فروش پترولیوم اتر

پترولیوم اتر (اتر نفتی) ترکیبی از هیدروکربن‌های آلکانی بالاتر به‌دست آمده و به عنوان بخشی از نفت هستند. پنتان‌ها، هگران‌ها و به مقدار کمتر هپتان‌ها ترکیبات اصلی این ماده هستند.

خرید پترولیوم اتر

تولید کنندگانی که به دنیال شرکت‌های فروش پترولیوم اتر هستند، برای خرید این ماده بهتر است با کارشناسان ما تماس بگبربد.

برای تهیه مواد شیمیای آزمایشگاهی، روی خرید مواد آزمایشگاهی کلیک کنید.

پترولیوم اتر چیست؟

بخشی از نفت است که از هیدروکربن‌های آلیفاتیک تشکیل شده و نقطه جوش آن در محدوده 60-35 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. معمولاً به عنوان حلال آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخلاف نام آن، این ماده متعلق به گروه اترها نیست. این اصطلاح فقط برای تأکید بر سبکی و نوسانات شدید آن به کار می‌رود.

سایر نام‌ها:

این ماده شیمیایی با نام‌های لیگروئین سبک، نفت سبک و پی-اتر (Pether) نیز شناخته می‌شود.

ویژگی‌های پترولیوم اتر:

پترولیوم اتر یک مایع بی‌رنگ و غیر فلوئورسنت با بوی شبیه بنزین است. این ماده در آب نامحلول است، اما در اتانول و استون محلول است. از نفت سفید سبک‌تر و از نفتا سنگین‌تر است. بسته به نوع ترکیب وزن مخصوص آن حدود 0.8-0.6 می‌باشد. مواد شیمیایی معمولاً دارای پسوند توصیفی مشروط بر دامنه جوش هستند.

این خصوصیت به شیمی‌دان‌ها و داروسازها امکان خرید پترولیوم اتر برای مصارف مختلف با نقطه جوش‌های بین 50-30، 60-40، 70-50، 80-60 درجه سانتی‌گراد و… را می‌دهد. در ایالات متحده، حلال‌های هیدروکربنی آلیفاتیک گرید آزمایشگاهی با دامنه جوش 140-100 درجه سانتی‌گراد، ممکن است به جای پترولیوم اسپریت، پترولیوم اتر نامیده شوند.

کاربردهای پترولیوم اتر:

سبک‌ترین و فرارترین حلال‌های هیدروکربنی مایعی که می‌توان از تهیه‌کنندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی خریداری کرد، ممکن است همین پترولیوم اتر باشد. معمولاً برای کاهش میزان هیدروکربن‌های آروماتیک و سایر هیدروکربن‌های اشباع‌نشده، هیدرودسولفوره (Hydrodesulfurized) و گاهی هیدروژنه می‌شود.

این هیدروکربن سبک‌وزن عمدتاً به عنوان حلال غیر قطبی توسط شرکت‌های داروسازی، آزمایشگاه‌های علمی-تحقیقاتی و در فرآیندهای تولید استفاده می‌شود. پترولیوم اتر با استفاده از یک کیت سنجش فیبر در کل رژیم غذایی، برای آنالیز میزان کلی فیبر در رژیم غذایی استفاده شده است. این ماده ممکن است در تصفیه کروماتوگرافی جذب ترکیبات آلی مورد استفاده قرار گیرد.به عنوان یک حلال غیر قطبی در سنتزهای آلی و ارگانومتالیک (آلی فلزی) مفید است. در پروژه‌های سوختی نیز کاربرد دارد.

تذکر مهم:

توصیه نمی‌شود بخش با دامنه جوش گسترده‌تر از 20 درجه سانتی‌گراد استفاده شود. زیرا ممکن است بخش فرارتر هنگام استفاده از آن در تبلور مجدد (ری-کریستالیزاسیون) و… از بین برود و تبعات آن بروز خاصیت حلالت متفاوت باشد.

خطرات و اقدامات ایمنی احتیاطی:

  • اتر نفتی دارای پایداری و نقطه اشتعال بسیار کمی است و به دلیل این خاصیت خطر آتش‌سوزی قابل توجهی را به همراه دارد.
  • در صورت بروز آتش‌سوزی برای این ماده باید توسط کف، دی اکسید کربن، مواد شیمیایی خشک و یا تتراکلرید کربن آتش را مهار نمود.
  • به همین دلیل بسیار مهم است که آن را از هرگونه منبع احتراق دور نگه داشته و دمای انبار را از 2+ تا 25+ درجه سانتی‌گراد حفظ نمود.
  • این حلال ممکن است باعث سوزش پوست و در صورت استنشاق بخارات آن می‌تواند منجر به سرگیجه و خواب‌آلودگی شود.
  • اتر نفتی با نیمه عمر بیولوژیکی 48-46 ساعت توسط کبد متابولیزه می‌شود.
  • قرار گرفتن طولانی مدت در معرض این ماده ممکن است باعث مشکلات جدی سلامتی، به ویژه اختلال در باروری شود.
  • در هنگام کار با ماده، فرد باید از لباس‌های محافظ و دست‌کش مناسب استفاده کند.
  • این ماده شیمیایی برای ارگانیسم‌های آبزی سمی است و ممکن است باعث اثرات مضر در دراز مدت شود، بنابراین باید از انتشار آن به محیط جلوگیری کرد.
  • البته باید خاطرنشان کرد که این ماده در آب و خاک به سرعت تخریب می‌شود.

برای اطلاعات دقیق راجع به قیمت خرید پترولیوم اتر با ما تماس بگیرید. شرکت پیشگامان شیمی از مراکز خرید مواد اولیه شیمیایی اصل و با کیفیت میباشد.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست