هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC)

خرید هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC)

شرکت پیشگامان شیمی وارد کننده و فعال در فروش مواد شیمیایی هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC) را در ویسکوزیته‌های 150.000 و 200.000 از کشور چین وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت و خرید هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC) با ما تماس بگیرید.

جهت دریافت آنالیز و استعلام

قیمت HPMC صنعتی و دارویی

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

مشخصات محصول هیدروکسی پروپیل متیل سلولز : 

✅ نام محصول :  هیدروکسی پروپیل متیل سلولز HPMC
✅ محتوای هیدروکسی پروپیل :  (۷٫۰-۱۲٫۰) – (۴٫۰-۸٫۵) – (۴٫۰-۱۲٫۰)
✅ محتوای متاكسیلی :  (۲۸٫۰-۳۲٫۰) – (۲۷٫۰-۳۲٫۰) – (۱۹٫۰-۲۴٫۰)
✅ مرطوب :  ≤۵٫۰
✅ محتوای خاکستری :  ≤۵٫۰
✅ ویسکوزیته (mpa.s) :  ۲٫۴ — ۲۵۰،۰۰۰
✅ انتقال نور :  ≥۷۰ 
✅ سفید :   ≥۷۵
✅ تراکم فله g / l :  ۳۷۰ — ۴۲۰
✅ ظاهر :  پودر فیبری یا دانه‌ای سفید یا خاموش سفید: بی‌بو، بی‌مزه
💲 قیمت HPMC :  تماس بگیرید

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC) چیست؟

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC) یک پلیمر به دست آمده از گیاهان بوده و کد آن E464 است. این ماده به عنوان خرید مواد اولیه صنعتی به حساب می آید.هیدروکسی پروپیل متیل سلولز جامد است و ظاهر کمی از سفید تا بژ است و ممکن است به گرانول تبدیل شود. این ترکیب هنگامی که در آب حل می‌شود کلوئید را تشکیل می‌دهد.

این ماده غیر سمی قابل احتراق است و می‌تواند به شدت با اکسیدکننده‌ها واکنش نشان دهد. خرید هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC) با فرمول C56H108O30 یک اتر سلولز غیر یونی است و یک پلیمر از مشتقات اتر سلولز اصلاح شده به رنگ سفید است و برای مصرف انسان بی خطر است. این ماده بی‌بو، بی مزه و به شکل پودر سفید است.هیدروکسی پروپیل متیل سلولز توسط سلولز پلیمر بالغ به عنوان ماده اولیه و یک سری فرآوری مواد شیمیایی ساخته می‌شود.

 این ماده در کاربردهای مختلف در ساخت و سازها، مواد غذایی، داروسازی و صنایع مراقبت شخصی استفاده می‌شود. این به عنوان یک ضخیم‌کننده، چسب، فیلم سابق، ماده نگهدارنده آب، کمک به سیستم تعلیق و یک ماده روان‌کننده بستگی به کاربرد دارد.یک پلیمر نیمه سنتتیک، بی‌اثر، ویسکوزیته پلاستیکی است.فروش هیدروکسی پروپیل متیل سلولز یا فروش HPMC در گریدهای صنعتی و دارویی و ویسکوزیته‌های متفاوت قابل عرضه هست.

انواع HPMC

انواع اچ پی ام سی یا هیدروکسی پروپیل متیل سلولز HPMC به شرح زیر می‌باشد:

 • HPMC 6000
 • head 200000
 • celocell 150000
 • honest 200000
 • megacel 200000
 • megacel 150000
 • megacel100000
 • ginshicel 150000

خواص هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC)

این ماده برای سیستم‌های آبی و غیر آبی ضخیم‌کننده، فیلم های شفاف با مقاومت در برابر گریس، روان‌کننده‌ها، تثبیت‌کننده استریل و کمک به احتباس آب است. با توجه به وزن مولکولی یا میزان تعویض آنها، می‌تواند محلول کلوئیدی در آب را تشکیل دهد. محلول کلوئیدی دارای خاصیت ویسکوزیته بالا، چسبندگی، ضخیم، امولسیون، احتباس آب مناسب، کلوئید محافظ، تشکیل‌دهنده فیلم، مقاومت در برابر اسید، تحمل به نمک، تعلیق و سایر مشخصات و آسیب‌های فیزیولوژیکی می‌باشد.

بنابراین به طور گسترده ای در ملات های مخلوط خشک مورد استفاده قرار می‌گیرد، مهم‌ترین ماده افزودنی برای بتونه دیواری، چسب کاشی، انواع ملات مخلوط خشک مبتنی بر گچ و سیمان است. همچنین در داروسازی به عنوان تشکیل فیلم کاربرد دارد. می‌توان از آن برای ضخیم شدن مواد غذایی، امولسیون، ضد رسوب‌گذاری استفاده کرد.

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC) می‌تواند در هر دو آب سرد و گرم حل شود، آب مناسب را در یک ظرف اضافه کنید، تا 70 درجه سانتی‌گراد گرم شود، سپس هم بزنید و هم بزنید، هم بزنید. این راه حل اصلی هیدروکسی پروپیل متیل سلولز است، از آن در بسیاری از کاربردهای مختلف استفاده می‌شود.

کاربردها و ویژگی‌های HPMC:

فروش hpmc می‌تواند برای تولید کپسول‌هایی که حاوی مواد حیوانی نیستند استفاده شود.عصاره گیاهی هیدروکسی پروپیل متیل سلولز می‌تواند به جای ژلاتین برای تولید کپسول استفاده شود.به عنوان قطره چشم استفاده می‌شود و همچنین یک عنصر جانبی و جانبی کنترل‌کننده در داروهای خوراکی است که در انواع محصولات تجاری یافت می‌شود. به عنوان یک افزودنی غذایی، فروش HPMC یک امولسیفایر، ضخیم‌شدن و ماده معلق و جایگزینی برای ژلاتین حیوانی است.

بسیاری از زمینه‌های کاربردی برای HPMC وجود دارد از جمله:

 • چسب کاشی
 • سیمان
 • محصولات گچ
 • دارویی
 • رنگ‌ها و پوشش‌ها
 • غذا
 • لوازم آرایشی
 • پاک‌کننده‌ها
 • قطره چشم
 • لنزهای تماسی

به دلیل منبع گیاهی و نزدیکی خواص فیزیکی آن به عنوان جایگزینی برای ژلاتین عمل می‌کند.

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC)

کاربرد صنعتی HPMC

در ملات‌های مخلوط خشک، دوز بسیار کم است (معمولاً 0.2-0.7٪) و با سیمان / گچ / ماسه و غیره کاملاً مخلوط می‌شود، به راحتی قابل حل می‌باشد و نیازی به استفاده از آب گرم برای پراکندگی نیست. عامل و عقب انداز ملات سیمان، ملات را قادر به خاصیت پمپاژ می‌کند. در دوغاب گچ، مواد گچی، پودر بتونه یا سایر مصالح ساختمانی به عنوان اتصال‌دهنده عمل می‌کند و به بهبود قابلیت پخش و افزایش طولانی مدت زمان کار کمک می‌کند. راندمان خوبی دارد و برای تولید ملات از مقاومت مکانیکی بالایی برخوردار است. در تولید PVC می‌تواند به عنوان ماده پراکندگی، ماده اصلی افزودنی در تهیه PVC با استفاده از پلیمریزاسیون تعلیق باشد. همچنین می تواند مورفولوژی ذرات را بهبود بخشد و عملکرد جذب پلاستیک سازها را افزایش دهد.

جایگزینی برای گلوتن

خرید hpmc که جایگزین خوبی برای گلوتن در غذای بدون گلوتن است. در پخت نان، محدودیت “انتشار و از دست دادن آب از خرده نان و تعامل بین نشاسته و پروتئین ماکرومولکول‌ها” است که منجر به نرم‌تر شدن نان بدون گلوتن می‌شود. به طور کلی به عنوان یک عامل ضخیم‌کننده، پوشش پلیمری، اتصال‌دهنده و زیست‌محیطی در داروسازی، مواد غذایی و تولید صنعتی عمل می‌کند.

 • ساختمان‌سازی

برای ارائه کارایی و نگه‌داری آب برای اسپری و پلاستیکی دستی، ترکیبات ترکیبی خشک، سیمان و کاشی‌های کاشی، ملات اکسترود شده، زیر بتن‌های آب و غیره

 • چسب

برای چسباندن و چسباندن ضخیم‌شدن و به شکل پراکندگی در چسب.

 • رنگ‌ها و پوشش‌ها

برای استفاده به عنوان ضخیم، کولئیدهای محافظ، سوسپانسیون رنگ‌دانه کمک می‌کند. برای بهبود پایداری ویسکوزیته و انحلال رنگ امولسیون بر پایه آب.

 • مراقبت شخصی

برای استفاده به عنوان ضخیم، پراکنده و امولسیون برای تولید لوسیون، شامپو، خمیر دندان. و غیره.

 • داروها

خرید hpmc خوراکی برای استفاده به عنوان امولسیون و پراکنده برای پماد و کرم‌ها به عنوان گیرنده برای رسوب گچ و به عنوان یک عامل فشرده‌سازی و عامل پوشش برای قرص

 • سرامیک

برای نگه‌داری آب و رطوبت در پردازش

خواص هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC)

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز در آب، اکثر حلال‌های آلی قطبی و نسبت مناسب اتانول / آب، پروپانول / آب و دی کلرواتان قابل حل است، اما در دی اتیل اتر، استون و الکل بی آب غیر محلول است. در آب سرد، آن را به یک محلول کلوئیدی واضح یا کمی کدر تبدیل می‌کند.محلول آبی دارای شفافیت بالا و خاصیت پایدار است.

hpmc که دارای خاصیت ژل زدن حرارتی است، بنابراین پس از گرم شدن محلول آبی رسوب داده و ژل تشکیل می‌دهد و بعد از خنک شدن مجدداً حل می‌شود. محصولات با مشخصات مختلف درجه حرارت ژل متفاوتی دارند. حلالیت آن با ویسکوزیته متفاوت است و هرچه ویسکوزیته کمتر باشد، میزان حلالیت بیشتر خواهد بود. در مشخصات هیدروکسی پروپیل متیل سلولز از لحاظ مشخصات مختلف اختلافاتی وجود دارد. انحلال هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC) در آب تحت تأثیر pH قرار نمی‌گیرد.

1. خاصیت نگهداری آب

در بتونه دیواری / Skimcoat، نقش اصلی اتر سلولز احتباس آب، چسبندگی، روغن‌کاری و غیره است. هیدروکسی پروپیل متیل سلولز دارای عملکرد بالای نگه دارندگی آب، یک‌دست‌کننده سطح بوده و یکنواختی را بهبود می‌بخشد. این امر به جلوگیری از پدیده پوسته پوسته شدن و خاموش شدن پودر، بهبود مقاومت در برابر انقباض، ترک‌خوردگی و جریان عمودی و همچنین بهبود کار نقاش شده و باعث صرفه‌جویی در تلاش می‌شود.

2. خاصیت زیست پایداری

خرید هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC) که دارای بسیاری از ویژگی‌ها از جمله قدرت ضخیم شدن، عملکرد دفع نمک، ثبات pH، احتباس آب، خواص تشکیل‌دهنده فیلم عالی، مقاومت گسترده در برابر آنزیم ها، پراکندگی و چسبندگی است.در رنگ‌ها و پوشش‌های مبتنی بر آب، هیدروکسی پروپیل متیل سلولز به عنوان عوامل تشکیل‌ دهنده فیلم، ضخیم‌کننده‌ها، امولسیفایر و تثبیت‌کننده عمل می‌کند.

و فیلم پوشش را با مقاومت در برابر سایش، سطح تسطیح خاصیت و چسبندگی، بهبود می‌بخشد و باعث بهبود تنش سطحی، پایداری pH و سازگاری با مواد رنگ فلزی می‌شود.در رنگ‌های مبتنی بر آب، هیدروکسی پروپیل متیل سلولز دارای مقاومت بالایی در ذخیره‌سازی، ویسکوزیته یکنواخت را حفظ می‌کند، باعث می‌شود رنگدانه ها به طور یکنواخت پراکنده شوند و اساساً تحت تأثیر pH قرار نمی‌گیرند.

3.خاصیت پراکندگی

در تولید رزین مصنوعی، هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC) نقش عوامل محافظ کلوئیدی را ایفا می‌کند و به طور مؤثر می‌تواند از جمع شدن ذرات پلیمری جلوگیری کند. در پلیمریزاسیون شناور وینیل کلرید (VC)، سیستم پراکندگی تأثیر مستقیمی بر محصول، رزین PVC و کیفیت پردازش و محصولات دارد. به بهبود پایداری حرارتی رزین و کنترل توزیع اندازه ذرات (یعنی تنظیم چگالی PVC) کمک می‌کند. رزین های PVC ساخته شده از اترهای سلولزی با کیفیت بالا نه تنها می‌توانند اطمینان حاصل کنند که عملکرد با استانداردهای بین‌المللی مطابقت دارد، بلکه از خواص بدنی ظاهری، خصوصیات ذرات ریز و رفتار رئولوژیکی ذوب عالی نیز برخوردار است.
 

4.خاصیت ضخیم شدن

قیمت hpmc که به طور عمده به عنوان ماده ضخیم‌کننده عمل می‌کند و می‌تواند مقاومت کششی و استحکام خمشی را افزایش دهد. همچنین به بهبود پوششهای سطح، تقویت چسبندگی و بهبود استحکام اتصال ملات کمک می‌کند. علاوه بر این، نفوذپذیری خوب می‌تواند یکنواختی رابط را بهبود ببخشد، روان‌کاری و سیالیت ملات را افزایش دهد، پوشش را آسان‌تر کرده و در نتیجه کارایی کار را بهبود بخشد.

5- خاصیت ساختاری:

در اتصال کاشی‌ها، چسب‌های کاشی می‌توانند به عنوان ماده نگهدارنده آب و چسب‌ها کار کنند و می‌توانند عملکرد ساخت و ساز چسب‌ها را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند، اجازه کار در ساعات طولانی‌تر و انسجام بیشتر را داشته باشند و از ریزش کاشی‌ها به دلیل از بین رفتن بیش از حد آب جلوگیری می‌کنند.هیدروکسی پروپیل متیل سلولز دارای خواص بهبود کارآیی، خاصیت نگه داشتن آب، تقویت چسبندگی و مقاومت بالا در برابر آویزان شدن است. هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC) می‌تواند راندمان چسبندگی و کاشی کاری را بهبود بخشد و همچنین استحکام باندینگ و مقاومت برشی را افزایش دهد.
 
 

آنالیز HPMC:

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC)

جهت دریافت آنالیز جدیدتر HPMC با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

فروش هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC)

خرید هیدروکسی پروپیل متیل سلولز خوراکی و صنعتی در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی انجام می گیرد. فروش HPMC با برندهای هدسل و هانست صورت می گیرد.شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC) مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC) را از کجا بخریم؟

جهت استعلام قیمت HPMC در گریدهای صنعتی و خوراکی یا خرید این محصول، با ما تماس بگیرید.تولید hpmc در ایران در حال حاضر در پایلوت آزمایشگاهی صورت می گیرد و تولید کننده hpmc صنعتی در ایران متاسفانه وجود ندارد. به دلیل نوسانات قیمت hpmc در حال حاضر امکان تولید داخل وجود ندارد.

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز چیست؟

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC) یک پلیمر به دست آمده از گیاهان بوده و کد آن E464 است. این ماده به عنوان خرید مواد اولیه صنعتی به حساب می آید.هیدروکسی پروپیل متیل سلولز جامد است و ظاهر کمی از سفید تا بژ است و ممکن است به گرانول تبدیل شود. این ترکیب هنگامی که در آب حل می‌شود کلوئید را تشکیل می‌دهد.

انواع HPMC کدام اند؟

HPMC 6000
head 200000
celocell 150000
honest 200000
megacel 200000
megacel 150000
megacel100000
ginshicel 150000

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز [قیمت]

قیمت این محصول با توجه به حجم خرید شما و قیمت روز محاسبه میشود برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شماره : ۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲
تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست