خرید لیکوپن با کیفیت

خرید لیکوپن

جهت دریافت انالیز

و استعلام قیمت لیکوپن با مشخصات زیر

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

به انگلیسی Lycopene
منبع روش آنزیمی کامل
ماده مؤثره %5 تا 98%
گرید خوراکی – دارویی
کشور تولید کننده چین، اسپانیا
شکل ظاهری پودری قهوه‌ای مایل به قرمز
روش تست HPLC
حلالیت محلول در آب و روغن
محل نگهداری جای خشک و دور از آفتاب

معرفی لیکوپن

خرید لیکوپن که یکی از رنگدانه‌های گیاهی است که در یک خانواده بزرگ از رنگدانه‌ها که به کاروتنوئید معروف است، قرار می‌گیرد. کاروتنوئیدها رنگ‌هایی از رنگ زرد کدو، رنگ نارنجی کدو تنبل، تا رنگ قرمز گوجه فرنگی تولید می‌کنند. کاروتنوئیدها همچنین به برخی رایحه‌های غذایی گیاهان کمک می‌کنند.برخی از کاروتنوئیدها همچنین دارای فعالیت پروویتامین A هستند و فعالیت آنتی‌اکسیدانی قوی نشان داده‌اند.

تا به امروز، بیش از 700 کاروتنوئید شناسایی شده است. کاروتنوئیدها دو نوع اصلی دارند: کاروتنوئیدهای هیدروکربن و گزانتوفیل‌ها.کاروتنوئیدهای هیدروکربن مانند لیکوپن کاملاً از هیدروژن و کربن تشکیل شده است. در مقابل، گزانتوفیل‌ها مانند لوتئین علاوه بر کربن و هیدروژن حاوی اکسیژن نیز هستند.برخی از کاروتنوئیدهای هیدروکربن، مانند بتاکاروتن و α-کاروتن، می‌توانند به صورت آنزیمی شکسته شده و ویتامین A را تشکیل دهند. لیکوپن فاقد فعالیت پروویتامین A به دلیل عدم وجود یک حلقه بتا یونون است.کاروتنوئیدها به طور معمول حاوی 40 کربن هستند.

آپو- کاروتنوئیدها حاوی کمتر از 40 کربن است. از پیشوند آپو برای شناسایی کاروتنوئیدهایی استفاده می‌شود که طول آن‌ها توسط یک یا چند کربن کوتاه شده است. صرف نظر از تعداد کربن‌ها، تمام کاروتنوئیدها دارای ستون فقرات ایزوپرنوئید هستند.خرید لیکوپن که فرمول شیمیایی آن C40H56 است. 11 پیوند دوگانه مزدوج و 2 پیوند غیر مزدوج موجود در لیکوپن برای ایزومریزاسیون گسترده امکان‌پذیر است و در نتیجه 1056 پیکربندی نظری سیس ترانس حاصل می‌شود.با این وجود، فقط چند ایزومر در طبیعت یافت می‌شوند.

با پیکربندی تمام ترانس لیکوپن متداول‌ترین ایزومر موجود در مواد غذایی.ثبات ترمودینامیکی ایزومرهای رایج این ترکیب نسبت به ایزومر تمام ترانس تعیین شده است. ایزومر 5 سیس پایدارترین و به دنبال آن تمام ترانس، 9 سیس، 13 سیس، 15 سیس، 7 سیس و 11 سیس پایدار هستند. ایزومرهای لیکوپن موجود در پلاسمای خون، شیر مادر و بافت‌های انسان عمدتا از نوع ایزومر سیس هستند. رنگ لیکوپن رابطه مستقیمی با شکل ایزومریک آن دارد. ایزومر تمام ترانس و سایر ایزومرهای لیکوپن قرمز هستند، در حالی که تترا سیس لیکوپن دارای رنگ نارنجی است.

عملکرد در سلامتی بدن

گونه‌های اکسیژن واکنش پذیر (ROS) مولکول‌های حاوی اکسیژن هستند که پتانسیل تولید رادیکال‌های آزاد را دارند. تولید بیش از حد ROS منجر به شرایطی می‌شود که تحت عنوان استرس اکسیداتیو شناخته می‌شود، که هم با سرطان و هم با بیماری‌های قلبی عروقی مرتبط است.

کاروتنوئیدها، از جمله لیکوپن، می‌توانند مولکول‌های آنتی‌اکسیدان قوی باشند و به ویژه در مهار اکسیژن تک ROS مؤثر هستند.از بین کاروتنوئیدها، این ترکیب موثرترین ماده پاک‌کننده اکسیژن در شرایط آزمایشگاهی است. این فعالیت آنتی اکسیدانی به عنوان مکانیزمی برای مزایای بالقوه کاروتنوئیدها در سلامتی پیشنهاد شده است.

خرید لیکوپن با کیفیت
خرید بهترین لیکوپن

منابع طبیعی

می‌تواند به اشکال مختلف در غذاهای تازه گیاهی، از جمله مجتمع‌های پروتئین کاروتنوئید در کلروپلاست‌ها یا به صورت بلوری در داخل کروموپلاست‌ها وجود داشته باشد.

رنگ‌دانه اصلی قرمز در میوه‌ها مانند:

 • گوجه‌فرنگی
 • گریپ‌فروت صورتی
 • زردآلو
 • پرتقال قرمز
 • هندوانه
 • گل رز و گواوا موجود است.
 • بیش از 80٪ مصرف لیکوپن در رژیم غذایی در ایالات متحده از محصولات فرآوری شده گوجه فرنگی مانند سس گوجه فرنگی، آب گوجه فرنگی، سس اسپاگتی و سس پیتزا حاصل می‌شود. مقدار  موجود در غذاهای فرآوری شده اغلب بسیار بیشتر از مقدار موجود در غذاهای تازه است زیرا با توجه به اینکه فرآوری اغلب شامل غلیظ شدن از طریق از دست دادن آب است.

به عنوان مثال، سس گوجه فرنگی حاوی 9.9-13.44 میلی‌گرم لیکوپن در 100 گرم است، در حالی که گوجه‌فرنگی تازه حاوی 0.88-7.74 میلی‌گرم لیکوپن در 100 گرم وزن مرطوب است.با این حال، پردازش گرما می‌تواند مواد مغذی دیگر مانند بتاکاروتن، ویتامین C و ویتامین E را از بین ببرد. این‌ها همچنین جزء آنتی‌اکسیدان‌ها هستند.

 • طبق مطالعات انجام شده و با توجه به اینکه لیکوپن یک ترکیب محلول در لیپیدها است، مصرف آن با چربی قابلیت زیستی آن را افزایش می‌دهد. به عنوان مثال، مصرف سالاد با سس کامل چربی منجر به افزایش سطح کاروتنوئید خون در مقایسه با خوردن سالاد با سس چربی کاهش یافته است. هنگامی که در همان مطالعه سالادها بدون چربی مصرف می‌شدند، هیچ جذب لیکوپنی قابل اندازه گیری رخ نداد.

خواص و کاربرد لیکوپن

 • هنگام بررسی اثرات یک جز غذایی بر سلامتی، دشوار است که اثر یک ترکیب واحد را از چندین ترکیب موجود در غذاهای کامل و رژیم‌های غذایی کامل جدا کنید. افراهمی زیستی لیکوپن می‌تواند تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله فرآوری مواد غذایی و ترکیبات غذایی قرار گیرد.
 • در حیوانات، کاروتنوئیدها مانند لیکوپن ممکن است دارای خواص آنتی‌اکسیدانی باشند که ممکن است پیری و بسیاری از بیماری‌های دژنراتیو را مهار کند. به عنوان مواد مغذی ضروری، لیکوپن در رژیم غذایی حیوان مورد نیاز است. این ماده با مزایای بهداشتی از سلامت قلب تا محافظت در برابر آفتاب‌سوختگی و برخی انواع سرطان مرتبط است.
 • لیکوپن بدن شما را از آسیب ناشی از ترکیبات به نام رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند. (هنگامی که سطوح آزاد رادیکال بیش از میزان آنتی‌اکسیدان‌ها باشد، می‌توانند باعث ایجاد استرس اکسیداتیو در بدن شما شوند. این استرس با برخی بیماری‌های مزمن مانند سرطان، دیابت، بیماری قلبی و آلزایمر مرتبط است).
 • می‌تواند به حفظ تعادل رادیکال‌های آزاد در تعادل و محافظت از بدن در برابر برخی از این شرایط کمک کند.
 • مطالعات آزمایشی لوله و حیوانات نشان می‌دهد که لیکوپن ممکن است بدن شما را از آسیب ناشی از آفت‌کش‌ها، علف‌کش‌ها، مونو سدیم گلوتامات (MSG) و انواع خاصی از قارچ‌ها محافظت کند.
 • همچنین می‌تواند بخشی از درمان آب مروارید یا اختلالات تنفسی مانند آسم باشد.
 • برای بیماران دیابتی ایمن است.

ایمنی لیکوپن

بدن از لیکوپن موجود در مکمل‌ها به همان راحتی مواد غذایی استفاده می‌کند. مکمل‌ها به صورت روزانه حداکثر 120 میلی‌گرم لیکوپن تا 1 سال با خیال راحت مصرف می‌شوند. دوز مناسب این ترکیب به عوامل مختلفی مانند سن و سلامت کاربر بستگی دارد.

برخی از افراد دچار واکنش‌های پوستی آلرژیک مانند بثورات ناشی از لیکوپن شده‌اند.طبق یک مطالعه مقدماتی، در انسان میزان ایمن مشاهده شده برای آن 75 میلی‌گرم در روز است.

در صورت استفاده از این ترکیب در دوران بارداری و شیردهی احتمالاً ایمن نیست.یک مطالعه در مورد مکمل خاص لیکوپن  نشان داد که مصرف 2 میلی‌گرم لیکوپن در روز از هفته‌های 12-20 بارداری و ادامه آن تا زمان زایمان ممکن است باعث افزایش نرخ زایمان زودرس و وزن کم هنگام تولد شود. زنان باردار یا شیرده نباید از این ترکیب غیر از ماده غذایی استفاده کنند. هیچ دوز مطمئن و موثر شناخته شده‌ای برای آن در کودکان وجود ندارد.

آب گوجه
خواص آب گوجه

عوارض جانبی

 • ترکیب غیر سمی است و معمولاً در رژیم غذایی، عمدتاً از محصولات گوجه‌ای یافت می‌شود. موارد عدم تحمل یا واکنش آلرژیک به آن در رژیم غذایی وجود دارد و ممکن است باعث اسهال، حالت تهوع، درد یا گرفتگی معده، گاز و از دست دادن اشتها شود.
 • در صورت مصرف با داروهای ضد انعقاد خون ممکن است خطر خونریزی را افزایش دهد. از آنجا که این ترکیب ممکن است باعث فشار خون پایین شود، ممکن است تداخل با داروهایی که فشار خون را تحت تأثیر قرار می‌دهند، ایجاد شود.
 • ممکن است بر سیستم ایمنی بدن، سیستم عصبی، حساسیت به نور خورشید یا داروهای مورد استفاده در بیماری‌های معده تأثیر بگذارد.

لیکوپن را از کجا بخریم؟

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول لیکوپن مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست