پنتا اریتریتول

پنتا اریتریتول (Pentaerythritol) یک پودر جامد سفید بی‌بو است. به آرامی با آب مخلوط می‌شود. این ماده یک الکل اولیه است.  این یک ترکیب جالب است که امکان اتصال چهار گروه (مشابه یا متفاوت) و از این رو ساخت سازه‌های بسیار شاخه دار را فراهم می‌آورد. برای خرید پنتا اریتریتول میتوانید با ما تماس بگیرید.

پنتا اریتریتول اولین‌بار در سال 1891 توسط شیمی‌دان آلمانی برنارد تولنس گزارش شد. این ماده ممکن است از طریق یک واکنش پلی علاوه بر کاتالیز شده پایه بین استالدهید و 3 معادل فرمالدئید تهیه شود و به دنبال آن یک واکنش کانزیزارو با معادل چهارم فرمالدئید برای دادن محصول نهایی ارائه می‌شود.

یکی از این مشتقات پنتایریتریتول تترانیترات (PETN)، یک گشادکننده عروق است.مشتق تری‌نیترات (pentrinitrol) نامیده می‌شود. تتراستات به عنوان نوروسترول (PAG) گفته می‌شود.

خواص فیزیکی و شیمیایی پنتا اریتریتول:

مترادف: تتراهیدروکسی نئوپنتان، تترامتیلولمتان، تتراوکسی متیل متان

فرمول شیمیایی: С5Н12O4

 ظاهر: پودر کریستالی سفید

рН محلول آب با کسر جرم 5٪ 5،0-7،0 5،0-7،0 5،0-7،0

پنتا اریتریتول

کاربردهای پنتا اریتریتول در صنعت

صنعت رنگ و لاک: برای تولید پلی‌اتر، سنتز لاک‌های آلکیدی، تولید جوهر چاپ، به عنوان بخشی از رنگ‌های پلی‌اورتان، تولید مواد مقاوم در برابر آتش استفاده می‌شود

تولید پلیمرها: برای تولید پنتا پلاست، پلاستیک‌سازها، تثبیت‌کننده‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها استفاده می‌شود.

تولید روغن روان‌کننده مصنوعی: ماده اصلی تولید روغن‌های روان‌کننده

تولید مواد منفجره: مواد اولیه برای تولید مواد منفجره – pentaerythritol tetranitrate

برای تهیه مواد اولیه صنعتی روی خرید مواد شیمیایی صنعتی کلیک کنید.

صنایع دیگر: برای نیترات، سنتز مواد فعال سطحی استفاده می‌شود. این ماده در روغن ترانسفورماتور، پلاستیک، رنگ، مواد آرایشی و بسیاری کاربردهای دیگر یافت می‌شود.

شرایط و مدت زمان ذخیره‌سازی ایمن

پنتا اریتریتول در انبارهای بسته و تهویه مناسب نگهداری می‌شود و مواد را در برابر بارش جوی محافظت می‌کند. محصول باید در پالت‌های مستقر در بالای زمین، نه کمتر از 5 سانتی‌متر و از بخاری‌های کمتر از 1 متر نگهداری شود. مدت زمان نگهداری نباید از تاریخ تولید بیش از 2 سال باشد.

فـروش پنتا اریتریتول

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه صنعتی را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند.این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است.شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

سایر محصولات ما:

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید.شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی از بزرگترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران می باشد.جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره ما می توانید به صحه اطلاعات ما مراجعه کنید.این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال  می‌شود.

برچسب:
جستجو در پیشگامان شیمی

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست