خرید پودر کاکائو
 • خرید پودر کاکائو

  خرید پودر کاکائو که پودری خشک است که و طریق پودر کردن دانه‌های کاکائو و از بین بردن کره کاکائو از جامدات تیره کاکائو تلخ به دست می‌آید.کره کاکائو 50 تا 57 درصد از وزن لوبیای کاکائو است. پودر کاکائو شکل پودری کاکائو است که به عنوان یک محصول نهایی به فروش می‌رسد. پودر کاکائو حاوی آنتی‌اکسیدان فلاونول است که در صورت کاکائو تحت الکل‌سازی اسید کاهش می‌یابد. مزایای بهداشتی به فلاونوئیدهای کاکائو مربوط است.

  لوبیای کاکائو تحت فرآیند تخمیر قرار می‌گیرند که تعداد باکتری‌ها را در پوسته لوبیا بسیار بالا نگه می‌دارد. در طی تخمیر، درجه حرارت تا 50 درجه سانتی‌گراد می‌رسد، که برگ‌های مقاوم به حرارت را بر روی لوبیا قرار می‌دهد. این ممکن است با فرآیند استریلیزاسیون شیر شکلات مواجه شود.  پودر کاکائو بوسیله فشرده‌سازی چربی (کره کاکائو) از شکلات تلخ و پودر مواد باقی مانده تولید می‌شود. 

  مایاها یکی از اولین تمدن‌های آمریکای (1500 قبل از میلاد تا 400 قبل از میلاد) هستند که به عنوان اولین استفاده کننده از کاکائو شناخته می‌شود. مصرف آن به عنوان یک نوشیدنی توسط مایاها تا سالیان دراز ادامه یافت. واژه کاکائو مایا در سال 1753 وارد دیکشنری لغات علمی شد و واژه‌های آن (“خدا”) و برما (“شهد” یا “غذا”) یونانی لاتین هستند. دستور غذاها استفاده از کاکائو در قرن 15 میلادی ثبت شد.

  پودر کاکائو
  خرید بهترین پودر کاکائو

  کاربردها و خواص پودر کاکائو

  پودر کاکائو طبیعی دارای رنگ قهوه‌ای و pH قابل جذب از 5.3 تا 5.8 می‌باشد. پودر کاکائو (آلکالوز شده) تیره‌تر از رنگ قرمز قهوه‌ای تا تقریبا سیاه است که pH آن از 6/8 تا 8/1 است. فرآیند قلیایی باعث تلخ‌شدن و حلالیت می‌شود، که برای کاربردهای محصولات نوشیدنی مهم است. تمام این مقادیر pH برای استفاده از غذا در نظر گرفته می‌شوند.

  پودر کاکائو دارای چندین ماده معدنی شامل:

  • کلسیم
  • مس
  • منیزیم
  • فسفر
  • پتاسیم
  • سدیم و روی است.

  تمام این مواد معدنی در مقادیر بیشتری در پودر کاکائو نسبت به کره‌کاکائو یا نوشیدنی شکلات یافت می‌شوند. پودر کاکائو حاوی 230 میلی‌گرم کافئین و 2057 میلی‌گرم تئوباریم در هر 100 گرم است. پودر کاکائو حاوی کلومید است.

  کاکائو به عنوان یک غذای سالم در نظر گرفته می‌شود و بعضی افراد به‌عنوان دارو از آن استفاده می‌کنند. کاکائو به طور معمول در دهان برای بیماری‌های قلبی و فشار خون بالا استفاده می‌شود. برخی تحقیقات علمی وجود دارد که از این موارد استفاده می‌کند.

  بعضی افراد کره کاکائو را به پوست می‌گذارند تا از برداشتن چروک‌ها و علائم کششی جلوگیری کنند. یا کاکائو را به صورت خوراکی برای درمان بسیاری از بیماری‌های دیگر، از جمله بیماری کبد، مثانه، بیماری کلیوی و از دست دادن حافظه استفاده می‌کنند. 

  بیشتر پودر کاکائو به مصرف‌کننده به عنوان یک رنگ و طعم در سایر محصولات مانند:

  • پودر دسر
  • شیر شکلات
  • کیک شکلاتی
  • یخ و غیره به مصرف‌کننده می‌رسد.

  پودر کاکائو تولید شده به عنوان یک ماده به سایر تولید کنندگان مواد غذایی فروخته می‌شود.

  مزایای سلامتی و تغذیه‌ای پودر کاکائو

  تصور می‌شود که کاکائو برای اولین بار توسط تمدن مایا در آمریکای مرکزی مورد استفاده قرار گرفته است. در قرن شانزدهم توسط فاتحان اسپانیایی به اروپا معرفی شد و به سرعت به عنوان یک داروی تقویت سلامتی رواج یافت. پودر کاکائو با خرد کردن لوبیا کاکائو و از بین بردن چربی یا کره کاکائو ساخته می‌شود.

  امروزه کاکائو به دلیل نقش خود در تولید شکلات بیشتر مشهور است. با این حال، تحقیقات مدرن نشان داده است که در واقع حاوی ترکیبات مهمی است که می‌تواند برای سلامتی شما مفید باشد. در اینجا 11 فواید سلامتی و تغذیه‌ای پودر کاکائو آورده شده است.

  پودر کاکائو
  خرید بهترین پودر کاکائو

  1. پودر کاکائو سرشار از پلی‌فنول‌هایی است که چندین مزایای سلامتی را به همراه دارند. پلی‌فنول‌ها به طور طبیعی آنتی‌اکسیدان‌هایی هستند که در غذاهایی مانند:

  • میوه
  • سبزیجات
  • چای
  • شکلات و شراب یافت می‌شوند.

  آن‌ها به فواید سلامتی بی‌شماری از جمله:

  • کاهش التهاب
  • جریان خون بهتر
  • کاهش فشار خون
  • افزایش کلسترول و قند خون مرتبط هستند.

  کاکائو یکی از غنی‌ترین منابع پلی‌فنول است. به ویژه در فلاوانول‌ها که دارای اثرات آنتی‌اکسیدانی و ضد التهابی قوی هستند، بسیار فراوان است. با این حال، پردازش و گرم‌کردن کاکائو می‌تواند باعث از بین رفتن خواص مفید آن شود. همچنین برای کاهش تلخی اغلب با قلیایی درمان می‌شود که منجر به کاهش 60 درصدی میزان فلاوانول می‌شود.بنابراین در حالی که پودر کاکائو منبع بسیار خوبی از پلی‌فنول‌ها است، همه محصولات حاوی کاکائو مزایای مشابهی را ارائه نمی‌دهند.

  2. ممکن است فشار خون بالا را با بهبود سطح اکسید نیتریک کاهش دهد.

  پودر کاکائو
  خرید بهترین پودر کاکائو

  کاکائو، چه به صورت پودری و چه به شکل شکلات تیره، ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند. تصور می‌شود که فلانول های موجود در کاکائو باعث افزایش سطح اکسید نیتریک در خون می‌شوند که می‌توانند عملکرد رگ‌های خونی شما را تقویت کرده و فشار خون را کاهش دهند.

  یک بررسی آنالیز 35 آزمایش را انجام داده است که به بیماران 0.05-3.7 اونس (1.4-105 گرم) از محصولات کاکائو، یا تقریباً 30-1218 میلی‌گرم فلاوانول ارائه می‌دهد. دریافت که کاکائو کاهش کمی اما قابل توجه 2 میلی‌متر جیوه در فشار خون ایجاد می‌کند.علاوه بر این، این تأثیر در افرادی که قبلاً فشار خون بالایی داشتند نسبت به افراد بدون آن و در افراد مسن نسبت به افراد جوان بیشتر بود.

  با این حال، به یاد داشته باشید که پردازش تعداد فلاوانول‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد، بنابراین اثرات به احتمال زیاد از میله شکلات مشاهده نمی‌شود.به طور خلاصه مطالعات نشان می‌دهد که پودر کاکائو سرشار از فلاوانول است که با افزایش سطح نیتریک اکسید و عملکرد رگ‌های خونی فشار خون را کاهش می‌دهد. کاکائو حاوی 30-1218 میلی‌گرم فلاوانول می‌تواند فشار خون را به طور متوسط ​​2 میلی‌متر جیوه کاهش دهد.

  3. کاکائو می‌تواند جریان خون را بهبود بخشد و کلسترول را کاهش دهد. خوردن حداکثر یک وعده غذایی شکلات در روز ممکن است خطر حمله قلبی، نارسایی قلبی و سکته مغزی را کاهش دهد.

  4. فلاوانول‌های موجود در کاکائو می توانند از تولید نورون، عملکرد مغز و بهبود جریان خون و تأمین بافت مغز حمایت کنند. آن‌ها ممکن است در جلوگیری از انحطاط مغز وابسته به سن مانند بیماری آلزایمر نقش داشته باشند، اما تحقیقات بیشتری لازم است.

  5. پودر کاکائو ممکن است با کاهش سطح استرس و بهبود آرامش، رضایت خاطر و بهزیستی روان‌شناختی، تأثیرات مثبتی بر خلق و خو و علائم افسردگی بگذارد. با این حال، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

  6. کاکائو و شکلات تیره ممکن است خطر ابتلا به دیابت را کاهش داده و قند خون سالم را حفظ کنند. با این حال ، در شواهد علمی نتایج متناقضی وجود دارد، بنابراین تحقیقات بیشتری لازم است.

  7. محصولات کاکائو با وزن کمتری همراه هستند و افزودن کاکائو به رژیم غذایی شما ممکن است به دستیابی سریع‌تر به کاهش وزن کمک کند. با این وجود، تحقیقات بیشتری در مورد این موضوع لازم است تا مشخص شود دقیقاً چه نوع و چه مقدار کاکائو ایده‌آل است.

  8. فلاوانول‌های موجود در کاکائو خواص ضد سرطان را در مطالعات آزمایشگاهی روی حیوانات نشان داده‌اند، اما داده‌های آزمایشات انسانی فاقد آن است.

  9. عصاره کاکائو در مطالعات حیوانی برخی از خواص ضد آسم را نشان داده است. با این حال، آزمایشات انسانی قبل از این‌که بتواند به عنوان یک درمان توصیه شود، مورد نیاز است.

  10. کاکائو می‌تواند دندان‌های سالم را با مبارزه با باکتری‌هایی که باعث ایجاد حفره می‌شوند، تقویت کند، اگرچه این امر در مورد محصولات حاوی قند صدق نمی‌کند. همچنین با محافظت از آن در برابر نور خورشید و بهبود گردش خون، سطح پوست و هیدراتاسیون، پوست سالم را تقویت می‌کند.

  پودر کاکائو
  خرید بهترین پودر کاکائو

  فروش پودر کاکائو

  کاکائو هزاران سال است که دنیا را اسیر کرده و بخش بزرگی از غذاهای مدرن به شکل شکلات است. از مزایای سلامتی کاکائو می‌توان به:

  • کاهش التهاب
  • بهبود سلامت قلب و مغز
  • قند خون
  • کنترل وزن
  • دندان و پوست سالم اشاره کرد.

  این ماده مغذی و آسان به رژیم‌های غذایی شما به روش‌های خلاقانه است. با این وجود، اگر می‌خواهید بیشترین مزایای سلامتی را داشته باشید، از پودر کاکائو بدون قلیایی یا شکلات تیره حاوی بیش از 70٪ کاکائو استفاده کنید.به یاد داشته باشید که شکلات هنوز حاوی مقادیر قابل توجهی قند و چربی است، بنابراین اگر قصد استفاده از آن را دارید، به اندازه مقادیر معقول خود بچسبید و آن را با یک رژیم غذایی سالم و متعادل ترکیب کنید.

  قیمت پودر کاکائو فله ای

  جهت دریافت قیمت پودر کاکائو فله ای محصول کشور ترکیه و هلند با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول پودر کاکائو مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

  پودر کاکائو
  خرید بهترین پودر کاکائو

  پودر کاکائو S9 از کجا تهیه کنیم؟

  جهت خرید پودر کاکائو S9, S8 در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی محصول کشورهای ترکیه، اسپانیا و کارگیل مالزی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  برچسب:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست