قیمت عصاره مخمر صنعتی

عصاره مخمر چیست؟

عصاره مخمر چیست؟ عصاره مخمر یک هیدرولیزات مخمر پیچیده و پرکاربرد است. این ترکیب نیتروژن‌دار، کربن، گوگرد، عناصر کم مصرف، ویتامین B12 کمپلکس و سایر فاکتورهای مهم رشد را که برای رشد میکروارگانیسم‌های متنوع ضروری هستند، فراهم می‌کند.

جهت استعلام قیمت عصاره مخمر صنعتی و خوراکی

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

دو نوع مختلف از عصاره مخمر وجود دارد: عصاره مخمر هیرولیز شده و مخمر پپتون و مخمر اتولیز شده. عصاره مخمر هیرولیز شده با هضم آنزیم‌های برون‌زا یا اسید برای هیدرولیز پروتئین‌ها تولید می‌شود. اتولیزات مخمر یا عصاره اتولیزات مخمر با تخمیر مخمر به یک سطح غلظت در جایی که مخمر می‌میرد و دیواره سلول‌ها شکسته می‌شود، ساخته می‌شود.

عصاره مخمر ماده‌ای با منشأ طبیعی است که از مخمر تازه بدست می‌آید. مخمر یک میکرو ارگانیسم تک سلولی متعلق به خانواده قارچ‌ها است و در طبیعت وجود دارد. از همین مخمر برای تولید نان، شراب و آبجو استفاده می‌شود. علاقه به مخمر به عنوان ماده‌ای مزه‌دار برای بهبود طعم از اوایل قرن بیستم آغاز شد و در دهه 1950 به بازار عرضه شد.

روش تولید عصاره مخمر

عصاره مخـمر از مخمر نانوای طبیعی یا آبجو درست می‌شود. مخمرهای تازه در تمدن‌های پیشرفته قبلی بخش مهمی از فرهنگ غذایی بود. این ماده نه تنها برای پخت نان بلکه برای تهیه آبجو و شراب نیز مورد استفاده قرار می‌گرفت. عصاره مخمر در یک فرآیند 5 مرحله‌ای از مخمر تازه بدست می‌آید.

آنزیم‌ها پروتئین‌های موجود در سلول های مخمر را به اجزای کوچکتر تجزیه کرده و دیواره سلول اطراف آن را حل می‌کنند تا محتوای آن از سلول خارج شود. بقایای دیواره سلول با جداسازی برداشته می شود. بنابراین عصاره مخمر از پروتئین‌ها، اسیدهای آمینه، کربوهیدرات‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی سلول مخمر بدون دیواره سلولی اطراف تشکیل شده است.

عـصاره مخـمر با افزودن شکر به مخمر در یک محیط گرم درست می‌شود. با گسترش مخمر، دیواره سلول‌های آن نرم می‌شود. سپس این مخلوط را در سانتریفیوژ می‌چرخانند و دیواره‌های سلول نرم شده را کاملاً دور می‌زنند. دو نوع عصاره مخمر وجود دارد، اتولیز شده و هیدرولیز شده.

در هر دو دیواره سلول دور ریخته می‌شود و محتویات سلول ترکیب می‌شود. در مخمرهای خودکار، از آنزیم‌های موجود در مخمر برای تجزیه پروتئین‌ها استفاده می‌شود. در مخمر هیدرولیز شده، این آنزیم‌ها به مخمر اضافه می‌شوند. عصاره مخمر را می‌توان به صورت ژل غلیظ یا به صورت پودر مرطوب یافت.

فروش مخمر خوراکی
فروش عصاره مخمر- فروش پودر عصاره مخمر

کاربردها و ویژگی های عصاره مخمر

مانند دیگر گیاهان و ادویه‌جات، عصاره مخمر توسط کمپانی‌های غذایی و رستوران‌ها به عنوان یک ماده معطر برای پخت غذاهای خوش طعم و نوشیدنی‌های با کاربردهای مختلف مانند سوپ و سس، ادویه و تنقلات در وعده‌های غذایی آماده، گوشت و غیره استفاده می‌شود.

بخاطر تنوع زیادی از طعم‌ها، از خواص عصاره مخمر بهبود طعم مواد غذایی و نوشیدنی است. برخی از عصاره‌های مخمر طعم غذاها را از بین می‌برند در حالی که برخی دیگر طعم لذیذ یا طعم‌های خاصی از گوشت گاو، مرغ، برشته، بو داده و غیره می‌آورند. عصاره مخمر که به عنوان برچسب ایمن و تمیز در نظر گرفته می‌شود، فوایدی فراتر از خاصیت طعم و مزه خود دارد و آن را به یک ماده طبیعی طعم‌دهنده مناسب برای بیشتر مواد غذایی و آشامیدنی تبدیل می‌کند.

این یک طعم‌دهنده غذایی است که از همان مخمر تهیه شده برای تهیه نان و آبجو تهیه می‌شود. همچنین به برخی غذاها مانند سس سویا و پنیر برای عطر و طعم خوش اضافه می‌شود. عصاره مخمر همچنین در سوپ‌ها و خورش‌های کنسرو شده، غذاهای یخ‌زده و میان وعده‌های شور یافت می‌شود.

فروش عصاره مخمر صنعتی

شما می‌توانید برای دریافت قیمت عصاره مخمر صنعتی و قیمت مخمر خوراکی به ما مراجعه نمائید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران می‌باشد. این شرکت واردکننده مواد اولیه دارویی، صنعتی، آرایشی بهداشتی، غذایی با بهترین قیمت و کیفیت می‌باشد. فروش پودر عصاره مخمر و سایر محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست