خرید نیکاربایزین

خرید نیکاربازین

شرکت پیشگامان شیمی واردکننده نیکاربازین پودری 99% جهت خوراک دام می‌باشد. جهت خرید نیکاربازین خالص و دریافت آنالیز با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.نیکاربازین (C19H18N6O6)، مجموعه‌ای از دو ترکیب 4،4′-dinitrocarbanilide (DNC) و 4،6-dimethyl-2-pyrimidinol (HDP) یک داروی مؤثر برای جلوگیری از کوکسیدیوز روده و سکال در طیور است. این ماده برای پیشگیری به جای درمان بیماری استفاده می‌شود.

جهت استعلام قیمت نیکاربازین

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

نیکاربازین (Nicarbazin) برای کنترل تعداد کبوترهای شهری با غلات ذرت به بازار عرضه می‌شود و روی آن با یک لایه سیلیکون خوراکی پوشانده شده است بنابراین نیکاربازین حتی در صورت دست زدن یا مرطوب شدن روی ذرت باقی می‌ماند.نیکاربازین در گروه کاربانیلید متعلق به داروهای ضد کوکیدی قرار دارد. این یک مجموعه مولکولی معادل 4،4′-دینیتروکاربنیلید (DNC) و 2-هیدروکسی-4،6-دی متیل پیریمیدین (HDP) است.

فرمول نیکاربایزین

نیکاربازین (C19H18N6O6) چیست؟

این یک پودر زرد کمرنگ و بدون طعم است که در آب نامحلول است اما در الکل و برخی از حلال‌های آلی حل می‌شود.کبوترها وقتی نیکاربازین را می‌خورند، برخلاف پروژسترون، آن را سریع متابولیزه می‌کنند و به دو جز DCN، قسمت فعال و HDP تبدیل می‌کنند که جذب آن را در روده‌های پرندگان امکان‌پذیر می‌کند.

سنگدانه‌های DNC وقتی با HDP پیچیده نباشند، ذراتی را تشکیل می‌دهند که برای جذب در روده خیلی بزرگ هستند، بنابراین ناتوانی موجودات در جذب DNC است. این امر همچنین هنگامی اتفاق می‌افتد که نیکاربازین در آب حل شود و یا به سطح زمین برود.

اثرات نیکاربازین بر عملکرد تولید مثل کبوترها

مطالعات انجام شده از تجویز نیکاربازین به کبوترهای شهری نشان داده است که برای این پرندگان سمی نیست. همچنین تأیید شده است که تأثیر برگشت‌پذیر روی تولید مثل پرندگان دارد (با متوقف شدن تجویز، کبوترها می‌توانند دوباره تولید مثل کنند).

نیکاربازین به دلیل کم بودن سمیت در سطح سیستمیک شناخته شده است. حتی در این صورت، این ترکیب باعث عدم تعادل هورمونی می شود که تأثیر بسیار جدی بر روی تولید تخم‌مرغ (کاهش تخم‌گذاری) و کیفیت دارد: در نهایت تخم‌های آنها سبک‌تر، با پوسته‌های نازک‌تر و یوغ‌های خالدار است.

لکه‌های سفید نیز ظاهر می‌شوند، به دلیل نشت مایعات از آلبومین (سفیده تخم مرغ) به یوغ، زیرا غشا اخیر به طور فزآینده‌ای نفوذپذیر می‌شود.پارگی غشا یوغ باعث می‌شود که آن با آلبومین مخلوط شود و شرایط لازم برای رشد مناسب جنین را تغییر دهد.

فروش نیکاربازین

سمیت و عوارض جانبی نیکاربازین

نیکاربازین فقط در صورت بلع مداوم و با دوز مشخص روزانه (10 گرم در روز برای هر کبوتر) می تواند اثر ضدعفونی‌کننده داشته باشد.مطالعات در مورد سمیت در پستانداران و پرندگانی که دوزهای کوتاه و طولانی مدت نیکاربازین دریافت می‌کنند، حداقل اثرات را نشان داده است. عوارض جانبی در حیوانات معمولاً فقط پس از یک سال یا بیشتر از درمان مشاهده شده است، زیرا در اینجا تقریباً 8 ماه به طول می‌انجامد، این موارد اعمال نمی‌شوند.

پرنده‌ها

وقتی نوبت به پرندگان گوشت‌خوار می‌رسد، کالیبر دانه ذرت مانع از خوردن آن توسط گونه‌هایی می شود که کوچکتر از کبوتر هستند، مانند گنجشک‌ها.در مورد پرندگانی که هم اندازه کبوتر هستند، با تطبیق دوزها با تعداد کبوترهای یک مکان، شادابی و پرخاشگری دومی فقط اجازه می‌دهد تا گاهی اوقات محصول را توسط گونه‌های دیگر مصرف کنید، که منجر به آلوده شدن به کوکسیدیا می شود.

در هر صورت یک دوره تولید مثل برای این گونه ها محدود به چند ماه است که در طی آن، در صورت تأیید خطر، ممکن است درمان کبوترها به طور موقت قطع شود.

پرندگان شکاری

در تغذیه با کبوترانی که با نیکاربازین درمان می شوند خطری برای پرندگان و طعمه ها وجود ندارد.کبوترها وقتی نیکاربازین را می‌خورند، سریع آن را متابولیزه می‌کنند و به دو جز، DCN، قسمت فعال و HDP تبدیل می‌شود که جذب آن را در روده‌های پرندگان امکان‌پذیر می‌کند.

بنابراین، هنگامی که یک پرنده شکاری کبوتر تحت درمان با نیکاربازین را می‌خورد، فرم شکسته و غیرفعال آن محصول را می‌بلعد، که قابل جذب نیست. حتی در آن زمان، با توجه به مقدار کمی که در بافت‌ها و اندام‌های کبوتر باقی‌مانده است، باقی‌مانده‌های نیکاربازین غیرفعال که می‌تواند مصرف کند، ناچیز است.

بنابراین یک شکارچی پرنده‌خوار 0.30-0.45 میلی‌گرم نیکاربازین مصرف می‌کند، دوز 20 برابر کمتر از حداقل لازم برای داشتن هرگونه اثر.

پستانداران

مطالعات سازمان بهداشت جهانی (WHO) نشان می‌دهد که پستانداران (از جمله انسان) مجبورند مقادیر بسیار زیادی از این محصول را مصرف کنند تا اثرات سمی بر آنها بگذارد.

طبق EPA (آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده)، بر اساس داده های حاد سمیت خوراکی در مورد مقدار LD50 موش صحرایی و برای محصول آمریکایی (2500 ppm) با غلظت نیکاربازین سه برابر بیشتر از محصول اروپایی (800ppm)، یک مورد حاد بلع برای کودک (15 کیلوگرم pv) باید بیش از 60 کیلوگرم محصول و برای یک سگ (10 کیلوگرم pv) 40 کیلوگرم محصول باشد قبل از اینکه باعث ایجاد اثر کشنده بر 50٪ از جمعیت مصرف‌کننده شود.

بنابراین، محصول مورد استفاده در بارسلونا فقط بر اساس 12 کیلوگرم محصول برای هر کیلوگرم وزن پستاندار، اثرات سمی دارد. در نتیجه، مصرف روزانه محصول و همچنین مصرف مقدار خطرناک غیرممکن است.

اثرات زیست محیطی

اثرات زیست محیطی دارو بر اساس دارو و متابولیت‌های موجود در مدفوع ارزیابی شده است.مقدار نیکاربازین و متابولیت های آن توسط جمعیت کبوترانی که با دوز اعلام شده در محیط دفع می‌شوند، 100 برابر کمتر از حد پیش بینی شده در مقررات کنونی اروپا در مورد “ارزیابی ریسک محیطی (ERA)” است که این حد را تعیین می کند. برای این ماده با میکروگرم 10 میکروگرم در کیلوگرم زمین.

ماندگاری در محیط به دلیل حساسیت محصول به اشعه ماورابنفش و تجزیه مولکول‌های آن محدود است.تیمار کبوترها در قفس‌های جداگانه باعث شده است که مواد دفع شده جمع‌آوری و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و وجود باقی‌مانده نیکاربازین مورد ارزیابی قرار گیرد.

در نتیجه DDT و سایر سموم دفع آفات که برای پرندگان و حیات وحش مضر است، آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) موضعی فعال در کاهش خطرات اتخاذ کرده است. نیکاربازین قبل از اینکه بتواند برای کنترل جمعیت غازها و کبوترهای کانادایی به بازار عرضه شود، مجبور بود کنترل EPA را بدست آورد و در سال 2005 مورد تأیید قرار گرفت. مطالعاتی که تصویب آن بر اساس آن انجام شده است نشان می‌دهد که تأثیرات موجودات روی زمین و موجودات آبزی تقریباً غیر سمی است (پایین‌ترین گروه)، حتی در غلظت‌های بزرگتر از آن‌هایی که برای کنترل تولید مثل استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست