پنتا اریتریتول

خرید پنتا اریتریتول

پنتا اریتریتول (Pentaerythritol) یک پودر جامد سفید بی‌بو است که به آرامی با آب مخلوط می‌شود. این ماده یک الکل اولیه و یک ترکیب جالب است که امکان ساخت سازه‌های بسیار شاخه دار را فراهم می‌آورد. برای خرید پنتا اریتریتول میتوانید با ما تماس بگیرید.

جهت استعلام

قیمت پنتا اریتریتول صنعتی

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

قیمت پنتا اریتریتول

معادل انگلیسی Pentaerythritol
فرمول شیمیایی C5h12o4
نام های دیگر تتراهیدروکسی نئوپنتان، تترامتیلولمتان، تتراوکسی متیل متان
شناسه محصول 204-104-9
شکل ظاهری پودر کریستالی سفید
نقطه جوش 380.4ºC
نقطه ذوب 257
نقطه اشتعال 200.1ºC
چگالی 1.396 g/cm3
وزن مولکولی 136.146
گرید صنعتی
⭐ خلوص 99 درصد
⭐ تولید کننده  چین
⭐ قیمت پنتا اریتریتول استعلام تلفنی💯
⭐ بسته بندی کیسه 25 کیلویی، جامبو 500 کیلویی
 حلالیت محلول در آب کمی در اتانول حل می شود. نامحلول در بنزن
کاربرد رزین آلکیدی، استر رزین، تثبیت کننده های پی وی سی، ضد حریق

پنتا اریتریتول چیست؟

پنتا اریتریتول اولین‌بار در سال 1891 توسط شیمی‌دان آلمانی برنارد تولنس گزارش شد. این ماده ممکن است از طریق یک واکنش پلی علاوه بر کاتالیز شده پایه بین استالدهید و 3 معادل فرمالدئید تهیه شود و به دنبال آن یک واکنش کانزیزارو با معادل چهارم فرمالدئید برای دادن محصول نهایی ارائه می‌شود.

یکی از این مشتقات پنتایریتریتول تترانیترات (PETN)، یک گشادکننده عروق است. مشتق تری‌نیترات (pentrinitrol) نامیده می‌شود. تتراستات به عنوان نوروسترول (PAG) شناخته می‌شود. پنتا اریتریتول که معمولاً در صنایع شیمیایی به سادگی با نام “پنتا” شناخته می شود، پودری سفید، بی بو و کریستالی است. 

خواص فیزیکی و شیمیایی پنتا اریتریتول

این ماده محلول در آب، کمی محلول در الکل و نامحلول در اکثر هیدروکربن ها است. همولوگ های بالاتر پنتا، از جمله دی و تری پنتااریتریتول نیز در فرآیند تولید تولید می شوند. دی پنتا اریتریتول پودری سفید رنگ است که کمتر از پنتا اریتریتول حل می شود.

рН محلول آب با کسر جرم 5٪ 5،0-7،0 5،0-7،0 5،0-7،0

پنتا اریتریتول

کاربردهای پنتا اریتریتول در صنعت

صنعت رنگ و لاک: برای تولید پلی‌اتر، سنتز لاک‌های آلکیدی، تولید جوهر چاپ، به عنوان بخشی از رنگ‌های پلی‌اورتان، تولید مواد مقاوم در برابر آتش استفاده می‌شود

تولید پلیمرها: برای تولید پنتا پلاست، پلاستیک‌سازها، تثبیت‌کننده‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها استفاده می‌شود.

تولید روغن روان‌کننده مصنوعی: ماده اصلی تولید روغن‌های روان‌کننده

تولید مواد منفجره: مواد اولیه برای تولید مواد منفجره – pentaerythritol tetranitrate

برای تهیه مواد اولیه صنعتی روی فروش مواد شیمیایی کمیاب کلیک کنید.

صنایع دیگر: برای نیترات، سنتز مواد فعال سطحی استفاده می‌شود. این ماده در روغن ترانسفورماتور، پلاستیک، رنگ، مواد آرایشی و بسیاری کاربردهای دیگر یافت می‌شود.

رزین های آلکیدی

آلکیدها در رنگ‌ها و قالب‌ها برای ریخته گری استفاده می‌شوند. آنها رزین غالب یا “بایندر” در اکثر پوشش‌های تجاری “بر پایه روغن” هستند. سالانه حدود 200000 تن رزین آلکیدی تولید می‌شود.

رزین و استرهای روغن بلند

رزین یکی از مواد تشکیل دهنده جوهرهای چاپ، کاغذهای فتوکپی و چاپ لیزری، لاک، چسب، صابون، اندازه کاغذ، سودا، فلاکس‌های لحیم کاری و واکس مهر و موم است. رزین روغن بلند به عنوان جزئی از چسب، لاستیک و جوهرها و به عنوان امولسیفایر استفاده می‌شود.

لاک مخصوص

لاک یک روکش یا لایه محافظ شفاف، سخت و محافظ است که عمدتاً در تزئینات چوب و همچنین برای سایر مواد استفاده می شود. وارنیش به طور سنتی ترکیبی از یک روغن خشک کن، یک رزین و یک رقیق کننده یا حلال است.

نرم کننده‌ها

نرم کننده‌ها یا پخش کننده‌ها افزودنی هایی هستند که باعث افزایش انعطاف پذیری یا سیالیت ماده ای می شوند که به آن اضافه می شود. اینها شامل پلاستیک، سیمان، بتن، تخته دیواری و خاک رس است.

حشره کش‌ها

حشره کش آفت کشی است که علیه حشرات استفاده می شود. آنها به ترتیب شامل تخم کش‌ها و لاروکش‌هایی هستند که علیه تخم و لارو حشرات استفاده می‌شوند. از حشره کش‌ها در کشاورزی، پزشکی، صنعت و خانگی استفاده می‌شود. اعتقاد بر این است که استفاده از حشره کش‌ها یکی از عوامل اصلی افزایش بهره وری کشاورزی در قرن بیستم است.

روان کننده های مصنوعی

روان کننده‌های مصنوعی را می‌توان با استفاده از اجزای نفتی اصلاح شده شیمیایی به جای نفت خام کامل تولید کرد، اما می‌تواند از سایر مواد خام نیز سنتز شود. روان کننده مصنوعی به عنوان جایگزینی برای روان کننده‌های تصفیه شده از نفت در هنگام کار در دمای شدید استفاده می‌شود، زیرا به طور کلی خواص مکانیکی و شیمیایی برتری نسبت به روغن های معدنی سنتی دارد. برای مثال، توربین‌های هواپیما به استفاده از روغن های مصنوعی نیاز دارند، در حالی که موتورهای پیستونی هواپیما نیازی به استفاده از روغن‌های مصنوعی ندارند.

مواد منفجره

مواد منفجره ماده ای است که حاوی مقدار زیادی انرژی ذخیره شده است که می‌تواند باعث انفجار شود، انبساط ناگهانی ماده پس از شروع، که معمولاً با تولید نور، گرما، صدا و فشار همراه است.

آنتی اکسیدان‌ها

آنتی اکسیدان مولکولی است که می‌تواند اکسیداسیون مولکول‌های دیگر را مهار کند. اکسیداسیون یک واکنش شیمیایی است که الکترون‌ها را از یک ماده به یک عامل اکسید کننده منتقل می‌کند. واکنش‌های اکسیداسیون می تواند رادیکال های آزاد تولید کند. به نوبه خود، این رادیکال‌ها می‌توانند واکنش‌های زنجیره‌ای را آغاز کنند که به سلول ها آسیب می‌رساند. آنتی اکسیدان‌ها این واکنش‌های زنجیره ای را با حذف واسطه های رادیکال آزاد خاتمه می‌دهند و دیگر واکنش های اکسیداسیون را مهار می‌کنند.

جوهر

جوهر می‌تواند محیط پیچیده‌ای باشد که از حلال‌ها، رنگدانه‌ها، رنگ‌ها، رزین‌ها، روان‌کننده‌ها، حل‌کننده‌ها، سورفکتانت‌ها، ذرات معلق، فلوئورسرها و سایر مواد تشکیل شده است. جوهر مایعی است که حاوی رنگدانه یا رنگ است و برای رنگ آمیزی سطح برای تولید تصویر، متن یا طرح استفاده می شود. جوهر برای طراحی یا نوشتن با قلم، قلم مو یا قلاب استفاده می‌شود. جوهرهای ضخیم‌تر، به صورت خمیری، به طور گسترده در چاپ لترپرس و چاپ لیتوگرافی استفاده می‌شود.

تثبیت کننده‌های پی وی سی

پلی وینیل کلراید پس از پلی اتیلن و پلی پروپیلن، سومین پلاستیک پرتولید است. پی وی سی به طور گسترده در ساخت و ساز استفاده می‌شود زیرا ارزان، بادوام و آسان است. تثبیت کننده‌ها نمک‌های باریم، کلسیم و روی استرهای دی کربوکسیلیک اسید پنتا هستند، مانند نمک روی پنتااریتریتول استر دی فتالیک اسید یا استر دی ترفتالیک اسید. نقش حل شدن باریم و روی در PVC است تا این نمک ها بتوانند گروه های کلرید حساس روی رزین PVC را حذف کنند.

عوامل ویسکوز کننده رنگ

پنتا و استرهای آن به‌عنوان مواد تشکیل دهنده در فرمول‌های پاک‌کننده رنگ استفاده می‌شوند که حاوی حلال‌ها، عوامل مرطوب‌کننده و عوامل تورم‌کننده نیز هستند. عوامل متورم به جدا شدن رنگ از بستر کمک می‌کنند. بخش پلیول پنتا استر همچنین می‌تواند به عنوان یک ترکیب توزیع مجدد از طریق استریفیکاسیون عمل کند.

مونومرهای پرتو درمانی

پوشاندن انتهایی پیش پلیمر پلی اورتان خاتمه یافته با ایزوسیانات با آکریلات تک عملکردی مانند پنتا اریتریتول تری اکریلات، تابش پلی اورتان را قابل درمان می‌کند. سایر آکریلات‌های مبتنی بر پنتا قابل درمان با اشعه ماوراء بنفش عبارتند از: پنتا اریتریتول تترا اکریلات و اتوکسیله پنتا اریتریتول تترا اکریلات. آکریلات‌های اورتان دارای انعطاف پذیری بسیار خوب و چسبندگی بسیار خوبی هستند. دی پنتا اریتریتول آکریله شده افزایش اتصال عرضی و واکنش پذیری بالایی را نشان می‌دهد و سختی، مقاومت در برابر خراش و مقاومت شیمیایی بسیار خوبی را ارائه می‌دهد.

شرایط و مدت زمان ذخیره‌سازی ایمن

پنتا اریتریتول در انبارهای بسته و تهویه مناسب نگهداری می‌شود و مواد را در برابر بارش جوی محافظت می‌کند. محصول باید در پالت‌های مستقر در بالای زمین نگهداری شود. مدت زمان نگهداری نباید از تاریخ تولید بیش از 2 سال باشد.

فـروش پنتا اریتریتول صنعتی

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه صنعتی را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند.این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

قیمت‌ پنتا اریتریتول توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است. شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

تولید پنتا اریتریتول در ایران

در حال حاضر تولیدکننده فعال پنتا اریتریتول در ایران فعالیت ندارد. کلیه بارهای موجود در ایران وارداتی از کشور چین می باشند.

پنتا اریتریتول چگونه بسته بندی می شود؟

  • کیسه های 25 کیلوگرمی pp 
  • کیسه 500 کیلوگرمی نوع C 
  • جامبو بگ های 1000 کیلوگرمی

 

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست