمدند.

استفاده از شیرین‌کننده‌های مغذی برای اینکه هزینه‌ها کاهش یابند شروع شد و با کاهش نیاز به کالری ادامه پیدا کرد جالب است بدانید که که این شیرین‌کننده‌ها در واقع برای اهداف دیگری کشف شدند، زمانی که محققان دریافتند که این محصولات شیرین هستند و کالری کمتری نیز دارند استفاده از آن را شروع کردند.

پنج شیرین‌کننده غیرمغذی مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) عبارت‌اند از:

که هر کدام از این محصولات به عنوان خرید مواد اولیه غذایی و به عنوان یک افزودنی غذایی بسته به نوع ویژگی‌های آن‌ها کاربردهای متنوعی در صنایع غذایی دارند.

قیمت آسه سولفام پتاسیممشکل رژیم های غذایی با قند بالا

در حالی که دریافت قند اغلب برای افزایش وزن و مشکلات سلامتی بدی ایجاد می‌کند، تحقیقات زیادی در واقع این علائم را به کالری اضافی نسبت می‌دهند. به عبارت دیگر وقتی بیشتر از کالری، کالری مصرف می‌کنیم، در بدن چربی ایجاد می‌کنیم. این دلیل رشد چاقی در سراسر جهان است و به پتانسیل ابتلا به دیابت نوع 2 کمک می‌کند. شکر حاوی کالری زیادی است، به همین دلیل برای کاهش کالری ما هدف قرار گرفته است.

سرویس بهداشت ملی انگلیس حداکثر 5٪ از کالری مورد نیاز روزانه را از قندهای رایگان دریافت می‌کند. این مقدار تقریباً 7 مکعب شکر در روز برای یک فرد بزرگسال سالم است که این مقدار کمتر از مقدار قند یک قوطی کولا است.

تأثیرات آس سولفام K بر روی بدن

چیزی که باعث می‌شود آس K چنین جایگزینی مؤثر قند ایجاد شود، این واقعیت است که در بدن متابولیزه نمی‌شود. مستقیم از سیستم کلیوی عبور می‌کند. بیش از 90 مطالعه نشان داده‌اند که هیچ عارضه جانبی برای آس K بر روی بدن انسان وجود ندارد.

FDA حداکثر مقدار توصیه شده روزانه آسه سولفام k را 15 میلی‌گرم در هر کیلوگرم وزن بدن تعیین کرده است. این برابر است با مصرف 7.5 لیتر نوشابه تویط یک فرد 60 کیلوگرم در روز است.

با این حال، آس سولفام K اغلب در ترکیب با سایر شیرین‌کننده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا ترکیب اجزاء قند بیشتری مانند طعم می‌دهد و برخی از سلیقه‌های بعدی را پوشش می‌کند. بنابراین، برای اطمینان از مصرف بی‌خطر، توصیه می‌شود مواد تشکیل‌دهنده هر شیرین‌کننده را بررسی کنید.

فروش آسه سولفام پتاسیم

فروش آسه سولفام

خرید آسه سولفام به صورت بسته‌بندی‌های 10 کیلویی انجام می‌گیرد برای اطلاع از قیمت و نحوه‌ی سفارش این محصول با شماره موجود در بالای همین صفحه تماس حاصل فرمائید.

خرید آسه سولفام پتاسیم به عنوان خرید مواد اولیه غذایی است، از پایداری و طعم مناسب برخوردار است، مانند ساخارین، محلول در آب بوده، باعث افزایش شیرینی غذا، طعم خوب، بدون کالری و در بدن متابولیسم نمی‌شود. (برای افراد میان‌سال، بیماران چاق، شیرین‌کننده‌های دیابتی ایده‌آل است)، گرما و پایداری اسید و خوب، چهارمین نسل از شیرین‌کننده‌های مصنوعی فعلی جهان است.

شما مشتریان عزیز جهت خرید اسید اسکوربیک، خرید مونو سدیم گلوتامات، خرید TBHQ، خرید گلیسیرین مونو استئارات GMS90، خرید گوارگام، خرید سدیم ساخارین، خرید بنزوات سدیم، خرید صمغ عربی، خرید کافئین، خرید فولیک اسید (ویتامین B9)، خرید ایزومالت، خرید ایزوله سویا، خرید گلایسین با ما تماس بگیرید.

سهم بازار آسه سولفام پتاسیم

در سال 2012 حدود 1.2 میلیون تن معادل از مجموع بازار جهانی 188 میلیون تن فروخته شد. (شکر حدود 155 میلیون تن بود) این مقدار 0.63٪ از کل بازار را به واحد شیرینی می دهد. از نظر ارزش به طور قابل توجهی کمتر خواهد بود.

حقایق جالب:

اگرچه معمولاً مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما به طور معمول برای مصرف‌کننده معمولی شناخته شده نیست. مانند اکثر شیرین‌کنندههای مصنوعی به طور تصادفی کشف شد. کارل کلاوس، یک شیمی‌دان در هوخست در حال کار در یک آزمایشگاه بود که متوجه طعم شیرین روی کاغذی شد که لمس کرده بود. او فهمید که مقدار کمی از ماده شیمیایی که روی آن کار می کرد روی انگشتانش قرار گرفته است.

در سال 1988 توسط FDA تأیید شد و از آن زمان به عنوان شیرین‌کننده استفاده می شود. همچنین از این ماده در نسبت 33٪ با آسپارتام برای ایجاد شیرین‌کننده جدیدی به نام نمک آسپارتام-آسه سولفام استفاده می‌شود. این 350 برابر شیرین‌تر از شکر است و شماره E خاص خود را در اتحادیه اروپا دارد (E962).

تصویب:

GRAS در سال 2003 در ایالات متحده آمریکا تایید شده است. در بیش از 100 کشور دیگر تأیید شده است. در EU به عنوان E950 تأیید شده است.

قیمت شیرین‌کننده آسه سولفام k

این ماده اغلب با 40/60 همراه با آسپارتام استفاده می‌شود و دو شیرین‌کننده تمایل دارند تا طعم تلخ یکدیگر را از بین ببرند. (سیكلامات به همین دلیل اغلب 90/10 با ساخارین مخلوط می‌شود.) بعضی اوقات با شیرین‌كننده‌های دیگر مخلوط می‌شود. گاهی اوقات آن را به تنهایی در آبهای طعم‌دار، جایی که شیرینی کم مورد نیاز است، استفاده می‌کنیم.

وارد کننده آسه سولفام پتاسیم

فروش آسه سولفام پودری و گرانول (PSG) یکی از مواد افزودنی غذایی محبوب در اکثر کشورها است. به عنوان یک تأمین‌ کننده و وارد کننده آس سولفام، شرکت بین‌ المللی پیشگامان شیمی تقریباً 15 سال است که از چین بار برند آسه سولفام گرانول (PSG) را خرید و وارد می‌کند. در صورت بروز هرگونه سوال و مشکل لطفاً از طریق sales@irchem.ir برای ما ایمیل ارسال کنید، ما ظرف 1 روز کاری به شما پاسخ خواهیم داد.

منابع

یک هفته ضمانت برگشت وجه
مشاوره تخصصی
ضمانت اصل بودن کالا
تضمین بهترین قیمت
ارسال به تمام نقاط
پرداخت شرایطی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید