فروش ترانگزامیک اسید پودری

خرید پودر ترانگزامیک اسید

فروش ترانگزامیک اسید که یک پودر سفید است و در صورت استفاده در فرمولاسیون های آرایشی، به عنوان روشن کننده پوست موثر است. اثرات روشن کننده ترانگزامیک اسید به طور تصادفی در طی یک عمل پزشکی کشف شد.

جهت استعلام قیمت پودر ترانگزامیک اسید

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

فروش پودر اسید ترانگزامیک

ترانگزامیک اسید با توقف فعالیت تیروزیناز عمل می کند که باعث کاهش تشکیل ملانین می شود. در آب و اسید استیک یخچالی (بی آب) محلول است. ترانگزامیک اسید ما با 99 درصد خالص مورد سنجش قرار گرفته است. لطفاً توجه داشته باشید که این فقط برای استفاده در لوازم آرایشی است و نباید مصرف، تزریق یا به هیچ وجه به جز به عنوان یک ماده آرایشی موضعی استفاده شود. ترانگزامیک اسید باید به صورت کرم، لوسیون یا سرم آرایشی فرموله شود، نمی توان آن را مستقیماً به صورت پودر روی پوست استفاده کرد.

پودر ترانزامیک چیست

ترانگزامیک اسید یک ماده مصنوعی شبیه اسید آمینه لیزین است که توسط پزشکان برای درمان موضعی تغییر رنگ پوست استفاده می شود. ثابت شده است که ظاهر تغییر رنگ و رنگدانه های سرسخت پوست را بهبود می بخشد. تایید شده توسط مطالعات بالینی، برای انواع پوست مناسب است و می تواند تغییر رنگ پوست مانند رنگدانه ها پس از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، لکه های تیره (کلواسما، کک و مک، لنزهای پیر و غیره)، پوست های حساس، آکنه و التهاب، پس از درمان را حذف/روشن کند.

ترانگزامیک اسید نه تنها منجر به سفید شدن، بلکه به کاهش رنگ قرمز مایل به شفاف رگ های خونی سطحی نیز می شود. نتیجه یک ظاهر یکنواخت پوست است. (منظور از سفید کردن این است که لکه های رنگدانه کاهش یافته و از ایجاد لکه های جدید جلوگیری می شود. رنگ طبیعی پوست تحت تأثیر قرار نمی گیرد). بنابراین این ماده را می توان برای کرم، لوسیون، اسانس، ماسک صورت و بسیاری از محصولات دیگر توصیه کرد. برای مصارف آرایشی، اسید محلول در آب به صورت تجاری در کرم ها و سرم های لیپوزومی با حداکثر دوز 2 درصد استفاده می شود.

دوز مصرف در فرمولاسیون آرایشی

شما نباید بیش از 2-5٪ از هر یک از افزودنی های روشن کننده پوست را در یک فرمول استفاده کنید. استفاده بیش از حد لازم می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. محاسبه درصد در لوسیون بسیار ساده است و دستورالعمل هایی در زیر نشان داده شده است.

  • برای تهیه لوسیون 2 درصد، از 2 گرم پودر ترانگزامیک اسید در یک لوسیون پایه 100 گرمی استفاده کنید.
  • برای تهیه لوسیون 5 درصد، از 5 گرم پودر ترانگزامیک اسید در یک لوسیون پایه 100 گرمی استفاده کنید.

خواص ترانگزامیک اسید

مطالعات نشان می دهد که ترانگزامیک اسید ممکن است چندین فواید پوستی داشته باشد.

سد پوستی قوی تر

سد پوستی یا بیرونی ترین لایه پوست شما به عنوان محافظی عمل می کند که به حفظ رطوبت و خارج شدن سموم و محرک ها کمک می کند. برای افرادی که با روزاسه زندگی می کنند، تحقیقات سال 2020 نشان می دهد که این مانع اغلب تا حدی آسیب می بیند که به درستی کار نمی کند. بر اساس یک منبع معتبر در سال 2016، تقویت سد پوستی می تواند علائم روزاسه را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

در یک مطالعه کوچک در سال 2015، افرادی که درمان با اسید ترانگزامیک 3 درصد را به مدت 2 هفته روی پوست خود اعمال کردند، نسبت به افرادی که از این درمان استفاده نکردند، علائم قابل مشاهده کمتری از روزاسه را نشان دادند. محققان این کاهش علائم را با بهبود عملکرد سد پوستی مرتبط دانستند.

کاهش لکه های تیره و تغییر رنگ

آنا گوانچ، متخصص پوست و مؤسس مؤسسه پوست بلا، می گوید: «ترانگزامیک اسید برای پوست می تواند به عنوان یک عامل روشن کننده برای کاهش لکه های تیره و بهبود هایپرپیگمانتاسیون عمل کند. این به این دلیل است که ترانگزامیک اسید با تولید ملانین تداخل می کند.

یک مطالعه در سال 2019، فواید دو درمان مختلف برای ملاسما را بررسی کرد، یک بیماری پوستی رایج که می‌تواند باعث ایجاد لکه‌های قهوه‌ای یا خاکستری رنگ بر روی صورت شود. شرکت کنندگان از یکی از دو درمان موضعی استفاده کردند: ترانگزامیک اسید یا هیدروکینون، یک عامل روشن کننده که پوست را سفید می کند.

پس از 12 هفته، شدت ملاسما در گروهی که از ترانکسامیک اسید استفاده می‌کردند، 27 درصد کاهش یافت – تقریباً مشابه با کسانی که از هیدروکینون استفاده می‌کردند. اما شرکت کنندگانی که از ترانکسامیک اسید استفاده کردند، به دلیل عوارض جانبی کمتری مانند تحریک پوست، رضایت بیشتری از درمان خود گزارش کردند.

کاهش تغییر رنگ پس از جوش های آکنه و آسیب های ناشی از نور خورشید

گاهی اوقات، جوش های آکنه می توانند باعث اریتم پس از التهابی شوند. اینها لکه های قرمز، صورتی یا بنفش سرسخت تغییر رنگ هستند. یک بررسی سال 2022 اشاره می کند که اسید ترانگزامیک برای کاهش ظاهر این ضایعات مفید است و خطر عوارض جانبی جدی آن کم است.

یک مطالعه کوچک در سال 2021 نشان می دهد که ترانکسامیک اسید می تواند به بهبود رنگ پوست و کاهش قرمزی و لکه های تیره ناشی از نور خورشید کمک کند. شرکت کنندگان از ستیل ترانگزامات مسیلات، مشتق شده از ترانگزامیک اسید، دو بار در روز به مدت 8 هفته استفاده کردند. تنها پس از 2 هفته، اکثر شرکت کنندگان قبلاً بهبودهایی در رنگ پوست، قرمزی و لکه های تیره گزارش کردند. آنها متوجه بهبود مستمر در طول مطالعه شدند.

خطرات اسید ترانگزامیک

به گفته Guanche، ترانگزامیک اسید به طور کلی برای انواع پوست بی خطر است. تا به امروز، هیچ مدرکی نشان نمی دهد که این ماده می تواند در دوران بارداری مضر باشد. Aimee Paik، MD، معاون ارشد پوست در شرکت بهداشت از راه دور Hims & Hers می گوید: با این حال، تحقیقات بسیار کمی در مورد تأثیر آن در دوران بارداری وجود دارد.

اگر باردار هستید، همیشه بهتر است با تیم مراقبت خود در مورد آزمایش هر گونه داروی جدید، از جمله محصولات مراقبت از پوست موضعی که می توانید بدون نسخه خریداری کنید، صحبت کنید.

اگر پوست حساس یا اگزما دارید، هرگز با احتیاط ادامه دهید. هادلی کینگ، پزشک متخصص پوست و مدرس بالینی در کالج پزشکی ویل دانشگاه کورنل، توضیح می‌دهد که ترانکسامیک اسید ممکن است باعث تحریک شود، به ویژه هنگامی که برای اولین بار از آن استفاده می‌کنید.

به همین دلیل است که کینگ توصیه می کند قبل از استفاده از یک محصول جدید روی کل صورت خود، یک پچ تست را روی یک ناحیه کوچک و محتاطانه از پوست انجام دهید.

ترانگزامیک اسید دارویی چیست؟

ترانگزامیک اسید برای کاهش یا توقف خونریزی شدید ناشی از قاعدگی شدید، خونریزی بینی، عمل های دندانپزشکی یا جراحی (عملیات) استفاده می شود. ترانگزامیک اسید با کاهش سرعت تجزیه لخته‌ها عمل می‌کند. وقتی خونریزی می‌کنید، بدن شما برای متوقف کردن خونریزی، لخته‌های خونی تشکیل می‌دهد. در برخی افراد، این لخته‌ها شکسته می‌شوند (یا حل می‌شوند) و باعث خونریزی بیش از حد می‌شوند. ترانگزامیک اسید با کاهش سرعت تجزیه لخته ها از خونریزی بیشتر جلوگیری می کند. در ایران، ترانگزامیک اسید به صورت قرص (500 میلی گرم) موجود است و همچنین می تواند به صورت تزریقی در بیمارستان تجویز شود.

دوز:

دوز معمول ترانکسامیک اسید 2 یا 3 قرص است که دو یا سه بار در روز مصرف شود.
برخی افراد ممکن است به دوزهای بالاتر نیاز داشته باشند.
همیشه ترانگزامیک اسید خود را دقیقاً همانطور که پزشک به شما گفته است مصرف کنید. برچسب داروخانه روی دارو به شما می‌گوید که چه مقدار ترانکسامیک اسید، هر چند وقت یکبار مصرف و هر دستورالعمل خاصی را باید مصرف کنید.

نحوه مصرف ترانگزامیک اسید دارویی

قرص ترانگزامیک اسید خود را در ساعات مشخصی در روز مصرف کنید.
قرص های خود را با یک لیوان آب قورت دهید.
می‌توانید ترانگزامیک اسید را با غذا یا بدون غذا مصرف کنید.
اگر مصرف دوز خود را فراموش کردید، به محض یادآوری آن را مصرف کنید، اما اگر نزدیک به نوبت بعدی است، فقط دوز بعدی را در زمان مناسب مصرف کنید. دوز دوز مصرف نکنید.

اقدامات احتیاطی قبل از شروع ترانگزامیک اسید

آیا تا به حال لخته خون در پاهای خود (DVT)، ریه ها (آمبولی ریه) یا هر جایی داشته اید؟
آیا مشکلات کلیوی دارید؟
آیا شما صرع دارید؟
آیا تا به حال سکته مغزی یا خونریزی در مغز خود داشته اید؟
باردار هستید یا شیردهی؟
آیا داروی دیگری مصرف می کنید؟ این شامل هر دارویی است که مصرف می‌کنید و می‌توانید بدون نسخه بخرید، همچنین داروهای گیاهی و مکمل و ضدبارداری خوراکی (قرص یا مینی قرص).

اگر چنین است، مهم است که قبل از شروع ترانگزامیک اسید، به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید. گاهی اوقات یک دارو برای یک فرد با شرایط خاص مناسب نیست، یا فقط با مراقبت بیشتر قابل استفاده است.

عوارض جانبی ترانگزامیک اسید چیست؟

مانند همه داروها، ترانگزامیک اسید می‌تواند عوارض جانبی ایجاد کند، اگرچه همه این عوارض را ندارند.

عوارض جانبی چه کنم؟

حالت تهوع
استفراغ
اسهال (مدفوع شل)

این موارد زمانی که برای اولین بار مصرف ترانگزامیک اسید را شروع می‌کنید بسیار رایج هستند و معمولاً با گذشت زمان از بین می‌روند
اگر مشکل‌ساز است به پزشک خود اطلاع دهید – ممکن است کاهش دوز را پیشنهاد کند.

احساس ضعف یا سرگیجه

به آرامی بایستید. اگر در حالت نشستن احساس سرگیجه دارید، یا برای مدتی دراز بکشید. تا زمانی که احساس بهتری ندارید رانندگی نکنید.

مشکلات بینایی مانند تغییر در بینایی رنگ

فوراً به پزشک خود اطلاع دهید.

علائم واکنش آلرژیک مانند بثورات پوستی، خارش، تاول، لایه برداری پوست، تورم صورت، لب ها، دهان یا مشکلات تنفسی

فوراً به پزشک خود اطلاع دهید

علائم لخته در پاها یا ریه مانند تورم، قرمزی یا گرفتگی در پاها، یا تنگی نفس، مشکل در تنفس یا درد قفسه سینه

فوراً به پزشک خود اطلاع دهید.

منبع:

healthnavigator

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست