فروش اسید بوریک

خرید اسید بوریک

فروش اسید بوریک صنعتی که یک ماده سفید رنگ جامد و بدون بو می باشد. شما می توانید جهت خرید اسید بوریک پودری ترکیه با برند  با تضمین اصالت محصول و بهترین قیمت اسید بوریک با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید.

جهت استعلام قیمت اسید بوریک ترک

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

شرکت پیشگامان شیمی این ماده را در بسته‌بندی‌های 25 کیلوگرمی از کشور ترکیه با برند آتی معدن وارد می‌کند. بوریک اسید ماده‌ی شناخته شده‌ای است، و کاربردهای بسیاری نیز دارد. در این مقاله با ساختار، کاربردها و آن بیشتر آشنا می‌شویم.

معادل انگلیسی Boric acid
نام‌های دیگر هیدروژن بورات ، ارتوبوراسیک اسید ، بوراسیک اسید ، اورتوبوریک و اسید لوئیس بور
شناسه محصول 10043-35-3
فرمول شیمیایی H3BO3
شکل ظاهری پودر کریستال سفید یا بی رنگ
خلوص 99.9%
بسته‌بندی کیسه 25 کیلویی
برند و کشور تولید کننده آتی معدن ترکیه 
حداقل سفارش یک کیسه
محل تحویل ⭐ شورآباد تهران – امیرکبیر اصفهان
گرید ⭐ صنعتی، تصفیه آب، حفاری صنعتی، تولید نفت و گاز، سیال حفاری
بوریک اسید قیمت ⭐
لطفا با ما تماس بگیرید 
کاربرد ⭐ ضد عفونی کننده برای سوختگی ها و بریدگی های جزئی؛ حشره کش، روان کننده در سرامیک سازی ، آنتی اکسیدان حفاری – ویسکوزیته سیال را با افزایش دما حفظ می کند

اسید بوریک چیست

اسید بوریک یک ماده شیمیایی سفید و کریستالی است که خواص ضد قارچی و ضد ویروسی دارد. این ماده معدنی یک فرم معمول بور است که یک عنصر طبیعی در مواد معدنی مختلف است. یک ترکیب طبیعی حاوی عناصر بور، اکسیژن و هیدروژن (H3BO3) است. کریستال های بوریک اسید سفید، بی بو و تقریبا بی مزه هستند. شبیه نمک خوراکی ریز به شکل گرانول یا شبیه پودر بچه به شکل پودر است.منابع طبیعی این ماده عبارت‌اند از:

 • آب‌ها
 • آتشفشان‌های طبیعی
 • نمک‌های دریا
  فروش اسید بوریک
  فروش اسید بوریک ایرانی

این نوعی ماده معدنی دارای سمیت کم، با خاصیت حشره‌کشی، قارچ‌کشی بالا است.بورات ها، اصطلاح کلی مرتبط با مواد معدنی حاوی بور مانند بوراکس و اسید بوریک، معمولاً در بسترهای نمک خشک شده بیابان ها یا مناطق خشک (مانند دره مرگ، کالیفرنیا، ترکیه و چین) یا سایر مناطق جغرافیایی که ذخایر مشابهی را در معرض دید قرار می دهند، منشاء می گیرند. (مانند کوه های آند در آمریکای جنوبی).

اسید بوریک پودری یکی از رایج ترین بورات های تولید شده است و به طور گسترده در سراسر جهان در صنایع دارویی و آرایشی و بهداشتی، به عنوان مکمل غذایی، ضد شعله، در ساخت شیشه و فایبرگلاس و در تولید نگهدارنده های چوب برای کنترل آفات استفاده می شود.

ویژگی‌های اسید بوریک

اسید بوریک، اسید اورتوبوریک، اسید بوراکیک، بورات هیدروژنی و اسید بوریکوم نیز نامیده می‌شود. این ماده در بسیاری از محصولات تجاری مورد استفاده برای کنترل حشرات بکار برده می شود. همچنین اسید ضعیف بور است که اغلب به عنوان یک بازدارنده شعله، ضدعفونی‌کننده یا پیش‌رونده برای سایر ترکیبات شیمیایی استفاده می‌شود.

فرمول شیمیایی آن H3BO3 است و در شکل پودر سفید یا بلورهای بی‌رنگ موجود است که در آب گرم حل می‌شود،  تبخیر نمی‌شود و یا در هوا پخش نمی‌شود. بور، عنصر اصلی بوریک اسید، در طبیعت به خودی خود وجود ندارد. این باید با عناصر دیگر ترکیب شود تا ترکیبات ایجاد شود.

بور یک ماده مغذی ضروری برای گیاهان و انسان‌ها است. ما هر روز 1-3 میلی‌گرم بور از مواد غذایی که می‌خوریم دریافت می‌کنیم. دانه‌ها، آجیل، میوه‌ها و سبزیجات منابع خوب بور هستند. پودر اسید بوریک به عنوان خشک‌کننده شناخته شده است.آن را به عنوان یک قاتل حشره‌ای می‌شناسند که با حذف رطوبت از بدن باعث کمبود آب شدید و در نهایت مرگ می‌کند. این قدرت را برای مدت زمان طولانی حفظ می‌کند و در مقادیر بسیار کم مؤثر است.

در حالی که آن به عنوان آفت‌کش‌های مصنوعی سریع عمل نمی‌کند، این نگرانی‌های بهداشتی قابل توجهی را به عنوان آفت‌کش‌های مصنوعی مطرح نیست و در طول مدت طولانی بسیار مؤثر است. این ماده بی‌بو است و بر خلاف حشره‌کش‌ها غیر دائمی است. به این معنی است که حشرات به بازگشت به مناطق تحت درمان ادامه خواهند داد.

کاشف بوریک اسید

ویلهلم هومبرگ (Wilhelm Homberg) از دانشمندانی بود که ابتدا این ماده شیمیایی را کشف کرد. در سال 1702 در آزمایشگاه، او با مخلوط کردن اسید معدنی، آب و بوراکس، کریستال‌های بور را جدا کرد. آب برای تبخیر به بلورها؛ به نام نمک Homberg شناخته شده است. با تحقیقات بیشتر در اروپا، این ترکیبات مزایای پزشکی فراوانی را نشان داد.

خرید اسید بوریک
قیمت اسید بوریک صنعتی

کریستال‌های بوریک اسید شبیه به نمک طبخ هستند، بی‌بو، سفید و هیچ طعم و مزه‌ای ندارند. مواد معدنی که به بوریک اسید مشتق شده است، معمولاً در تخت‌های خشک دریاچه یا خشکی یافت می‌شود. بوریک اسید و نمک‌های بورات سدیم آن آفت‌کش‌ها هستند که ما می‌توانیم در طبیعت و بسیاری از محصولات پیدا کنیم. بوراکس یکی از رایج‌ترین محصولات است.

پودر اسید بوریک و نمک‌های سدیم آن هر کدام ترکیب بور با عناصر دیگر را به شیوه‌ای متفاوت ترکیب می‌کنند. به طور کلی، سمیت آن‌ها هر کدام به مقدار بور موجود در آن‌ها بستگی دارد.

تهیه اسید بوریک

یکی از ساده‌ترین روش‌های تهیه بوریک اسید صنعتی، واکنش به بوراکس با اسید معدنی است (به عنوان مثال اسید هیدروکلریک). معادله شیمیایی برای این واکنش می‌تواند به صورت زیر باشد:

Na2B4O7.10H2O + 2HCl → 4H3BO3 + 5H2O + 2NaCl

بوریک اسید همچنین می‌تواند از هیدرولیز دیبوران و تری هالیدهای بور (مانند بورون تری کلراید یا بور تری فلوئورید) تهیه شود.

خواص اسید بوریک

H3BO3 Boric Acid
Molecular Weight/ Molar Mass 61.83 g·mol−1
Density 1.435 g/cm3
Boiling Point 158 °C
Melting Point 300 °C

تحت شرایط استاندارد برای دما و فشار (STP)، اسید بوریک به عنوان یک جامد سفید و کریستالی که نسبتاً در آب محلول است وجود دارد. حلالیت H3BO3 در آب وابسته به دما است. در دمای 25 درجه سانتی‌گراد، حلالیت بوریک اسید در آب 57 گرم در لیتر است.

با این حال، هنگامی که آب تا 100 درجه سانتی‌گراد گرم می‌شود، حلالیت این ترکیب به تقریباً 275 گرم در لیتر افزایش می‌یابد. همچنین می‌توان خاطرنشان کرد که اسید بوریک به مقدار کمی در پیریدین محلول و کمی در استون محلول است. پایه مزدوج اسید بوریک آنیون بورات است.

به طور خلاصه موارد استفاده ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • اسید بوریک اغلب بخشی از داروهای هومیوپاتی است که برای درمان ترشحات واژن و خارش استفاده می شود. این دارو ترکیبی از باکتری های دوستدار، ویتامین E و مقادیر اندکی اسید بوریک است.
 • معمولاً در محلول های رقیق به عنوان درمانی برای راش پوشک، نیش و نیش حشرات و آفتاب سوختگی استفاده می شود.
 • اسید بوریک صنعتی یک آفت کش موثر برای سوسک ها، موش ها و مگس ها است.
 • بوریک اسید یک ماده شیمیایی استخر شنا نامیده می شود زیرا ثابت شده است که برای نگهداری بسیار مفید است. می تواند به تثبیت سطح pH آب و جلوگیری از مشکلات جلبک کمک کند. این محصول میزان کلر مورد نیاز استخر را کاهش می دهد. این ترکیب می تواند به شفاف و درخشان نگه داشتن آب کمک کند. همچنین برای پاکسازی قارچ ها در آب استخر استفاده می شود.
 • همچنین در درمان انواع مختلف عفونت گوش در انسان و حیوانات خانگی مفید است (اوتیت خارجی که گوش شناگر نیز نامیده می شود، عفونت مجرای گوش خارجی است). استفاده از بوریک اسید در کودکان توصیه نمی شود.
 • همچنین برای درمان بوی بد پا مفید است. فردی که از بوی بد پاهای بیش از حد رنج می برد، می تواند پودر اسید بوریک مخلوط با تالک را به قسمت داخلی کفش بمالد.
 • اسید بوریک هنگامی که با آب مقطر مخلوط می شود به عنوان اسپری زخم عمل می کند. محلول حاوی خواص ضد عفونی کننده است که به درمان زخم های جزئی مانند بریدگی و سوختگی کمک می کند. این نباید زیاد استفاده شود.
 • بطری های نمونه ادرار اغلب حاوی اسید بوریک به عنوان ماده نگهدارنده هستند که کیفیت نمونه را در حین انتقال به آزمایشگاه حفظ می کند. بطری های شفاف معمولاً دارای مقدار کمی پودر بوریک اسید در پایین هستند. تحقیقات نشان می دهد که افزودن این ماده نتایج مثبت کاذب را کاهش می دهد. همچنین گلبول های سفید موجود در ادرار را برای تجزیه و تحلیل حفظ می کند.
 • اسید بوریک به خلاص شدن از شر لکه های سخت روی لباس ها با افزودن آن به مواد شوینده معمولی هنگام شستن لباس کمک می کند.
 • برای از بین بردن آلودگی و بو از آشپزخانه و حمام استفاده می شود.
 • اسید بوریک به دلیل خاصیت ضد شعله آن به طور گسترده در ساخت مبلمان، تشک و عایق استفاده می شود. بوریک اسید در حفظ الوار در برابر حمله قارچ ها و حشرات مفید است.
 • اسید بوریک به عنوان یک پاک کننده عالی برای انواع مشکلات کپک و حشرات مانند مورچه ها، سوسک ها، ماهی نقره ای، کک و غیره عمل می کند.
فروش اسید بوریک
فروش اسید بوریک صنعتی
 • خرید اسید بوریک ترک همچنین در ساخت چرم استفاده می شود و در صنعت جواهرسازی در ترکیب با الکل دناتوره استفاده می شود.
 • از بوریک اسید برای جوشکاری شار توسط آهنگران نیز استفاده می شود.
 • مخلوط آن با نفت یا روغن نباتی به عنوان یک روان کننده عالی عمل می کند که می تواند روی سطوح سرامیکی یا فلزی استفاده شود. همچنین می توان از آن برای روغن کاری تخته های کاروم برای بازی سریعتر و روان استفاده کرد.
 • تولید کنندگان از اسید بوریک در محصولات مختلفی مانند لعاب، آفت کش ها، لعاب ها و رنگ ها استفاده می کنند.
 • خرید اسید بوریک ترکیه به طور گسترده ای برای درمان کمبود بور در گیاهان استفاده می شود.

ساختار مولکول‌های H3BO3

هر مولکول اسید بوریک دارای پیوندهای منفرد اکسیژن بور است. اتم بور موقعیت مرکزی را اشغال می‌کند و به سه گروه هیدروکسید مرتبط است. هندسه کلی مولکولی اسید بوریک مسطح مثلثه است.

کاربردهای بوریک اسید

بوریک اسید و نمک‌های آن برای مبارزه با انواع مختلفی از آفات می‌توانند بکار برده شوند. این آفات شامل حشرات، ملخ‌ها، عنکبوت‌ها، قارچ‌ها می‌باشد. محصولات حاوی این اسید برای استفاده در کشور ایران از سال 1353 ثبت شده است.محصولات حاوی بوریک می‌تواند مایع، گرانول، قرص، پودر، گرد و غبار یا طعمه باشد.

آن‌ها در مکان‌هایی مانند خانه‌ها، بیمارستان‌ها و ساختمان‌های تجاری بکار برده می‌شوند. آن‌ها همچنین در مناطق مسکونی فضای باز، سیستم‌های فاضلاب و همچنین محصولات غذایی و غیر غذایی استفاده می‌شود. چند محصول غیر آفت‌کش حاوی این اسید شامل محصولات اصلاح خاک، کود، پاک‌کننده‌های خانگی، مواد شوینده شستشو و محصولات مراقبت شخصی است.

اسید بوریک به شکل بومی خود در مناطق آتشفشانی خاصی مانند توسکانی، جزایر لیپاری و نوادا یافت می شود. به طور کلی با بخار حاصل از شکاف‌های موجود در زمین مخلوط می‌شود و همچنین به عنوان ترکیبی از بسیاری از کانی‌ها (بوراکس، بوراسیت، بورونتروکائیسیت و کلمنیت) یافت می‌شود. وجود بوریک اسید و نمک های آن در آب دریا مشخص شده است. همچنین در گیاهان و به خصوص تقریباً در همه میوه ها وجود دارد.

این اسید می‌تواند حشرات را در صورت مصرف آن بکشند. معده آن‌ها را مختل می‌کند و می‌تواند بر سیستم عصبی آن‌ها تأثیر بگذارد. همچنین می‌تواند خراش و خسارت بیرونی حشرات را از بین ببرد. بوریک و بوراکس، یک نمک بورات سدیم، می‌توانند گیاهان را از بین ببرند. متابورات سدیم، یکی دیگر از نمک‌های بورات سدیم، گیاهان را از تولید انرژی که از نور نیاز دارند، متوقف می‌کند. این ماده همچنین می‌تواند رشد قارچ‌ها مانند قالب را متوقف کند. این مانع بازتولید آن‌ها می‌شود.این ماده را می‌توان در موارد روزمره پیدا کرد، از قبیل:

 • لوازم آرایشی
 • آفت‌کش‌ها
 • محصولات پاک‌کننده
 • استخر شنا و مواد شیمیایی آب‌گرم
 • مواد مخدر و محصولات بهداشتی طبیعی

بسیاری از دستورالعمل‌های موجود در اینترنت نیز از این اسید برای ساخت هنرهای خانگی و صنایع دستی استفاده می‌کنند.

چند مثال رایج اسید بوریک

مواد دارویی و آرایشی: اسید بوریک یک ضد عفونی کننده ملایم و همچنین یک اسید ملایم است که از رشد میکروارگانیسم ها در سطوح خارجی بدن جلوگیری می کند. معمولاً در محلول‌های لنزهای تماسی، ضدعفونی‌کننده‌های چشم، داروهای واژن، پودر بچه، داروهای ضد پیری و کاربردهای خارجی مشابه استفاده می‌شود.

مکمل های غذایی: اسید بوریک و سایر بورات ها به طور فزاینده ای در مکمل های غذایی بدون نسخه به عنوان منبع بور استفاده می شوند. تصور می‌شود که بور دارای ارزش درمانی بالقوه در ارتقای سلامت استخوان و مفاصل و همچنین تأثیر محدودکننده بر علائم آرتریت است. توجه به این نکته ضروری است که اثرات سلامتی اسید بوریک و مکمل‌های مبتنی بر بور بر اساس مطالعات بسیار جدید و/یا صرفاً بر اساس ادعای سازندگان مکمل‌ها است. نباید به این نکته اشاره کرد که اسید بوریک باید مستقیماً به عنوان مکمل یا به هر دلیل دیگری مصرف شود.

بازدارنده های شعله: بوریک اسید از انتشار گازهای قابل احتراق از سوختن مواد سلولزی مانند پنبه، چوب و محصولات مبتنی بر کاغذ جلوگیری می کند. اسید بوریک همچنین برای کاهش بیشتر احتراق، آب پیوند شیمیایی را آزاد می کند. یک زغال کربن تشکیل می شود که بیشتر از احتراق جلوگیری می کند.

فوتون ها، تشک ها، مبلمان روکش شده، عایق ها و تخته گچی از اقلام رایج مصرفی هستند که از اسید بوریک به عنوان ضد شعله استفاده می کنند. پلاستیک ها، منسوجات، پوشش های تخصصی و سایر محصولات صنعتی نیز حاوی اسید بوریک هستند تا توانایی مقاومت در برابر شعله های آتش را تقویت کنند.

شیشه و فایبرگلاس: شیشه‌های مقاوم در برابر حرارت، بوروسیلیکات و سایر شیشه‌های مخصوص به اسید بوریک و سایر بورات‌های مشابه برای افزایش مقاومت شیمیایی و دمایی شیشه متکی هستند. لامپ های هالوژن، ظروف فر، ظروف شیشه ای قابل مایکروویو، ظروف شیشه ای آزمایشگاهی و بسیاری از اقلام شیشه ای روزمره با افزودن اسید بوریک تقویت می شوند. اسید بوریک همچنین به فرآیند الیاف سازی فایبرگلاس کمک می کند، که در عایق فایبر گلاس و همچنین در فایبرگلاس نساجی (یک ماده پارچه مانند که معمولا در اسکی، تخته مدار و سایر کاربردهای مشابه استفاده می شود) استفاده می شود.

خرید اسید بوریک
خرید اسید بوریک کشاورزی

نگهدارنده چوب و کنترل آفات: اسید بوریک منبع رایج ترکیبات بور است که در فرمولاسیون محصولاتی که قارچ ها و حشرات را کنترل می کنند استفاده می شود. قارچ ها گیاهانی هستند که فاقد کلروفیل هستند و باید منبع غذایی خارجی داشته باشند (مانند سلولز چوب). ترکیبات بور از رشد قارچ جلوگیری می کند و ثابت شده است که یک نگهدارنده چوب قابل اعتماد است. به طور مشابه، اسید بوریک در استخرها و اسپاها به عنوان جایگزین ایمن تر و “احساس نرم تر” برای کلر استفاده می شود. اسید بوریک، بوراکس و سایر نمک ها معمولاً برای نرم کردن آب استخر و جلوگیری از آلودگی استفاده می شوند.

اسید بوریک یک محصول طبیعی و محبوب کنترل حشرات است. برخلاف اسپری های هورنتی یا مورچه ای، اسید بوریک با استفاده از مواد شیمیایی بسیار سمی، حشرات را از بین نمی برد. بلکه به‌عنوان یک ماده خشک‌کننده عمل می‌کند که بسیاری از حشرات را با ایجاد ترک‌ها یا شکاف‌های ریز در اسکلت بیرونی آن‌ها از بین می‌برد. این در نهایت باعث خشک شدن آنها می‌شود. “نمکی” اسید بوریک نیز با متابولیسم الکترولیتی بسیار ساده آنها تداخل دارد.

کاربردهای دیگر: اسید بوریک معمولاً در متالورژی برای سخت کردن و پردازش آلیاژهای فولادی و همچنین برای کمک به استفاده از مواد آبکاری فلز استفاده می شود. در پوشش‌های سرامیکی و لعابی، چسب‌ها، به عنوان روان‌کننده و در بسیاری از محصولات مصرفی و صنعتی دیگر استفاده می‌شود.

اسید بوریک را از کجا تهیه کنیم

از کجا می توان اسید بوریک را به صورت آنلاین خریداری کرد؟ پودر اسید بوریک را برای خرید منحصراً می توانید از شرکت پیشگامان شیمی خریداری کنید. این شرکت فعال در حوزه خرید و فروش مواد شیمیایی بوده و شما می توانید از طریق خرید اسید بوریک با جریان آزاد برای اهداف مختلف استفاده کنید.

برخی از محصولات حاوی اسید بوریک کدامند

محصولات حاوی اسید بوریک می توانند مایعات، گرانول ها، گلوله ها، قرص ها، پودرهای مرطوب کننده، گرد و غبار، میله ها یا طعمه ها باشند. آنها در داخل خانه در مکان هایی مانند خانه ها، بیمارستان ها و ساختمان های تجاری استفاده می شوند. آنها همچنین در مناطق مسکونی در فضای باز، سیستم های فاضلاب و در محصولات غذایی و غیر خوراکی استفاده می شوند. بیش از پانصد محصول با اسید بوریک در ایالات متحده به فروش می رسد. چندین محصول غیر آفت کش حاوی اسید بوریک عبارتند از اصلاح کننده خاک، کود، پاک کننده های خانگی، شوینده های لباسشویی و محصولات مراقبت شخصی.

اسید بوریک به عنوان یک دارو

به عنوان یک ضدعفونی‌کننده برای درمان بریدگی‌ها و سوختگی‌های جزئی مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این، این ترکیب همچنین در سالن‌های پزشکی استفاده می‌شود. از محلول‌های بسیار رقیق این اسید می‌توان به عنوان مژه استفاده کرد.

به دلیل خاصیت ضد باکتریایی آن، همچنین می‌تواند برای درمان آکنه در انسان مورد استفاده قرار گیرد. به شکل پودری آن، همچنین برای جلوگیری از قارچ پای ورزشکار (tinea pedis) می‌تواند در جوراب و کفش پاشیده شود.ذکر این نکته حائز اهمیت است که اسید بوریک در صورت مصرف یا استنشاق در مقادیر نسبتاً زیاد، می‌تواند سمی باشد. علاوه بر این، ادامه قرار گرفتن در معرض این اسید در مدت زمان طولانی می‌تواند به کلیه آسیب برساند.

آیا کار می کند

اگر با عفونت های مکرر یا مزمن قارچی زندگی می کنید، اسید بوریک ممکن است درمانی ارزش بررسی باشد. اسید بوریک بیش از 100 سال است که برای درمان عفونت های واژن استفاده می شود.نه تنها ضد ویروسی و ضد قارچی است، بلکه برای درمان کاندیدا آلبیکنس و سویه‌های مخمر مقاوم‌تر کاندیدا گلابراتا نیز عمل می‌کند.اسید بوریک بدون نسخه در دسترس است و می تواند در داخل کپسول های ژلاتینی که در واژن خود قرار می دهید قرار داده شود.

چگونه ممکن است در معرض اسید بوریک قرار بگیرم

اگر از اسید بوریک استفاده می‌کنید و آن را روی پوست، چشم‌هایتان، تنفس یا به‌طور تصادفی یک محصول بخورید، ممکن است در معرض قرار بگیرید. اگر مقداری از آن را روی دست‌هایتان بمالید و بدون شستن دست‌هایتان غذا بخورید یا سیگار بکشید، این اتفاق می‌افتد. همچنین در صورتی که محصولات در دسترس کودکان یا حیوانات خانگی باشد، قرار گرفتن در معرض آن ممکن است رخ دهد. شما می توانید با رعایت دقیق تمام دستورالعمل های برچسب، قرار گرفتن در معرض اسید بوریک را محدود کنید.

فروش اسید بوریک

از کجا اسید بوریک بخریم؟ فروش عمده اسید بوریک در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، بهترین قیمت اسید بوریک کشاورزی، اتی معدن ترکیه را ارائه داده و و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سوالات متداول

پودر اسید بوریک چیست

پودر اسید بوریک - یک ماده معدنی با خواص حشره کش، قارچ کش و علف کش است. این "مواد تشکیل دهنده مخفی" در بسیاری از محصولات تجاری مورد استفاده برای کنترل حشرات است. اغلب به عنوان یک ضد شعله، ضد عفونی کننده یا پیش ساز سایر ترکیبات شیمیایی استفاده می شود.

پودر بوریک اسید برای چه مواردی استفاده می شود؟

اسید بوریک به عنوان یک عامل نسوز برای چوب، به عنوان یک نگهدارنده و به عنوان یک ضد عفونی کننده استفاده می شود. در ساخت شیشه، سفال، لعاب، لعاب، لوازم آرایشی، سیمان، چینی، چرم، فرش، کلاه، صابون، جواهرات مصنوعی و در دباغی، چاپ، رنگرزی، نقاشی و عکاسی استفاده می شود.

روش های تهیه بوریک اسید

اسید بوریک ممکن است با واکنش بوراکس (سدیم تترابورات دکاهیدرات) با یک اسید معدنی مانند اسید کلریدریک تهیه شود:
Na 2B 4O 7·10 H 2O + 2 HCl → 4 B(OH) 3 + 2 NaCl + 5 H 2O.
همچنین به عنوان محصولی از هیدرولیز تری هالیدهای بور و دی بوران تشکیل می شود: B 2H 6 + 6 H 2O

تفاوت بین اسید بوریک و پودر بوریک چیست؟

بیشترین تفاوت بین اسید بوریک و پودر بوریک این است که اسید بوریک به طور طبیعی در مواد معدنی وجود دارد. از سوی دیگر، پودر بوریک به صورت صنعتی از اسید بوریک تولید می شود. هر دو اسید بوریک و پودر بوریک ترکیبات معدنی ماده شیمیایی بور هستند.

جایگزین اسید بوریک

به جای اسید بوریک از چه چیزی می توانم استفاده کنم؟
با توجه به ایمنی مشکوک اسید بوریک، ما استفاده از اسید سیتریک 2-3٪ را به عنوان یک گزینه جایگزین پیشنهاد می کنیم. اسید سیتریک یک محصول طبیعی است که از مرکبات به دست می آید. این طیف وسیعی از فعالیت ضد باکتریایی دارد و بیشتر پاتوژن های باکتریایی که معمولاً با زخم های مختلف مرتبط هستند را مهار می کند.

اسید بوریک کشاورزی

اسید بوریک برای کشاورزی چیست؟ اسید بوریک و نمک‌های بورات سدیم آن مواد فعال در محصولات آفت‌کشی هستند که به‌عنوان حشره‌کش، کنه‌کش، جلبک‌کش، علف‌کش، قارچ‌کش و به‌عنوان نگهدارنده چوب استفاده می‌شوند. اسید بوریک و نمک های بورات به طور طبیعی در سنگ ها، خاک، گیاهان و آب به عنوان اشکالی از عنصر طبیعی بور وجود دارند. جهت خرید اسید بوریک کشاورزی با ما در تماس بگرید.

اسید بوریک در طلاسازی

در صنعت جواهرسازی، اسید بوریک اغلب در ترکیب با الکل دناتوره شده برای کاهش اکسیداسیون سطح و رسوب آتش ناشی از تشکیل بر روی فلزات در طول عملیات بازپخت و لحیم کاری استفاده می شود.

اسید بوریک برای شوینده

اسید بوریک به عنوان یک پاک کننده عالی برای انواع مشکلات کپک و حشرات مانند مورچه ها، سوسک ها، ماهی نقره ای، کک ها و غیره عمل می کند.

سطح pH اسید بوریک چقدر است؟

اسید بوریک یک اسید بسیار ضعیف با مقدار pKa 9.2 است. در pH کمتر از 7، بور به شکل غیر تفکیک شده (اسید بوریک) و در PH بیشتر از 10.5 به شکل بورات تفکیک شده وجود دارد.

آیا اسید بوریک زنگ زدگی را از بین می برد؟

تعدادی از مواد شیمیایی تجاری گران قیمت برای از بین بردن زنگ زدگی در بازار وجود دارد، اما ترکیب طبیعی بوراکس، نمک اسید بوریک، نیز می تواند زنگ را از سطوح خانه یا محل کار شما بدون هزینه یا دردسر سایر مواد شیمیایی پاک کند. از مخلوط بوراکس برای از بین بردن زنگ زدگی سطوح از جمله کاشی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست