غذایی

خرید سوربات پتاسیم

سفارش محصول تماس با کارشناس

خرید سوربات پتاسیم خوراکی

سوربات پتاسیم (Potassium Sorbate) یک نوع نمک پتاسیم است که از اسید‌ سوربیک به دست می‌آید و بیشترین مصرف آن در صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی به عنوان یک نگه‌دارنده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سوربات پتاسیم محصولی است که با توجه به اثر ضدقارچی که دارد می‌تواند باعث ثبات بیولوژیکی شود. این یک ماده نگهدارنده غذایی است که معمولاً در صنعت پخت و پز برای جلوگیری از کپک‌زدگی، مخمر و میکروب‌ها استفاده می‌شود. این ماده غالباً در کیک و بستنی، شربت‌های نوشیدنی، پنیر، میوه‌های خشک، مارگارین و غیره در غلظت‌های وابسته به کاربرد خاص استفاده می شود.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید سوربات پتاسیم گرید خوراکی و دارویی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید. در ادامه به بررسی خواص و کاربردهای این محصول می‌پردازیم.

خرید سوربات پتاسیم

سوربات پتاسیم چیست؟

خرید سوربات پتاسیم به عنوان یک ماده شیمیایی افزودنی انجام می گیرد.  این ماده به طور گسترده به عنوان ماده نگه‌دارنده در غذاها، نوشیدنی‌ها و محصولات مراقبت شخصی استفاده می‌شود. سوربات پتاسیم یک نمک بی‌بو و بی‌مزه است که از اسید سوربیک و هیدروکسید پتاسیم تولید می‌شود. سوربات پتاسیم با توقف رشد کپک، مخمر و قارچ، ماندگاری مواد غذایی را طولانی‌تر می‌کند.

در دهه 1850 توسط فرانسویان کشف شد، که آن را از میوه‌های درخت Rowan به دست آورده‌اند. ایمنی و کاربردهای آن به عنوان ماده نگه‌دارنده طی پنجاه سال گذشته مورد بررسی قرار گرفته است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در صورت استفاده مناسب آن را به طور کلی جزء افزودنی‌های ایمن می‌شناسد.

فرمول مولکولی

 • C6H7O2K یا C6H7KO2

مترادف‌ها

 • سوربیتات-K
 • سوربیتات پتاسیم
 • پتاسیم (E,E)-سوربات
 • اسید پروپنیل اکریلیک
 • نمک پتاسیم سوربیک اسید
خرید سوربات پتاسیم دارویی

مشخصات فیزیکی و شیمیایی

وزن مولکولی: 150.22 گرم بر مول
شکل ظاهری: پودر خشک یا کریستال‌های میله‌ای درشت
رنگ: سفید
بو: دارای بوی خاص و مشخص
نقطه ذوب: در دمای بالاتر از 270 درجه سانتی‌گراد تجزیه می‌شود.
حلالیت: در دمای 20 درجه سانتی‌گراد حدود 58. درصد در آب و حدود 6.5 درصد در الکل حل می‌شود.
چگالی: 1.363 در دمای 25 درجه سانتی‌گراد.
تجزیه: اگر در اثر گرما تجزیه شود، بخارات سمی K2O ساطع می‌گردد.

سوربات پتاسیم در چه محصولاتی استفاده می شود

سوربات پتاسیم را در لیست عناصر تشکیل‌دهنده بسیاری از غذاهای معمول مشاهده می‌شود. این ماده نگه‌دارنده محبوب است زیرا این ماده بسیار مؤثر است و از طرفی باعث تغییر در کیفیت محصولات مانند طعم، بو و یا ظاهر نمی‌شود. همچنین محلول در آب است و در دمای اتاق عمل می‌کند. ممکن است در بسیاری از محصولات غذایی مانند اقلام زیر باشد:

 • آب سیب
 • محصولات پخته‌شده
 • کنسرو میوه‌ها و سبزیجات
 • پنیرها
 • گوشت خشک‌شده
 • میوه خشک‌شده
 • بستنی
 • خیارشور
 • نوشابه و آب‌میوه
 • شراب
 • ماست

جهت خرید سوربات پتاسیم گرانول با ما تماس بگیرید.

سوربات پتاسیم در پنیر

 خرید مواد اولیه آرایشی و بهداشتی شامل مواد مختلفی می شود که سوربات پتاسیم به عنوان یک ماده ضد میکروبی و نگه‌دارنده در وسایل مراقبت شخصی از جمله موارد زیر استفاده می‌شود:

 • سایه چشم و سایر لوازم آرایشی
 • شامپوها و مرطوب‌کننده‌ها
 • محلول لنزهای تماسی

Potassium Sorbate همچنین برای استفاده به عنوان ماده نگه‌دارنده در غذاهای تر گربه و سگ و سایر خوراک‌های دامی به عنوان یک ماده ایمن تأیید شده است.

سوربات پتاسیم در شیر

خرید سوربات پتاسیم به عنوان ماده نگه‌دارنده خوراکی است که اگر به درستی استفاده شود می‌تواند رشد باکتری در شیر را مهار کند و همچنین خاصیت آنتی‌بادی دارد که در دو نوع پودری و رشته‌ای تولید می‌شود که عمده واردات این محصول از کشور چین می‌باشد.

کاربرد‌ سوربات پتاسیم

همان‌طور که گفته شد سوربات‌ پتاسیم یک ماده شیمیایی نگه‌دارنده است که در توت به‌طور طبیعی یافت می‌شود که این نگه‌دارنده در صنایع غذایی به عنوان مثال در تولید پنیر، ماست، محصولات نانوایی، کره نباتی، رب گوجه‌فرنگی، مربا و انواع نوشیدنی‌ها برای جلوگیری از رشد قارچ و جوانه‌زدن اسپورها و مخمرها استفاده می‌شود.

حلالیت بالا و خاصیت نگه‌دارندگی سوربات‌پتاسیم سبب شد استفاده از این محصول در صنایع غذایی روز به روز بیشتر شود.

جهت خرید سوربات پتاسیم گرانول با ما تماس بگیرید.

خرید سوربات پتاسیم
خرید سوربات پتاسیم رشته ای

ایمنی سوربات پتاسیم

آژانس‌های نظارتی مانند FDA، سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد و سازمان ایمنی مواد غذایی اروپا (EFSA) مشخص کرده‌اند که سوربات پتاسیم “به طور کلی بی‌خطر Generally Regarded As Safe” تلقی می‌شود و مخفف آن GRAS است.

زمانی که  سوربات پتاسیم را به عنوان یک ماده افزودنی غذایی می‌خورید، از سیستم گوارش شما به صورت آب و دی اکسید کربن عبور می‌کند و در بدن شما جمع نمی‌شود.

جهت خرید سوربات پتاسیم گرانول با ما تماس بگیرید.

دوز مصرف سوربات پتاسیم

یکی از متداول ترین سوالاتی که در مورد این محصول از ما پرسیده می شود این است که در هنگام استفاده چه مقدار از آن اضافه شود بنابراین جدول زیر را با دوز پیشنهادی برای هر کیلوگرم محصول غذایی جمع آوری کرده ایم.

نوع مادهدوز در هر کیلوگرم
گوشت / ماهی / تخم مرغ / محصولات مرغ0.075g
میوه / سبزیجات تازه / نوشیدنی های گازدار0.2g
پوسته کلاژن / ترشی کم نمک / مواد نگهدارنده / نوشیدنی‌های آب میوه (طعم دار) / ژله0.5g
کنسانتره آب بطری پلاستیکی صنایع غذایی2.0g
سس سویا / سرکه / مربا / روغن نباتی هیدروژنه / آب‌نبات / کالاهای خشک / غذاهای سویای فوری / شیرینی / مواد پر کردن / نان / کیک / کیک ماه / چتر دریایی فوری / نوشیدنی‌های باکتری اسید لاکتیک1.0g
آب میوه (میوه) یخ / نوشیدنی های شیر0.5g
ادویه / شربت‌های طعم‌دهنده / ادویه مرکب مایع / فوری خشک شده1.0g

در سال 2015، EFSA سوربات پتاسیم و دو ماده افزودنی غذایی دیگر را مورد بررسی قرار داد. این بررسی دریافت روزانه 3 میلی‌گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن را به طور موقت را قابل قبول تعیین می‌کند. که این حد مربوط به تحقیقات روی حیوانات است. موش‌ها روزانه با 300 میلی‌گرم بدون مشاهده عوارض سوء تغذیه شدند. برای امنیت بیشتر، EFSO استانداردی را تنظیم کرد که 100 برابر پایین‌تر بود.

حداکثر میزان مصرف روزانه قابل قبول برای انسان 25 میلی‌گرم در هر کیلوگرم (میلی‌گرم در کیلوگرم) از وزن بدن در روز است. برای یک بزرگسال با وزن 150 پوند، این مقدار به 1750 میلی‌گرم در روز می‌باشد.

فرمول سوربات پتاسیم
خرید سوربات پتاسیم خوراکی

عوارض سوربات پتاسیم

برخی از افراد ممکن است نسبت به potassium sorbate موجود در مواد غذایی حساسیت نشان دهند. این آلرژی‌ها نادر هستند. قبل از خرید سوربات پتاسیم باید به موارد زیر دقت شود. آلرژی به سوربات بیشتر در مورد مواد آرایشی و محصولات شخصی رایج است، که در آن می‌تواند باعث سوزش پوست یا پوست سر شود. با این حال، کارگروه محیط زیست، سوربات پتاسیم را با ریسک کم به عنوان یک ماده تحریک‌کننده پوستی رده‌بندی کرده است.

اگر از سوربات پتاسیم به صورت یک ماده خالص، به عنوان مثال در صنعت شراب‌سازی استفاده شود، در صورت تماس با چشم و پوست می‌تواند باعث تحریک و سوزش آن‌ها شود. علیرغم خلوص مورد نیاز تولیدکنندگان، این امکان وجود دارد که این ماده به عنوان یک افزودنی مواد غذایی آلوده شود.

که این آلودگی ممکن است با موارد زیر باشد:

 • سرب
 • آرسنیک
 • جیوه

فروش سوربات پتاسیم خوراکی:

شما می توانید برای خرید سوربات پتاسیم در بسته‌بندی‌های 25 کیلوگرمی به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید.

جهت خرید سوربات پتاسیم گرانول با ما تماس بگیرید.

فروش سوربات پتاسیم
خرید سوربات پتاسیم رشته ای غذایی

سوربات پتاسیم می تواند به طور موثری فعالیت کپک، مخمر و باکتری‌های مهار را مهار کند. رشد و تولید مثل میکرو اورگانیسم مخرب را به عنوان شبه مونا مهار کنید، استافیلوکوکوس سالمونلا برای مهار رشد قدرت بیشتری نسبت به کشتن دارد.

در همین حال، نمی‌تواند رشد مفید میکروارگانیسم را به عنوان باسیل‌های حامل، اسیدوفیل مهار کند تا دوره ذخیره مواد غذایی طولانی شود و طعم اصلی مواد غذایی باقی بماند. بازده نگهدارنده سوربات پتاسیم 5-10 برابر بنزوات سدیم است. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران می‌باشد. جهت خرید سوربات پتاسیم تماس بگیرید.

این شرکت آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه شامل لسیتین، خرید آلژینات سدیم، خرید لاکتات سدیم، الانتوئین، متیل پارابن، خرید اسید اسکوربیک، ایزوله سویا، خرید ستیل الکل، خرید ویتامین e، خرید کافور، خرید منتول، صمغ عربی، خاک دیاتومه، زانتان گام، گوارگام، کربومر، سوربیتول، پتاسیم استات (Potassium Acetate) را عرضه کند.

این شرکت در زمینه‌ واردات مواد اولیه دارویی، صنعتی، آرایشی بهداشتی و غذایی فعالیت می‌کند. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

قیمت سوربات پتاسیم

سوربات پتاسیم (K-sorbate) ماده نگهدارنده غذایی است که معمولاً در صنعت پخت و پز برای جلوگیری از کپک‌زدگی، مخمر و میکروب‌ها استفاده می‌شود. این ماده غالباً در کیک و بستنی، شربت‌های نوشیدنی، پنیر، میوه‌های خشک، مارگارین، پرکننده‌های پای، شراب و… در غلظت‌های وابسته به کاربرد خاص استفاده می‌شود.

این یک ماده محلول در آب با فرمول مولکولی، C6H7KO2 است. این ماده به صورت پودر یا رشته به صورت تجاری در دسترس است. در PH تا 6 مؤثر است اما در سطوح بالاتر به سرعت افت می‌کند.

سوربات پتاسیم پودری و گرانول (PSG) یکی از مواد افزودنی غذایی محبوب در اکثر کشورها است. به عنوان یک تأمین‌کننده و واردکننده حرفه‌ای سوربات پتاسیم، شرکت بین‌المللی پیشگامان شیمی تقریباً 15 سال است که از چین سوربات پتاسیم گرانول (PSG) را خرید و وارد می‌کند. در صورت بروز هرگونه سوال و مشکل لطفاً از طریق sales@irchem.ir برای ما ایمیل ارسال کنید، ما ظرف 1 روز کاری به شما پاسخ خواهیم داد.

آنالیز سوربات پتاسیم

جهت دریافت آنالیز بار جدید و نمونه و خرید سوربات پتاسیم با ما تماس بگیرید.

آنالیز سوربات پتاسیم

یک هفته ضمانت برگشت وجه
مشاوره تخصصی
ضمانت اصل بودن کالا
تضمین بهترین قیمت
ارسال به تمام نقاط
پرداخت شرایطی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید