خرید پارافین وکس

خرید پارافین وکس

فروش پارافین وکس صنعتی با بهترین قیمت در این مجموعه صورت می گیرد. شما می توانید خرید پارافین وکس مورد نیاز خود را با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت پارافین وکس، از ما انجام دهید. پارافین وکس به طور کلی برای تولید شمع، ژله نفتی، بسته بندی مواد غذایی و موارد دیگر استفاده می‌‌شود. شما تولید کننده‌گان عزیز، اگر به دنبال تامین کننده پارافین وکس هستید، اکنون می‌توانید با ما تماس بگیرید.

شماره‌های تماس : ۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲ – ۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷

بسیاری از محصولاتی که در زندگی خود با آنها روبرو می‌شوید شامل پارافین وکس هستند. این ماده از نفت، زغال سنگ یا هیدروکربن‌های اشباع شده ایجاد می‌شود و می‌توان آن را تقریباً بی‌رنگ و بی‌بو تصفیه کرد و به راحتی می‌توان آن را بدون تغییر رایحه یا رنگ محصول به محصولات دیگر اضافه کرد. می‌تواند گرما درمانی را برای دست‌ها و پاها انجام دهد همچنین اثرات نرم کنندگی و مرطوب کنندگی روی پوست دارد.

مانند سایر موم‌ها، پارافین وکس زمانی که حرارت داده می‌شود ذوب می‌شود. نقطه ذوب پایینی دارد، بنابراین لمس آن به شکل مایع بی خطر است. این بدان معناست که افراد می‌توانند برای مزایای بالقوه درمانی، دست‌ها یا پاهای خود را در موم فرو کنند. در این محتوا به بررسی انواع پارافین وکس، فواید و نحوه استعلام قیمت پارافین وکس و خرید پارافین وکس از آن می‌پردازد.

فروش پارافین وکس
پارافین وکس صنعتی

پارافین واکس چیست؟

پارافین واکس مخلوطی از هیدروکربن‌های مختلف، هیدروکربن‌هایی با وزن‌های مولکولی مختلف است. در دمای اتاق جامد است و در دمای بالای 37 درجه سانتیگراد (99 درجه فارنهایت) شروع به ذوب شدن می‌کند. موم پارافین محصول فرعی حرارت دادن یا تقطیر نفت است که به عنوان نفت خام نیز شناخته می‌شود. ماهیت بسیار غیر واکنشی دارد. پارافین واکس کاملاً تصفیه شده حاوی کمتر از 0.8 درصد روغن است و عاری از ناخالصی است.

خواص پارافین واکس چیست؟

پارافین واکس که به آن موم نفتی نیز می‌گویند، یک بلوک شفاف بی رنگ تا سفید، جامد مومی شکل، بی بو، بی مزه است که نقطه ذوب معمولی آن بین 46 تا 68 درجه سانتی گراد (115 تا 154 درجه فارنهایت) و چگالی آن در حدود 900 kg/m3 است. پارافین واکس از هیدروکربن‌های اشباع ساخته شده است و اغلب در سالن‌های نرم کننده پوست و درمان‌های آبگرم روی دست‌ها، کوتیکول‌ها و پاها به دلیل بی رنگ، بی مزه و بی بو استفاده می‌شود. کبریت‌های چوبی و کاغذی، موم پارافین نفتی برای مشتعل کردن چوب کبریت با تامین سوخت هیدروکربنی که به راحتی تبخیر می‌شود، در دسترس است.

قیمت پارافین وکس

انواع پارافین وکس

شرکت پیشگامان شیمی به عنوان یک تامین کننده حرفه ای پارافین وکس به صورت عمده، انواع مختلفی از محصولات پارافین وکس را برای فروش ارائه می دهیم که شامل پارافین وکس خام، پارافین وکس نیمه تصفیه شده و پارافین وکس کاملاً تصفیه شده است. مواد اولیه پارافین وکس کاربردهای گسترده ای دارد و در بسیاری از زمینه‌ها از کاربردهای صنعتی سنگین گرفته تا درمان‌های اسپا، محصولات مو و حتی مواد غذایی نقش بسزایی دارد.

پارافین واکس کاملا تصفیه شده

پارافین وکس، موم کاملاً تصفیه شده است و محتوای هیدروکربن‌های حلقه آروماتیک ذوب شده کم است. پارافین وکس کاملاً تصفیه شده دارای پایداری شیمیایی خوب، پایداری نور و پایداری حرارتی خوب است. موم کاملاً تصفیه شده دارای رنگ قوی، پلاستیسیته خوب که سفید و تمیز ، بدون ناخالصی‌های مکانیکی، بدون بوی عجیب و غریب است.

ویژگی‌های موم پارافین کاملاً تصفیه شده:

 • محتوای روغن کمتر (به طور معمول کمتر از 0.5٪).
 • این موم پارافین سفید رنگ، شفافیت و نرمی خوبی دارد (سفید شفاف).
 • پایداری خوب، سختی بالا و مقاومت بالا در برابر سایش.
 • توزیع عدد کربن این پارافین وکس جامد باریک و حساسیت دما تیز است.

پارافین وکس نیمه تصفیه شده

موم پارافین نیمه تصفیه شده یک ذره سفید دانه‌ای است که غلظت نسبی آن با بالا رفتن نقطه ذوب افزایش می‌یابد. موم پارافین نیمه تصفیه شده دارای پایداری شیمیایی خوب، محتوای روغن متوسط، خواص ضد رطوبت و عایق خوب و انعطاف پذیری خوب است. شعله شمع تولید شده توسط موم پارافین نیمه تصفیه شده فاقد غلظت، دود و پارگی است. استفاده از موم پارافین نیمه تصفیه شده برای ساخت شمع، مداد رنگی، کاغذ مومی، تجهیزات عمومی مخابراتی و اتصال کوتاه و صنایع سبک، مواد اولیه شیمیایی و غیره است.

ویژگی‌های پارافین وکس نیمه تصفیه شده

 • محتوای روغن کمتری (به طور معمول کمتر از 2٪) در گلوله‌های موم پارافین وجود دارد.
 • این دانه‌های موم پارافین به رنگ سفید هستند (تیره تر از موم پارافین کاملاً تصفیه شده).
 • پایداری خوب، سختی بالا و مقاومت بالا در برابر سایش گرانول‌های موم پارافین.

خرید پارافین وکس

پارافین وکس خام

موم پارافین خام به موم اطلاق می‌شود که تحت تعریق یا روغن زدایی با حلال قرار گرفته است اما فرآیند تصفیه نهایی را طی نکرده است. این موم شل هنوز پارافین واکس با نقطه ذوب پایینی دارد. برای به دست آوردن موم پارافین با نقطه ذوب بالا، موم خام باید دوباره تصفیه شود. پارافین خام دارای محتوای روغن بالاتر و رنگ محصول تیره‌تر است. با توجه به موارد فوق و دلایل دیگر، کیفیت موم شل ضعیف تر از پارافین کاملاً تصفیه شده با نقطه ذوب یکسان است. پارافین خام با محتوای روغن بالاتر استحکام کششی کمتری دارد و ساختار آن نرم تر و شکننده تر است. موم خام دارای پایداری حرارتی خوب، چقرمگی و انقباض خاص است.

ویژگی‌های پارافین وکس خام

 • محتوای روغن بالا در موم شل(سست).
 • رنگ تیره‌تر از موم پارافین نیمه تصفیه شده.
 • استحکام کششی کم، ساختار نرم و شکننده این موم پارافین با نقطه ذوب پایین.
 • پایداری حرارتی خوب، چقرمگی خاص و انقباض این موم شل

کاربردهای پارافین وکس خام

محصول استفاده از واکس شل برای محصولات لاستیکی، بوم، کبریت و سایر مواد اولیه صنعتی از جمله:

 • استفاده کم در کاربردهای مختلف موم نیمه تصفیه شده؛
 • روغن کاری و جلوگیری از زنگ زدگی طناب‌های مختلف سیم؛
 • وازلین صنعتی;
 • مواد فاز انفجاری امولسیونی، کاغذ بسته بندی صنعتی؛
 • ضد خوردگی و قالب گیری پانل‌های شکل دهنده ساختمان.
 • شمع‌های ارزان قیمت، وسایل کمکی احتراق مختلف، عایق ضد یخ زدگی برای محصولات کشاورزی؛
 • تخته خرده چوب، تخته فیبر ضد رطوبت؛
 • گریس مبتنی بر هیدروکربن کم مصرف؛
 • روان کننده محصولات PVC ارزان قیمت.

جهت خرید پارافین مایع به لینک فوق مراجعه کنید

کاربرد پارافین وکس

این توسط صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا شرکت‌ها می‌توانند از مخلوط‌های مختلف موم پارافین برای محصولات یا خدمات خود استفاده کنند. این یک ماده مومی جامد است که برای ساخت شمع مورد استفاده قرار می‌گیرد. موم پارافین کاربردهای دیگری نیز دارد، مانند یک عامل سفت کننده در پمادها یا یک کرم ضد التهابی برای پوست. مردم اغلب از آن برای تسکین علائم آرتریت استفاده می‌کنند و برخی از اسپاها از آن به عنوان یک درمان درمانی استفاده می‌کنند. موم پارافین همچنین یک روغن معدنی و یکی از مواد تشکیل دهنده بسیاری از کرم‌ها، لوسیون‌ها و ژل‌های پوست است. سایر کاربردهای پارافین وکس شامل موارد زیر می‌باشد:

 • شمع سازی
 • عایق کردن محصولات در برابر آب:
 • ساخت مداد رنگی
 • کاهنده اصطکاک
 • پوشش‌ها
 • زیبایی و مراقبت شخصی
 • مصالح ساختمانی
 • مصارف پزشکی

استفاده از موم پارافین در صنعت پزشکی رایج است. این ماده را می‌توانید در مصارف پزشکی درمانی و در داروها پیدا کنید. برخی از روش‌هایی که صنعت پزشکی از موم پارافین استفاده می‌کند شامل درمان التهاب، خشکی پوست، سفتی عضلات، درد مفاصل و ماساژ است.

خرید عمده پارافین وکس

مقایسه پارافین وکس خام با پارافین وکس کلملا تصفیه شده

پارافین وکس خام یک موم پارافین نفتی با محتوای روغن بین 3 تا 50 درصد است. در حالی که موم پارافین کاملاً تصفیه شده تقریباً تمام روغن آن تصفیه شده است. محتوای روغن پارافین کاملاً تصفیه شده معمولاً کمتر از 0.5٪ است. پارافین خام با محتوای روغن بیشتر از موم پارافین دارای استحکام کششی کمتری است و ساختار آن نرم تر و شکننده تر است. بنابراین کیفیت موم شل ضعیف تر از پارافین کاملاً تصفیه شده با نقطه ذوب یکسان است.

برای ساخت موم پارافین معمولاً روغن (روغن زدایی یا موم زدایی) را از موم پارافین خام جدا می‌کنیم. روغن با کریستالیزاسیون جدا می‌شود. معمولاً موم شل حرارت داده می‌شود، با یک یا چند حلال مانند کتون مخلوط می‌شود و سپس سرد می‌شود. با سرد شدن، موم از محلول متبلور می‌شود و فقط روغن باقی می‌ماند.

پارافین وکس را از کجا تهیه کنیم

شرکت پیشگامان شیمی با سال‌ها سابقه‌ی درخشان در زمینه فروش عمده‌ی مواد شیمیایی صنایع مختلف آمادگی دارد تا پارافین وکس گرید آرایشی مورد نیاز مشتریان را در کمترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت تامین نماید. شما مشتریان عزیز می‌توانید جهت استعلام قیمت پارافین وکس و خرید پارافین وکس با کارشناسان ما در واحد فروش تماس بگیر تا ضمن دریافت قیمت و آنالیز پارافین واکس در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد پارافین واکس شما را راهنمایی کنند.

نتیجه گیری

موم پارافین نوعی موم بر پایه نفت است که در دهه 1800 اختراع شد و امروزه کاربردهای زیادی دارد. نسبت به سایر موم ها متفاوت است زیرا نقطه ذوب کمتری دارد و به عنوان مانعی در برابر رطوبت استفاده می شود. پارافین وکس اغلب هم برای اهداف زیبایی و هم برای اهداف درمانی استفاده می‌شود.پارافین وکس کاربردهای بسیار متفاوتی دیگری دارد که فهرست کردن همه آن‌ها در اینجا غیرممکن است، اما امروز به معرفی چند مورد استفاده آن در صنایع مختلف پرداختیم. در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد پارافین وکس و یا اگر دنبال خرید پارافین وکس با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت هستید، پیشگامان شیمی انتخاب عالی برای شماست. (جهت کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.)

سوالات متداول در مورد پارافین وکس

تفاوت پارافین وکس با سایر واکس‌ها چیست؟

یکی از مزایای اصلی پارافین نسبت به موم زنبور عسل این است که برای داشتن بافت کرمی نیازی به ترکیب با مواد دیگری ندارد. شما همچنین می‌توانید موم پارافین را به صورت کرم خریداری کنید که فواید زیادی مانند شمع‌های پارافین دارد. موم پارافین نیز نسبت به سایر موم‌های طبیعی مقرون به صرفه‌تر است و چون پارافین در دمای پایین‌تری ذوب می‌شود و می‌توان از آن برای چیزهایی که موم زنبور عسل نمی‌تواند استفاده کرد.

پارافین واکس برای چه مواردی استفاده می‌شود؟

موم پارافین کاربردهای بسیار متفاوتی دارد که فهرست کردن همه آنها در اینجا غیرممکن است، اما موارد استفاده آن در بدن انسان شامل استفاده به عنوان اهداف زیبایی و همچنین برای اهداف درمانی می‌باشد.

چرا پارافین وکس سمی است؟

هنگامی که شمع‌های پارافین می‌سوزند، دوده سیاه و دودهای سمی منتشر می‌کنند – از نظر شیمیایی مشابه اگزوز گازوئیل – حاوی مواد شیمیایی سمی مانند بنزن، تولوئن، نفتالین، تری دکان، تترا دکان، پنتا دکان و هگزادکان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست