سولفات مس

سولفات مس

سولفات مس یک ترکیب معدنی است که گوگرد را با مس ترکیب می‌کند. این می‌تواند باکتری‌ها، جلبک‌ها، ریشه‌ها، گیاهان، حلزون‌ها و قارچ‌ها را از بین ببرد. سمیت سولفات مس بستگی به میزان مس دارد. مس یک ماده معدنی اساسی است. این ماده در محیط، غذاها و آب یافت می‌شود.

این ماده از سال 1956 برای استفاده در محصولات سموم دفع آفات در ایالات متحده به ثبت رسیده است.محصولاتی که حاوی سولفات مس هستند می‌توانند مایعات، غبارها یا کریستال‌ها باشند. ده‌ها محصول فعال حاوی سولفات مس در ایالات متحده آمریکا وجود دارد. برخی از این موارد برای استفاده در کشاورزی ارگانیک تصویب شده است.

این ماده از کریستال‌های بزرگ و روشن و آبی روشن حاوی پنج مولکول آب (CuSO4 H 5H2O) تشکیل می‌شود و همچنین به عنوان ویتریول آبی شناخته می‌شود. نمک بدون آب با گرم کردن هیدرات تا 150 درجه سانتی‌گراد (300 درجه فارنهایت) ایجاد می‌شود.  

سولفات مس

کابرد سولفات مس

سولفات مس یک ماده شیمیایی بسیار متنوع است و به اندازه طیف وسیعی از کاربردها در صنعت از آن در کشاورزی استفاده می‌کند. اشتغال اصلی آن در کشاورزی است و تا حدود نسلی یا پیش از این، تنها کاربردهای آن در صنعت فقط به عنوان رنگ‌آمیزی و برای آبکاری بوده است. امروزه در بسیاری از فرآیندهای صنعتی به کار گرفته می‌شود:

صنعت فیبر مصنوعی در تولید مواد اولیه آن‌ها کاربردی برای آن پیدا کرده است صنعت فلز از مقادیر زیادی از این ماده به عنوان الکترولیت در پالایش مس استفاده می‌کند، برای سیم‌های فولادی با روکش مس قبل از رسم سیم و در فرآیندهای مختلف آبکاری مس.

صنعت معدن از آن به عنوان فعال‌کننده غلظت با شناور کردن سنگ معدن سرب، روی، کبالت و طلا استفاده می‌کند.تجارت چاپ آن را به عنوان یک الکترولیت در تولید الکترود و به عنوان یک عامل اچینگ برای حکاکی فرآیند در نظر می‌گیرد.صنعت رنگ از آن در رنگ‌های ضد رسوب استفاده می‌کند و در رنگ‌آمیزی شیشه نقش دارد.

در واقع، امروزه به سختی صنعتی وجود دارد که کاربرد چندانی برای سولـفات مس نداشته باشد. در جدول زیر برخی از کاربردهای فراوان سولفات مس ذکر شده است.

فـروش سولفات مس

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید.این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست