هیدروسولفیت سدیم

فروش هیدروسولفیت سدیم

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

خرید هیدروسولفیت سدیم

شرکت پیشگامان شیمی این محصول را از کشورهای چین و آلمان در بشکه های 50 کیلوگرمی وارد می کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید هیدروسولفیت سدیم با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

معرفی هیدروسولفیت سدیم

هیدروسولفیت سدیم (Sodium hydro sulfite) با فرمول شیمیایی Na2S2O4 (همچنین به عنوان سدیم هیدروسولفیت شناخته می‌شود) یک پودر کریستالی سفید با بوی ضخیم سولفور است. اگر چه در شرایط عدم وجود رطوبت پایدار است در آب گرم و در محلول اسید تجزیه می‌شود.

هیدروسولفیت سدیم یک عامل کاهش‌دهنده و ارزان ‌قیمت است که برای مثال باعث کاهش ترکیبات نیترو و دی‌ازونیم آروماتیک به آنیلین‌ها می‌شود.

هیدروسولفیت سدیم تمایل دارد که عمر طولانی‌تری نسبت به دیگر عوامل کاهش‌دهنده داشته باشد، بنابراین اگر شما آن را در یک محل خنک و خشک نگه‌دارید و مراقب آن باشید تا اکسیژن به آن نرسد، می‌تواند برای مدت طولانی، سالم بماند.

این ترکیب یک نمک محلول در آب است و می‌تواند به عنوان یک عامل کاهش‌دهنده در محلول‌های آبی استفاده شود.

هیدروسولفیت سدیم یک جامد کریستالیزه سفید است که دارای بوی گوگردی است. این ماده به خودی خود در تماس با هوا و رطوبت گرم می‌شود. این گرما ممکن است برای سوختن مواد قابل احتراق اطراف کافی باشد.

در برخی از فرآیندهای صنعتی رنگ‌رزی، در درجه اول آن‌هایی که حاوی رنگ‌های گوگردی هستند، به کار می‌رود، در حالی که رنگ غیر قابل حل در آب می‌تواند به یک نمک فلزی قلیایی محلول در آب تبدیل شود خواص کاهش‌دهندگی هیدروسولفیت سدیم رنگ بیش از حد، اکسید باقی‌مانده و رنگ‌دانه‌های ناخواسته را از بین می‌برد، در نتیجه کیفیت کلی رنگ را بهبود می‌بخشد.

ویژگی‌های هیدروسولفیت سدیم

دمای خود اشتعال:

حدود 190 درجه سانتیگراد

چگالی:

2.38 گرم بر متر مکعب

نقطه اشتعال:

حدود 100 درجه سانتیگراد (در ظرف درب باز)

نقطه ذوب:

52 درجه سانتیگراد (تجزیه می‌شود)

فرمول مولکولی:

H2-O4-S2.2Na

 واکنش‌های هیدروسولفیت سدیم

هیدرولیز

هیدروسولفیت سدیم در هنگام خشک شدن پایدار است، اما محلول‌های آبی به دلیل واکنش زیر خراب می‌شوند:

2 S2O42− + H2O → S2O32− + 2 HSO3

بنابراین، محلول‌های هیدروسولفیت سدیم نمی‌توانند برای مدت طولانی ذخیره شوند.

هیدروسولفیت سدیم بی آب و دی اکسید گوگرد بالای 90 درجه سانتی گراد در هوا تجزیه می‌شود. در صورت عدم وجود هوا، به سرعت بالاتر از 150 درجه سانتیگراد به سولفیت سدیم، تیو سولفات سدیم، دی اکسید گوگرد و مقدار کمی گوگرد تجزیه می‌شود.

واکنش‌های ردوکس

هیدروسولفیت سدیم یک عامل کاهنده است. در pH = 7، پتانسیل 66 / 0- در مقابل NHE است. واکنش ردوکس با تشکیل سولفیت رخ می‌دهد:

S2O42- + 2 H2O → 2 HSO3 + 2 e + 2 H+

هیدروسولفیت سدیم با اکسیژن واکنش می دهد:

Na2S2O4 + O2 + H2O → NaHSO4 + NaHSO3

این واکنش های تعادلی وابسته به pH کمپلکس‌های را شامل بیسولفیت، تیوسولفات و دی اکسید گوگرد را تولید می کند.

واکنش با کربونیل‌های آلی

در حضور آلدئیدها، هیدروسولفیت سدیم واکنش می‌دهد در دمای اتاق α-هیدروکسی-سولفینات ایجاد می‌کند یا در دمای بالاتر از 85 درجه سانتیگراد آلدئید را به الکل مربوطه کاهش می‌دهد. برخی از کتون‌ها نیز تحت شرایط مشابه کاهش می‌یابند.

کاربردهای هیدروسولفیت سدیـم:

هیدروسولفیت سدیم به عنوان عامل رنگ‌آمیزی برای سفید کردن شکر تولید شده در صنعت قند استفاده می‌شود. با توجه به حساسیت استفاده از این ماده شیمیایی با محدوده مجاز تعریف شده در محصول شکر، روش اندازه‌گیری حساس و دقیق ولتاژ سنجی / پلاروگرافی برای اندازه‌گیری پدیده باقی‌مانده در این محصول مورد استفاده قرار گرفت و نتایج آن با روش تیتراسیون به عنوان یک روش معمول برای اندازه‌گیری این ماده در آزمایشگاه مرجع اندازه‌گیری شد.

هیدروسولفیت سدیم در بهبود شیمیایی افزایش روغن مورد نیاز است تا پلیمرهای پلی‌آکریل‌آمید را در برابر تخریب رادیکال در حضور آهن ثابت کند. همچنین در برنامه‌های محیط زیست مورد استفاده قرار گرفته است تا یک قسمت پایین Eh در سطح زیر زمینی به منظور کاهش اجزای مانند کروم مورد استفاده قرار گیرد.
این ماده یک جامد قابل احتراق است که در هنگام تماس با بخار آب یا بخار آهسته تجزیه می‌شود، تشکیل تیسولفات‌ها و بیسولفیت‌ها را می‌دهد.

این واکنش گرمایی را ایجاد می‌کند که می‌تواند واکنش سریع‌تری ایجاد کند و یا مواد اطراف آن را برای سوختگی آماده کند. اگر مخلوط محدود باشد، واکنش تجزیه می‌تواند منجر به فشار در مخزن شود که پس از آن می‌تواند به شدت پاره شود. پس از ایستادن در هوا، آن را به آرامی اکسید می‌شود، تولید گاز سمی گوگرد دی‌اکسید سمی می‌کند.

همچنین برای جلا بخشیدن به خاک رس کائولن بسیار استفاده می شود.

هیدروسولفیت سدیم همچنین می‌تواند برای تصفیه آب، تصفیه گاز و تمیز کردن استفاده شود. همچنین می‌تواند در فرآیندهای صنعتی به عنوان یک عامل سولفونیک یا منبع یون سدیم مورد استفاده قرار گیرد.

علاوه بر صنعت نساجی، این ترکیب در صنایع مرتبط با:

  • چرم
  • غذاها
  • پلیمرها
  • عکاسی و بسیاری دیگر استفاده می‌شود.

کاربرد هیدروسولفیت سدیم در نساجی

در دنیا بیش از سایر پارچه های پارچه ای جین تولید می شود. این حجم از نظر متر و کیلوگرم عظیم است و همینطور فرصت‌ها برای کاهش اثرات زیست محیطی، به ویژه در مورد مواد شیمیایی مورد استفاده در فرآیند مرطوب پارچه، بسیار زیاد است.

پارچه جین با استفاده از حداقل روش‌ها و مواد شیمیایی در مقایسه با سایر پارچه‌های پنبه‌ای پردازش می‌شود. به منظور امکان بافتن پارچه‌ها، نخ های تار در فرآیند اندازه گیری با ترکیباتی مانند نشاسته پوشانده می‌شوند. به طور معمول، اولین مرحله در تولید پارچه تمام شده مناسب برای لباس، حذف این ترکیبات در فرآیند تغییر اندازه است. نشاسته با هضم با آنزیم‌ها و آب از بین می‌رود.

سپس پارچه ‌ها برای پاک کردن ناخالصی‌ها از جمله روغن های دفع کننده آب و موم، سفید شده با پراکسید هیدروژن تا باعث تورم الیاف پنبه شود که باعث افزایش جذب رنگ و تولید بیشتر ظاهر یکنواخت سطح پارچه می‌شود. سپس این پارچه‌ها رنگ شده و تمام می شوند. اتمام شامل مراحل مکانیکی مانند مسواک زدن و چرت زدن برای ایجاد احساس نرم و روش‌های مرطوب مانند اندازه گیری، پاک کردن، سفید کردن است.

رنگرزی برای جین منطقه‌ای است که بیشترین آلودگی، مصرف آب و مواد زائد شیمیایی در آن وجود دارد. به صورت ویژه از هیدرو سولفیت سدیم برای کاهش رنگ نیل استفاده می‌شود.

رنگ نیلی آبی در آب قابل حل نیست، به این معنی که نمی تواند مستقیماً توسط پنبه جذب شود. برای اینکه گل نیل محلول شود، باید هیدروژن آزاد شود که اجازه می‌دهد تا نیل، اصلاح شیمیایی شود تا رنگ بتواند به مولکول های آب متصل شود که این نیل را به پنبه منتقل می‌کند.

هیدروسولفیت سدیم در غذا

مصرف غذای آلوده به سدیم هیدروسولفیت برای سلامتی خطرناک است.

در حال حاضر، هیدروسولفیت سدیم برای استفاده در غذاها توسط FDA تایلند مجاز نیست، اما سایر سولفیت ها (مواد سفید کننده) مانند دی اکسید گوگرد، سولفیت سدیم، بی سولفیت سدیم و متابی سولفیت سدیم مطابق با اطلاعیه بهداشت عمومی شماره 84 در مورد مواد افزودنی غذایی مجاز هستند. با این حال، هیدروسولفیت سدیم هنوز در بسیاری از انواع مواد غذایی شناسایی می‌شود.

سازمان داروسازی دولت (GPO) کیت آزمایش هیدروسولفیت سدیم را در مواد غذایی تولید کرده است که توسط وزارت علوم پزشکی به GPO منتقل شده است. کیت تست را می‌توان به راحتی در خارج از آزمایشگاه با نتیجه سریع و قابل اعتماد استفاده کرد.

مصرف بیش از حد هیدروسولفیت سدیم باعث ایجاد علائم زیر می‌شود:

1) تنگی نفس، فشار خون پایین، سرگیجه،

2) درد شکم، استفراغ و اسهال

3) برای یک فرد آلرژیک شدید یا بیمار آسم ممکن است باعث شوک، کما و مرگ شود.

خطرات

هیدروسولفیت سدیم جامد هنگام نگهداری در ظروف خشک و بسته بسیار پایدار است. با این حال، هیدروسولفیت سدیم جامد یک ماده شیمیایی بسیار واکنش پذیر است که می‌تواند در معرض هوا و رطوبت یا در تماس با مقدار کمی آب تجزیه شود. تجزیه منجر به احتراق خود به خودی و آزاد سازی SO2 سمی می‌شود. این ماده شیمیایی با اکسیدان‌ها به شدت واکنش نشان می‌دهد و منفجر می‌شود یا می‌سوزد.

ذخیره سازی و جابجایی

این محصول هظرف‌میشه باید در های تمیز و مهر و موم شده حمل و نقل شود. از تماس با رطوبت، اسیدها، مواد شیمیایی اکسید کننده و مواد آلی قابل احتراق دور نگه داشته شود. از آن در برابر گرما، نور مستقیم خورشید، جرقه‌ها و شعله‌های آتش محافظت کنید. از آسیب رساندن به بسته بندی آن خودداری کنید.

در صورت آتش سوزی، از مقدار زیادی آب برای خاموش کردن محصول استفاده کنید. سایر مواد خاموش کننده ممکن است تجزیه را به طور کامل متوقف نکنند.

فروش هیدروسولفیت سدیم:

هیدرو سولفور سدیم در کیسه‌های 25 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شما مشتریان عزیز خرید ستیل الکل، خرید سدیم لوریل سولفات، خرید مونو سدیم گلوتامات، خرید هیدروکسی پروپیل متیل سلولز ، خرید هیدروکسید پتاسیم، خرید سدیم ساخارین، خرید گوارگام، خرید متیل پارابن با ما تماس بگیرید.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول هیدروسولفیت سدیم چینی و آلمانی مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیگر محصولات: فنوکسی‌اتانول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید