خرید تائورین

خرید تائورین

شرکت پیشگامان شیمی، یکی از شرکت‌های وارد کننده مواد اولیه شیمیایی مورد نیاز صنایع مختلف در ایران است. این شرکت پودر تائورین را در بسته بندی کارتن‌های 25 کیلو گرمی از کشورهای چین و اتریش وارد می‌کند. در صورتی که قصد خرید تائورین را دارید با کارشناسان ما در واحد فروش تماس بگیرید.

جهت استعلام

قیمت تائورین

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

قیمت پودر تائورین

معادل انگلیسی Taurine
فرمول شیمیایی C2H7NO3S
وزن مولکولی 125.14 g/mol
شکل ظاهری جامد بدون رنگ یا سفید
نقطه ذوب 305.11 °C (581.20 °F; 578.26 K)
چگالی 1.734 g/cm3 (at −173.15 °C)
اسیدیته (pKa) <0, 9.06
بسته بندی ⭐ کارتن‌های 25 کیلو گرمی
کشور تولید کننده ⭐ چین و اتریش
قیمت ⭐ لطفا تماس بگیرید 📞

 

تائورین یک اسید آمینه است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد. این ترکیب مشتقی از آمینو اسید سیستئین (حاوی گوگرد) است و در بسیاری از بافت‌های پستانداران در غلظت‌های بالا وجود دارد. به طور طبیعی در برخی غذاها مانند گوشت و ماهی وجود دارد. در بعضی از نوشیدنی‌های انرژی‌زا به عنوان یک ماده افزودنی است. همچنین برخی از افراد آن را به صورت پودر تائورین به عنوان مکمل رژیم غذایی مصرف می‌کنند. این ترکیب به دلیل داشتن پتانسیل‌های موجود در تحریک متابولیسم در جامعه سلامت بسیار محبوب است.

تائورین چیست؟

این ترکیب یک اسید آمینه است که در بدن بیوسنتز می‌شود و توسط سنتز شیمیایی برای اهداف تجاری تولید می‌شود. اولین بار در سال 1827 توسط دو دانشمند آلمانی به نام‌های فردریش تیدمان و لئوپولد گملین که وجود این ماده را در صفرای گاو کشف کردند، جدا شد. نام تائورین از واژه لاتین taurus گرفته شده است که به معنای گاو نر یا گاو است. تائورین به عنوان یک اسید آمینه مشروط شناخته می‌شود زیرا مانند سایر اسیدهای آمینه از سیستئین مشتق شده است اما فاقد یک گروه کربوکسیل است که معمولاً متعلق به اسیدهای آمینه است. در عوض، حاوی یک گروه سولفید است و می‌توان آن را اسید آمینه سولفونیک نامید.

قیمت تائورین

در کنار کافئین و شکر، این ماده به عنوان یک عنصر اصلی در بسیاری از نوشیدنی‌های انرژی زا ظاهر می‌شود. اما قبل از اینکه آن را رد کنید، توجه داشته باشید که این ترکیب یک ماده شیمیایی مهم برای عملکردهای بدن شما است. این یک آمینو اسید ضروری است که به عملکردهای گوارشی، قلبی عروقی، اسکلتی، عضلانی و سیستم عصبی کمک می‌کند. اکثر مردم نیاز روزانه خود به این ترکیب را از طریق رژیم غذایی خود تامین می‌کنند، اما مکمل‌های آن برای درمان برخی از بیماری‌ها استفاده می‌شود.

تولید تائورین

بدن بزرگسالان تائورین مورد نیاز خود را از یک اسید آمینه غیر ضروری به نام سیستئین می‌سازد. غذاهای با پروتئین بالا سیستئین کافی برای بدن انسان دارند، بنابراین اکثر مردم به مکمل نیاز ندارند. از سوی دیگر، نوزادان نمی‌توانند تائورین را بسازند و آن را از شیر مادر یا شیر خشکی که دارای مکمل است دریافت می‌کنند.

این ترکیب به طور طبیعی در لوزالمعده بدن انسان از طریق فرآیندی به نام مسیر سیستئین سولفینیک اسید سنتز می‌شود. این شامل اکسیداسیون گروه سولفیدریل بر روی مولکول سیستئین برای تشکیل اسید سیستئین سولفینیک است که برای تشکیل هیپوتائورین و در نهایت تائورین دکربوکسیلاسیون می‌شود. این کار معمولاً با واکنش بین اکسید اتیلن و بی سولفیت سدیم برای تشکیل اسید ایزتیونیک انجام می‌شود که برای به دست آوردن شکل مصنوعی آن کاربرد دارد. از طرف دیگر، واکنش بین آزیریدین و اسید سولفوریک یک فرآیند واکنشی منفرد است که می‌تواند برای به دست آوردن این ماده استفاده شود.

خرید پودر تائورین

تائورین در غذا

این ماده به طور طبیعی در برخی منابع غذایی یافت می‌شود. مصرف روزانه آن بین افراد مختلف بسیار متفاوت است و از 10 تا 400 میلی گرم در روز، با میانگین 58 میلی گرم می‌باشد. افرادی که از رژیم وگان پیروی می‌کنند، به دلیل منابع حیوانی تائورین، کمترین میزان مصرف را دارند.

منابع طبیعی غذاهای پر پروتئین با تائورین بالا عبارتند از:

 • گوشت، به خصوص طیور با گوشت تیره
 • غذاهای دریایی، به ویژه صدف
 • محصولات لبنی
 • جلبک دریایی

عملکرد تائورین

این ترکیب در بسیاری از قسمت‌های بدن مانند چشم ها، سیستم عصبی مرکزی و ماهیچه‌های اسکلتی در غلظت بالایی یافت می‌شود. تصور می‌شود که تأثیر قابل‌توجهی بر سیستم قلبی عروقی دارد و این یکی از دلایلی است که ممکن است مکمل‌های این ترکیب توصیه شود. ماهیچه‌های قلب در حضور آن تقویت می‌شوند که منجر به بهبود عملکرد کلی می‌شود. این اثر در ماهیچه‌های اسکلتی نیز دیده می‌شود و اعتقاد بر این است که ظرفیت ورزش و توانایی‌های فیزیکی را بهبود می‌بخشد.

علاوه بر این، گیرنده‌های بازدارنده GABA در مغز، توسط تائورین فعال می‌شوند. این منجر به این فرض می‌شود که این ترکیب اثر مهاری بر مسیرهای مغزی دارد و اثرات تحریکی را که توسط مواد دیگر مانند کافئین مشاهده می‌شود، تثبیت می‌کند.

تائورین برای چیست؟

تائورین یک اسید آمینه است که به طور طبیعی وجود دارد و از متابولیسم متیونین و سیستئین حاصل می‌شود. از عناصر فراوان غذاهای حاوی ماهی و گوشت، به عنوان یک مکمل خوراکی در معالجه اختلالات مانند فیبروز کیستیک و فشار خون بالا استفاده شده است. این ماده به عنوان یک متابولیت انسانی، آنتی‌اکسیدان، متابولیت موس، متابولیت ساکارومایسس سرویزیه، متابولیت اشریشیا کلی، آگونیست گیرنده گلیسین، ماده مغذی و یک ماده اصلاح‌کننده رادیکال نقش دارد.

نام شیمیایی آن 2-آمینواتان سولفونیک اسید و یکی از فراوان‌ترین اسیدهای آمینه در چندین عضو بدن است. این ترکیب نقش مهمی در فرآیندهای ضروری بیولوژیکی دارد. این اسید آمینه شرطی را می‌توان یا توسط بدن تولید کرد یا در رژیم غذایی عمدتاً با مصرف ماهی و گوشت به‌دست آمد. در ادامه به بررسی مزایا و کاربردهای تائورین می‌پردازیم.

تائورین در نوشابه انرژی زا

اغلب به عنوان یک ماده در نوشیدنی‌های انرژی زا گنجانده می‌شود که به احتمال زیاد به دلیل اثر فیزیولوژیکی آن برای بهبود عملکرد عضلانی و عملکرد فیزیکی است. این امکان وجود دارد که تائورین و کافئین برای بهبود عملکرد ذهنی و انرژی با هم کار کنند. تائورین موجود در نوشیدنی‌های انرژی زا باعث افزایش کافئین می‌شود. دلیل اصلی بحث در مورد نوشیدنی‌های انرژی زا محتوای کافئین و قند است. کافئین و قند می‌تواند منجر به مشکلاتی در ضربان قلب و فشار خون شود که می‌تواند توسط تائورین بدتر شود. در نتیجه همیشه قبل از مصرف مکمل‌ها با پزشک خود مشورت کنید.

تائورین و ریزش مو

این ترکیب از ابتدای قرن بیست و یکم در برخی از محصولات آرایشی و بهداشتی گنجانده شده است. خواص ضد فیبروتیک احتمالی این ماده می‌تواند به بهبود هیدراتاسیون پوست و فولیکول‌های مو کمک کند. فاکتور رشد تبدیل کننده (TGF)–beta 1 می‌تواند اثرات مخربی بر فولیکول‌های مو داشته باشد و تحت تأثیر اثر تائورین قرار می‌گیرد. TGF-B1 به عنوان مهار رشد مو در شرایط آزمایشگاهی شناخته شده است و نقش مهمی در فرآیندهای فیبروتیک دارد.

تائورین توسط بافت همبند، غلاف ریشه و پیاز مو جذب می‌شود که منجر به افزایش بقا و رشد مو می‌شود.

تائورین و مغز

این ترکیب در مغز وجود دارد، جایی که به نظر می‌رسد در بسیاری از عملکردها از زمان لقاح به بعد نقش دارد. این ترکیب در انتقال عصبی نقش دارد، اگرچه به نظر نمی‌رسد مغز گیرنده خاصی برای آن داشته باشد. مطالعات سنتز و توزیع نشان می‌دهد که این ترکیب در مغز جنین اولیه وجود دارد و به طور متفاوتی توزیع می‌شود. در طول دوران جنینی و اوایل زندگی پس از تولد، به عنوان یک انتقال دهنده و تعدیل کننده عصبی بازدارنده اصلی در مغز عمل می‌کند و غلظت بسیار بالاتری نسبت به گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA) در بیشتر مناطق دارد.

در طول دوره پس از تولد، GABA همراه با گلیسین به عنوان انتقال دهنده‌های مهاری مرکزی تسلط پیدا می‌کند. از آنجایی که سنتز تائورین در مغز نسبتاً کم است، تائورین اگزوژن برای رشد مناسب و عملکردهای بالغ مغز مورد نیاز است. به عنوان مثال، کاهش آن در دوران بارداری، یادگیری، حافظه و کنترل عصبی فشار خون را در بزرگسالی تغییر می‌دهد، در حالی که مکمل آن از برخی اختلالات عصبی جلوگیری کرده یا اختلالات را بهبود می‌بخشد.

خرید تائورین

تائورین در بدنسازی

اعتقاد بر این است که این مکمل بدنسازی سطح تری گلیسیرید و در نتیجه احتمال چاقی را کاهش می‌دهد. آزمایشات روی موش‌ها نشان داده است که این ترکیب برای حفظ عملکرد عضلات اسکلتی ضروری است. اثر این ترکیب بر بهبود عملکرد ورزشی به طور تجربی ثابت شده است. دانشمندان دانشگاه استرلینگ اسکاتلند که اثرات ورزش بر سلامتی را مطالعه می‌کنند، مطالعه‌ای را بین ورزشکاران دونده مسافت های میانی انجام دادند. ورزشکاران دو ساعت قبل از دویدن 1000 میلی گرم مکمل تائورین مصرف کردند.

90 درصد از افراد به مدت چند ثانیه بهبود یافته بودند و می دانیم که در دو و میدانی، اختلاف چند ثانیه می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. در عین حال هیچ‌گونه تأثیر منفی بر تنفس و ضربان قلب نداشت. مطالعات به این نتیجه رسیده‌اند که احتمال بهبود عملکرد ورزشکاران هنگام مصرف مکمل تائورین 99.3٪ است. اگر هدف شما رشد ماهیچه‌ها و رشد شاخص‌های قدرتی است، مصرف این ترکیب قبل از تمرین تاثیر مثبتی بر فرآیندهای ریکاوری خواهد داشت و فعالیت بدنی شدید به دلیل اثر آنتی اکسیدانی راحت‌تر قابل تحمل خواهد بود.

مضرات تائورین

در صورت داشتن یک رژیم غذایی متعادل و پروتئین کافی، باید تمام اسیدهای آمینه مورد نیاز خود را دریافت کنید. اگر کمبود تائورین دارید، مانند انفوزیون IV (یا تغذیه تزریقی)، ممکن است از مکمل‌های تائورین استفاده کنید. در مورد دوز مناسب با پزشک خود مشورت کنید. مصرف بیش از حد آن می‌تواند منجر به موارد زیر شود:

 • تعادل منفی نیتروژن
 • مشکلات رشد در کودکان
 • فشار کلیه

اگر از داروهای ضد‌فشار خون استفاده می کنید، ممکن است اثرات داروها را تقویت کند و این موضوع هنگام تلاش برای حفظ فشار خون خطرناک است. مقادیر زیاد این ترکیب در مخلوط با الکل یا کافئین ممکن است اثرات خطرناکی داشته باشد.

عوارض مکمل تائورین

تحقیقات در مورد تأثیر مکمل‌های تائورین بر عملکرد ورزشی متفاوت است. برخی از مطالعات نشان می دهد که مکمل ممکن است عملکرد ورزشی را بهبود بخشد، در حالی که برخی دیگر هیچ اثری پیدا نکردند. مطالعه دیگری نشان داد که افراد مبتلا به نارسایی احتقانی قلب که به مدت ۲ هفته از مکمل استفاده می‌کنند، ظرفیت ورزش را بهبود می‌بخشند. اطلاعات زیادی در مورد اثرات مصرف طولانی مدت این ترکیب وجود ندارد.

نوشیدنی های انرژی زا که حاوی این ماده هستند ممکن است دارای ترکیبات دیگری مانند محرک های گیاهی، کافئین یا شکر باشند. مصرف مکرر چنین نوشیدنی هایی ممکن است منجر به کافئین بیش از حد شود و باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون، اختلال در خواب، اضطراب و افزایش وزن شود. قبل از مصرف هر گونه مکملی، با پزشک خود صحبت کنید، به خصوص اگر از هر دارویی استفاده می کنید.

آنالیز تائورین

پودر تائورین

فروش تائورین

تائورین دارای خواص سلامتی زیادی برای بدن می‌باشد، از جمله به بدن کمک می‌کند تا سایر مواد مغذی را با سهولت بیشتری جذب کند و در عین حال فعالیت سلولی سالم را تعدیل کند. همچنین مشخص شده است که دارای خواص آنتی اکسیدانی است که ممکن است به محافظت از نواحی ماکولای چشم کمک کند. شرکت پیشگامان شیمی با چندین سال تجربه در زمینه تامین مواد اولیه صنایع مختلف، آمادکی دارد تا پودر تائورین مورد نیاز صنایع مختلف را تامین کند. شما مشترین گرامی می‌توانید جهت استعلام قیمت پودر تائورین و خرید تائورین مورد نیاز خود با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • IELTS

  منبع این مقاله رو میشه بدونم!!؟

  پاسخ
 • ایوبی

  آیا تائورین موجود شما برای مکمل هم استفاده میشه؟ دوز مصرفش به چه میزانه؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست