سولفات مس

خرید سولفات مس کشاورزی

فروش سولفات مس با خلوص 24 درصد در این مجموعه صورت می گیرد. جهت خرید اینترنتی سولفات مس با ضمانت کیفیت و تضمین بهترین قیمت سولفات مس صنعتی با کارشناسان ما در تماس باشید.

سولفات مس یک ترکیب معدنی است که مصارف صنعتی و کشاورزی بسیار متنوعی دارد. به عنوان مثال می توان از آن به عنوان آفت کش، قارچ کش، علف کش، جلبک کش یا نرم تن کش استفاده کرد. شناخته شده ترین کاربرد این ترکیب شیمیایی کنترل رشد جلبک ها در برکه ها یا دریاچه ها است. با این حال، می توان از آن برای کشتن آفات، به عنوان اکسید کننده و در فرآیند تولید نیز استفاده کرد.

مقاله امروز تمام روش‌های مختلف استفاده از سولفات مس را بررسی می‌کند، بنابراین می‌دانید چه زمانی ممکن است مفید باشد!

لیست زیر شامل تمام موارد استفاده از این ماده شیمیایی مفید در صنایع زیر است:

کاربرد سولفات مس در کشاورزی
بهداشت عمومی و پزشکی
مصارف صنعتی سولفات مس ۵ آبه

سولفات مس چیست

سولفات مس یک ترکیب معدنی است که گوگرد را با مس ترکیب می‌کند. این می‌تواند باکتری‌ها، جلبک‌ها، ریشه‌ها، گیاهان، حلزون‌ها و قارچ‌ها را از بین ببرد. سمیت سولفات مس بستگی به میزان مس دارد. مس یک ماده معدنی اساسی است. این ماده در محیط، غذاها و آب یافت می‌شود.

این ماده از سال 1956 برای استفاده در محصولات سموم دفع آفات در ایالات متحده به ثبت رسیده است.محصولاتی که حاوی سولفات مس هستند می‌توانند مایعات، غبارها یا کریستال‌ها باشند. ده‌ها محصول فعال حاوی سولفات مس در ایالات متحده آمریکا وجود دارد. برخی از این موارد برای استفاده در کشاورزی ارگانیک تصویب شده است.

این ماده از کریستال‌های بزرگ و روشن و آبی روشن حاوی پنج مولکول آب (CuSO4 H 5H2O) تشکیل می‌شود و همچنین به عنوان ویتریول آبی شناخته می‌شود. نمک بدون آب با گرم کردن هیدرات تا 150 درجه سانتی‌گراد (300 درجه فارنهایت) ایجاد می‌شود.  

اگرچه سولفات مس به عنوان یک مهارکننده قارچ توسعه داده شد، اما مشخص شد که دارای توانایی های اضافی مانند اکسید کننده قوی و کاهش زنگ زدگی آهن است.

سولفات مس
کود سولفات مس 25 کیلویی

کابرد سولفات مس

سولفات مس یک ماده شیمیایی بسیار متنوع است و به اندازه طیف وسیعی از کاربردها در صنعت از آن در کشاورزی استفاده می‌کند. اشتغال اصلی آن در کشاورزی است و تا حدود نسلی یا پیش از این، تنها کاربردهای آن در صنعت فقط به عنوان رنگ‌آمیزی و برای آبکاری بوده است. امروزه در بسیاری از فرآیندهای صنعتی به کار گرفته می‌شود:

صنعت فیبر مصنوعی در تولید مواد اولیه آن‌ها کاربردی برای آن پیدا کرده است صنعت فلز از مقادیر زیادی از این ماده به عنوان الکترولیت در پالایش مس استفاده می‌کند، برای سیم‌های فولادی با روکش مس قبل از رسم سیم و در فرآیندهای مختلف آبکاری مس.

صنعت معدن از آن به عنوان فعال‌کننده غلظت با شناور کردن سنگ معدن سرب، روی، کبالت و طلا استفاده می‌کند.تجارت چاپ آن را به عنوان یک الکترولیت در تولید الکترود و به عنوان یک عامل اچینگ برای حکاکی فرآیند در نظر می‌گیرد.صنعت رنگ از آن در رنگ‌های ضد رسوب استفاده می‌کند و در رنگ‌آمیزی شیشه نقش دارد.

در واقع، امروزه به سختی صنعتی وجود دارد که کاربرد چندانی برای سولـفات مس نداشته باشد. در جدول زیر برخی از کاربردهای فراوان سولفات مس ذکر شده است.

سولفات مس یک قارچ کش، قارچ کش، علف کش، عامل اچ و نگهدارنده چوب است. از این ترکیب برای کنترل خوردگی فلزات در آب نیز استفاده می شود.

طیف گسترده ای از خواص سولفات مس آن را به یک عنصر ارزشمند در طیف گسترده ای از محصولات تبدیل می کند. می توان آن را در بیش از 6000 محصول مصرفی در سراسر جهان یافت و اغلب به عنوان یکی از دوستدار محیط زیست ترین مواد شیمیایی موجود در حال حاضر در نظر گرفته می شود.

خواص سولفات مس به شرح زیر است:

 • از خوردگی فلز جلوگیری می کند
 • از اکسیداسیون جلوگیری می کند
 • از رشد قارچ جلوگیری می کند
 • می تواند از پوسیدگی چوب جلوگیری کند

کاربردهای سولفات مس در کشاورزی چیست؟

سولفات مس یک علف کش قوی است که قرن هاست مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین قارچ کش، حشره کش و نماتدکش است. رایج ترین کاربرد سولفات مس برای مبارزه با علف های هرز در باغ است.

این ترکیب را می توان به روش های مختلفی استفاده کرد. به عنوان مثال، کشاورزان می توانند از آن برای از بین بردن علف های هرز قبل از بلند شدن بیش از حد استفاده کنند، اما همچنین می تواند به عنوان کود برای کمک به رشد سالم تر و قوی تر محصولات استفاده شود. سولفات مس به دلیل طیف وسیعی از کاربردها، امروزه به یکی از رایج ترین مواد شیمیایی مورد استفاده در کشاورزی تبدیل شده است.

سولفات مس در دسته “ترکیبات غیر آلی گوگرد” قرار دارد. به راحتی در آب یا الکل حل می شود. اگرچه در غلظت های پایین سمی نیست، اما دوزهای بالا ممکن است مضر باشد.

در اینجا روش های دیگری وجود دارد که می توانید از سولفات مس در کشاورزی استفاده کنید:

محلول پاشی
سولفات مس صنعتی یک قارچ کش رایج و موثر است زیرا قارچ ها را می کشد و گسترش بیماری های گیاهی را کنترل می کند. می‌توانید آن را روی برگ‌ها، ساقه‌ها، ریشه‌ها، درختان میوه یا تاک‌های گیاه خود بمالید. فراموش نکنید قبل از سمپاشی آن را با آب مخلوط کنید.

آبیاری 
سولفات مس 5 آبه یک ترکیب شیمیایی است که معمولاً در آبیاری آب کشاورزی برای کمک به رشد گیاهان به ویژه مرکبات مانند پرتقال، لیمو و گریپ فروت استفاده می شود. سولفات مس همچنین می تواند برای کنترل آفات مورد استفاده قرار گیرد زیرا قارچ ها و نماتدهای موجود در خاک را از بین می برد.

بذر درمانی
خرید سولفات مس کشاورزی به طور گسترده در کشاورزی برای تصفیه بذرها قبل از کاشت استفاده می شود.

ریشه شویی
استفاده از سولفات مس برای درختان برای درمان ریشه درختان بخش مهمی از حفظ چشم انداز است. همچنین یک ابزار ارزشمند و محبوب برای باغداران سبزی است. سولفات مس را می توان برای درمان درختان، درختچه ها، باغ ها، چمن ها و موارد دیگر با 10-25 میلی لیتر در هر 100 گالن آب استفاده کرد.

حفاظت از محصول
سولفات مس یک آفت کش قوی است که رایج ترین حشرات و کنه های گیاهی را از بین می برد. علاوه بر این، محصولات زراعی را از اثرات شته ها، کنه ها، کرم ها و سوسک های کک محافظت می کند. با این حال، این ماده شیمیایی عوارض جانبی کمی دارد، مانند آسیب رساندن به گیاهان و مسمومیت انسان در صورت عدم استفاده صحیح.

کنترل بیماری قارچی
سولفات مس در کشاورزی یک ترکیب آلی است که از دیرباز برای کنترل بیماری های قارچی در کشاورزی استفاده می شده است. این قارچ کش اغلب روی سبزیجاتی مانند بروکلی استفاده می شود. سولفات مس یک ماده چند ظرفیتی است که می تواند بسیاری از قارچ ها از جمله قارچ هایی که باعث سوختگی و کپک می شوند را از بین ببرد. نشان داده شده است که این قارچ کش سطح سمیت کمی برای گیاهان و حیوانات دارد و به محیط زیست آسیب نمی رساند.

کنترل بیماری های باکتریایی
کود سولفات مس 25 کیلویی یک ترکیب رایج در صنعت کشاورزی است. این عمدتا برای پیشگیری و کنترل بیماری های باکتریایی در گوجه فرنگی، کاهو، سیب زمینی و گیلاس استفاده می شود. سولفات مس با از بین بردن باکتری هایی که از بافت گیاهی تغذیه می کنند عمل می کند.

کاربرد آفت کش
سولفات مس برای خلاص شدن از شر آفات ناخواسته مانند حلزون ها و راب ها استفاده می شود که برای گیاهان و باغ ها بسیار مخرب هستند.

ضد میکروبی
اگرچه معمولاً به عنوان قارچ کش استفاده می شود، برخی از کشاورزان از سولفات مس به عنوان یک ضد میکروب برای محصولات استفاده می کنند. این یک جایگزین عالی برای مواد شیمیایی و آنتی بیوتیک های خطرناک است زیرا ارزان است و نیازی به رسیدگی خاصی ندارد.

جلوگیری از رشد جلبک
سولفات مس برای استخر برای درمان و پیشگیری از باکتری ها، جلبک ها و سایر حیات گیاهی ناخواسته استفاده می شود. این ماده سمی با آب واکنش می دهد و کف غلیظی ایجاد می کند که ذرات را می پوشاند تا جرم آنها افزایش یابد.

کاربردهای سولفات مس در بهداشت عمومی و پزشکی

این ترکیب مفید معدنی مس سالهاست که در زمینه بهداشت عمومی و پزشکی استفاده می شود. برای درمان و پیشگیری از کمبود مس در بدن استفاده می شود، اما همچنین می تواند محیط امن تری را برای افراد ایجاد کند.

در اینجا برخی از کاربردهای سولفات مس در بهداشت عمومی و پزشکی آورده شده است:

 • می توان از آن برای کشتن جلبک ها در دریاچه ها و مخازن استفاده کرد.
 • در مخلوط کفپوش حمام های شنا برای مهار قارچ ها و کاهش پای ورزشکاران استفاده می شود.
 • می توان از آن به عنوان یک نرم تن کش برای از بین بردن انگل مربوط به بیماری بیلارزیا استفاده کرد.
 • برای پیشگیری از مالاریا استفاده می شود که شامل سولفات مس در تهیه سبزه پاریس برای استفاده احتمالی علیه لارو پشه می شود.
 • ضد عفونی با سولفات مس به عنوان یک عامل ضد باکتری، قارچ کش و ویروس کش حاوی مس استفاده می شود. به آنزیم های وابسته به مس در میکروارگانیسم ها حمله می کند و فرآیندهای حیاتی وابسته به مس آنها را مختل می کند.
 • در تولید مواد دارویی استفاده می شود.
 • خرید سولفات مس 24 درصد از اواخر دهه 1800 برای پیشگیری یا درمان چندین بیماری سیستمیک، از جمله تب حصبه، وبا، اسهال خونی، مالاریا، کزاز و فلج اطفال استفاده شده است. این ترکیب همچنین به عنوان مکمل مس برای بیماران تحت TPN (تغذیه کامل تزریقی) استفاده می شود.

آنچه سولفات مس را در برابر پاتوژن های باکتریایی بسیار موثر می کند، توانایی آن در آزادسازی مولکول های اکسیژن آزاد در غشای سلولی باکتری است. این استرس اکسیداتیو با ایجاد اختلال در مسیرهای متابولیکی آنها بدون آسیب رساندن به DNA و لیپیدهای حیاتی، باکتری ها را از بین می برد. اکسیداسیون همچنین باعث کاهش نفوذپذیری غشای سلولی می شود که منجر به مرگ سلولی می شود.

کاربردهای صنعتی سولفات مس

آبکاری مس با استفاده از سولفات مس: سولفات مس در آبکاری مس، اچ کردن فلزات و همچنین به عنوان عامل خشک کننده استفاده می شود.

در اینجا چند نمونه خاص از استفاده از آن در یک محیط صنعتی آورده شده است:

 • اغلب به عنوان یک ماده نگهدارنده در چسب ها و چسب ها برای جلوگیری از رشد کپک استفاده می شود.
 • این یک نگهدارنده چوب است که می تواند به صورت روغنی و پایه آب استفاده شود.
 • می توان از آن برای ایجاد ملات برای پوشاندن سطح آجر یا سنگ برای جلوگیری از رشد قارچ استفاده کرد.
 • می توان از آن به عنوان افزودنی بتن، رنگ آمیزی بتن و در استخرها استفاده کرد.
 • این یک ماده شیمیایی است که به عنوان افزودنی در بتن استفاده می شود که دارای خواص ضد قارچی است.
 • اغلب از آن به عنوان یک قارچ کش مبتنی بر مس برای محافظت در برابر گلسنگ ها، کپک ها و رشدهای مشابه روی سقف آزبست سیمان و سایر مصالح ساختمانی استفاده می شود.پ
 • برای کنترل رشد ریشه درختان در فاضلاب استفاده می شود. سمیت آن هرگونه رشد بالقوه ریشه در خطوط لوله مسی را از بین می برد.
 • ملاحظات ایمنی هنگام استفاده از سولفات مس
 • هنگام استفاده از سولفات مس، رعایت دستورالعمل های روی برچسب ضروری است. آن را بیش از یک بار در هر 48 ساعت استفاده نکنید. اگرچه می توان از آن به عنوان کود و برای کنترل آفات استفاده کرد، اما استفاده بیش از حد می تواند آسیب شدیدی به گیاهان و گل ها وارد کند.

سولفات مس می تواند برای انسان سمی باشد، بنابراین لطفاً با احتیاط از آن استفاده کنید. اگر به هر طریقی خورده شود باعث استفراغ و معده درد می شود. اگر فورا درمان نشود، ممکن است فرد درد سوزشی، اسهال، سردرد، حالت تهوع، غش کردن یا شوک را تجربه کند.

درک عوارض جانبی بالقوه استفاده از این ترکیب شیمیایی برای یک هدف خاص بسیار مهم است. در صورت استفاده نادرست، می تواند باعث آسیب شدید به اندام های انسان مانند کبد، ریه ها، قلب، کلیه ها و مغز شود.

نتیجه
در خاتمه، خرید سولفات مس یک ماده شیمیایی با سابقه است که در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار گرفته است. در نتیجه کاربردهای زیادی دارد و به راحتی به صورت آنلاین در دسترس است. با این حال، هنگام تهیه و استفاده از این محصول باید احتیاط کنید زیرا در صورت عدم استفاده صحیح می تواند برای بدن شما مضر باشد.

سولفات مس را از کجا بخریم؟

این ترکیب شیمیایی معدنی به راحتی در یک فروشگاه های محلی و برخی از خرده فروشان باغ پیدا می شود. اگر می خواهید آن را به صورت عمده خریداری کنید، می توانید آن را به صورت پودر از فروشگاه اینترنتی مواد شیمیایی ما خریداری کنید. قارچ کش مایع مس و کیسه سولفات مس 50 کیلویی را برای نیازهای کشاورزی یا صنعتی خود بررسی کنید!

فـروش سولفات مس

سولفات مس از کجا بخریم؟ شما می‌توانید برای خرید این ماده با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

منبع: standishmilling

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست