فروش تری کلسیم فسفات

تری کلسیم فسفات چیست؟

تری‌کلسیم‌فسفات (به طور اختصار TCP) نمک کلسیم از اسید فسفریک با فرمول شیمیایی Ca3(PO4)2 است. همچنین به عنوان فسفات استخوانی از آهک (BPL) شناخته می‌شود. کلسیم ماده معدنی است که به طور طبیعی در غذاها یافت می‌شود. این ماده برای بسیاری از کارکردهای طبیعی بدن به‌خصوص تشکیل و نگه‌داری استخوان‌ها ضروری است. کلسیم همچنین می‌تواند به سایر مواد معدنی (مانند فسفات) متصل شود و به دفع آن‌ها از بدن کمک کند.

این ماده جامد سفید با حلالیت کم است. بیشتر نمونه‌های تجاری «تری کلسیم فسفات» در واقع هیدروکسی آپاتیت هستند. این ماده برای جلوگیری و درمان کمبودهای کلسیم استفاده می‌شود.

سنتز تری کلسیم فسفات :

تری‌کلسیم‌فسفات با استفاده از هیدروکسی آپاتیت با اسید فسفریک و آهک خرد شده به‌صورت تجاری تولید می‌شود. مستقیماً از محلول آبی رسوب نمی‌کند. به طور معمول در واکنش‌های تجزیه مضاعف استفاده می‌شود، که شامل یک نمک فسفات محلول و کلسیم است، به عنوان مثال (NH4)2HPO4 + Ca(NO3). تحت شرایط pH با دقت کنترل‌شده انجام می‌شود.

رسوب یا «اسید تری کلسیم فسفات»، ATCP یا هیدروکسی آپاتیت کلسیم CDHA, Ca9(HPO4)(PO4)5(OH) (توجه داشته باشید كه CDHA بعضاً تری‌فسفات‌كلسیم آپاتیسیك نامیده می‌شود) خواهد بود. تری کلسیم فسفات را می‌توان با کلسنینگ رسوب به دست آورد. در این فرآیند β-Ca3(PO4)2 تشکیل می‌شود، برای تولید α-Ca3(PO4)2 به درجه حرارت بالاتر نیاز است. یک روش جایگزین شامل گرم‌کردن مخلوطی از یک پیرو فسفات کلسیم و کربنات کلسیم است.

اطلاعات مهم در مورد تری‌کلسیم‌فسفات

تری‌کلسیم‌فسفات در ادویه‌های پودر شده به عنوان ماده ضد کلوخه‌شدن استفاده می‌شود، به عنوان مثال برای جلوگیری از کلوخه‌شدن نمک سفره، همچنین در پودر کودک و خمیر دندان نیز یافت می‌شود. بدون اینکه به پزشک بگویید که آیا شما داروهای دیگری نیز مصرف می‌کنید، از مصرف کلسیم فسفات یا آنتی‌اسیدها حاوی کلسیم خودداری کنید. کلسیم می‌تواند بدن را برای جذب برخی داروهای خاص سخت کند.

چگونه باید تری کلسیم فسفات را مصرف کنیم؟

دقیقاً مطابق دستور العمل برچسب یا مطابق دستور پزشک خود استفاده کنید. در مقادیر بیشتر یا کمتر از مقدار توصیه‌شده از آن استفاده نکنید. در صورت مصرف، فسفات کلسیم با مواد غذایی به بهترین وجه کار می‌کند. فسفات کلسیم را با یک لیوان آب کامل میل کنید. در دمای اتاق به دور از گرما و رطوبت، نگه‌داری شود.

عوارض جانبی تری کلسیم فسفات

واکنش‌های آلرژیک زیر از عوارض جانبی تری‌کلسیم‌فسفات شناخته می‌شوند:

  • کهیر
  • تنفس دشوار
  • تورم صورت، لب‌، زبان یا گلو

عوارض جانبی که از اهمیت کمتری برخوردارند، شامل موارد زیر می‌باشند:

  • حالت تهوع یا استفراغ
  • کاهش اشتها
  • یبوست
  • خشکی‌دهان یا افزایش تشنگی
  • افزایش ادرار

این یک لیست کامل از عوارض جانبی نیست و ممکن است موارد دیگری نیز رخ دهد. برای مشاوره پزشکی در مورد عوارض جانبی با پزشک خود تماس بگیرید.

فروش تری کلسیم فسفات

این ماده در بسته‌ بندی‌ های 25 کیلویی گرید دارویی و غذایی موجود می‌باشد. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد، ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع آرایشی و دارویی را با نازل‌ترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست