فروش اوژنول

خرید اوژنول

فروش اوژنول در گالن‌های 25 کیلویی محصول کشورهای آلمان و چین در شرکت ما صورت می گیرد. فروش اوژنول توسط این شرکت با بهترین کیفیت و قیمت انجام می‌شود. شما مشتریان عزیز جهت خرید اوژنول با کاربردهای دارویی و آرایشی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت اوژنول 99.7 درصد

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

اوژنول فروش

به انگلیسی Eugenol
نام های دیگر اسید اوژنیک، اسید کاریوفیلیک، آلیل گوایاکول
شناسه محصول 97-50-3
فرمول شیمیایی C10h12o2
شکل ظاهری مایع بی رنگ
گرید دارویی، آرایشی
بسته‌بندی گالن 25 کیلویی
کشور تولیدکننده ترکیه، چین
خلوص ⭐ 99.8%
قیمت ⭐ استعلام تلفنی ☎️
کاربرد مواد اولیه دندانپزشکی ، مواد اولیه آرایشی و بهداشتی، مواد شیمیایی مراقبت از مو
وزن مولکولی 164.2
دانسیته 1.067
نقطه جوش 254 °C
نقطه ذوب 40-42
نقطه اشتعال >230 °F

اوژنول چیست؟

اوژنول با فرمول شیمیایی (C10H12O2 یا CH3 C6 H3)، یک ماده سازنده فنلی فرار از اسانس گل میخک است که از جوانه‌ها و برگ‌های گیاه اووژنیا به دست می‌آید و عمدتا در اندونزی، هند و ماداگاسکار برداشت می‌شود. این نام ظاهراً از نام علمی درخت میخک E.caryophyllata گرفته شده است که دارای برگ‌های بزرگ و جوانه‌های گل است که وقتی آماده جمع آوری می‌شوند به رنگ قرمز در می‌آیند.

خرید اوژنول
خرید اوژنول دندانپزشکی

این ترکیب ماده اصلی استخراج شده (70-90٪) از میخک و مسئول عطر میخک است. این ماده، یک فنیل پروپانوئید، یک روغن زرد کمرنگ با رایحه‌ای تند و وزن مولکولی 164.2 گرم در مول است. این مولکول یک اسید ضعیف است که در حلال‌های آلی محلول است و مخصوصاً از روغن میخک، جوز هندی، دارچین، ریحان و برگ بو گرفته می‌شود.

انواع مختلف روغن‌ها از قسمت‌های مختلف میخک استخراج می‌شود. روغن مشتق شده از جوانه‌های گل میخک عمدتاً شامل اوژنول (60-90٪)، اوژنیل استات، کاریوفیلن و سایر مواد است، در حالی که روغن حاصل از برگ‌های درخت میخک شامل اوژنول (82٪ 88) و اوژنیل بسیار کمی، استات و سایر اجزای تشکیل دهنده جزئی است. روغن حاصل از شاخه‌های گل میخک از 90-95٪ اوژنول تشکیل شده است. این ترکیب همچنین می‌تواند به صورت مصنوعی با آلیل دار کردن گایاکول با آلیل کلرید تولید شود.

این ماده نوعی مولکول فنولی طبیعی بوده که در گیاهانی مانند دارچین و گل میخک پیدا می‌شود. اوژنول تحت عنوان ضد عفونی‌کننده موضعی و هم چنین جهت آماده‌سازی دندان‌ها با زینک اکسید در کنترل درد و ریشه‌زدایی بکار برده می‌شود. اوژنـول ماده‌ای با خصوصیات ضد خارش و التهاب، آنتی‌‌اکسیدانی، ضدتب، ضد درد و ضدقارچی می باشد. عملکرد این ماده هنوز ناشناخته است اما به طور واضح دارای خواص بالقوه می‌‌باشد. بیشترین کاربرد آن در محصولات دندان است.

خواص اوژنول

تصور می‌شود که Eugenol دارای برخی از خواص دارویی از جمله فعالیت بیهوشی، پتانسیل آنتی‌اکسیدانی، نقش ضد میکروبی، اثر ضد التهابی، اثرات ضد سرطان زا، توانایی محافظت در برابر نورون، بازده کاهش چربی خون و اثرات ضد دیابت است. این ماده توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) به عنوان GRAS (بی‌خطر) اعلام شده و غیر جهش زا محسوب می‌شود. خصوصیات فیزیکی و شیمیایی عمومی اوژنول در جدول زیر بحث شده است.

شرح مشخصات
فنیل پروپانوئیدهای کلاس
IUPAC نام 4-آلیل-2-متوکسی فنل است
فرمول شیمیایی C10H12O2
چگالی 1.06 g/cm³
جرم مولکولی 164.2 گرم بر مول 1
حلالیت در آب تا حدی محلول است
حلالیت در حلال‌های آلی بسیار محلول
رنگ شفاف تا زرد کمرنگ
متابولیسم در بدن جذب از طریق روده کوچک

دفع و حذف

از طریق ادرار و به همانطور که CO2 حذف می‌شود

استخراج و جداسازی

رایج‌ترین روش برای جداسازی اوژنول، تقطیر با بخار است. در فرآیند استخراج و جداسازی اوژنول، ابتدا روغن اساسی از گیاهان استخراج می‌شود. پس از آن، روغن‌های اساسی با 3٪ محلول سدیم یا پتاسیم هیدروکسید برای استخراج اوژنول مخلوط می‌شوند. این واکنش منجر به تشکیل نمک قلیایی فنلی می‌شود.

سپس قسمت نامحلول عصاره با استخراج حلال یا تقطیر با بخار جدا می‌شود. محلول قلیایی باقی‌مانده سپس با استفاده از تکنیک‌های مختلف مانند تقطیر جزئی، کروماتوگرافی مایع فشار بالا (HPLC) یا کروماتوگرافی لایه نازک (TLC) در دمای تبرید اسیدی می‌شود و به دنبال آن آزاد سازی اوژنول انجام می‌شود. در پایان، خلوص Eugenol بدست آمده با استفاده از تکنیک‌های طیف‌سنجی مدرن مانند طیف‌سنجی مادون قرمز تبدیل فوریه (FTIR)، تبدیل فوریه نزدیک طیف سنجی مادون قرمز (FTNIR)، طیف‌سنجی جرمی (MS) و تشدید مغناطیسی هسته‌ای (NMR) تأیید می‌شود.

خرید اوژنول
خرید اوژنول خالص

کاربرد اوژنول

این ماده از خانواده فنیل پروپانوئید بوده و دارای مولکول قابل توجه چند منظوره‌ای می‌باشد که در صنایع دارویی، کشاورزی، عطرسازی، صنعت طعم و اسانس، تولید لوازم آرایشی کاربرد دارد. از زمان‌های بسیار قدیم، روغن میخک به عنوان ترکیب ضد میکروبی، ضد عفونی‌کننده و ضد اسپاسم در طب سنتی چین استفاده می‌شده است. امروزه از اوژنول برای اهداف مختلفی از جمله محصولات خانگی، رایحه در صابون‌ها و مواد آرایشی، محصولات مراقبت از پوست، مواد طعم دهنده برای مواد غذایی، دندانپزشکی و دارویی استفاده می‌شود.

اوژنول باعث افزایش نفوذ پوست در انواع مختلف مواد دارویی می‌شود، همچنین در مصارف کشاورزی برای محافظت از مواد غذایی در برابر میکروارگانیسم‌هایی مانند لیستریا مونوسیتوژنز و لاکتوباسیلوس در حین نگهداری، به عنوان سموم دفع آفات و بخور استفاده می‌شود. اوژنول برای درمان عفونت‌های پوستی، ضایعات پوستی و اختلالات التهابی مفید است.

با این حال، برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که غلظت بیشتر روغن میخک رقیق نشده ممکن است عوارضی را ایجاد کند. در واقع، دوز بیش از حد اوژنول سمی در نظر گرفته شد. سازمان غذا و داروی ایالات متحده استفاده از روغن میخک به عنوان ماده‌ای طعم دهنده در صنایع غذایی، صنایع آرایشی و بهداشتی و  دندانپزشکی را تأیید کرده است.

به طور خلاصه:

  • در داروسای و پزشکی به عنوان یک آنتی‌سپتیک، ضد التهاب و بی‌حس‌کننده موضعی دندان بکار می‌رود.
  • اوژنول دندانپزشکی اثر بسیار قوی ضد باکتری و ضد خوردگی دندان دارد.
  • در تولید ایزونیازید که دارویی خاص جهت درمان سل می‌باشد، کاربرد دارد.
  • اوژنول هم چنین موجب کاهش فشار خون می‌شود.

متابولیسم اوژنول

مطالعات انسانی در مورد فارماکوسنتیک و اثرات این ترکیب نسبتاً کم است. مطالعات حیوانی نشان داده است که پس از استنشاق بخارات میخک، ممکن است مقادیر جزئی آن از ریه جذب شود. همچنین برخی از مطالعات در شرایط آزمایشگاهی نشان داد که اوژنول در سلول‌های کبدی تحت انتقال بیولوژیک قرار می‌گیرد. تحقیق در مورد داوطلبان سالم زن و مرد نشان داد که این ترکیب پس از تجویز سریع خوراکی جذب و متابولیزه می‌شود.

تقریباً طی 24 ساعت از طریق ادرار دفع می‌شود و ادرار حاوی ترکیبات آن است. نتایج نشان داد که تنها کمتر از 1٪ از دوز تجویز شده به عنوان غیر متابولیزه در ادرار دفع می‌شود. تجزیه و تحلیل ادرار همچنین نشان داد که بیش از 90٪ از محصولات متابولیک از ترکیبات فنلی و 50٪ از متابولیت‌های متصل به اوژنول-گلوکورونید و اوژنول-سولفات هستند. سایر مسیرهای متابولیکی مشاهده شده مسیر اپوکسید-دیول، سنتز تیوفنول و اسید پروپیونیک جایگزین، اکسیداسیون آلیلیک و جابجایی پیوند دوتایی بود.

در یک مطالعه آزمایشگاهی، مشخص شده است که تمام متابولیت‌های ارزیابی شده دارای یک گروه هیدروکسیل آروماتیک هستند. واکنش گروه هیدروکسیل با گلوکورونات یا سولفات باعث تشکیل ترکیباتی می‌شود که در نهایت از طریق ادرار دفع می‌شوند. شباهت‌هایی بین متابولیسم آن در انسان و جوندگان مشاهده شده است محققان پیشنهاد کردند که در موش‌های صحرایی، نیمه عمر (t1 / 2) اوژنول در پلاسما حدود 14 ساعت و در خون 18 ساعت است.

فعالیت زیستی و سمیت

طبق تحقیقات انجام شده بر روی این ترکیب و تیمول دارای خواص بیهوشی عمومی هستند. مانند بسیاری دیگر از عوامل بیهوشی، این 2-آلکیل (اکسی) فنل‌ها به عنوان تعدیل کننده آلوستریک مثبت گیرنده GABAA عمل کردند. اگرچه اوژنول و تیمول بسیار سمی هستند و برای استفاده بالینی به اندازه کافی قوی نیستند، اما این یافته‌ها منجر به تولید داروهای بیهوشی فنل 2-جایگزین از جمله پروپانیدید و پروپوفول است که به طور گسترده استفاده می‌شود.

اوژنول، هپاتوتوکسیک است، به این معنی که ممکن است به کبد آسیب برساند. مصرف بیش از حد دارو ممکن است باعث طیف وسیعی از علائم از جمله خون در ادرار بیمار، تشنج، اسهال، حالت تهوع، بیهوشی، سرگیجه یا ضربان قلب سریع شود. طبق گزارشی که در سال 1993 منتشر شد، پسری 2 ساله پس از مصرف بین 5 تا 10 میلی لیتر تا نزدیک مرگ پیش رفت.

آلرژی

مصرف این ترکیب در استفاده از عطر محدود شده است، زيرا ممكن است بعضي از افراد نسبت به آن حساسيت نشان دهند، با اين حال، درباهر ميزاني كه اوژنول مي‌تواند باعث واكنش آلرژيك در انسان شود اختلاف است. 

خرید اوژنول
خرید اوژنول عمده

فروش اوژنول

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول اوژنول مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. جهت استعلام قیمت اوژنول می توانید از طریق صفحه تماس، با کارشناسان ما به صورت آنلاین و تلفنی در ارتباط باشید و در کوتاه ترین زمان خرید خود را انجام دهید. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست