دی کلسیم فسفات

فروش دی کلسیم فسفات

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

دی کلسیم فسفات با فرمول CaHPO4 و دی‌هیدرات آن است. پیشوند “di” نام مشترک است چون تشکیل آنیون HPO42- شامل حذف دو پروتون از اسید فسفریک H3PO4 است. همچنین به عنوان فسفات کلسیم یا کلسیم مونو هیدروژن فسفات شناخته شده است. دی کلسیم فسفات به عنوان یک افزودنی غذایی استفاده می‌شود، در برخی از خمیر دندان‌ها به عنوان یک عامل پرداخت‌کننده و بیومارایتی یافت می‌شود. آماده‌سازی فسفات کلسیم Dibasic توسط خنثی‌کردن هیدروکسید کلسیم با اسید فسفریک تولید می‌شود که دی هیدرات را به عنوان یک جامد رسوب می‌کند.

خواص شیمیایی دی کلسیم فسفات:

در دمای 60 درجه سانتی‌گراد فرم بدون آب پر شده است: H3PO4 + Ca (OH) 2 → CaHPO4

برای جلوگیری از تخریب که هیدروکسی آپاتیت را تشکیل می‌دهند، pyrophosphate سدیم یا هیدراته فسفاته تراماجنسی فسفات اضافه می‌شوند، برای مثال، دیابیت هیدروکسید کلسیم فسفات به عنوان یک عامل پرداخت‌کننده در خمیر دندان استفاده می‌شود. در فرآیند مداوم CaCl2 می‌تواند با (NH4) 2HPO4 درمان شود تا دی هیدرات را تشکیل دهد:

CaCl2 + (NH4) 2HPO4 → CaHPO4 • 2H2O

سپس دوغاب دی‌هیدرات به حدود 65-70 درجه سانتی‌گراد حرارت داده می‌شود تا CaHPO4 بدون آب تشکیل شود به عنوان رسوب بلورین، به طور معمول به عنوان بلورهای الماسوئید صاف، که برای پردازش بیشتر مناسب هستند.

خواص پزشکی دی کلسیم فسفات:

دی هیدرات کلسیم فسفات Dibasic در سیمان کلسیم فسفات (CPC) “بروشیت” تشکیل شده است که دارای کاربردهای پزشکی هستند. یک نمونه از کل واکنش تنظیم در تشکیل “بتا TCP / MCPM” (فسفات بتا تری کلسییم فسفات / منوکالسیم فسفات) سمان‌های کلسیم فسفات است:

Ca3 (PO4) 2 + Ca (H2PO4) 2 • H2O + 7 H2O → 4 CaHPO4 • 2H2O

بخشی از شبکه دی هیدرات دی کالیسیوم فسفات، برجسته‌کردن مرکز Ca2 + هماهنگ‌شده و محل پروتون‌ها در سه لیگاند

(سبز = کلسیم، قرمز = اکسیژن، نارنجی = فسفر، سفید = هیدروژن)

ساختارسه فرم (3) دی کالیسیوم فسفات شناخته شده است: دی‌هیدرات، CaHPO4 • 2H2O (‘DPCD’) ،Brushite معدنی نیمه‌هیدرات، CaHPO4 • 0.5H2OCaHPO4 بدون آب، (‘DCPA’)، پول نقد معدنی.

در زیر pH 4.8، فرمهای دی هیدرات و بی‌آب از دی کالیسی فسفات پایدارترین (نامحلول) فسفات‌کلسیم هستند. ساختار فرم‌های بی‌آب و دی‌هیدروژن با استفاده از کریستالوگرافی اشعه X تعیین می‌شود.

خواص غذایی دی کلسیم فسفات:

دی‌هیدرات ساختار لایه‌ای را تصویب می‌کند. استفاده فسفات کلسیم Dibasic عمدتاً به عنوان یک مکمل‌غذایی در غذاهای آماده شده صبحانه، سگ‌ها، آرد غنی‌شده و محصولات نودل استفاده می‌شود.

همچنین به‌عنوان یک عامل قرص در بعضی از داروهای دارویی، از جمله برخی از محصولات به منظور از بین‌بردن بوی بدن استفاده می‌شود. فسفات کلسیم دیابازیک نیز در برخی از مکمل‌های کلسیم در رژیم غذایی (مانند بوکسکسین) یافت می‌شود.

این در خوراک مرغ استفاده می‌شود. همچنین در بعضی از خمیردندان‌ها به عنوان عامل کنترل تارتاری استفاده می‌شود. 

سیم فسفات دی اکسید کربن دی فسفات، 2 CaHPO4 → Ca2P2O7 + H2O در فرم دی هیدرات (Brushite) آن در برخی از سنگ کلیه و در calculi دندان یافت می‌شود.

تولیدکنندگان از محصولات دی‌کلسیم‌فسفات استفاده می‌کنند. شیمی‌دانان آن را به خمیر دندان و آرایش خود اضافه کنید. بهداشت‌دهندگان آن را برای تمیز کردن دندان خود استفاده می‌کنند. دندان‌پزشکان از آن برای بازسازی فک استفاده می‌کنند. و پزشکان از آن برای ترمیم مفاصل استفاده می‌کنند.

دیگر محصولات: سوربات سدیم

فروش دی کلسیم فسفات:

دی‌کلسیم‌فسفات در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول دی کلسیم فسفات مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره تماس بگیرید