خرید گلوتارآلدئید صنعتی

فروش گلوتارآلدئید 50 درصد

به دنبال خرید گلوتارآلدئید 50٪ هستید؟ ما مواد شیمیایی با کیفیت برای فروش داریم. ما مواد شیمیایی مستقیم کارخانه ای را ارائه می دهیم و در عین حال به شما در صرفه جویی در هزینه ها کمک می کنیم.

جهت استعلام

قیمت گلوتارآلدئید

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

خرید گلوتارآلدئید صنعتی

معادل انگلیسی Glutaraldehyde
فرمول شیمیایی ⭐ C5h8o2
شناسه محصول 203-856-5
شکل ظاهری مایع بی رنگ
بو میوه ای
pH  3.1 – 4.5
نقطه انجماد  -18 درجه سانتیگراد (-0 درجه فارنهایت)
خلوص 50%
گرید ⭐ صنعتی ، دارویی
بسته بندی بشکه 220 کیلویی
گلوتار آلدئید قیمت ⭐  تماس بگیرید 📞

گلوتار آلدئید چیست؟

گلوتارآلدئید یک ماده شیمیایی استریل کننده با کاربردهای متعدد است. محبوب ترین کاربرد آن برای ضدعفونی و استریل کردن تجهیزات و سطوح است، اما می توان از آن برای مصارف خانگی نیز استفاده کرد. کاربردهای دیگر گلوتارآلدئید به عنوان مایعات فلزکاری، خطوط لوله نفت و گاز، داروهای پوست، ضد میکروبی در سیستم های تصفیه آب و تثبیت کننده مورد استفاده در آزمایشگاه ها است. هدف آن از بین بردن باکتری ها است.

گلوتار آلدئید بیش از 50 سال ضدعفونی‌کننده سطح بوده است. به عنوان یک ضدعفونی‌کننده، برای از بین بردن میکروارگانیسم‌های مضر در ابزار جراحی استفاده می‌شود و در سایر قسمت‌های یک مرکز مراقبت‌های بهداشتی به عنوان ثابت‌کننده یا نگهدارنده کاربردهای دیگری دارد. گلوتار آلدئید، با نام تجاری سایدکس و گلوترال در میان دیگر ترکیبات ضدعفونی‌کننده، دارویی، نگه‌دارنده و تثبیت‌کننده فروخته می‌شود. گلوتار آلدئید به صورت مایع استفاده می‌شود.

گلوتارآلدئید دارویی در دهه 1960 وارد عرصه پزشکی شد. این دارو در فهرست داروهای ضروری سازمان بهداشت جهانی (مؤثرترین و بی‌خطرترین داروهای مورد نیاز در یک سیستم بهداشتی) است.

کاربرد گلوتار آلدئید

فروش گلوتارآلدئید تقلبی: در طول دهه گذشته، جعل‌کنندگان به طور فزآینده‌ای محصولاتی را تولید کرده و به فروش رسانده‌اند که ادعا می‌کنند بر پایه گلوتارآلدئید است، اما در واقع حاوی مواد دیگری هستند. گلوتارآلدئید برای اولین‌بار در سال 1951 به صورت تجاری تولید شد و دارای اثربخشی گسترده‌ای است، به راحتی قابل تجزیه بی زیست و فرمالدئید است و همچنین غیر سرطان‌زا، پایدار و غیر زیست تجمعی است که آن را از بسیاری دیگر از مواد دیگر متمایز می‌کند.

این میکروبیوسید همه کاره مزایای زیادی در کنترل میکروب‌های موجود در محیط‌های تجاری و صنعتی دارد و کاربردهای آن برای تولیدکننده‌های جهانی، تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان نهایی در صنایع چسب و درزگیر استفاده می‌شود. خواص پایداری و غیر زیست تجمعی، آن را از بسیاری دیگر از بیوسیدها متمایز می‌کند.

خرید گلوتار آلدئید
گلوتار آلدئید ساختار

موارد مصرف گلوتارآلدئید

ضد عفونی

ضد عفونی کننده گلوتارآلدهید معمولاً به صورت محلول برای استریل‌کردن ابزار جراحی و سایر سطوح بیمارستانی استفاده می‌­شود. گلوتارآلدئید برای از بین بردن باکتری ها از طریق واکنش با گروه های تیول و انیمه استفاده می شود. روی تجهیزاتی که نمی توان آنها را گرم کرد تا ضدعفونی شود، به خوبی کار می کند، گلوتارآلدئید می تواند برای استریل کردن و از بین بردن هر نوع باکتری استفاده شود. معمولا در دندانپزشکی و بیمارستان ها استفاده می شود. به عنوان مثال: تجهیزات جراحی به دلیل نوع خاص فلزی که دارند نمی توانند گرم شوند، بنابراین از گلوتارآلدئید برای استریل کردن تجهیزات به طور کامل و ایمن استفاده می شود.

به عنوان سیالات فلزکاری و در خطوط لوله نفت و گاز

گلوتارآلدئید صنعتی در خطوط لوله نفت و گاز برای حذف میکروارگانیسم هایی که در خطوط لوله رشد کرده اند استفاده می‌شود. این یک بیوساید سریع الاثر است که پس از استفاده در منطقه برای جلوگیری از رشد بیشتر و در نتیجه پیامدهای بیشتر موثر است.

به عنوان یک ماده ضد میکروب در سیستم های تصفیه آب

گلوتار آلدئید را می‌توان به عنوان میکروب‌کش تصفیه آب استفاده کرد و در از بین بردن باکتری‌های تشکیل‌دهنده لجن، جلبک‌ها و باکتری‌های کاهنده سولفات بسیار مؤثر است. این ماده در محدوده وسیعی از pH عمل می کند.

تثبیت‌کننده

کاربردهای بیوشیمی گلوتارآلدئید صنعتی (Glutaraldehyde):

 • یک آمین واکنش‌پذیر دو عامله تثبیت‌کننده قبل از انجام SDS-PAGE (الکتروفورز پروتئین)
 • رنگ‌آمیزی یا تست میکروسکوپ الکترونی
 • گلوتار آلدئیـد سلول‌ها را با اتصال متقابل پروتئین‌هایشان به سرعت می‌کشد.

معمولاً از این ماده به تنهایی یا با فرمالدئید به عنوان اولین روش برای تثبیت نمونه‌هایی از قبیل باکتری‌ها، مواد گیاهی و سلول‌های انسانی استفاده می‌شود.

در روش تثبیت‌کننده دوم از تترا اکسید اسمیم برای اتصال متقابل و تثبیت لیپیدهای غشایی سلول و اندامک­‌ها استفاده می­‌شود. تثبیت معمولاً با کم‌آبی بافت در اتانول یا استون و به دنبال آن تعبیه در رزین اپوکسی یا رزین اکریلیک انجام می‌شود. کاربرد دیگر برای تثبیت پروتئین‌ها با گلوتار آلدئید، غیرفعال‌کردن سموم باکتری‌ها برای تولید واکسن‌های توکسوئیدی است.

به عنوان مثال:

در تولید واکسن Boostrix Tdap تولید شده توسط شرکت دارو سازی GlaxoSmithKline از محلول گلوتارآلدئید استفاده شده است.در یک کاربرد مرتبط، این ماده در دباغی چرم و مومیایی کردن به‌کار می‌رود.

درمان زگیل

به عنوان دارو از آن برای درمان زگیل در کف پا استفاده می‌شود. برای این منظور از محلول 10٪ w/w آن استفاده می‌شود. گلوتار آلدئید پوست را خشک می‌­کند و از بین‌بردن فیزیکی زگیل را تسهیل می‌کند.

نام‌های تجاری آن:

 • Diswart Solution
 • Glutarol

ایمنی

عوارض جانبی قرار گرفتن در معرض این ماده، شامل:

 • تحریک پوست
 • در صورت مواجهه با مقادیر زیاد، ممکن است حالت تهوع، سردرد و تنگی نفس رخ دهد.

هنگام استفاده از آن، بخصوص در غلظت‌های زیاد تجهیزات حفاظتی توصیه می‌شود. این ماده در برابر طیف وسیعی از میکروارگانیسم‌ها از جمله اسپور­ها مؤثر است. توسط تعدادی مکانیسم مختلف کار می‌کند.

گلوتار آلدئید به عنوان یک استریل قوی، سمی است و یک ماده تحریک‌کننده قوی است. هیچ مدرک محکمی درباره سرطان‌زا بودن آن وجود ندارد. خطر ابتلا به برخی سرطان‌ها در برخی مشاغل که با این ماده شیمیایی کار می‌‌کنند را افزایش می‌دهد. با این حال، می‌تواند از طریق استفاده از آن به عنوان ضد عفونی کننده وارد هوا شود و کارمندان و بیماران در معرض این ماده شیمیایی قرار بگیرند.

مکانیسم عمل:

چند مکانیسم برای توضیح خواص بیوشیمیایی گلوتار آلدئید استفاده شده است. مانند بسیاری از آلدهیدهای دیگر، گروه‌های تیول و آمین واکنش می‌دهند که گروه‌های عاملی متداول در پروتئین‌ها هستند. دو عاملی‌بودن آن امکان اتصال متقابل بین دو رشته پلیمری را ایجاد می­‌کند. گلوتارآلدئید در برابر طیف وسیعی از میکروب‌ها، از جمله باکتری‌های گرم مثبت و گرم منفی، لژیونلا، باکتری‌های کاهنده سولفات، مخمرها و کپک‌ها، ویروس‌ها و اسپورها مؤثر است.

گلوتارآلدئید یک مولکول 5 کربن است که دارای دو گروه عملکردی آلدهید است ( به عنوان HC = O نشان داده می‌شود، که در برابر آمین‌ها بسیار واکنش‌پذیر هستند. آمین‌ها (به صورت –NH2 یا –NH3 + نشان داده می‌شوند) معمولاً در سطح سلول‌های میکروبی و پروتئین‌ها یافت می‌شوند. وقتی گلوتارآلدئید با این موجودات بیولوژیکی تماس پیدا می‌کند، آن‌ها را از نظر شیمیایی اصلاح یا از حالت پیوندی عبور می‌دهد. این پروتئین‌ها را غیرفعال کرده و سلول‌ها را بی‌حرکت می‌کند و در نتیجه میکروب از بین می‌رود.

تولید گلوتار آلدئید

این ماده با اکسیداسیون سیکلوپنتان به صورت صنعتی تولید می‌شود. از طرف دیگر می‌توان از طریق واکنش دیزل-آلدر آکرولین و وینیل اترها و پس از آن هیدرولیز ساخته شود. گلوتارآلدئید صنعتی مانند بسیاری از دی­آلدئیدهای دیگر، (مانند گلی­‌اکسال) و آلدهیدهای ساده (به عنوان مثال فرمالدئید) در محلول آبی هیدرات‌های مختلف تولید می‌کند که به نوبه خود به سایر گونه‌های متعادل‌کننده تبدیل می‌شود.

گلوتارآلدهید قیمت
گلوتارآلدهید قیمت- گلوتارآلدئید پودر

گلوتارآلدئید در محصولات بهداشتی چگونه استفاده می شود؟

فروش گلوتارآلدئید به عنوان یک ماده ضدعفونی‌کننده برای ضد عفونی انواع وسایل حساس به گرما مانند آندوسکوپ، تجهیزات دیالیز و غیره استفاده می‌شود. این به عنوان یک ضد عفونی‌کننده سطح بالا برای آن دسته از ابزارهای جراحی استفاده می شود که نمی‌توان آن‌ها را با حرارت عقیم کرد. گلوتارآلدئید برای چندین کاربرد در مراکز درمانی استفاده می‌شود:

 • ضد عفونی‌کننده سطوح و تجهیزات
 • ثابت‌کننده بافت در آزمایشگاه‌های آسیب‌شناسی
 • عامل سخت‌کننده‌ای که برای تولید اشعه ایکس استفاده می‌شود.
 • برای تهیه گرافت (منبع: NIOSH)

خطرات مرتبط با قرار گرفتن در معرض گلوتارآلدئید وجود دارد.

خطرات شغلی در مراکز بهداشتی درمانی

ضدعفونی گلوتارالدئید با اثرات مختلف سلامتی – از خفیف تا شدید – از جمله آسم، مشکلات تنفسی، تحریک تنفسی و بثورات پوستی مرتبط است (Pryor ،1984؛ Crandall ،1987) NIOSH گزارش داده است كه كارگرانی كه از این ماده شیمیایی استفاده می‌كنند می‌توانند از طریق استنشاق یا تماس پوستی در معرض آن قرار بگیرند. اثرات سلامتی همچنین می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تحریک بینی، گلو و ریه
 • درماتیت تماسی
 • عطسه کردن
 • ورم ملتحمه

راه‌حل‌های عملی کار با ضدعفونی‌کننده‌های سطح بالا

پروتکل‌های ایمنی برای مراکز بهداشتی درمانی ضروری است. کنترل‌های مهندسی و الزامات حفاظت شخصی در انستیتوی استاندارد ملی آمریکا (ANSI) استانداردهای مراکز درمانی هستند. به عنوان یک مدیر تأسیسات، شما می‌خواهید از کارگران خود محافظت کنید و قرار گرفتن در معرض بیش از حد آن‌ها در برابر مواد شیمیایی سخت را کاهش دهید. نگهداری و استفاده مناسب در اتاق‌هایی با تهویه مناسب، تجهیزات محافظتی شخصی و آموزش کارمندان روش‌هایی برای کاهش مواجهه است.

گلوتارآلدئید دندانپزشکی

گلوتارآلدئید توسط FDA برای استریلیزاسیون سرد و/یا ضدعفونی سطح بالا موارد حساس به حرارت و نیمه بحرانی مراقبت از بیمار تایید شده است و رایج ترین محلول استریل سرد در دندانپزشکی است.

فروش گلوتار آلدئید

انواع محصولات بر پایه گلوتارآلدئید در بازار موجود است. Dow Chemical Co و BASF Corp عمده تولید کنندگان گلوتارآلدهید هستند که معمولاً به عنوان محلول 50٪ در آب هستند و همچنین ثبت‌نام‌های EPA ایالات متحده را برای این ماده شیمیایی انجام می‌دهند. شرکت‌های خدماتی و توزیع‌کنندگان ممکن است ثبت‌نام‌های فرعی (به عنوان مثال، برای فروش محصولات Dow یا BASF با نام تجاری دیگر) انجام دهند یا فرمول‌بندی‌های ثبت شده بر اساس محصولات اصلی گلوتارآلدئید داشته باشند. جهت استعلام قیمت فروش گلوتارآلدئید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

آنالیز گلوتارآلدئید

جهت دریافت آنالیز گلوتارآلدئید بار جدید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قیمت محلول گلوتارآلدئید
قیمت فروش گلوتارآلدئید ایرانی

مصارف تجاری و صنعتی بیوسیت ضدعفونی گلوتارالدئید متنوع است، از جمله از بین بردن میکروب‌های آزار دهنده و خطرناک موجود در سیستم‌های میدان نفتی، مایعات فلزکاری، کاغذسازی، امنیت زیستی حیوانات و بهداشت تجهیزات پزشکی. علاوه بر این، گلوتارآلدئید را می‌توان به عنوان یک نگهدارنده برای محصولات مختلف مصرفی/صنعتی مبتنی بر آب مانند چسب‌ها و مواد درزگیر استفاده کرد تا از آن‌ها در برابر باکتری‌ها و قارچ‌های رایج محافظت شود. در نتیجه ماندگاری محصول تولیدی افزایش می‌یابد.

خرید گلوتارآلدئید صنعتی

همانطور که قبلاً گفته شد، تولید کنندگان عمده گلوتار آلدئید، Dow و BASF هستند. هر دو شرکت سال‌ها تجربه و تخصص در زمینه تولید محصولات معتبر و با کیفیت دارند. با این حال، یافتن محصولات بی‌کیفیت که به عنوان گلوتار آلدئید تبلیغ و فروخته می‌شوند، در برخی از بازارها به طور فزاینده ای رایج شده است. هم چنین در صورت تمایل به خرید گلوتارآلدئید آزمایشگاهی می توانید با بخش فروش محصولات آزمایشگاهی ما تماس برقرار کنید.

این روند به دلایلی نگران‌کننده است. متداول ترین جایگزین گلوتارآلدئید در این فرمول‌های تقلبی، فرمالدئید (FA) است. این جایگزینی باعث تغییر مشخصات و محیط زیست محصول می‌شود. این همچنین بدان معنی است که تولیدکنندگان این محصول تقلبی از گلوتار آلدئید برای خریداران هزینه می‌گیرند، اما کالای بسیار ارزان‌تری را می فروشند. بدون قابلیت‌های شیمی تحلیلی پیچیده، تشخیص بین گلوتارآلدئید اصلی و یک محصول مخلوط با FA یا آلدئیدهای دیگر دشوار است.

جهت خرید گلوتارالدهید 50% با آنالیز رسمی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

محصولات تقلبی دارای مشخصات ایمنی تغییر یافته هستند.

نسخه 2011 گزارش مربوط به سرطان‌زا، منتشر شده توسط وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده، بیان می‌کند که فرمالدئید آزاد “به عنوان یک ماده سرطان‌زا برای انسان شناخته می‌شود”. بنابراین، افزودن فرمالدئید آزاد به فرمولاسیون‌ها می‌تواند منجر به دستورالعمل های سختگیرانه‌تری برای استفاده شود. عدم اطلاع از اینكه یك فرمولاسیون حاوی FA آزاد است می‌تواند منجر به جابجایی نامناسب شود و می‌تواند برای ایمنی كارگر مضر باشد.

محصولات تقلبی از عنوان‌بندی عبور می‌کنند.

کیفیت گلوتارآلدئید به راحتی با یک روش ساده تیتراسیون ارزیابی می‌شود. متأسفانه، از آنجا که فرمالدئید و ترکیباتی مانند گلیوکسال نیز حاوی گروه های آلدهید هستند، در این آزمایش نیز تیتراسیون می‌شوند. محصولی حاوی 50٪ گلوتارآلدئید با تیتراسیون از محصولی حاوی 36٪ گلوتارآلدئید و 10٪ فرمالدئید قابل تشخیص نیست. خوشبختانه، انواع دقیق‌تری از تجزیه و تحلیل‌ها می‌توانند گلوتارآلدئید واقعی و جعلی را تشخیص دهند.

شناسایی گلوتارآلدئید اصلی

از نظر شیمیایی و تحلیلی، افزودنی‌های گلوتارآلدئید و غیر گلوتارآلدئید را می‌توان در آزمایشگاه با استفاده از کروماتوگرافی مایع فشار بالا (HPLC) شناسایی کرد. این روش به تفاوت در ساختارهای کلی ترکیبات شیمیایی برای جدا کردن آن‌ها از یکدیگر متکی است. شرکت پیشگامان شیمی نماینده BASF در ایران بوده و می‌توانید با اطمینان از ما خرید خود را انجام دهید. قیمت فروش گلوتارآلدئید ایرانی را نیز می توانید از طریق ارسال درخواست در سایت ما دریافت کنید.

قیمت گلوتارآلدئید صنعتی

قیمت گلوتارآلدئید که یک داروی ضد میکروبی بسیار طیف گسترده برای کاربردهای مختلف درمانی تجاری و صنعتی است را می توانید از طریق تماس با ما دریافت کنید.

گلوتارآلدئید را از کجا به صورت عمده بخریم؟

ممکن است بتوانید گلوتارآلدئید را در مقادیر کم در منطقه خود پیدا کنید. اما اگر می خواهید مقادیر زیادی گلوتارآلدئید بخرید، ترجیحاً مستقیماً از تولید کنندگان وارد کنید. آنها می توانند گواهینامه صادر کنند و در هزینه‌ها صرفه جویی کنند که بهتر از خرید مواد شیمیایی در مقادیر کم از یک توزیع کننده است. اگر به مقادیر عمده این ماده شیمیایی نیاز دارید، می توانید گلوتارآلدئید را در وب سایت ما خریداری کنید.

کدام کشورها گلوتارآلدهید را به صورت فله تولید می کنند؟

تولید کنندگان اصلی گلوتارآلدئید عبارتند از:

 • چین
 • بلژیک
 • آفریقا
 • آلمان
 • لهستان

گلوتارآلدئید چگونه وارد می شود؟

گلوتارآلدئید در بسته بندی های زیر حمل می شود:

درام پلی اتیلن 25 لیتری (25 کیلوگرمی).
درام پلی اتیلن 200 لیتری (220 کیلوگرمی).
1000 لیتری (1100 کیلوگرم) درام پلی اتیلن/IBC

شرایط نگهداری گلوتارآلدئید

در دمای 4 تا 8 درجه سانتی گراد (39 تا 46 درجه فارنهایت) نگهداری شود. ظرف را بسته نگه دارید. گلوتارآلدئید به مدت یک سال در دمای 4 درجه سانتی گراد در ظرف های مهر و موم شده پایدار است.  این ماده در درام های پلی اتیلن ذخیره می شود. محلول های گلوتارآلدئید استفاده نشده را در ظروف محکم در یک مکان خنک، ایمن و دارای برچسب مناسب نگهداری کنید. محلول های قدیمی را به درستی دور بریزید.

گلوتارآلدئید را از کجا بخریم؟

ما در سایت irchem گلوتارآلدهید را با بهترین کیفیت و قیمت برای فروش در اختیار شما قرار می‌دهیم. می توانید برای دریافت قیمت از فرم ثبت سفارش و همچنین شماره های موجود در سایت پیام بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست